Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Буковски: Педерасти и феминистки превзеха властта!


Recommended Posts

  • Потребител

Опростяваш нещата, в примерите не е проблема че едните са православни, а другите католици, проблема е че отзаде им няколко стотин години живеят в два различни свята в държави със съвсем различни условия.

Дай ми тогава обратен, различен пример? Дай ми пример за православна водеща държава, държава със сериозни демократични традиции и силна икономика? Аз не се сещам. Сигурно паметта ми ми изневерява, помогни ми.

Хърватите са по-добре от сърбите основно защото са били през 18-19 век под властта на Австрия,а сърбите в Османската при нас.

Не мисля че религията е толкова решаваща.Попринцип народите в уж омразната Австрийска Империя са много по-добре после от тези извън нея.

Ами тя Австрия е западна държава. А защо Австрия не можа да повлияе на сърбите от Войводина или на бошняците от Босна? Босна беше 40 години австрийска, обаче хърватите там най-добре се вписваха, сърбите и мюсюлманите по-малко. Защо ли?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,5k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Михов, началото на 19 век има една единствена православна държава в света Русия.

Просто по географски причини тя не е Англия или Франция, очевидно.

И не само по географски причини. Далеч е от Европа, вярно. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама тя Англия не се появява от нищото. Стъпва върху определено културно-историческо развитие. САЩ също не идват от нищото. Нито европейските технически изобретения. Нито европейското тълкувание на свободата, плурализма и частната собственост.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами тя Австрия е западна държава. А защо Австрия не можа да повлияе на сърбите от Войводина или на бошняците от Босна? Босна беше 40 години австрийска, обаче хърватите там най-добре се вписваха, сърбите и мюсюлманите по-малко. Защо ли?

Бошняците бяха само 40 години,това не е достатъчно.

За сърбите не съм сигурен.

Католическа Испания пък е по изостанала от Русия до средата на 19 век.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бошняците бяха само 40 години,това не е достатъчно.

Аз ти казвам, че вътре в самата Босна хърватите са най-добре сега и са били най-развити по време на австрийското управление. Същите хървати, които от векове живеят редом с мюсюлмани и сърби.

Ето, един народ, говорещ на един език, пък какви различия има благодарение на религията между сърби, хървати и мюсюлмани.

Но нека направим нещо еретично - да погледнем в самата България. Някой ходил ли е в католическо село? Защото са доста спретнати. А пак живеят българи. Примерът с помаците също е показателен - българи, живели винаги с останалите, но благодарение на религията развили друг тип култура и изоставащи от съвременното развитие.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лични свободи не са продукт на религията. Англичаните започват да ги развиват по отрано заради икономиката.

Ама разбира се, че не са продукт на религията. Но са продукт на обществено-политическо развитие, което в исторически план е силно свързано с религията.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според вас ако османските турци не са започнали експанзията си срещу отслабените балкански държавици,а по-някакъв начин на Англия и франция от същия период щяха ли да имат този успех?

Феодален разпад има навсякъде,но през 14 век Англия си е вече доста могъща.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбира се , че не всички помаци са религиозни . Има такива , които са приели доброволно да носят български християнски имена . Примерно аз имам съученичка , която се казва Елена и е със светски интереси . А за сърбите и хърватите фактор за разделянето може би е и азбуката - едните пишат на кирилица , а другите на латиница .

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А за разделението между сърбите и хърватите фактор може би е и азбуката - едните пишат на кирилица, а другите - на латиница .

През 395 г. римският император Теодосий разделя Римската империя на Източна и Западна. Така той разделя Европа - Европа на латинската цивилизация и Европа на византийската цивилизация. Границата (лимесът) минава през Босна, през Сараево. Това разделение не е заличено и до днес. Първата световна война избухна заради инцидента с убийството на австроунгарския престолонаследник (който вероятно щеше да включи и славяните - чехите, а може би - и сърбите в управлението на Австро-Унгария) в Сараево, а войната в Босна и Херцеговина е една от последните войни, водени на Балканите.

Любопитно е, че в Германия разделението на католици в юга и на протестанти в севера пак минава по римския лимес.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Реформацията наистина създава антагонизъм, но общата история и традиции са също важни. Имам предвид западния феодализъм, свободните градове, развитието на религиозните корпоративни организации, Ренесанса, отношението към индивида, парламентаризма, университетите и т.н. и т.н. Все неща, които на Изток в общи линии нямаме.

