Отиди на
Форум "Наука"

Познай космическото тяло...


Recommended Posts

  • Мнения 160
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Този път категорично - Нептун! :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Незнам и аз, може би гигантска буря като тази. Следващия ми въпрос е къде се намира тя. Ще подскажа, че размерите й са около 3/4 от тези на Земята!

redsputbtj5.th.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предполагам "Червеното петно" на Юпитер. Ако не е то, тогава значи е "Червеното петно младши" пак на Юпитер. На Сатурн се наблюдават подобни бури, но там са по-малки, за това залагам на Юпитер. Пък Уран и Нептун попадат в "С категория", въпреки, че на Уран има една неразгадана мистерия за едно тъмно петно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Правилно, Голямото петно на Юпитер е :good: Нарочно изкопах по-различна снимка, щото ако беше оранжева веднага щяхте да се сетите :P До колкото знам то е буря подобна на земните, но с тази разлика, че е надвила всички останали бури на повърхността, както и противодействащите й процеси и на практика е станала вечна. Доста е интересно, ама знам съвсем малко. :book:

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Всякаш нещо му прави нищожна сянка. :post-20645-1121105496:

А за голямото петно - бурята мисля, че беше с размерите на Земята :doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Тове беше по-скоро предположение. Сигурно някой негов спътник или няколко спътници. Не знам, друг да предлага. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какво точно искаш да чуеш?

Слънчево затъмнение за наблюдател на Юпитер или пасаж на спътник(спътници) пред диска на Юпитер?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мир?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мир?

Мда, МИР е :) Реших да се избазикам със старото корито :v: Виж само как хубаво гори:) Беше голямо шоу като я сваляха, жалко че кадрите на горящата Мир са супер малко.

Warlord, ти си :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре. Кое е това земно тяло, което е имало щастието да се носи и в Космоса? :)

tereshkovapt2.th.jpg

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Валя, Валя, това е Валя!

Терешкова.

На тая снимка малко прилича на Юрии Гагарин :)

Първата космонавтка. В началното училище ги учехме наизуст и по картинки. Мъже, жени, български и руски космонавти :)

Мисля обаче че това не е космическо тяло, Уорлорд. Макар че и станциите не са :)

Както и да е. Ако отговорът ми бъде одобрен, понеже всъщност не зная дали е верен и кога ще бъда пак тук, ето моята задачка:

betelgeuse.jpg

Ако не съм отговорил вярно, можете да не признавате задачката ми. Извинения за нахалството тогава...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Валя е естествено, очаквах да чуя имена на мъже първоначално защото снимката е заблуждаваща, ама ти ме излови :P иии... уточних си аз, че не е космическо тяло ;)

Ама тва дето си го плеснал като следващ въпрос немам никаква идея кво е, то може да бъде всякакво, може и звезда да е... абе дай некъв жокер, много е постна тая снимка!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Валя, Валя, това е Валя!

Терешкова.

На тая снимка малко прилича на Юрии Гагарин :)

Първата космонавтка. В началното училище ги учехме наизуст и по картинки. Мъже, жени, български и руски космонавти :)

Мисля обаче че това не е космическо тяло, Уорлорд. Макар че и станциите не са :)

Както и да е. Ако отговорът ми бъде одобрен, понеже всъщност не зная дали е верен и кога ще бъда пак тук, ето моята задачка:

[-----img]http://www.bgastronomy.com/images/betelgeuse.jpg[/img--------------]

Ако не съм отговорил вярно, можете да не признавате задачката ми. Извинения за нахалството тогава...

Отговора на задачката ти е в името на картинката!

Е, малко хитрост използвай да смениш името.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отговора на задачката ти е в името на картинката!

Е, малко хитрост използвай да смениш името.

Не знам как да сменя името :) Освен ако не си кача снимката някъде, ама нямам ник :)

Хубуу, излови ме.

Бетелгейзе, рамото на Орион, двоен свръхгигант, някои смятат че даже звездите са повечко.

Ти си на ход.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Не знам как да сменя името :) Освен ако не си кача снимката някъде, ама нямам ник :)

Хубуу, излови ме.

Бетелгейзе, рамото на Орион, двоен свръхгигант, някои смятат че даже звездите са повечко.

Ти си на ход.

Загадката ми е един объркващ обект от нашата Слънчева система:

zagadkatb0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Загадката ми е един объркващ обект от нашата Слънчева система:

zagadkatb0.jpg

Действително това е Церера. Това са едни от най-добрите снимки които имаме на този обект, колкото и да е странно. Надяваме се, че Dawn ще ни представи интересни детайли за тази малка планетка.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...