Отиди на
Форум "Наука"

Препръчано мнение

  • Потребител
Публикувано

Ангорска котка. Спорен е въпросът за техния произход. Според едни автори тя е мутантна форма на обикновената европейска късокосместа котка. Според други ангорската котка произлиза от областта Ангора в Турция, а според трети — от манула (ОюсоюЪш тапи1) — дивата котка на Средна и Югозападна Азия.

Ангорските котки са по-ниски, отколкото късокосместите, и са с по-дълго тяло. Главата е относително малка със закръглена форма. Ушите са малки, широко поставени, със закръглени краища, като основата им е покрита с косми. Очите са големи с кръгла форма, изпъкнали и хоризонтално поставени.

На лицевата страна на главата косъмът е къс. На скулите й зад ушите — дълъг, като образува стърчащи встрани бакенбарди. Космената покривка на тялото е дълга, мека като коприна. Предните части на краката са покрити с къси косми, задните — с дълги,образуващи на предните крака кичурчета косми, а на задните — „гащички". Опашката е покрита с дълга мека козина. Характерно оцветяване за ангорската котка е бяло или пепелявосивкаво с разни оттенъци, а също ръждивокафяво и черно. Тези котки са по-лениви и по-малко подвижни. Изискват много грижи за поддържане в добро състояние на космената покривка. Много косми падат особено при линеенето (смяната на космите). Нужно е внимателно да се разчесват. Сред белите ангорски котки понякога се срещат екземпляри със светлосини очи, които обикновено са глухи. Ангорските котки са много изнежени.

post-10642-060781400 1316941533_thumb.jp

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Вашето предишно съдържание е възстановено.   Изчистване на редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!