Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 3 минути, Станислав Янков said:

А защо не цитираш по-сериозни детайли, като си ги чел?!

Аз цитирах НАСА за това, че вселената е евклидова. Написано четно ня бяло.
Но вие големите научници казахте, че НАСА не са го имали предвид.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 518
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, Станислав Янков said:

Младенов, разширението на Вселената се проявява при галактики, които са от купове и свръхкупове извън нашия Голям Атрактор (а такива има много - броят на наблюдаваните галактики е буквално НЕИЗБРОИМ, без да сме наясно с броя на всички останали галактики във Вселената, които никога няма да успеем да наблюдаваме). Стига си писал и ти само тъпи и повърхностни неща като Джереми, прочети малко повече, нещата са много по-многообразни и интересни от твоите (и на Джереми) измислици!

Т.е. когато става въпрос за разширение и че накъдето и да се обърнем, галактиките се отдалечават от нас, се има предвид галактики от други купове (не от нашия), а когато става въпрос за сблъсък между галактики, то той е между галактики от един и същ куп? Ако е така, значи най-накрая ми светна защо двете явления (разширение на вселената и сблъсък между галактики) не се взаимоизключват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Аз цитирах НАСА за това, че вселената е евклидова. Написано четно ня бяло.
Но вие големите научници казахте, че НАСА не са го имали предвид.

Там кой ти е казал, че си бил повърхностен?! Там спорът е същностен, но все пак по представени детайли, а тук - нищо подобно! Положи малко труд, намери нещо по-издържано и детайлно, което ще бъде интересно за коментиране и от по-знаещите (само за сведение - аз не съм от тях, аз съм лаик, който постепенно обогатява познанията си, докато бавно развива собствен подход).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Станислав Янков said:

Там спорът е същностен:

[Спътниковата мисия] WMAP установи, че Вселената трябва да се подчинява на правилата на
Евклидовата геометрия
, така че сборът от вътрешните ъгли на триъгълник се добавя към 180
градуса - така потвърдено, че Вселената трябва да е плоска.

Източник: НАСА.
https://imagine.gsfc.nasa.gov/observatories/satellite/wmap/shape.html

Значи НАСА пишат, черно на бяло, че "Вселената трябва да се подчинява на правилата на
Евклидовата геометрия" - но наш Станиславчо и батко му Скенер не се съгласват.

Вие явно очаквате цитати от Всевишния. 😂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Значи НАСА пишат, черно на бяло, че "Вселената трябва да се подчинява на правилата на
Евклидовата геометрия" - но наш Станиславчо и батко му Скенер не се съгласват.

Хванахме НАСА по бели гащи, че доста некоректно си служи с понятията :)

Който има знания какво е евклидова геометрия, ще разбере. Който няма, като тебе, само ще се тръшка и ще сочи как са го подлъгали. Но ще си остане излъган, дори да не разбере как е минат :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, КамелияМиладинов said:

Т.е. когато става въпрос за разширение и че накъдето и да се обърнем, галактиките се отдалечават от нас, се има предвид галактики от други купове (не от нашия), а когато става въпрос за сблъсък между галактики, то той е между галактики от един и същ куп? Ако е така, значи най-накрая ми светна защо двете явления (разширение на вселената и сблъсък между галактики) не се взаимоизключват.

Най-голямото образувание, свързано с нашата галактика Млечен път, е галактическия свръхкуп Ланиакея и галактиките му (може и други, за които не знаем) се движат към някаква много далечна област от пространството, наречена Голям Атрактор. Дори между купове в рамките на Ланиакея се регистрира разбягване на галактиките (червено отместване).

Great Attractor - Wikipedia

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, scaner said:

Хванахме НАСА по бели гащи 

:rofl:

Сега нали виждаме защо споровете с научните са безсмилени.
Ако цитирам НАСА - ами хванали сме ги по бели гащи.
А иначе защо цитираме популярна литература, а не авторитети.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, gmladenov said:

начи НАСА пишат, черно на бяло, че "Вселената трябва да се подчинява на правилата на
Евклидовата геометрия" - но наш Станиславчо и батко му Скенер не се съгласват.

Как ще гарантираш, че продължава да е така и при по-голяма точност на изчисленията от направените в момента, без да ги направиш и потвърдиш това? Или ще разчитаме на сляпата вяра (включително и в Господ и в чудесата)?!:rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

:rofl:

Сега нали виждаме защо споровете с научните са безсмилени.
Ако цитирам НАСА - ами хванали сме ги по бели гащи.
А иначе защо цитираме популярна литература, а не авторитети.

Популярните изложения на НАСА не са авторитетни. Дори самата НАСА не е авторитет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Ако цитирам НАСА - ами хванали сме ги по бели гащи.

НАСА не е Свещеното писание, че да разчиташ на верни цитати от там. И в НАСА има хора които бъркат, и имаме ярък пример на такава грешка.

