Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Мнения 122
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Публикува (edited)

хората, които в момента са на 40-50-60г. няма да се променят ...

те държат по-голямата част от икономическата власт и богатство в страната ...

трябва цялото това поколение да изчезне, а следващите да са научени как да правят бизнес от други за да се случи ...

не по темата, в този ред на мисли една от най-големите трагедии на южна европа е, че сегашните й младежи израстват в условия на убийствена безработица ... какво става с един младеж ако е бил 10г. без работа, ами ако половината младежи в една държава са по 5-10г без работа ... цяло поколение ще е с объркани мозъци ...

Редактирано от Alexander_Nevski
  • Глобален Модератор
Публикува

Абе изобщо не разбрах защо жените не могат да бъдат на висши ръководни постове, ама както и да е?

* * *

Могат да бъдат и никой не спори, но да има квота е пълна простотия!

Подобно решение би довело до издигане на жени не притежаващи необходимите качества на постове за които е възможно да има по-подходящи кандидати от мъжки пол.

Това проблемът, който би трябвало да обсъди в настоящата тема.

  • Потребител
Публикува

Всъщност увеличаване на броя на жените в управлението може да се получи с премахване на квоти, тези квоти, които съществуват от много време за най-желаните специалности в гимназиите и вузовете. Така ще има повече жени , притежаващи необходимите качества на постове, тоест необходимата квалификация.

  • Глобален Модератор
Публикува

Всъщност увеличаване на броя на жените в управлението може да се получи с премахване на квоти, тези квоти, които съществуват от много време за най-желаните специалности в гимназиите и вузовете. Така ще има повече жени , притежаващи необходимите качества на постове, тоест необходимата квалификация.

ФАКТ!

  • Потребител
Публикува (edited)

Според мен е въпрос на време. Светът върви с ускорени темпове към новоелитарна епоха.

Въобще чака ни матриархат t6002.gif

Всъщност увеличаване на броя на жените в управлението може да се получи с премахване на квоти, тези квоти, които съществуват от много време за най-желаните специалности в гимназиите и вузовете. Така ще има повече жени , притежаващи необходимите качества на постове, тоест необходимата квалификация.

А то такива има ли на Запад,понеже не съм запозната ?

Редактирано от Пандора
  • Потребител
Публикува

Успех за еврокомисаря по правосъдието Вивиан Рединг! Тя успя да наложи предложението си делът на жените в директорските бордове на големите фирми да бъде увеличен до минимум 40% до 2020.

.

http://www.economy.b...ment/view/5487/

Като се замисля сега,хора които се определят по квоти обикновено гласуват по нареждане и не им е нужно кой знае колко да са нясно с работата.Май пак някакъв инструмент за контрол.

  • Потребител
Публикува (edited)

.........

А то такива има ли на Запад,понеже не съм запозната ?

Има, поне за вузовете знам, че има.

Ето тук има малко информация :

http://www.webcafe.bg/id_470603468_Jenite_stradat_ot_majkata_kriza

Редактирано от Doris
  • Потребител
Публикува

в англия има пожелателни квоти за бордовете на директорите, не са задължителни, аз по-скоро бих ги нарекъл цели, а не квоти

в скандинавието има задължителни квоти за бордовете на директорите

  • Потребители
Публикува

Има, поне за вузовете знам, че има.

Ето тук има малко информация :

http://www.webcafe.b...t_majkata_kriza

В статията май пише друго, ама както и да е:

Не, не си въобразявате. Младите жени наистина трябва да се стараят повече от мъжете, за да получат еднакво отношение - този факт е официално потвърден от две нови изследвания.

Постъпването в университет за младите и умни девойки никога не е било по-трудно

Наскоро докладът "Inside Higher Education" за променящите се практики в приема на студенти в колежите разкри, че както частните, така и държавните институции предпочитат кандидатите от мъжки пол - независимо от тяхната раса или социална класа. Медиите деликатно подминаха тази информация, избирайки да се съсредоточат върху очевидната реалност, че приемните комисии са по-пристрастни отвсякога към богатите студенти.

Но фактът, че възможността за плащане на пълна такса за обучение компенсира по-ниските оценки, не е нещо ново. Истинската новина е, че кандидатстудентките от всички раси сега трябва да отговарят на по-висок стандарт в сравнение с белите си конкуренти от мъжки пол във всички университети.

