Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Буковски: Педерасти и феминистки превзеха властта!


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Ами аз никак не си го представям този сценарии.Косово е друго.Албанците бяха мачкани и презирани от всички през 18-19 век,за да надигнат глава по-късно.Ако те бяха в мнозинството си християни вероятно пак щеше да има конфликт за Косово,макар и не толкова силен.

Косово определено не е новия ислямски ред.

Не е задължително да е ислямски, въпросът е, че етносът и културата му в съответния регион са вече други. Ислямът може да дойде, ако обществото допусне тоталитаризъм съответен тоталитаризъм. No problem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,5k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители

А как се стига до изводите, че в БГ жените са по-ниско платени от мъжете?

Защото в България заплатите са свързани с длъжността, а не с пола. Absolutely not.

Като говориш за факти, Ник, би ли ни обяснил как се стига до това гръмко умозаключение?

Още е "днес":)

Материалите (демек - не е "умозаключение") съм ги чел, ама трябва да ровя, а с тоя компютър имам проблем.

Иначе; мога да коментирам моя опит, който е като че ли е в синхрон с това (не съм сигурен).

Сега: това е божата истина от първа ръка: В частния сектор, длъжностите по трудово правоотношение може да нямат почти никаква връзка с извършваната работа например : човекът с длъжност по трудово правоотношение "анализатор на еди какво си, и еди къде" в действителност може да е ръководител на отдел (да има, изпълнява такава длъжност и функция по "договаряне" и по вътрешните правила) + дори да изпълнява още една длъжност (функция);

а "техническия секретар" (по трудово правоотношение) може в действителност да изпълнява длъжнсотта и функцията на анализатор и/или още нещо друго

(врътката е с базовите заплати за тези длъжности , и с осигуровките)..

Каква е схемата за цакане?

Жените могат да бъдат цакани

1) В длъжността (по трудово правоотношение).

И двамата са еди какви си, и вършат едно и също, но длъжността на мъжа по трудовото правоотношение е по-добре платена, от длъжността по трудово правоотношение на жената.

2) В допълнителното заплащане.

Когато има разминавания мвжду действителните длъжности (които са по-натоварени и по-отговорни от "длъжностите по трудово провоотношение"), и длъжностите по трудово правотношение, работодателите обикновено (но не винаги, и по свое лично усмотрение) плащат допълнително, нещо като надбавка.. Щом като има лично осмотрение - то жените (и не само жените) могат да бъдат "попрецаквани"

Забележка:Вероятно ще кажеш че не е съвсем законно и/или по правилата, и така нататък..Ще отговоря: ами никой не се интересува толкова много от законите - просто всеки си гледа интереса..Ако на служителя/работника не му отърва положението, той може да каже "бия си шута" (стига да има къде да отиде за по-висока заплата и/или по-високи осигуровки ), или пък да може преговаря (може да се опита да преговаря) за по-добро заплащане...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ислямът не се свързва задължително с тоталитаризъм и е динамична религия(променяща се).Иран почти се модернизира и едва ли не в последния възможен момент ислямистите взеха властта.

Но Иран е като урок за тези източни държави,които са се модернизирали след жестоки вътрешни борби-Китай,Япония,Турция.Той им показа,какво щеше да стане ако не модернизаторите,а реакционерите бяха победили в тези борби.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

не си личи ислямът да е модерна или динамична религия. Но това се дължи на факта, че е по-млад от Християнството с 500 години. Ислямът сега кара своето 'Средновековие'. Да се надяваме, че вбъдеще ще еволюира в по-хуманна религия.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Още е "днес":)

Материалите (демек - не е "умозаключение") съм ги чел, ама трябва да ровя, а с тоя компютър имам проблем.

Иначе; мога да коментирам моя опит, който е като че ли е в синхрон с това (не съм сигурен).

