Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

proca

Потребител
  • Брой отговори

    2
  • Регистрация

  • Последен вход

Всичко за proca

proca's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Репутация

  1. Благодаря за отговора, ами ще се мине през някоя консултация през някой по-запознат, но може ли да ми кажете все пак попринцип как солите се превръщат в киселини? А то допълнително се усложняват нещата в практиката, като трябва да се запази материала стерилен до края.
  2. proca

    прокаинова сол

    Здравейте, така... имаме: Penicillic acid [CAS RN: 90-65-3]: an antibiotic substance produced by several species of Penicillium and Aspergillus Penicillin G: It is used in the form of its stable salts (benzathine, potassium, procaine, and sodium), в случая като натриева сол (sodium) Penicillin G Procaine [CAS RN: 6130-64-9]: the procaine salt of penicillin G; Chemically designation is (2S,5R,6R)- 3,3-Dimethyl-7-oxo-6-(2-phenylacetamido)-4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane-2-carboxylic acid WITH 2-(Diethylamino)ethyl p-aminobenzoate (1:1) или накратко приложимият пеницилин се разпространява под формата на стабилни соли - натриева, прокаинова и т.н. Въпросът ми е може ли от пеницилин като натриева сол (содиум) да се получи отново киселината като начална субстнация (най-горе) и от нея да получа прокаинова пеницилинова сол като я разтворя в прокаин. Как мога да елиминирам натрия евентуално? Възможно е да не съм обяснил като хората, ако е така ще се опитам по-добре, моля дайте някаква идея, било то и не реално отговор! Не съм тръгнал да експериментирам с нечий живот или здраве, спокойно! Просто съм много зле с химията

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
/* Revenue-Ads-Footer */ /* За дарение */
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.