В продължение на години, предпочитанията към мъже се смятаха за феномен, присъщ предимно на крайно селективните образователни институции с хуманитарна насоченост. Преди пет години Дженифър Делахънти Бритс, декан по прием на студенти на колежа Kenyon, написа популярното си извинително писмо за Times, наречено "До всички момичета, които не одобрих".

В него той непреклонно отбелязва, че интересите за равенство между половете и стандартите в учебното заведение в момента са "по-високи спрямо жените, отколкото за мъжете". Половин десетилетие по-късно, проучването "Inside Higher Education" потвърждава, че някогашната тенденция при елитните учебни заведения сега се е превърнала в общоприета практика.

И медиите се занимават основно с мъжката проблематика - във вреда на жените

Мъжете не се възползват от предимството си единствено при прием на студенти - на тях се обръща и повече внимание в медиите. Актуалният проблем на нашата ера е "кризата на мъжествеността". Хана Росин се притеснява за "Края на мъжете", а Бил Бенет пише за "Дефицит на зрелостта".

Учени, теолози и педиатри - всички издават книги, в които обясняват "какво не е наред с момчетата". Със сигурност разполагаме с някакви доказателства, че мъжете изостават по една или друга причина. И понеже всяка дискусия за факторите, които причиняват този феномен, е силно политизирана, дебатът какво да се прави с "нехранимайковците" вероятно ще продължи за неопределен период от време.

Както знаем обаче, вече е налице едно крайно съмнително решение на проблема: занижените стандарти за прием на мъжете. А като се изключи извинението на Бритс от 2006 г., неблагоприятните странични ефекти от този подход спрямо жените масово се пренебрегват.

Щетите за представителките на нежния пол не идват само под формата на пощенски пликове с отказ от ВУЗ-овете. Реалността на завишените стандарти утежнява допълнително друга криза - и без това болезнения перфекционизъм на младите дами. Момичетата винаги са съзнавали несправедливия сексуален двоен стандарт, а сега трябва да се примирят с още по-високите очаквания към интелекта им.

Младите жени сега са много по-стресирани и живеят в много по-конкурентна среда

Годишното проучване на Калифорнийския университет в Лос Анджелис сред първокурсниците отчита променящите се от десетилетия насам нагласи сред студентите от първи курс. Най-новите резултати, обявени в началото на годината, ясно показват, че стресът е по-характерен при жените: "Всяка година жените са все по-малко позитивно настроени по отношение на емоционалното си здраве, в сравнение с мъжете, а сега тази разлика е дори още по-голяма".

За много млади хора, сериозният стрес започва още преди колежа. Делът на студентите в проучването, които споделят, че често са били претоварени с всичките си задължения през последната си година в гимназията, е нараснал от 27 до 29 на сто през изминалата година.

Разликата между половете при този въпрос е дори още по-голяма от тази при емоционалното здраве - само 18% от мъжете споделят, че са имали затруднения често, в сравнение с 39% при жените.

Младите мъже и жени прекарват и свободното си време по различен начин. Линда Сакс от Калифорнийския университет разкрива, че според проучването "мъжете отделят повече свободно време за дейности, които ги освобождават от стреса, като упражнения и спорт, докато жените поемат повече отговорности - доброволческа работа или помощ в домакинството, които не спомагат за освобождаването на натрупания стрес".

Двойният стандарт облагодетелства по-мързеливите младежи

След като вече знаем, че висшите учебни заведения третират кандидатстудентите от женски пол с по-високи стандарти, изглежда нормално, че засиленото участие на момичетата в доброволчески дейности се е превърнало в женска конкурентна необходимост.

Въпреки че доброволната обществена служба е задължителна в много американски гимназии още от края на 80-те години насам, тя придобива дори по-голямо значение в ерата на масовото завишаване на оценките, в която повечето кандидатстуденти имат оценка над 4.00.

Повечето часове, посветени на помощта на бездомни или грижата за онкоболни означават по-голям шанс да се отличиш сред големия брой умни, амбициозни и добре възпитани момичета, кандидатстващи за ограничени места в колежите.

Младите мъже, от друга страна, са колективно награждавани за липсата на академична амбиция и отборен дух. Заради силно конкурентните стандарти на някои колежи, 5 часа седмична грижа за незрящи хора е синоним на мързел и бездействие, когато става въпрос за момичетата, но при момчетата това минава за чиста проява на героизъм.