Което трябва да ти доведе до ума, че в науката авторитети и цитиране на мнения не са аргументи. Може да цитираш само факти, и следствия от тях.

За да бъде вселената евклидова, тя трябва да е безкрайна. Безкрайна ли е вселената? Отговори си на този въпрос. Това трябва да ти изясни какви ги е забъркала НАСА :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Сега нали виждаме защо споровете с научните са безсмилени.
Ако цитирам НАСА - ами хванали сме ги по бели гащи.
А иначе защо цитираме популярна литература, а не авторитети.

Цитирай НАСА за по-точни замервания от тези, дето са направили, за да сме сигурни, че Вселената продължава да е евклидова и в още по-прецизните области. А от всяко по-прецизно изчисление има и още по-прецизно изчисление и те също трябва да се потвърдят, за да твърдиш, че Вселената е на 100 % евклидова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Gravity said:

Популярните изложения на НАСА не са авторитетни. Дори самата НАСА не е авторитет.

НАСА пращат спътници да мерят, но не са авторитети. Истинските авторитети са нашите
форумни научници, които не пращат спътници да мерят. Виц на деня. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

НАСА пращат спътници да мерят, но не са авторитети.

Резултатите от спътниците показват плоскост на вселената. но никакви данни за евклидовост. Ти на какви авторитети вярваш, на такива които работят с данните на спътниците, или такива които си измислят? :) Значи и в избора на авторитети даваш мощна фира...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

НАСА пращат спътници да мерят, но не са авторитети. Истинските авторитети са нашите
форумни научници, които не пращат спътници да мерят. Виц на деня. :rofl:

До степента на точност (прочети си там, каква е тя - пишеше в цитирания от теб документ) замерванията са верни. Какво обаче казва НАСА за степените на точност, по-големи (по-прецизни замервания) от тези? Продължава ли да е все още евклидова Вселената и тогава? Цитирай!

Редактирано от Станислав Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Станислав Янков said:

Цитирай!

А ти кога не цитираш източник, според който вселената не е евклидова.
Докато не цитираш, приемаме че говориш празни приказки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, gmladenov said:

А ти кога не цитираш източник, според който вселената не е евклидова.
Докато не цитираш, приемаме че говориш празни приказки.

Еми - това на НАСА, което си дал ти! Самото то показва, че Вселената изглежда евклидова само до степента на точност, с която е направено изследването. Не се знае, дали Вселената продължава да е евклидова при два пъти по-точно замерване, каквото все още не е правено. Аз се базирам на цитирания от самия теб материал на НАСА и както се вижда - ти вече изпадаш в ступор! :rofl:

Редактирано от Станислав Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Станислав Янков said:

Еми - това на НАСА, което си дал ти!

НАСА в пряка реч казва, че вселената е Евклидова. И сега ти спориш, че точността е пробемът.
Разбира се не можеш да дадеш цитат, че вселената не е Евклидова, независимо от точността.

Твоето мнение просто не важи. Кой те слуша тебе. 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, gmladenov said:

НАСА в пряка реч казва, че вселената е Евклидова.

В рамките на заявената точност и аз не отричам това. Просто искам НАСА или ти (след като си толкова категоричен от името на НАСА - може би си техен адвокат) да ме уверите, че продължава да е все така и при два пъти по-голяма точност от актуалната. Това е съвсем базово разсъждение, съвсем очевидно за всеки и нека не забравяме, че не аз, а ти (и според теб - НАСА) заявяваш, че Вселената е 100 % евклидова и нищо друго (аз твърдя, че е така само в рамките на заявената от НАСА точност), значи ти/НАСА трябва да докажеш това най-категорично заявление. И забележи, как като започнеш да се лигавиш по този детински начин - всички престават да ти отговарят (скоро ще престана и аз, защото в последните ти коментари вече няма нищо смислено и интересно).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Станислав Янков said:

В рамките на заявената точност и аз не отричам това. Просто искам НАСА или ти (след като си толкова категоричен от името на НАСА - може би си техен адвокат) да ме уверите, че продължава да е все така и при два пъти по-голяма точност от актуалната. Това е съвсем базово разсъждение ...

По твоята логика ти нито едно измерване не трябва да приемеш, защото всички измервания са
в рамките на някаква точност. Безкрайна точност няма.

Когато НАСА каже, че в рамките на някаква точност вселената е Евклидова, това не означава,
че тя не е Евклидовва отвъд тази точност, а че твърдението на НАСА се базира на тази точност.
Ако ти очакваш измерване със 100% точност, ще си останеш с чакането.

Вече го казах: дай един цитат, в който с поне 51% точност някой да твърди, че вселената не е
Евклидова. Естествено, че няма да намериш - но си захванал за точността на НАСА, която е
повече от 99%.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...