Отиди на
Форум "Наука"

Oroles

Потребител
  • Брой отговори

    22
  • Регистрация

  • Последен вход

Всичко за Oroles

Oroles's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

  • One Month Later Rare
  • Week One Done
  • Dedicated Rare
  • Collaborator Rare
  • Reacting Well Rare

Recent Badges

10

Репутация

  1. Можете да направите свое собствено проучване и повечето историци и археолози са съгласни, че героите в Илиада, някои от тях са били измислени, някои от тях са променили ролята си, например Приам и Алаксанду/Парис не са били баща и син, а владетели на две различни държави в Западна Анатолия. Не можете да посочите епос като основа на периода от късната бронзова епоха и периода от ранната желязна епоха. Това е.
  2. Дал си информация за Микенска, а не за Тракия от бронзовата епоха, микенското влияние е било слабо като се започне от Македония нагоре.
  3. Дал си информация за Микенска, а не за Тракия от бронзовата епоха, микенското влияние е било слабо като се започне от Македония нагоре.
  4. Класическите траки са тези, които имат конски погребения, също и с колесници. Няма индикации, че жителите на Бронзовата епоха са използвали колесници.
  5. Първоначално се е отнасяло за скити, а след това е приложено за траки поради тяхната близост и връзки.
  6. Вероятно пътят на E-V13 от неолитно-халколитната и бронзовата епоха.
  7. Скудра се отнася предимно за скитите.
  8. Аз съм на мнение, че населението от бронзовата епоха изобщо не се е наричало траки и новото население, действителните исторически траки са тези, които Омир има предвид. На техните конски погребения, надгробни изображения можем да видим, че са били коневъди и ездачи. Така че пасва на изображението.
  9. Искам да се поправя тук, вместо това Гимбутас говори в тази книга: https://books.google.de/books/about/Bronze_Age_cultures_in_Central_and_Easte.html?id=BvtRdigDtFoC&redir_esc=y Предполагам, че някои неща от нея са остарели поради наличен материал за времето, но мисля, че като цяло тя беше на място.
  10. Тъй като Мария Гимбутас наскоро беше изведена на сцената, тя беше права за дебата за праиндоевропейците. На нейната книга за праисторията на Източна Европа: https://books.google.de/books/about/The_Prehistory_of_Eastern_Europe.html?id=kzCozQEACAAJ&redir_esc=y Тя предполага, че филистимците са дошли от Дунав, от култура, наречена Култура на инкрустираната керамика. Тази култура изненадващо е от същия район, от който материално се предполага, че произхожда Капитан Андреево, някъде между границата между България, Румъния и Сърбия. Точно до Дунав. Тя също така предположи, че пеласгите са дошли късно в Гърция и същите хора като Пелесет/филистимците. Гърците са грешали, че са били по-ранните заселници. Разбира се, няма убедителни доказателства за тези хора, може да е просто съвпадение, но археологически има силно влияние от Дунав до Гърция и Северозападен Анадол. Тези сътресения от движения и размирици започнаха първоначално някъде около 1500 г. пр. н. е., когато хората от Тумулус от Бавария прекосиха Алпите към Панония и Карпатия и започнаха веригата от събития на постоянни войни и разселване на хора, които в крайна сметка доведоха до комплекса Поле от урни. Според Херодот историческите траки са използвали както кремация върху урни, така и погребване в могили, но хора като Трибали, даките са кремирали изключително смъртта си като културата на урновото поле.
  11. Имах предвид, че Хетската империя не е спомената от Омир, което е намек, че както предполагат историците, той е предавал устни истории.
  12. Не мисля, че Омир, когато споменава траки, е мислил за "траки" от бронзовата епоха, вероятно е имал предвид онези, които вече са имали взаимодействия в ранната желязна епоха. Освен това неговата Илиада изглежда е смесица от някои истини и лъжи поради разказването на истории. Изобщо не е приемливо да се споменава Троя като васален град, а не суперсила на региона Хетско царство, Омир не е бил наясно с това.
  13. Така се оказа, че E-V13 е живял в халколита някъде между Източните Карпати и Подолските възвишения.
  14. https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2024.04.17.589600v1.supplementary-material Протоусатовски курган Маяки. 1 E-M78/E-L618(E-V13?) .Друг Курган от Маяки е R1a. https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2024.04.17.589600v1.supplementary-material

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!