Сега: това е божата истина от първа ръка: В частния сектор, длъжностите по трудово правоотношение може да нямат почти никаква връзка с извършваната работа например : човекът с длъжност по трудово правоотношение "анализатор на еди какво си, и еди къде" в действителност може да е ръководител на отдел (да има, изпълнява такава длъжност и функция по "договаряне" и по вътрешните правила) + дори да изпълнява още една длъжност (функция);

а "техническия секретар" (по трудово правоотношение) може в действителност да изпълнява длъжнсотта и функцията на анализатор и/или още нещо друго

(врътката е с базовите заплати за тези длъжности , и с осигуровките)..

Каква е схемата за цакане?

Жените могат да бъдат цакани

1) В длъжността (по трудово правоотношение).

И двамата са еди какви си, и вършат едно и също, но длъжността на мъжа по трудовото правоотношение е по-добре платена, от длъжността по трудово правоотношение на жената.

2) В допълнителното заплащане.

Когато има разминавания мвжду действителните длъжности (които са по-натоварени и по-отговорни от "длъжностите по трудово провоотношение"), и длъжностите по трудово правотношение, работодателите обикновено (но не винаги, и по свое лично усмотрение) плащат допълнително, нещо като надбавка.. Щом като има лично осмотрение - то жените (и не само жените) могат да бъдат "попрецаквани"

Забележка:Вероятно ще кажеш че не е съвсем законно и/или по правилата, и така нататък..Ще отговоря: ами никой не се интересува толкова много от законите - просто всеки си гледа интереса..Ако на служителя/работника не му отърва положението, той може да каже "бия си шута" (стига да има къде да отиде за по-висока заплата и/или по-високи осигуровки ), или пък да може преговаря (може да се опита да преговаря) за по-добро заплащане...

Ми аз виждам доста фирми по работа. За какво ли не са се оплакали хората там, но за това, че за еднаква работа жената и мъжът получават различно - няма го това. Наистина го няма.

Това, което пишеш може да се случи, но то касае всеки двама човека, работъещи в една фирма, без това да е свързано с пола им.

Горе стана ясно на какво се основава статистиката - на прекъсванията на работа заради раждането и малкото дете или на съвместно решение жената да си остане в къщи, което понякога е, както биха казали руснаците, святое дело.

Сиреч всъщност дискриминация на жените няма. Пак ни занимават с глупости...

дам, ама додето дойде това време...

Именно ;) Никой не му се иска да прекара 30 г. в чакане.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В чуждестранните фирми /в каквато работя аз, например/ при индивидуалната оценка, на базата на която се формира и заплащането се вземат съвкупност от качества и характеристики на служителя, без значение от пола му. Така дори колеги от един пол, работещи една и съща работа получават различни заплати.Най-вече за това допринасят различният стаж и умения - език, комуникативни способности и пр. Има си и жени шефки, издигнати там заради това, което са постигнали, а не заради това че ходят с къси поли или имат хубав маникюр. Така че, както казах - всичко е индивидуално.



Ми аз виждам доста фирми по работа. За какво ли не са се оплакали хората там, но за това, че за еднаква работа жената и мъжът получават различно - няма го това. Наистина го няма.

Това, което пишеш може да се случи, но то касае всеки двама човека, работъещи в една фирма, без това да е свързано с пола им.

Горе стана ясно на какво се основава статистиката - на прекъсванията на работа заради раждането и малкото дете или на съвместно решение жената да си остане в къщи, което понякога е, както биха казали руснаците, святое дело.

Сиреч всъщност дискриминация на жените няма. Пак ни занимават с глупости...



Именно ;) Никой не му се иска да прекара 30 г. в чакане.

това по мнооого оптимистични прогнози. По-скоро ще са 300 години /поне/.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"заради бременността и заради решение на двойката мъжът да попълва бюджета".

Защото той и да иска, много ще се озори да гледа детето докато е малко; сиреч това се случва заради майчинството.

Гарантирано е, че за работа на една и съща длъжност жената ще получи същата заплата в БГ и ЕС и въобще в белия свят.

