Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

Lukov

Потребител
  • Брой отговори

    2
  • Регистрация

  • Последен вход

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Lukov

  1. Здравейте, дано съм уцелил къде да пиша, ако не - извинявам се. Имам помещение което ще става гъбарник и трябва да се топли. Дадоха ми идея да ползвам външното тяло на климатик през което ще циркулира вода от котела. Въпроса ми е как да изчисля горе-доло колко киловата е този радиатор? Как да го изчисля? Предполагам трябва да се взема в предвид температурата на входящатата вода и температурата на изходящата, измерени за единица време, площ на ребрата (тя е около 4,5м2) и за друго немога да се сетя. Моля ви дайте някоя формула за изчисление, термодинамиката никога не съм я учил. Благодаря Ви предварително.
  2. Здравейте, имам няколко въпросчета относто правенето на огледални предмети. Примерно бутилка със сребърно покритие и други подобни стъклени и пластмасови предмети. Това което знам е, че се ползва разтвор на сребърен нитрат, сипва се малко в бутилката, след това се активира разтвора с вода и започва да се клати яко докато се отложи среброто. Какъв разтвор точно да използвам(по възможност ако да се активира само с вода тоя разтвор)? Знам, че огледалата се правят със сребърен нитрат и се активира с вода(поне в едно клипче за производство на огледала това показаха). Как става номера с алуминий(водят ги по-евтини огледа)? Ще ви бъда много благодарен да ми отговорите, защото и аз не съм ходил много в часовете по химия - чиста теория без никакви опити не е особено интересно

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
/* Revenue-Ads-Footer */ /* За дарение */
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.