Колкото повече време посвещават момчетата на фитнеса и видеоигрите, толкова повече се възползва от това намаляващият брой умерено амбициозни млади господа - те се превръщат в шанс за селективните учебни заведения да запазят съотношението на половете сравнително балансирано.

Стремежът към равни права на двата пола води до повече трудности за дамите

Традиционните "стресови фактори" в живота на толкова много млади жени - задължението да се грижат за семейството си, бремето от преследването на недостижим естетичен идеал, напрежението да бъдат секси, но не сексуални, притесненията, че "времето им изтича" - всички те настъпват много преди страха и истерията около края на мъжествеността.

Тези познати притеснения сега се допълват и от потискащата реалност, че младите момичета трябва да постигнат много повече от момчетата, за да получат еднакво отношение, поне когато става дума за приема в колеж.

Може и да има "мъжка криза", но както разкриват и двете проучвания, младите жени са истинските изстрадали и изтощени жертви на стратегиите, които използваме, за да решим проблемите на посърващата мъжественост.

  • Потребител
Публикува (edited)

аз съм кандидаствал при квота 50/50 в унивеситет и мога да потвърдя, че за девойките приема беше някъде към 23/1, докато за мен 15/1 ... в зъбурските специалности им е по-трудно ...

в други специалности това не е точно така, щото няма толкова желаещи ...

не са толкова много жените, които искат да учат теоретична физика или топлотехника ... а е спорно дали това е нужно на самите тях или обществото ...

та там ако туриш квота 50/50 ще ти останат незаети места ,,,

затова квотите са необходими и трябва да бъдат изпозлвани прагматично ...

иначе ще се окаже в един момент, че следващият курс по медицина е 90% жени и после няма да има кой да покрива дежурствата и хирургичните специалности като завършат ...

или пък трябва да се променят така критериите за прием, че той да е по-балансиран и да отговаря на някаква прагматичност ...

Редактирано от Alexander_Nevski
  • Потребители
Публикува (edited)

Аз познавам магистърки по топлотехника, професионалната реализация на които няма общо с топлотехниката.

Ако говорим за инженерните специалности (изключвам компютърната техника и технологии) - то практическата нужда от жени в бизнеса, и възможностите за тяхната реализация са доста ограничени (сравнено с мъжете) ; Това е така, защото работодателите предпочитат мъже с инженерни специалности.

Съгласен съм с Невски и доколкото разбирам (и ако не греша) все още съществуват квоти 50/50.

Честно казано, не знам дали квотите могат да бъдат направени по-оптимални и рационални (ако не греша че в момента квотите са 50/50 за приемите във всички специалности?) .

Това е от някаво решение на ВАС за квотите:

Предвиждането на равни квоти за прием на мъже и жени, не съдържа никаква форма на дискриминация по признака пол. Той не поставя както мъжете, така и жените в по-неблагоприятно положение при кандидатстване.Разпоредбата не е привидно неутрална спрямо отделните полове, а такава, която ги поставя в равностойно положение при кандидатстване. Първият определящ фактор е балът, но в рамките на квотата за мъже и жени. Така критерият е комплексен. Дава се възможност на кандидатите и от двата пола за реализация в учебното заведение. Приемът при единствен критерий "образуван бал" би нарушил паритета между половете. Именно така би се създала привидно неутрална нормативна уредба, която в себе си съдържа непряка дискриминация по признака "пол".

Горното ме навежда на мисълта, че всяка жалба/иск/дело срещу "неравни квоти" - например като дискриминационни, вероятно ще бъде решена в полза на ищците?

Редактирано от nik1
  • Потребител
  • Потребител
Публикува (edited)
Горното ме навежда на мисълта, че всяка жалба/иск/дело срещу "неравни квоти" - например като дискриминационни, вероятно ще бъде решена в полза на ищците?

