
ramus
Потребител-
Брой отговори
2032 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
6
ramus last won the day on Ноември 11 2024
ramus има най-харесвано съдържание!
Всичко за ramus

Последни посетители
8427 прегледа на профила
ramus's Achievements
-
Малко ОфФ топик За мен ( само за мен ) този месиански уклон е твърде подозрителен и издава освен силно пристрастие, така и параноичност. Искам да спася от разрушение, искам да помогна - на бедните, на обикновения човек, на политиците... Да насърча... този или онзи, тия или ония... Като че всички са изпаднали в тотална депресия и умиране и един спасител и исус е протегнал ръка за спасение, изцеление и световен център за помощ на нуждаещите се... За целта ви описвам една световна апокалиптична картина на разпади, на сътресения... на пропадания, сриване на реда... та историята... та "доказателства". И в българското пространство има едни... автори, дето са вселенски експерти и... всичко виждат, знаят... То няма история, няма икономика, няма геополитика... която да не им е известна, в опита да си нагласят нужната си лична приказка в която те са с мисия на спасители, пророци, те са толкова сигурни... И един от тях е летящият "Валери Найденов" Друго си е да знам че има поне един световен мислител и спасител, дето да иска " да ми помогне"... край на офтопика ================== Доколкото си спомням - Тръмп се опита да играе с митата същата игра още в първия си мандат... И дотам. Не виждам някаква огромна драма в това и светът си продължи и след първия му мандат, ще е и след втория. Проблемът с демокрацията за мен е огромното разделение между компетентни хора и самата идея че неграмотния, безработния, неукия и обикновения егоист е в състояние чрез бройката си да определя какво, кое и как да правят "ВСИЧКИ". Мантрата - "те ни крадат, лъжат, грабят, пазят тайни"... е народен радикален популизъм. Дали ще е десен или ляв - те се събират именно в крайните си проявления и динамика. Това е напълно погрешна самата идея и принцип на Римската демокрация. Изискването да си "ИЗБИРАТЕЛ" и да определяш... е било свързано с условия - грамотност, имотност, образование, ценз, социален и обществен статус... ( т.н. ГРАЖДАНИ ). Огромното разделение между неуки, неграмотни и примитивни хора и компетентни, грамотни, вкл и сред научното познание, няма как да не породи бунта на първите... И винаги за тях проблемите са в "другите", някъде там... вкл - до "врагове". За мен КЛАСИТЕ се оформят вече на друг принцип и тази непримиримост в едната страна е пагубна за всички ни. Не мога да не изразя че всичко това умело се използва именно от тия авторитари, за които т.н. "демокрация" е само фасада и... пречка за тяхното. А глобалното им влияние даде отражение навсякъде... Защото едната "класа" е изключително податлива на примитивни влияния, и именно тя е основния таргет, защото в демокрацията тя е "скритата й слабост".
-
Едва ли - статията е само обзор, опит за сентенциални обобщения, дори по ваши думи. Но е чудесен опит в една толкова дълбока и комплексна тема.
-
ако направите по това научен труд, ще стигнете и до Нобелова награда. Сещате ли се откъде се сдобихте с тази информация, за да я представите толкова смело, сигурно и... безотговорно?
- 5 мнения
-
- 2
-
-
според мен... ми се струва че от време на време би било чудесно и полезно нещо като "мярка". Не зная дали наистина вярвате в това или е типично емоционален порив, но в когнитивен смисъл това не е нито смислено, нито почива на аргументи, информация или синтез от тях. Зная чудесно че за разлика от когнитивния обмен, емоционалния има съвсем други особености, друга рамка, други характеристики и... цели. Но все пак... !
-
Това че е така в партиите не е защото партиите са... някакви. Това е явление сред целия човешки живот, на всички нива и мащаби. То се основава на инстинктивизми, които все още работят по "биологични инерции'. Двата основни инстинкта, които ръководят явлението са: - съревнователността и стремежа са си по-... от другия/другите. Доказването и състезанието по това дава еволюционно преимущество в оцеляването - нуждата че ти/ твоята група с която се идентифицираш, сте по-добри от другата група е част от груповото оцеляване и пак е свързано с първа точка. Навсякъде сред битието, там където има хора, през историята, глобуса, културите и цивилизациите - тия основни инстинкти и преди и сега продължават да определят голяма част от груповата динамика, както между хората, така и между групите, които взаимодействат помежду си на всякакви мащаби. На същото явление се дължи от футболните запалянковци, примерно, през всички религиозни и други групови идеологии, до всеки един от нас, хората.... Същото явление поражда заблуди, стои като важна основна причина за явлението "ПРИСТРАСТИЕ"... и т.н. Въпросът с атавизмите е проблем... условията, сред които това е било определящ и оцеляващ фактор, отдавна са отминали... Всъщност - въпросът е вече ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ... навсякъде по глобала. =============== Колкото до "границата"... - граници... сред инстинктивни импулси - е много сложна работа и е по силите на малцина. Все пак е далеч все още отговорът на въпроса - ХОМО доколко има основние да се нарече САПИЕНС...