повечето от тези неща се изключват едно с друго.

Ай, ай, ай, Алва, тук много се изложи! Не си ли слушал твоя вожд и учител Гошо Тарабата какви ги говори за латинския, немския и конете?

И как да го няма? Първо с църквата, после с науката.

Апропо, латинският и до ден днешен е езика на науката. Научният английски е почти изцяло на латинска основа. Медицина, биология, геология, термини в точните науки - всичко е от латински (или старогръцки). А тия науки се развиват не в Беларус, а на Запад, особено в Германия, Швеция и Дания. Примерно шведът Карл Линей си служи с латински, за да опише таксономично живите организми.

елитите винаги говорят чужди езици Михов. И в Русия аристокрацията говори по французки, е и?

Значи Алва, по твоята логика, един цигански барон, дето кара БМВ, носи Армани и има Айфон е озападнен?

озападнява се. Не е озападнен, има разлика.

А относно моралната промяна - че тя не се вижда бе, я виж кой прави атентатите - момчета, израсли на Запад. И вместо тези момчета, някои от които дори от смесен произход - с майки европейки, да се променят морално, те се радикализират дори повече от своите братовчеди по родните страни. Това са фактите засега.

aтентатите са изолирани случаи. не може цяла цивилизация да се идентифицира с група атентатори.

А младите хора се увличат най-много по радикални идеи. В гърция точно младежи почнаха погромите. И какво - те са от друг свят ли?

че когато се изтъкват проблемни страни в ЕС, на преден план изпъкват православните държави - Гърция, България, Румъния.

невярно и прозиволно твърдение. За проблемни страни се изтъкват гърция, испания и португалия. към момента и в следващото дълго бъдеще. Преди към тях се числяха и ирландия, италия и исландия.

Махнете споровете за латинския и Гошо Тарабата, момчета.

Това са отживелици. Хънтингтън също много схематично разделя нещата. Нещо ми напомня за Бжежински. Но старецът е по-навътре.

Християнските ценности са общи.

Китай и Япония са неагресивни култури.

Вуду-муду са родово-общинни, нещо като нашите караконджоли, тук праим връзка с езичеството и духа на Маниту :lightbulb:

При туй положение, дето дядо Николай приказвал еди-кво си. Ами това си огледално отражение на нещата дето проповядва саудитския имам.

Е те там е разковничето. На всяко действие има противодействие.

неагресивни култури ли? ха, явно сте пропуснали уроците за Втората световна война и по-конкретно частта за япония.

Не съм съгласен с някои пунктове и с двамата и с Михов и с Авата.

Алвасейро отново така се оплете докато усуква, че накрая изкара цели свят една цивилизация- кой бил колония, кой комунист, кой културно завладян - накрая всички са западняци. Не не е така. Да модернизацията има свои цивилизационни белези и с разпространението си и те се появяват на новите места. Но все пак отделните региони запазват свои специфики и това ги прави различни.

Да геополитическите критерии също важат.

Колкото до Русия или Китай и демокрацията - демокрацията е американската държавна доктрина. Разпространявайки я те разпространяват сферата си на контрол. Затова трудно се приема и неможе да бъде приета в западния си модел в държави, които са геополитически противници на САЩ.

наличието на културни, религиозни, социални, езикови различия не противоречат на включването в една обща цивилизация. Пример - римската империя.

Ето една статия от френския вестник "Монд", която показва, че Русия се е озападнила по някакъв друг, различен начин от самия Запад: http://www.glasove.c...DZdwUs.facebook

Както се вижда, в един от най-сериозните френски вестници, на Русия се гледа с известно подозрение и пренебрежение. Защо ли? Сигурно Хънтингтън им е промил мозъка и им е обяснил, че са нещо общо със САЩ, когато очевидно според някои не са... :tooth:

а точно, и аз това казах.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

неагресивни култури ли? ха, явно сте пропуснали уроците за Втората световна война и по-конкретно частта за япония.

САЩ принудиха Япония да ги нападне.Тя просто нямаше избор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дай ми тогава обратен, различен пример? Дай ми пример за православна водеща държава, държава със сериозни демократични традиции и силна икономика? Аз не се сещам. Сигурно паметта ми ми изневерява, помогни ми.

