Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

Regulus

Потребител
  • Брой отговори

    5
  • Регистрация

  • Последен вход

Всичко за Regulus

Regulus's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare

Recent Badges

0

Репутация

  1. Поинтересувайте се какво правят съседните на България страни и накъде си насочват новите световни транспортни коридори и, вероятно, сам ще си отговорите на въпроса.
  2. Този проект, за който Вие пишете, е нещо друго. Той, както и каналът през Добруджа (Варна-Русе) нямат нищо общо с проекта на инж. Енчев. Най-малкото, проектът на инж. Енчев е частен и не е държавен. Проектът през Искър е безумен, затова не е и реализиран. Пак Ви казвам, че проектът на инж. Енчев няма нищо общо.
  3. Това е един ваариант - по поречието на Марица. Другият вариант е обширно описан в проекта на инж. Енчев. Магистралата “Дунав-Егея” на Марков е всъщност откраднат проект за корабоплавателен канал. Абсолютно реалистичен в днешно време. И необходим. Между другото, турците правят нов канал; успореден на Босфора. Също, сърбите имат китайски проект от Дунава през Сърбия, Македония и Гърция (Солун). Само дето сръбският е два пъти по-дълъг от българския.
  4. “Проект за евротранспортни коридори и корабоплавателни канали по територията на Република България като национална стратегия за реализация през ХХI век”, автор инж. Енчо Михайлов Енчев, издадена преди повече от 20 години и втори път издадена през 2022 г. Автори
  5. Това е идея на инж. Енчо Михайлов Енчев, изложена в негов голям труд. Още преди 30-тина години.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
/* Revenue-Ads-Footer */ /* За дарение */
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.