-
Вие ли го попитахте Вапцаров , или...??? С какво точно ви "отговори" ?
-
Добре че "понеже са работили украинци" те са причината за инцидента. Добре че имало някой си да бъде "обвиняван"... и някой "да не питал" Дивият народен популизъм е рожба точно на нуждаещи се от него, които да му резонират. Вие сте чудесен пример за думите ми по-горе, за което съм доволен, че се получи и точния ник, по точния начин... отново се самоизписа доброволно. Ама споделянето на популизъм било и манипулация - но потребителите, които се нуждаят от приказка са в очакване за "правилната манипулация" защото те са в объркана битка за отстояване на заблудите си и тя не може да спре, защото нуждата от нея е непрекъсната.
-
Вижте... изглежда не разбрахте - животът, планетата, звездите... не се интересуват от това дали аз, или някой си ще бил 'по-добре'. Заблудни измишльотинки, за да се почувствал някой си по-добре... Както и самия импулс за "искам да съм добре"... за първосигналните хора означава задължително "искам да съм сигурен". И всъщност "искам да знам" - е подтик не към информираност и когнитивна работа, а е с вектор към емоционалния свят и съвсем примитивни основни невронни зони, характерни за ХОМО далеч преди пещерите. Всички лъжем и си измисляме истории, дори си ги повтаряме, самоуверяваме в тях... дори се сугестираме с тях (наричат се АФИРМАЦИИ) и това е естествена част от всяко развитие и израстване. Това че някои си били лъгали и криели... не създава "почва за конспирации". Почва за тях има само в нуждаещите се от сигурност човешки субекти, които непрекъснато са във наситен и обсебващ тревожен фон. Тук веселият парадокс е, че те са на лов непрекъснато за информация с която да намалят тревожността си, и колкото повече информация стига до тях, толкова фонът нараства, защото те не са в състояние да се справят когнитивно с нея, и остава отново емоционалния (параноичния) план В когнитивно отношение дали отнякъде се е "пръкнал СПИН" е напълно без значение. Но за тревожниците има огромно значение и важност да им се състави приказка. Обаче едни от тях имат нужда от една приказка, други - от друга. И им се подава, или си я измислят и разпространяват сами помежду си. ОФИЦИАЛНАТА ИНФОРМАЦИЯ за Чернобил не означава "ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ". И дали и какво я било причинило... е без значение относно щетите и пряката заплаха за съществуване на многото хора. Просто понятието ИНФОРМАЦИЯ и ИНФОРМИРАН СЪМ има огромно значение за огромната маса от емоционални хора с явни или спящи паранои. Хора, за които тревожния им фон е за цял живот и са непрекъснато на лов за каквото и да е, с което да го намалят. Обсесията на тия хора в "сигурността" е най-показателно.
-
според кого ( е по-добре)? Вие как точно ще "разкриете" дадена конспирация, след като не правите нищо друго, а да гледате информация сред виртуала? Следователно - щом за нещо се споменава че е конспирация, и че е тайно, го опитвате дали ви се реализира резонанс с останалите ваши си лични системи от легенди (описания) за живота, света, хората. Ако не се реализира резонанс, а дисонанс - е ясно. Ако се реализира - го припознавате и го наслагвате към вашите си системи. След това "то" става ваше, защото припознаването го наслагва към онова с което се идентифицирате като личност, то й служи за опорен скелет и започва да се защитава. Колкото му е по-важна ролята или припознаването е по-дълбоко, толкова по-яростно се защитава... Всичко, което се носи из социалното пространство (без значение дали сред виртуала или извън него) е заемка. Въпросът е, че се основава на инстинктивизми, голяма част от които се обобщават като 'социални'. Това използват и малкото специализирани центрове за "подаване" на предварително приготвени конструкции от... "новини". Принципите на които се прави успешно това са научно обосновани и практически отработени от хилядолетия. Но за мен самия въпрос - как имате самочувствието че "знаете за дадена конспирация" само защото разигравате в главата си серии от проекции, и ги пришивате една за друга чрез т.н. "обяснения"? ================= От друга страна - няма нищо по-естествено от това дадени социални дейности да са покрити с тайни и конспиративност. Това е задължителна част от социалното управление и без него щеше да настане тотален хаос, особено в социални динамики, сред които е положен принципа на демокрацията ( във всякакви вариации). Дори в рамките на едно семейство отношенията между родителите трябва да са тайна за децата ( дори и в зависимост от възрастите им). Дори в рамките на малка фирма, динамиката на самото й управление от собственика, политиките и способите за управление трябва да са неизвестни за персонала на фирмата... Това се съотнася и до глобала... Въпросите на компетентността и възможността за поемане на отговорност са основни за дадени социални дейности, особено когато от тях зависят съдбите, векторите или дори оцеляването на големи групи хора. Това може да се реализира само от хора с редки комбинации от дадености - които по принцип са редки субекти сред огромното множество от некомпетентни и с други "невъзможности". Все някъде "народното управление" е нужно да му се сложи граница. За всяко действие е налице широк спектър от "ехо", рефлектиращо до множество други събития и процеси. Твърде малко хора познават в детайли и широта казусите сред които трябва да взимат решения... Следователно това е сложен процес и разни революционни и бунтарски заблуди от типа "те ме лъжат, трябва да съм сигурен, трябва да ме информират" са инфантилизъм и ехо от неизраснати етапи в личностното развитие. Така е на всички нива и мащаби сред социума и го намирам не само естествено, а и за изключително важно условие. Един от многото тежки и сложни проблеми на растежа дойде от глобалността на информацията и виртуала, сред които т.н. "популизъм" стана твърде груб и сложен негативен фактор. Компетентните хора го разглеждат като "болест на растежа", но за мен това ражда примери като политическите идиоти, някои от които стават твърде важни, с ролята си за целия глобал... Един от тия очевидни примери е ДТ. в САЩ и типичния хаос, който веднага започва с идването на власт на тия некадърници... показва че в системата "народа да избира" има нещо дълбоко сбъркано.
