Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Публикува

Южноруска овчарка. Стара овчарска порода, създадена в украинските и севернокавказките степи и Крим в края на XVIII и началото на XIX в. Сравнително едра порода с височина 62—65 см. Козината е дългокосместа, гъста, груба, слабо вълниста, еднакво дълга по цялото тяло, крайниците, ушите и опашката (фиг. 82). Дължината на косъма е 10—15 см. но достига при някои овчарки до 30—35 см. Цветът на космената покривка е бял; бял с жълти нюанси на главата, ушите, гърба и опашката; сив с различни оттенъци; бял със сиви петна. Мускулатурата е силно развита. Главата е масивна, с провиснали триъгълни уши. Опашката достига до скакателните стави, спусната леко надолу и завита кълбообразно нагоре. Изключително силната и смела южноруска овчарка се използува за охрана на стада и караулна служба. Смята се, че тази порода е пренесена в Унгария в края на XVIII век и от нея води началото си унгарската порода комондор.

post-10642-051748300 1311836533_thumb.jp

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Вашето предишно съдържание е възстановено.   Изчистване на редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!