Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Публикува

Град Сардис може да се похвали с 23 века столичен живот докато не бива напълно разрушен от ордите на Тамерланд през самото начало на 15 век. Макар и не за първото злато в историята на човечеството (човек открил самородното злато вероятно още при своята поява), Сардис остава в историята с първото сечене на монети от електронов тип. В столицата си Сардис цар Крез кредитира първите златни монети - те били твърде груби и направени от смес на сребро и злато, наречена електрон. Елинофилът Крез загубил битката с Кир Велики в собствената си столица Сардис, доверявайки се на своите гръцки съюзници. Митът за неговото богатство станал по-могъщ от собствената му държава и това предопределило появата на силни опоненти и краха на неговото управление.

Тук ще бъде изградена именна теория за лидийската столица Сардис, подкрепена с множество аргументи. В историята на град Сардис небивал разцвет се достига при управлението на Гигес и на основана от него царска династия. Откриване на злато във водите на близката река Пактолус води до икономически прогрес и развитие на изкуството и архитектурата. Царуването на Ardys, Sadyattes и Alyattes за периода 645-561 г.пр.н.е. поставя нов успешен период на управление свързан със строежа на солидни градски ограждения и защити, които гарантират стабилността на градското управление и централизираната царска политика.

За повече информация следвайте линка:

http://apollon.blog.bg/izkustvo/2011/04/15/sardis-nai-bogatata-drevna-stolica-za-vsichki-vremena.729748

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!