Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Администратор
Публикува

Advertisements: signs of feminity and their corresponding color meanings

Z043.jpg

от Мони Алмалех

Монографията е съставена от две основни части. Първата може да служи като учебник по семиотика на цветовете, а втората е изследване на значението на цветовете за признаците на женственост . Приносът на Алмалех е в развитието на семиотиката на цветовете и прилагането и в рекламата. Авторът насочва вниманието ни върху семиотичните разлики между визуалните цветове и цветове в езиково отношение. Той признава две форми на съществуване на езика на цветовете – вербални и визуални/невизуални. Визуалните цветове се възприемат чрез зрението-едновременно. Вербализираната форма е когато използваме езика за да опишем/определим цвета. Вербализирането на цвета на езика е подчинено на линейната или синтактична подредба на езика. Алмалех използва междуезиковият свободен асоциативен експеримент (на Кент-Росаноф), за да определи българската норма за асоциации на цветовете. (Apendix 1). Списъкът с асоциациите е като речник с цветовите значения. В предишната си книга „Балканският народен език на цветовете” – Алмалех представя списък на универсалните и неуниверсалните значения на цветовете при брак или погребение във фолклора. Той използва оригиналната теория на Рош и Лаков за да коментира правилото за асоциациите и списъка с визуалните значения на цветовете.

ISBN 978-954-322-020-4

Първо издание, 2011

Формат 60X84/16

188 стр.

Цена 11.00 лв.

Купи: http://www.baspress.com/book.php?l=b&id=911

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!