Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 35 минути, tekotaka said:

Ти вероятно със Санера, Гравити и пр. имате проблем с разбирането за Стратегията за Разбирането на нашия Космос, Материя касто цяло и всИлената.  Залагате на Една актуална основна теорет. конструкция-Основния Модел, а това е много погрешно и вредно за Прогреса.
  Състезанието е по готско не само на различни писти, но и в различни риалити формати, т.е. Полицивилизационно.

Залага се на СТО, ОТО, КМ, Космология и цял куп други дисциплини с потвърдените им експериментално закономерности, които се прилагат върху наблюденията и регистрациите, направени с телескопи и друга сложна научна апаратура. Това е много повече от само една теория, нали? Срещу това имаме “възраженията” на няколко форумни “специалиста по всичко” без никакви официални акредитации в областта на физиката и с логически грешки и неточности в почти всяко изречение. На кого смяташ, че бих избрал да се доверя в тази ситуация? 🧐

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 439
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 21 минути, Станислав Янков said:

Залага се на СТО, ОТО, КМ, Космология и цял куп други дисциплини с потвърдените им експериментално закономерности, които се прилагат върху наблюденията и регистрациите, направени с телескопи и друга сложна научна апаратура. Това е много повече от само една теория, нали? Срещу това имаме “възраженията” на няколко форумни “специалиста по всичко” без никакви официални акредитации в областта на физиката и с логически грешки и неточности в почти всяко изречение. На кого смяташ, че бих избрал да се доверя в тази ситуация? 🧐

Не става въпрос да се довериш, не говорим за следването на Консесус за юастична проектоИстина. Става въпрос за съзнателно, стратегически оргсанизирано на цивилизационно ниво създаване на множество от близки и по-радикално отдалечени Стандартни Модели от набор теории и хипотези, т.е. полиТеоретиченСвят, като има тесен диалог и отношение между ученоите глави и бъдещи ИИ, мрежи носители на Съзнание и Интелект и пр. Дивергенция в множенето на носителите и полицивилизационна локална мрежа.
В човешкйи вид ще рече, реорганизация, НовоСветовно Стопанство и нов Световен социоикономокултурен модел с преформолиране на основните ценности и приоритети.Некапиталистическо общество и динамично подменящ се Световен Елит- Мандатен Елит и Циркулиращ социален статус. Съществуване и следбиосмърт в новите колектори на <съзнания>

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, tekotaka said:

Не става въпрос да се довериш

Понеже аз лично не знам всичко - става дума именно за доверяване. Въобще, много ми е любопитно, как можеш да си позволиш да критикуваш нещо, което не познаваш напълно, из основи?! Това е надменността на лаика - винаги бива затапван от онези, които знаят повече от него, но понеже той е твърде неосведомен, за да разбере доводите им и разчита, че и куп други от публиката му са не по-малко неосведомени, затова превключва на вяра и отрича изложените отсреща аргументи (колкото по-сложни са те - толкова по-пламенно и убедено отрича).

Един прост въпрос! Ще позволиш ли на някой форумен специалист да ти направи сложна хирургическа операция, свързана със запазването на живота ти или ще потърсиш утвърден хирург с голяма практика зад гърба си, на който няма да философстваш как трябва да оперира (нищо, че и там няма да разбираш голяма част от обясненията)? Когато залозите са твърде високи (като запазването на личния живот) - всички престават с глупостите и предпочитат стабилното, утвърдено знание!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, scaner said:

Теорията на Големия Взрив започва като идея, която обяснява няколко положения, които не могат да се обяснят по друг начин. И в процеса на развитието си се усложнява и променя, обхващайки все повече факти и следствия, побеждавайки в този процес други потенциални обяснения. В нея има идеи и на Льометътр, и на Гамов,

Положенията които се обяснявали чрез ТНГ прекрасно се обясняват и без нея, вече обясних и не се повтарям за разлика от теб. А теорията е предложена за първи път от Льометър. Нищо не казваш по същество и само повтаряш едно и също.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Станислав Янков said:

Понеже аз лично не знам всичко - става дума именно за доверяване. Въобще, много ми е любопитно, как можеш да си позволиш да критикуваш нещо, което не познаваш напълно, из основи?! Това е надменността на лаика - винаги бива затапван от онези, които знаят повече от него, но понеже той е твърде неосведомен, за да разбере доводите им и разчита, че и куп други от публиката му са не по-малко неосведомени, затова превключва на вяра и отрича изложените отсреща аргументи (колкото по-сложни са те - толкова по-пламенно и убедено отрича).