Но прекъсването на работата заради детето или, дай Боже, децата, налага някакво намаляване на доходите. То се компенсира донякъде със социалните плащания за раждане на дете и косвено с факта, че жената все пак не работи, т.е. не търпи негативите на трудовата дейност.

Следователно дискриминация на жените по доходен принцип липсва - все пак семействата съществуват за да има дете...

В България въобще решението да се отглеждат и възпитават деца и трудът положен за това не се оценява от държавата по никакъв начин.Дискриминирани са всички,които вземат решение ,единият от родителите да посвети част от времето си за отглеждане на дете .На Запад това далеч не е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ми аз виждам доста фирми по работа. За какво ли не са се оплакали хората там, но за това, че за еднаква работа жената и мъжът получават различно - няма го това. Наистина го няма.

Това, което пишеш може да се случи, но то касае всеки двама човека, работъещи в една фирма, без това да е свързано с пола им.

Горе стана ясно на какво се основава статистиката - на прекъсванията на работа заради раждането и малкото дете или на съвместно решение жената да си остане в къщи, което понякога е, както биха казали руснаците, святое дело.

Сиреч всъщност дискриминация на жените няма. Пак ни занимават с глупости...

Именно ;) Никой не му се иска да прекара 30 г. в чакане.

За КГ125: Това няма кой да ти го каже, а че го "няма" - не е вярно..(Ти си вярвай в к'вото искаш)

За фирмата в която работя: Момичета работят година и половина - две, без договор (и без осигуровки), но не знам за такова забавяне случай при назначените мъже.

Когато ме назначваха мен (във същата фирма- на позиция, да кажем съпоставима с тези от по-горе)- първата ми работа/приказка беше да поискам/попитам дали "влизаме в трудово провоотношение", Получих такова - с що-годе нормален изпитателен срок (6 месеца)..

ПС. Изпуснал си изречението от анализа на Евростат: "и от други специфични характеристики в отделните страни на ЕС", което ще го коментирам накрая.

За Ромчо: Западните фирми са друга бира, пиша за българските такива. (Как така все разбираш това което ти отърва, но аз не съм го споменал?? )

Аз ще ги намеря изворите, ама не мога в момента..

Със сигурност освен сегрегацията на работни места и сектори по полове (със разликите в съответното заплащане, и без да коментираме причините за тази сегрегация - дали са "биологични" или други), демек т.н. "структурни неравества", от ЕС са констатирани и причините:

"предубедено оценяване и системи на заплащане, както и стереотипи";

"неспазване на законодателството за равно заплащане"

http://eur-lex.europa.eu/Notice.do?mode=dbl&lang=bg&ihmlang=bg&lng1=bg,bg&lng2=bg,cs,da,de,el,en,es,et,fi,fr,hu,it,lt,lv,mt,nl,pl,pt,ro,sk,sl,sv,&val=490353:cs

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

PC

Ето нещо в тази връзка:

http://www.webcafe.bg/id_28159123/fpage_3/

Жените на високи постове във Великобритания получават с 10% по-ниски
заплати в сравнение с мъжете на същите позиции, показва изследване,
цитирано от „Дейли мейл".

Ситуацията в Европа е дори по-лоша,
сочи докладът на основата на 264,000 висши мениджъри в 41 страни. В
Германия, където дупката в заплащането между половете е най-голяма от
всички страни в Западна Европа, жената-мениджър взема 22% по-малко от
мъж на същата позиция
.

Според изследването България и Русия са единствените две страни, които са изключение и ситуацията е обратна (моя забележка: за високите длъжности съм склонен да се съглася, но не и за ниските).

Средно жена-началник във Великобритания взема заплата 93,434 британски лири,
докато мъж, който върши същата работа взема 103,230.

Според авторите на изследването от Mercer причината за разликата в заплащането е „просто дискриминация".

Максин Бенсън, основател на Everywoman, бизнес мрежа на жените, казва, че
много дами са безнадеждни по отношение на воденето на преговори за
покачване на заплащането, за разлика от мъжете. Според нея жените се
подценяват, не са наясно със своята стойност. „Никога не съм срещала
преуспяла жена, която да заяви, че е достатъчно добра в работата си."