не мисля

първо работодателите понякога имат нужди, които не са 50/50

второ не винаги стигат желаещи за 50/50

т.ч. си има прагматични подходи, които покриват горното и те не са дискриминация

и мисля, че съдът ще се съгласи с мен

в българските условия, за повечето специалности второто е проблем

просто няма да има как да наберат достатъчно момчета във филологиите при 50/50 и достатъчно момичета за инженерните и точните науки при 50/50

Редактирано от Alexander_Nevski
  • Потребители
Публикува

РЕШЕНИЕ

11457

София, 11/20/2007

В ИМЕТО НА НАРОДА

Върховният административен съд на Република България - Петчленен състав - II колегия, в съдебно заседание на петнадесети ноември две хиляди и седма година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

СВЕТЛА ПЕТКОВА

ЧЛЕНОВЕ:

АЛЕКСАНДЪР ЕЛЕНКОВ

МИЛКА ПАНЧЕВА

РУМЯНА ПАПАЗОВА

ТОДОР ТОДОРОВ при секретар Мария Попинска

и с участието

на прокурора Николай Николов

изслуша докладваното

от съдията ТОДОР ТОДОРОВ ecblank.gifпо адм. дело 9433/2007. doclink.gif

Производство по чл.208 и сл. от АПК.

Образувано е по касационна жалба на Фондация “Асоциация за европейска интеграция и права на човека”, от гр. Пловдив против решение №6738/28.06.2007г. по адм.дело №780/2007г. на Върховния административен съд, пето отделение, с което е отхвърлена жалбата и срещу решение №53/14.11.2006г. на Комисията за защита от дискриминация. Наведени са касационни основания за необоснованост и нарушение на материалния закон във връзка с приложението на чл.4, ал.1 и чл.7, ал.1, т.12 от Закона за защита от дискриминация /ЗЗД/.

Ответните по жалбата страни, Комисията за защита от дискриминация, гр. София и Министърът на образованието и науката считат същата за неоснователна.

Софийският университет “Св.Климент Охридски”, гр. София не изразява становище.

Прокурорът от Върховна административна прокуратура дава заключение за неоснователност на касационното оспорване.

Касационната жалба е подадена в срок, от надлежна страна и е процесуално допустима. Разгледана по същество на посочените в нея основания и след служебна проверка за валидност, допустимост и съответствие на обжалваното решение с материалния закон същата е неоснователна.

За да отхвърли оспорването Върховният административен съд, пето отделение е приел, че приема на студентите по квоти за мъже и жени във висшите учебни заведения се определя от самите тях /в случая от Академичния съвет на СУ”Св.Климент Охридски”/ съгласно чл.21, ал.1, т.3 от Закона за висшето образование и е съобразен с балансираното участие на двата пола в образованието.

По делото е установено, че производството пред Комисията за защита от дискриминация е образувано по сигнал на фондация с обществено полезна дейност “Асоциация за европейска интеграция и права на човека”, от гр. Пловдив, според която “квотите”, определяни ежегодно от Софийския университет “Св. Климент Охридски” за специалността “Българска филология”, редовна форма на обучение, създават дискриминационно третиране на мъжете при кандидатстването, поради по-малкото отпускани за тях места и на жените при класирането, поради по-високия им минимален бал.

С решение №53/14.11.2006г. Комисията за защита от дискриминация, втори специализиран заседателен състав е приела за установено, че практиката на висшето учебно заведение по приема на студенти на квотен принцип във визираната специалност не представлява дискриминация по смисъла на чл.4, ал.1 от Закона за защита от дискриминация. Оставил е без уважение искането за налагане на принудителни административни мерки.

Съгласно чл.9, ал.3, т.6 от Закона за висшето образование Министерският съвет утвърждава ежегодно броя на приеманите студенти по образователно-квалификационни степени, без да определя квоти. Последното е правомощие на висшите учебни заведения във връзка с предоставената им академична автономия /чл.53, ал.4 от Конституцията на Република България/. Понятието академична автономия е изяснено в разпоредбата на чл.19, ал.3 от ЗВО и включва академични свободи, академично самоуправление и неприкосновеност на територията на висшето училище.

Академичната свобода се изразява в свобода на преподаването, свобода на провеждането на научни изследвания, свобода на творческите изяви и свобода на обучението, а академичното самоуправление, дефинирано с разпоредбата на чл.21 от ЗВО обхваща изброените в него правомощия, между които и правото на самостоятелно определяне на условията за приемане и формите на обучение на студентите.

Същността и предназначението на въведеното различие при приема на студенти в Софийския университет “Св. Климент Охридски”, специалност “Българска филология” е да осигури балансирано участие на жените и мъжете в обучението по нея. То представлява необходима мярка в областта на образованието. Съгласно чл.7, ал.1, т.12 от Закона за защита от дискриминация не са дискриминация мерките в областта на образованието и обучението за осигуряване на балансирано участие на жените и мъжете, доколкото и докато тези мерки са необходими. Диференцираното отношение в случая не е продиктувано от преценка за различен интелектуален потенциал, а е обосновано на обективен критерий, свързан с различното биологично развитие на двата пола, предотвратяването на пълна феминизация на обучението по специалността и професията впоследствие. Детерминирано е и от особеностите на обучението, характера на бъдещата работа, социалната и значимост и статус с оглед обществено-икономическите условия и потребности в страната.