Един прост въпрос! Ще позволиш ли на някой форумен специалист да ти направи сложна хирургическа операция, свързана със запазването на живота ти или ще потърсиш утвърден хирург с голяма практика зад гърба си, на който няма да философстваш как трябва да оперира (нищо, че и там няма да разбираш голяма част от обясненията)? Когато залозите са твърде високи (като запазването на личния живот) - всички престават с глупостите и предпочитат стабилното, утвърдено знание!

Ааах......., явно живеем в различни светове.Виждам <нещата от живота> различно и ми е трудно да ти го обясня.
 Ти искаш склад със Знания, но знанията не подлежат на <складиране> ти винаги трябва да си готов за дори и радикални действия по разхвърляне и дори да изгориш <цял твой склад> , започвайки да градиш пак и пак............. и пак................. както и тези след тебе да продължат да палят клечката кога му дойде времето.............. така граденето нема да е в ,сграда6та> със Знания................ а в начините за плануване, организация , технология и машини> градящи и палещи.................. вместо <складове> се стига до мрежи от навеси, палатки, временни лагери свързани в сложни системи и пр. и все има някой някъде да реже, пали, занулява, заравнява и пак и пак................цялото строително петно се променя и иска нови планове и градежи, променя се независимо от Строителите....................,като едновременно и по тяхна воля.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Незнам върху какви лилави въпроси се каратер но едно ме вбесява.

ЧАТБОТ да ме задължава да ДОКАЖА, че съм ЧОВЕК!!!!!!!!!🤪

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, tekotaka said:

Ааах......., явно живеем в различни светове.

Всеки отделен човек живее в своя собствен, вътрешен, психически свят. Разликата е, че докато за някои като теб всяко твое лично мнение и предпочитание е Върховната Истина, то аз винаги имам едно на ум, че не зная всичко и не мога да зная всичко в съвършената му точност и непрекъснато проверявам и препроверявам представите и разбиранията си. Разлики в психиката!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Станислав Янков said:

.. Разликата е, че докато за някои като теб всяко твое лично мнение и предпочитание е Върховната Истина, то аз винаги имам едно на ум, че не зная всичко и не мога да зная всичко в съвършената му точност и непрекъснато проверявам и препроверявам представите и разбиранията си. Разлики в психиката!

Не ме четеш  с рабиране.
Няма върховна истина , моето е участие в  Търсенето, според това Какво съм, Къде съм, Кога съм........т.е. < на мига> , такива като мен са  < на всеки километър>  <вечни> като самата Вселена.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, tekotaka said:

Ааах......., явно живеем в различни светове.цялото строително петно се променя и иска нови планове и градежи, променя се независимо от Строителите....................,като едновременно и по тяхна воля.

Преди 1 час, tekotaka said:

В човешкйи вид ще рече, реорганизация, НовоСветовно Стопанство и нов Световен социоикономокултурен модел с преформолиране на основните ценности и приоритети.Некапиталистическо общество и динамично подменящ се Световен Елит- Мандатен Елит и Циркулиращ социален статус. Съществуване и следбиосмърт в новите колектори на <съзнания>

Преди 5 минути, tekotaka said:

такива като мен са  < на всеки километър>  <вечни> като самата Вселена.

:)

Нов ОФтопик===

Колеги, по тема и форум - не си губете времето и житейския ресурс с поредния ник, на "вселенския революционер"... 

Отбелязвам само - специалните зазубрени и "сложно-съставни" думички, с които са пълни форумите за конспирации и псевдоспиритични фантазии и той им се явява просто папагал.