/моя забележка: анджък де, жените са по-свитички, и се чувстват "по-виновни" и непълноценни (да кажем за това че някога са отсъствали по майчинство, или че ще остъстват в бъдеще), и затова са "прецаквани" повечко/

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"заради бременността и заради решение на двойката мъжът да попълва бюджета".

Защото той и да иска, много ще се озори да гледа детето докато е малко; сиреч това се случва заради майчинството.

Гарантирано е, че за работа на една и съща длъжност жената ще получи същата заплата в БГ и ЕС и въобще в белия свят.

Но прекъсването на работата заради детето или, дай Боже, децата, налага някакво намаляване на доходите. То се компенсира донякъде със социалните плащания за раждане на дете и косвено с факта, че жената все пак не работи, т.е. не търпи негативите на трудовата дейност.

Следователно дискриминация на жените по доходен принцип липсва - все пак семействата съществуват за да има дете...

Т.е. причината за това не е дискриминационна, а чисто социална, естествена и природна. И е свързана с личен избор на жената..... сиреч със свобода. В края на краищата и в семейството има разделение на труда, нали и доходът на едно семейство е СУМАРЕН, в края на краищата. Защо в този случай трябва да се преценява отделно?

Жена и мъж, работещи едно и също, получават еднакво.

Ето затова много трябва да сме внимателни със бързите изводи, които така лесно се щамповат в пресата и в различните леви атаки над всичко. Както и с клиповете със прозрачни прегради.

........

Не, на практика жените не получават една и съща заплата като мъжете за същата работа. И това не е естествено, а се дължи тъкмо на съществуването на стъклената стена.

Тук не трябва да се смесват понятията "доходи" и "заплата". Защото заплатата е доход за положен труд от нает на работа човек , а болничните, майчинските, помощите са други доходи.

Но в България проблемът не е в тези 12% разлика, а в големината на самите заплати за всички.

Мъжете вече започнаха да изчезват... Специален поздрав за Алвата с тази песен.

............

Фружине, никак не се връзва това неприлично клипче с подписа в червено отдолу.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Английската статистика не обяснява КАК стига до този извод. Пак вероятно заради ражданията..... А тия митични други фактори, трябва да се докажат точно, иначе си остава празна сказка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ето една публикация/изследване с някакъв анализ на причините:

http://www.economynews.bg/%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE-%E2%80%93-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-news2877.html

Жените във Великобритания печелят с около 80 % по-малко от мъжете на сходни позиции (80 % по-малко бонуси върху заплатата (?), или пък става дума за "врътки", т.е. за обявяване на фиктивни заплати, като "врътките" са във вреда на жените, демек - това за което споменах че се случва /може да се случва в България, в нашенските фирми) във водещи британски финансови компании, сочат данни на официално представително проучване на Комисията за равенство и човешки права, цитирано от в. Guardian

Участие в проучването са взели 44 водещи фирми, които наемат една четвърт (22.6 %) от работещите във финансовия сектор.

Жените, работещи във финансовия сектор на пълен работен ден, получават с 55 %
по – малко на годишна основа (аха, значи в първото изречение става дума за бонуси върху заплатата) в сравнение с мъжете, (има много висока раждаемост, или има и други причини? - вижте първата ми забележка, и анализът накрая на статията) сочат резултатите от
проучването.

Оказва се, че средният доход при жените на годишна основа възлиза на 2,875 британски лири, докато при мъжете той е 14,554 лири (вижте първата ми забележка)

По отношение на изплащането на бонуси и извънреден труд разликата в
заплащането при мъжете и жените е между 39 % и 47 % на годишна основа.

По –малко от половината от компаниите, участвали в проучването полагат
усилия да премахнат неравенството, а по- малко от една четвърт или 23 %
от анкетираните са предприели такива мерки.

