
Антон Батбаянов
Banned-
Брой отговори
413 -
Регистрация
-
Последен вход
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Антон Батбаянов
-
А ти от къде знаеш, че той знае. Иначе аз не знаех, нарочно попитах, малко провокативно, не мислех, че е имало такова нещо. В Германия още 33-та се въвежда забрана за отнемане на селскостопански имот дори и да има пресрочено плащане по заем. Дали българския закон не е в следствие на закона в Германия?
-
Графен бил на български, затова не съм открил резултати на български. Мерси. От това със сигурност ще може да се направи 1000 метров паметник...
-
Има и още едно нещо. В момента вървим към американския начин на живот. Заеми за телефонче, за кола, за екскурзия и т.н. Живот на заем. Банките най го обичат това. Отивам да си вадя лична карта преди 2 години и ми казват иди до ето онова гише и внеси парите. Гишето е на райфайзен банк, таската 5 лева! Защо? Вместо банката да я някоя държавна или общинска. Тия всичките ни висшисти една дори банка ли не могат да управляват?
-
КГ125, добро попадение. 12% максимална годишна лихва. Въпреки, че и това е много, пак не е както сега. Интересно дали е било забранено отнемането на фермата ти ако не успееш навреме да си внесеш вноските? Това не е опростяване на заема, а политика по опазване на селското стопанство живо. Естествено селянина ще си върне заема, но по-бавно. Иначе сега след кризата банките са взели на доста хора фермите, не само в България. Понеже банката иска да има кеш, а не собственост, пуска фермата на доста по-ниска цена и така понякога дори след продажбата й, на фермера се налага да доплаща за изплащане на целия заем...
-
Добре, да предположим, че една определена част от народа е умна, интелигентна, запознава се с условията, прави си сметката и т.н. Обаче една част от същия тоя народ е по-уязвима. В задавчата се пита държавата, ако предназначението й е да се грижи за добруването на гражданите си, не трябва ли да създаде закони, които да ограничат възможността тази група, пък и останалите граждани, да не попадат така лесно във финансови капани? Какво общество сме ако остави, че не помагаме на по-уязвимите, ами направо ги експлоатираме до последна капка кръв?
-
Нека говорим общо, а не конкретно за България. Държавата не е ли създадена именно от народите за да им служи, помага, закриля? Иначе ако приемем бойния вик "всеки сам за себе си", държавата ще стане нещо ненужно. Ролята на държавата е не да дава на готово, а да създава условия. В момента не е ли държавата създала условие по-неразмишляващите, по-незапознатите или както искате ги наречете, да се ловят на въдицата на лихварите?
-
Наскоро си купих тенис ракета направена от графин - нов материал, подобен на графита, които се явява най-здравия и най-лекия съществуващ материал в момента. Съставен е от единичен слой въглеродни атоми, 1 милиона пъти по-тънък от лист хартия. Производството му обаче било страшно скъпо. На български не намерих информация за материала, затова пускам на английски http://gigaom.com/2013/07/15/what-is-graphene-heres-what-you-need-to-know-about-a-material-that-could-be-the-next-silicon/
-
Бързите кредити - лесни за взимане и трудни за връщане Прочети повече на: http://profit.bg/news/Burzite-krediti---lesni-za-vzimane-i-trudni-za-vrushtane/nid-111307.html В същия сайт прочетох мнения от една госпожа, която е заложила апартамента си и е взела 35 000 лева от подобна фирма за да отвори салон за красота. Не могла да го изплати и загубила апартамента си. Сега се е депресирала и отчаяла от живота. В сайта на фирмата от която е взела кредита има калкулатор. Ако вземеш 35 000 лева за максималния срок - 8 години, ще трябва да върнеш малко над 100 000 лева, или три пъти повече. Общо взето картинката ми прилича на свободно плуващи акули, финансови в случая, от които по-умните успяват да се опазят, но една част от хората не успяват. Не е ли задължение на държавата да пази не само физическото здраве на народа си - от акулите в морето, а и финансовото му здраве - от финансовите акули?
-
Че Чехия да не би само заводи за производство на автомобили да е имала? Съвсем нормално е част от произвоствата да са нерентабилни в новата обстановка, но със сигурност не малка част от предприятията, във всяка комунистическа държава, са можели да бъдат на печалба, при съвестно ръководство. Просто мантрата беше - нищо държавни, всичко да се разпродаде. От едната крайност - в другата.
-
И къде става въпрос за поробване на населението? Никъде. Стратегията на Хитлер е да се вземе част от завзетата държава, а в останалата да бъдат преселени членовете на дадения народ. Така е било планирано и за Франция, и за Русия, дори и за Полша. Виж, за Чехия е било друго - протекторат, с чехи начело, но чехи - благоприятно настроени към Германия. Гьобелс 41-ва събира чешките интелектуалци и им заявява - "от сега нататък ще съжителстваме заедно, от вас, чешкия народ, зависи дали това съжителство ще е тежко за вас или ще бъде благосклонно". Т.е. ако вдигнат бунтове, ако извършват саботажи картинката няма да е приятна, но ако си живеят мирно и тихо всичко ще е нормално.
-
Ще строим, нали трябва да се намираме в работа. Интересно дали може да бъде построен паметник 1000 метра, че има един човек, които заслужава един такъв монумент.. Сега най-високия е под 150 метра. Вярно, грандомания, но ние и комунистите си падаме леко по грандоманията. Пък и си представете що народ ще дойде на екскурзия за да види това чудо на архитектурата.
-
При всички държави собствеността премина в "наши" ръце. Ти да не мислиш, че комунистите са били толкова тъпи, че да продадат всичката народна собственост на бившия западен враг? Естествено, че ще направят така, че важни предприятия, а и не толкова важни, да не попаднат в ръцете на интернационалния капитал. Обаче, питам, какво като някои от фирмите са собственост на българи, били те комунисти, капиталисти и всякакви? Икономиката е капиталистическа, всеки може да дойде и да отвори фирма в България, 23 години действат правилата на свободния пазар и капитализма. Не разбирам с какво са виновни някакви български собственици на фирми, за отчайващо ниските ни заплати, огромната безработица, избягалите 2 милиона българи в чузжбина, главно поради икономически причини?