Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Администратор
Публикува

Две трети от европейското население са градски жители, а емисиите от градския транспорт достигат 23% от всички транспортни емисии в ЕС. Една по-оптимално организирана градска мобилност може следователно да доведе до значително повишаване на качеството на живота в града.

post-1-0-82935900-1392579170_thumb.png

Докладът на Обединения изследователски център (JRC), озаглавен Количествен израз на ефектите от плановете за оптимална градска мобилност показва, че с разумни мерки емисиите на CO могат да бъдат намалени до 8% към 2030 г. Мерките включват повишаване на ефективността на градското движение, инвестиции в пешеходни и вело-инфраструктури, многопрофилни свързващи платформи, паркови и ездитни райони, както и установяване на зони с ниски емисии.

Един европейски изследователски проект, който трябва да помогне на европейските градове да се справят със сложните предизвикателства на мобилността, е току-що стартираният OPTICITIES. Въз основа на публично-частни партньорства и експериментирайки с иновационните услуги ITS (Умна транспортна система), проектът очаква намаление с 1.5 милион тона CO2по-малко годишно, както и 10% по-малко ползване на частни автомобили, което ще освободи 3.6 милиона квадратни метра публично пространство.

Проектът, координиран от Франция, е събрал 25 партньора от 8 държави (Испания, Швеция, Италия, Белгия, Полша, Германия, Обединеното кралство и Франция). Проектът включва градските управи и големите оператори в областта на ITS и на обществения транспорт. Шестте града в пилотното изследване са Лион, Мадрид, Торино, Гьотеборг, Бирмингам и Вроцлав.

Доклад на JRC / Интернет адрес на проекта OPTICITIES / Контакти

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Вашето предишно съдържание е възстановено.   Изчистване на редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!