-
в двете ви изречения са налични няколко нонсенса. 1 - ако вие вярвате че има конспирации - е едно. Това се съотнася към вярванията, предубежденията и ролята им за психичния баланс за всеки човешки субект. 2. Ако вие знаете за някаква конспирация - то тя няма как да е конспирация, щом не е конспиративна 3. Ако вие вярвате че има "реално съществуващи" конспирации... то те не са никакви конспирации. 4 Ако дори имате личната заблуда че можете да различите "фалшивата конспирация" от "реално-съществуващата" означава и че не е нищо друго освен самозаблуда.
-
всъщност ако се погледне сериозно - въпросът кой в какво вярва е без всякаква стойност и значение извън него. За посоченият пример на събития и процеси просто няма как да се знае нещо със сигурност. Политиците от най-високо ниво в държавите се поддържат със сложни информационни системи за да са по-адекватни към събитията, с цел да взимат обективно-адекватни решения. И така трябва да е... Повечето от събитията във висшата политика, на всякакво ниво, са, и ще си останат, скрити за популярната основна маса. И според мен това е практически обосновано и е навсякъде сред социалната организация и управление. Тук разговорите са просто приказки, преди всичко за забава и чесане на съвсем лични сърбежи. От думите тук нищо и никой не зависи и не е нужно да е. Именно заради това субективният момент е максимален, а в него наличието на пристрастност си е нещо напълно естествено. Ама един или друг били 'пристрастни' - разбира се, защото това е обикновен и повсеместен човешки аспект, който няма изключения сред ХОМО САПИЕНС. Той е невронно еволюционно наследство. Проблемът е, че понякога става пречка, при това - сериозна. Тогава се налагат стратегии за противодействие...
-
Това обобщение е генератор на множество от хипотези. Но водещата сред тях е: Човешките същества образуват все повече когнитивни наслагвания, заради които става възможен научният процес, основан на рационалността, даващ им нов поглед към света и себе си, нови широки хоризонти за усвояване, отношение към себе си и живота им, развитие и повишаване на адекватността спрямо средата си, отношение и вникване в т.н. проблеми, конфликти, пречки, съпротиви, по-висше разбиране за материалния си контекст с който да взаимодействат на съвсем друго ниво... Отделни хора с такива когнитивни качества са били налични още от зората на човечеството, но работата не е само в отделния индивид, защото влиянието му върху общата маса и събитийността не са могли да имат голямо значение и социален отзвук... дори и да са оставили исторически и познавателни следи... Въпросът е... че образно представено някъде в средните векове, сред каменните дворци на Флоренция за първи път кристализира и изяснява идеята че рационалността трябва да смени религиозността... и че тя може да донесе по-голям просперитет на човечеството... Това става възможно защото са се досетили че рационалността също може да се подпомогне в социален план и че религиозността пречи това да се случи... И стигаме до днешно време... в което рационалността се преподава в училищата и е в процес да стане основа на всички социални отношения... Не че това е постигнато, защото човешките атавизми са най-инертното явление в природата... и ехото на същото вътре в самия човек, още не може да се преодолее като съпротива.
- 8 мнения
-
- 1
-
-
през моят поглед НЕ СЕ ГЕНЕРИРА НЕСИГУРНОСТ - тя е налице в тия хора. Тя е налице сред всички хора, без изключение - и в мен, и във вас вкл. Тя е еволюционно наследство. Просто сред интернет те намират повече тригъри, които я изострят. Виртуала спомага по-пълно да се пренесе "реалността" вътре в субекта. Там същия го разиграва според вътрешните си потребности, макар че дори не подозира че го прави. Колкото до адаптивността - тя се корени в някои основни положения.
-
Представиха квантов процесор, ползващ "фермиони"...
темата публикува ramus в Компютърни науки и интернет
https://news.microsoft.com/source/features/ai/microsofts-majorana-1-chip-carves-new-path-for-quantum-computing/- 8 мнения
-
- 4
-
-