Ами тя Австрия е западна държава. А защо Австрия не можа да повлияе на сърбите от Войводина или на бошняците от Босна? Босна беше 40 години австрийска, обаче хърватите там най-добре се вписваха, сърбите и мюсюлманите по-малко. Защо ли?

до скоро за пример на православието се даваше гърция. вече не. Причините не са, че е православна, а че 400 години е била в османската империя.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

САЩ принудиха Япония да ги нападне.Тя просто нямаше избор.

това какво променя?

всъщност по начина по който японците водиха войната от 1933 до 1945 си пролича че са един от най-варварските, жестоки и нецивилизовани народи на планетата.

Това е съвсем произволно твърдение.

напротив. дамгосването на германия и япония като врагове на западната цивилизация е дело на президента рузвелт, който от 1940 обявява САЩ за арсенал на демокрацията, срещу тъмните сили, и такава е риториката му и в речта пред сената за обявяването на война на япония. американците много обичат да говорят за цивилизации, сили на злото, и изобщо да мислят в черно и бяло. те са бялото винаги естествено.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

повечето от тези неща се изключват едно с друго.

Не се изключват, а са част от едно специфично развитие.

елитите винаги говорят чужди езици Михов. И в Русия аристокрацията говори по французки, е и?

Тук не говорим просто за чужди езици, тук говорим за език, който е езика на науката в Западна Европа. Не само за католиците, а по наследство и за протестантските страни.

По същия начин арабския е езика на науката и културата за една друга цивилизация - мюсюлманската

озападнява се. Не е озападнен, има разлика.

Озападнява се? Това ми звучи като малко бременна...

Ето озападняване по пернишки, моля да се види видеото: http://gong.bg/view_...ticle_id=291761

И кво сега? Ползват винкели - западно техническо приспособление, значи "се озападняват"? :tooth:

aтентатите са изолирани случаи. не може цяла цивилизация да се идентифицира с група атентатори.

А младите хора се увличат най-много по радикални идеи. В гърция точно младежи почнаха погромите. И какво - те са от друг свят ли?

Атентатите не са просто израз на лудориите на група млади хора. Те са израз на една религия първо да отхвърли "потисничеството" на Запада, атаката към одобрявания от нея начин на живот, и второ - да заеме господстващо място в света.

Почвата за атентатите се подготвя не от млади хора, а от престарели имами.

Гърция е съвсем отделен случай.

невярно и прозиволно твърдение. За проблемни страни се изтъкват гърция, испания и португалия. към момента и в следващото дълго бъдеще. Преди към тях се числяха и ирландия, италия и исландия.

Исландия не е в ЕС, поне все още. Ирландия, Италия, Испания и Португалия продължават да имат големи проблеми.

Но аз не говорех за икономика. Много страни са зле, но само Гърция, Румъния и България шмекеруват откровено. Само за тези три страни съм чел западни статии със заключения, че са абсолютно непригодни за ЕС. Почети малко икономически и политически новини и ще видиш за какво говоря.

Редактирано от glishev
Бел. мод. Алвасарейру, спри да пускаш по два-три постинга един след друг, това е флуд.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Бел. мод.

Алвасарейру, спри да пускаш по два-три постинга един след друг, това е флуд.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

това какво променя?

всъщност по начина по който японците водиха войната от 1933 до 1945 си пролича че са един от най-варварските, жестоки и нецивилизовани народи на планетата.

Не мога да се съглася с това.Германците направиха още по-голями ужаси,значи и те са варвари,нецивилизовани и жестоки.Също и руснаците през същата война.А американците с атомната бомба.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Тук не говорим просто за чужди езици, тук говорим за език, който е езика на науката в Западна Европа. Не само за католиците, а по наследство и за протестантските страни.

науката е една и в русия, и в япония. езикът й няма особено значение.

Озападнява се? Това ми звучи като малко бременна...

да точно така. озападяването, или модернизирането е дълъг процес, не става за един ден, едни са по-напред, други сега почват.

Атентатите не са просто израз на лудориите на група млади хора. Те са израз на една религия първо да отхвърли "потисничеството" на Запада, атаката към одобрявания от нея начин на живот, и второ - да заеме господстващо място в света

Почвата за атентатите се подготвя не от млади хора, а от престарели имами.

aтентатите не изразяват позициите на цялата религия, защото тя не е единна. Пак казвам - не може да идентифициращ цяла една цивилизация с група терористи.