Проучването сочи, е всяка осма от десет жени започва работа на значително по- ниска заплата в
сравнение с мъже на същата позиция.

Водеща причина за неравностойното положение между жените и мъжете при кандидатстването за
работа имат установените в британския бизнес практики за подбор на
персонал. От британската Комисия за равенство и човешки права настояват
за сериозна ревизия на практиките за управление и развитие на човешките
ресурси.

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не си личи ислямът да е модерна или динамична религия. Но това се дължи на факта, че е по-млад от Християнството с 500 години. Ислямът сега кара своето 'Средновековие'. Да се надяваме, че вбъдеще ще еволюира в по-хуманна религия.

То и християнството не е модерна религия,както и почти всички останали.Също като християнството исляма си има секти и братства,нови самообявили се пророци(каквито има и в християнските секти).

Динамичен е колкото са развити народите,които го изповядват.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще бъда кратък понеже тази тема не е мястото за такива спорове.

Педофилите НЕ са хомосексуалисти! Колкото по-малка е възрастта на детето което насилва сексуалния хищник толкова по-малко го интересува пола му.

За Глостър- Исляма не е модерна нито пък динамична религия.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ще бъда кратък понеже тази тема не е мястото за такива спорове.

Педофилите НЕ са хомосексуалисти! Колкото по-малка е възрастта на детето което насилва сексуалния хищник толкова по-малко го интересува пола му.

Значи са бисексуални, което викаш е по-малкоо зло, м?;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За сексуалния насилник на деца пола не играе такава голяма роля във фантазията която иска да изпълни, затова и не подбират много между момичета и момчета

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

то и момичетата на тази възраст са с неразвити вторични полови белези.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За Денро:

http://www.karieri.bg/karieren_klub/novini/868003_jenite_sa_po-obrazovani_no_po-nisko_plateni_ot_mujete/

София. Българските жени са по-образовани от мъжете, показват данните на
НСИ за миналата година. В изследването са обхванати хората на възраст
между 25 и 64 години.

Една четвърт от българите са с висше
образование. Жените с диплома за завършен университет в страната са
29.8%, а мъжете едва 19,5 на сто.

С основно и с по-ниско
образование у нас са 20,4% от българите, а със средно образование – 55%,
сочат още данните на НСИ. Според института хората със средно и с високо
образование се увеличават.

Според изследването образователната
степен оказва влияние върху статуса в заетостта. Колкото по-високо
образовани са хората, толкова по-голяма е вероятността да избегнат
бъдеще на безработен.

Всеки трети българин висшист идва от
семейство, в което поне единият родител е университетски възпитаник.
Резултатите от проучването показват още, че 38,9 на сто от населението в
активна трудова възраст ползва поне един чужд език. 23,4% използват
английски, 18,3% - руски, 5,6% - немски и 3,5% - френски език.

http://www.google.bg/search?q=%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D1%81%D0%B0%20%D0%BF%D0%BE-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%20%D0%BE%D1%82%20%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&source=hp&channel=np

http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/balgarkite_poobrazovani_ot_mazhete-164649.html

За КГ125 (аз продължавам)

Тук има някакви публикации за т.н. "Pay Gap" ("Gender Gap") при стартовите заплати на лекарите (мъже и жени) в САЩ/Европа.

http://www.google.bg/search?client=firefox-a&hs=nnO&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&q=Start+salary+in+medical+doctors+%28men+and+women%29&spell=1&sa=X&ei=gF9dUZDrNciK4gTMtIGAAg&ved=0CC8QBSgA&biw=960&bih=628#hl=bg&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US%3Aofficial&channel=np&sclient=psy-ab&q=Starting+salary++medical+doctors+%28men+and+women%29&oq=Starting+salary++medical+doctors+%28men+and+women%29&gs_l=serp.12...123829.123829.0.124914.1.1.0.0.0.0.176.176.0j1.1.0...0.0...1c.1.8.psy-ab.itFVn4KY-BU&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&fp=536962a12bc3a7cf&biw=960&bih=628