По изложените съображения Върховният административен съд, петчленен състав

РЕШИ:

ОСТАВЯ В СИЛА решение №6738/28.06.2007г. по адм.дело №780/2007г. на Върховния административен съд, пето отделение.

РЕШЕНИЕТО не подлежи на обжалване.

Вярно с оригинала,

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

/п/ Светла Петкова секретар:

ЧЛЕНОВЕ:

/п/ Александър Еленков

/п/ Милка Панчева

/п/ Румяна Папазова

/п/ Тодор Тодоров

Т.Т.

  • Потребители
Публикува

Какво ще кажете да се отделят антифеминистките коментари в отделна тема, макар да ми е трудно да й измисля заглавие.

Иначе в случая както често пиша, ЕС отива натам, откъдето нашите управляващи все още комунисти ни лъжат, че сме тръгнали да се връщаме. В Живковия парламент това, което си спомнят хората е, че се гласуваше само за един кандидат. Но повечето не знаят, че този кандидат за бутафорния Живков парламент беше подбиран на строго квотен принцип- членове на БКП:членове на БЗНС, мъже:жени, работници:селяни, учени:природноинтелигентни и т.н.

А за бисерите на еврократите да не забравяме един от големите им хитове - ел. крушките.

Брюксел. Забраната за производство и внос на крушки с нажежаема жичка на територията на Европейския съюз встъпи в сила в събота, пише руският вестник „Взгляд”.

Магазините могат да разпродадат останалите в наличност такива крушки. Считано от 1 септември в страните от ЕС няма да се внасят крушки с нажежаема жичка от 15 Вт, 25 Вт и 45 Вт. Целта на директивата на ЕС е понижение на потреблението на електроенергия и съкращението на емисиите на парникови газове.

И тъй като вместо ние да бягаме къде тях, те тичат къде нас, то дори иначе дисциплинираните германци почнаха да проявяват типично българския навик да не се протестира срещу един закон, а просто той въобще да не се спазва:

Германците надхитриха Брюксел за крушките

После ЕС бил в криза. Ами България 20г. е в криза, защото родните бюрократи я управляват тъй, както еврократите управляват сега ЕС.

  • Потребители
Публикува (edited)

Могат да бъдат и никой не спори, но да има квота е пълна простотия!

Подобно решение би довело до издигане на жени не притежаващи необходимите качества на постове за които е възможно да има по-подходящи кандидати от мъжки пол.

Това проблемът, който би трябвало да обсъди в настоящата тема.

Нищо им няма на квотите.

Когато се спазва правилото при еднакво "подходящи" кандидати жени (от една страна), и мъже - от друга страна, то може се дава предпочитание на жените, и квотите да се запълнят.

Аз лично нямам нищо против това.

Редактирано от nik1
  • Потребител
Публикува

Нищо им няма на квотите.

Когато се спазва правилото при еднакво "подходящи" кандидати жени (от една страна), и мъже - от друга страна,

И според теб това е винаги изпълнимо във всяка област от живота ?

  • Глобален Модератор
Публикува

Нищо им няма на квотите.

Когато се спазва правилото при еднакво "подходящи" кандидати жени (от една страна), и мъже - от друга страна, то може се дава предпочитание на жените, и квотите да се запълнят.

Аз лично нямам нищо против това.

Еднакво "подходящи" ми звучи трудно постижимо, направо невъзможно.

Не трябва да се "правят" закони, които грубо да се месят в работата при подбор на кадри за работа във фирмите. Без значение тези фирми на кой вид бизнес са представители .. та бил той едър, среден и дребен.

  • Потребител
Публикува

Еднакво "подходящи" ми звучи трудно постижимо, направо невъзможно.

Не трябва да се "правят" закони, които грубо да се месят в работата при подбор на кадри за работа във фирмите. Без значение тези фирми на кой вид бизнес са представители .. та бил той едър, среден и дребен.