Исландия не е в ЕС, поне все още. Ирландия, Италия, Испания и Португалия продължават да имат големи проблеми.

Но аз не говорех за икономика. Много страни са зле, но само Гърция, Румъния и България шмекеруват откровено. Само за тези три страни съм чел западни статии със заключения, че са абсолютно непригодни за ЕС. Почети малко икономически и политически новини и ще видиш за какво говоря.

испания италия португали също шмекеруват откровено. крадат пари, корупция, мафия.

а за разпадане на евросъюза се говори, визирайки гърция, испания, португалия и евентуално италия, т.е кризата е икономическа,

не бг и румъния.

Gloster, on 19 August 2012 - 16:19:55, said:

Не мога да се съглася с това.Германците направиха още по-голями ужаси,значи и те са варвари,нецивилизовани и жестоки.Също и руснаците през същата война.А американците с атомната бомба.

това е така. но кое от тези твърдения доказва, че японците са миролюбиви?

а аз не знам след окупация немците да са убили за 5 дни 300 000, както прави японската армия в китай.

този пост как да го сложа сега в горния? аз ли съм виновен, че никой друг не пише междувременно?

Не мога да се съглася с това.Германците направиха още по-голями ужаси,значи и те са варвари,нецивилизовани и жестоки.Също и руснаците през същата война.А американците с атомната бомба.

?

това е така. но кое от тези твърдения доказва, че японците са миролюбиви?

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е японците определено не са БИЛИ миролюбиви.

Но вече са.

Същото важи и за тибетците и бутанците.И те в миналото не са били миролюбиви,но сега са нарицателно за такива народи.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

КГ,

идеята на Алвата е ясна. Както винаги той изхожда от предпоставено определение за понятията и оттук си създава мегдан да спори какво и за каквото си иска. Този демагогски начин на поведене на спор ми е до болка познат, ама да не задълбавам, че ми е писнало от словоблудство.

Сега го питай да ти каже какво разбира под цивилизация и ще се убедиш какво имам предвид.

По неговата понятийна логика няма Минойска, египетска, вавилонска, Шумерска, Гръцка и по-късно Елинска, Римска и Византийска, Арабска, Китайска цивилизация и т.н, а има само една човешка цивилизация. И объркващия е тенденциозно заложена за размиване на понятията и да може всеки да си носи вода от девет дерета. И тенденциозно същността на едно явление се разбърква с външните влияния и примеси и затова се говори само за... различност. Както се казва това е въпрос на методология.

"Логиката" на фактите е че светът се озападнява, и е въпросът с "другите цивилизации" става дискусионен..

Какво е това цивилизация?

<<И двете понятия (култура и цивилизация) включват „ценностите, нормите, институциите и начините на мислене, на които поредицата от поколения в дадено общество придават първостепенно значение>> Имануел Уолърстейн

<<специфична концентрация от светоглед, обичаи, структури и култура (както материална, така и духовна), която формира определено историческо цяло и която съществува наред (макар и невинаги едновременно) с други разновидности на този феномен.>> Adda B. Bozeman, "Civilizations Under Stress"

http://www.vqronline.org/articles/1975/winter/bozeman-civilizations-under-stress-reflections/

Особеностите на западната цивилизация са:

-демокрация, и плурализъм

-национализъм

-пазарна икономика

В тази връзка : някои от старите цивилицации или страните, принадлежащи към тях, са престанали да съшествуват като такива, и са станали част от западната (православната, японската, част от страните от синската, и ислямската)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
По неговата понятийна логика няма Минойска, египетска, вавилонска, Шумерска, Гръцка и по-късно Елинска, Римска и Византийска, Арабска, Китайска цивилизация и т.н, а има само една човешка цивилизация.

о напротив, нищо подобно. разбира се, че в миналото ги е имало всички тези цивилизации. днес обаче случаят не е такъв, защото никога в човешката история една цивилизация - западната - не упражнява такива комплексни и силни въздействия върху останалите. това води до размиване на границите днес.

ти да си видял например в миналото, в истинския сблъсък на цивилизациите по време на кръстоносните походи арабите да приемат западната политическа форма - в случая феодализъм? (оставяме османската имеприя, тя копира византия).

щото днес това става - до една арабските държави са модерни национални държави, по западен образец, не халифати. дори иран, йемен и саудитска арабия са нации, не свещенни държави на исляма.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...