Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

Препръчано мнение

  • Потребител
Публикувано

Май не се вдигна много нависоко този "кольцеплан". :crazy_pilot: От коментарите и линка се вижда, че са го правили още през осемдесетте.

  • Потребител
Публикувано

Като експеримент тоя "овалоплан" е интересен, но само толкова. Самите статии към съобщението не са особено информативни, за обективни да не говорим. Това, което на мен ми дойде веднага, беше, че челното съпротивление трябва да е бая голямо, за да позволява достатъчна ефективност. Достойнствата дори и в сравнение с бипланите са ми много съмнителни. В мненията в обсъждането обаче има интересни неща, особено на потребителя alexgomberg - поне има разумен анализ. http://www.popmech.ru/article/6825-okoltsovannyiy-samolet/page/1/

Скуби, виждала съм го това, но не съм знаела, че така се казва :laugh: Във всеки случай ми изглежда много по-разумно в сравнение с това овално крило.

  • Потребител
Публикувано

Като експеримент тоя "овалоплан" е интересен, но само толкова. Самите статии към съобщението не са особено информативни, за обективни да не говорим. Това, което на мен ми дойде веднага, беше, че челното съпротивление трябва да е бая голямо, за да позволява достатъчна ефективност. Достойнствата дори и в сравнение с бипланите са ми много съмнителни. В мненията в обсъждането обаче има интересни неща, особено на потребителя alexgomberg - поне има разумен анализ. http://www.popmech.r...samolet/page/1/

Скуби, виждала съм го това, но не съм знаела, че така се казва :laugh: Във всеки случай ми изглежда много по-разумно в сравнение с това овално крило.

Да. Навремето беше кръгло крилото но поради проблемите с излитане/приземяване се опитаха с овалното крило. Но не е перспективно според мен.

:whistling: :whistling: :whistling:

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Вашето предишно съдържание е възстановено.   Изчистване на редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
/* Revenue-Ads-Footer */ /* За дарение */
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.