виж сега има разлика между закони и закони

и в момента има един куп антидискриминационни закони

представи си следната ситуация, аз съм шеф във средна фирма

в UK (за да се изолираме) от БГ емоциите

имам нов проект и искам да го дам на нов човек извън фирмата

почвам да правя интервюта

идва ми някакво паки, ама аз не харесвам пакита

идва ми някакъв шотландец ма мен не ме кефят шотландците

идва ми една жена на 30, женена, която още няма деца, ми не ща да я взимам щото може да ми роди по средата на проекта

идва ми друга жена на 35г. с 3-деца, ми не ща да я взимам, щото кво ще правим като и боледуват децата, ако има три това ще се случва често

идва ми някакъв с инвалидности и чести болежки, на референциите му пише, че е ползвал 50 дни болничен последната година

значи на теория и по закон аз не мога да дискриминирам по пол, раса или инвалидност

какво обаче става в реалността - назначавам си който искам и никъде официално не пиша, не споменавам и не споделям, че съм порязал един кум народ точно заради пол, раса или инвалидност ...

т.ч. нищо им няма на законите нека си ги има ... те са за да духат тъпите и арогантни шефове ... тия дето си знаят работата внимават ...

  • Глобален Модератор
Публикува

идва ми някакъв шотландец ма мен не ме кефят шотландците

идва ми една жена на 30, женена, която още няма деца, ми не ща да я взимам щото може да ми роди по средата на проекта

идва ми друга жена на 35г. с 3-деца, ми не ща да я взимам, щото кво ще правим като и боледуват децата, ако има три това ще се случва често

Ще си вземеш на работа 23-годишна кифла, таман изкарала английското УНСС, да ти изцежда редовно соса. :tooth:

  • Глобален Модератор
Публикува (edited)

виж сега има разлика между закони и закони

и в момента има един куп антидискриминационни закони

представи си следната ситуация, аз съм шеф във средна фирма

в UK (за да се изолираме) от БГ емоциите

имам нов проект и искам да го дам на нов човек извън фирмата

почвам да правя интервюта

идва ми някакво паки, ама аз не харесвам пакита

идва ми някакъв шотландец ма мен не ме кефят шотландците

идва ми една жена на 30, женена, която още няма деца, ми не ща да я взимам щото може да ми роди по средата на проекта

идва ми друга жена на 35г. с 3-деца, ми не ща да я взимам, щото кво ще правим като и боледуват децата, ако има три това ще се случва често

идва ми някакъв с инвалидности и чести болежки, на референциите му пише, че е ползвал 50 дни болничен последната година

значи на теория и по закон аз не мога да дискриминирам по пол, раса или инвалидност

какво обаче става в реалността - назначавам си който искам и никъде официално не пиша, не споменавам и не споделям, че съм порязал един кум народ точно заради пол, раса или инвалидност ...

т.ч. нищо им няма на законите нека си ги има ... те са за да духат тъпите и арогантни шефове ... тия дето си знаят работата внимават ...

Описал си точно схемата, която е господстваща.

Примерът на Galahad потвърждава написаното от теб.

Проблемът е, че законодателите вместо да си губят времето да създават безсмислени или най-малкото недомислени закони, които никои не изпълнява, могат да сътворят нещо полезно.

Редактирано от Б.Богданов
  • Глобален Модератор
Публикува

Ще си вземеш на работа 23-годишна кифла, таман изкарала английското УНСС, да ти изцежда редовно соса. :tooth:

Трябва да се плаща на тая кифъл, а бюджетът на проекта може да не е достатъчен за подобни експерименти.

  • Потребители
Публикува (edited)

Еднакво "подходящи" ми звучи трудно постижимо, направо невъзможно.

Ами не е точно така, мисля.

Хипотетичен случай:

За високата позиция (става дума за високи позиции, доколкото разбрах, и визирам такава) кандидатстват мъж, и жена, които имат необходимото образование, компетенции, предишен опит/стаж на такава позиция, и умения.

Единият е жена; другият е мъж.

Ти кого от двамата би избрал (и защо)?

Ако бяхме в белия свят (законът е писан от "белите"и за "белите", с уговорката че те не ни виждат като "небели"), аз лично бих предпочел жената, поради простата причина, че за да стигне "дотук", тя фактически е полагала е повече усилия, труд и т.н. (за да се издигне, напредне), и е по-компетентна от мъжа /мъжете конкуренти/.

Това следва логиката на фактите - от изследванията:)

Редактирано от nik1

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Вашето предишно съдържание е възстановено.   Изчистване на редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!