Откъс от първата публикация

Women had lower starting salaries than men in nearly all specialties

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето една публикация/изследване с някакъв анализ на причините:

http://www.economynews.bg/%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%BE-%E2%80%93-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-news2877.html

Жените във Великобритания печелят с около 80 % по-малко от мъжете на сходни позиции (80 % по-малко бонуси върху заплатата (?), или пък става дума за "врътки", т.е. за обявяване на фиктивни заплати, като "врътките" са във вреда на жените, демек - това за което споменах че се случва /може да се случва в България, в нашенските фирми) във водещи британски финансови компании, сочат данни на официално представително проучване на Комисията за равенство и човешки права, цитирано от в. Guardian

Участие в проучването са взели 44 водещи фирми, които наемат една четвърт (22.6 %) от работещите във финансовия сектор.

Жените, работещи във финансовия сектор на пълен работен ден, получават с 55 %

по – малко на годишна основа (аха, значи в първото изречение става дума за бонуси върху заплатата) в сравнение с мъжете, (има много висока раждаемост, или има и други причини? - вижте първата ми забележка, и анализът накрая на статията) сочат резултатите от

проучването.

Оказва се, че средният доход при жените на годишна основа възлиза на 2,875 британски лири, докато при мъжете той е 14,554 лири (вижте първата ми забележка)

По отношение на изплащането на бонуси и извънреден труд разликата в

заплащането при мъжете и жените е между 39 % и 47 % на годишна основа.

По –малко от половината от компаниите, участвали в проучването полагат

усилия да премахнат неравенството, а по- малко от една четвърт или 23 %

от анкетираните са предприели такива мерки.

Проучването сочи, е всяка осма от десет жени започва работа на значително по- ниска заплата в

сравнение с мъже на същата позиция.

Водеща причина за неравностойното положение между жените и мъжете при кандидатстването за

работа имат установените в британския бизнес практики за подбор на

персонал. От британската Комисия за равенство и човешки права настояват

за сериозна ревизия на практиките за управление и развитие на човешките

ресурси.

И викаш, това не е защото в Англия много по-малко жени работят?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Тези безумни спорове, за заплатите на жените са толкова глупави, че няма накъде. Приличат ми на споровете във Византия през 15 век колко дявола могат да се съберат на върхът на игла, докато турците точат ножовете да колят.

И какво чета пак тук?

Участие в проучването са взели 44 водещи фирми, които наемат една четвърт (22.6 %) от работещите във финансовия сектор.

Айде стига с тоя финансов сектор! Хайде да престанем да ходим в облаците и да слезем на земята. Каква "кариера" бе аланколу? Обикновените хора виждат зор да намерят каквато и да е работа, вие за кариера говорите. Огромната част от жените започват и завършват "кариерите" си на една и съща позиция примерно, както и мъжете прочее.

Тия глупости за спряното кариерно развитие на жените засяга една малка (много малка) част жени от висшите слоеве. Интересно, защо досега аз не съм чувал оплаквания за по ниските заплати спрямо мъжете от жени? Навярно защото за разлика от вас не летя в облаците и съм сред народа. Чувал съм оплаквания, че няма работа, че заплатите са ниски, че шефовете самоуправстват, но за различни заплати между жени и мъже ...не.

При нас в малкия град голяма част от жените започват кариера като шивачки на 20 години и я завършват пак като шивачки на 60. Даваш ли си сметка, че за тези жени цялата тая демагогия дето я развиваме тук е със стойност 0?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И викаш, това не е защото в Англия много по-малко жени работят?

Доколто разбирам, сравняват се:

-стратовите заплати

Проучването сочи, е всяка осма от десет жени започва работа на значително по- ниска заплата в

сравнение с мъже на същата позиция.

-бонуси/извънреден труд на годишна основа

По отношение на изплащането на бонуси и извънреден труд разликата в

заплащането при мъжете и жените е между 39 % и 47 % на годишна основа.

така че да, викам така :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...