Накъсаният изказ, главните букви, странните въображаеми образи и изфантазирани кръстосани абстракции... Зад всичко стои един и същ "Живеещ в негов си, различен свят"...

 

On 16.09.2024 г. at 22:34, ramus said:

и да бори "световния елит" - здравната мафия, научната мафия, банковата и финансовата мафия, политическата мафия... Това е тотална контра на всичко и обикаля по каквито форуми и социални клюкарници докопа само и само да е отдаден на нея и да се сънува сред вътрешния си геройски сън...

Не са нужни специални познания, нито кой знае какво образование относно диагнозата на всичко това. За такива типологии виртуала е заместител на психиатрично отделение и кабинет на специалист.

Ако Младенов съвсем ясно и откровено се е представил че не е тесен специалист, а е само заради поддържането на противоречивости, за да се пише по темите, то няколкото други поредни никчета са вече модел зад който стои един и същ "автор"... Пропадането в криза изисква просто "тригър" ... и се отприщва скриваното от показност - както е горния пример.

Не зная защо СКАНЕР толкова дразни няколко ника из форума - вероятно защото им звучи прекалено авторитетно, а те не са надживели още младежките си бунтарски години и пориви. Но модела на "контра" само и само да провокират СКАНЕР, вече стана доста банален и повторяем.

===край на ОФтопика

 

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, tekotaka said:

Не ме четеш  с рабиране.
Няма върховна истина , моето е участие в  Търсенето, според това Какво съм, Къде съм, Кога съм........т.е. < на мига> , такива като мен са  < на всеки километър>  <вечни> като самата Вселена.

Ако всеки, който не диша повече от 5-6 минути (колкото е там рекорда за спиране на дъха) умира - не можеш ли да приемеш за истина, че ще умреш, ако спреш да дишаш за повече време? Има неща, които са много по-вероятни от други неща, тоест - постигането на някаква истинност е възможно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Станислав Янков said:

Ако всеки, който не диша повече от 5-6 минути (колкото е там рекорда за спиране на дъха) умира - не можеш ли да приемеш за истина, че ще умреш, ако спреш да дишаш за повече време? Има неща, които са много по-вероятни от други неща, тоест - постигането на някаква истинност е възможно.

Прав си.Няма спор по това. В несъгласие сме по самите <принципи на и за Съществуване>. или по старо му <за смисъла на животЯ>🙂. от тук и различно виждане за Копаенето на Вселенските Тайни.🌐

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Джереми said:

Положенията които се обяснявали чрез ТНГ прекрасно се обясняват и без нея, вече обясних и не се повтарям за разлика от теб.

Така и не става ясно ка, и обясняват ли се изобщо, защото твоят виртуален свят е твърде променлив :)

Не, пиле шарено, не се обясняват. Всеки отделен ефект може да получи едно или повече обяснения, но тези обяснения не формират обща картина. Единствено ТГВ (и още няколко подобни варианта) успяват да формират обща картина с причини и следствия за голям брой ефекти, и за това учените работят с тях.

Но това твоят едноклетъчен ум няма да го разбере, както се вижда до тука.

 

Преди 22 минути, Станислав Янков said:

Всеки отделен човек живее в своя собствен, вътрешен, психически свят. Разликата е, че докато за някои като теб всяко твое лично мнение и предпочитание е Върховната Истина, то аз винаги имам едно на ум, че не зная всичко и не мога да зная всичко в съвършената му точност и непрекъснато проверявам и препроверявам представите и разбиранията си. Разлики в психиката!

Виж сега, не му се връзвай на Лапландеца, не можеш да му излезеш на водката която е изпил! :)

Той си е такъв, фантазира недостижимите за него си неща. А че за нас са глупости и сме го надраснали с порядъци това,  няма значение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tekotaka said:

Прав си.Няма спор по това. В несъгласие сме по самите <принципи на и за Съществуване>. или по старо му <за смисъла на животЯ>🙂. от тук и различно виждане за Копаенето на Вселенските Тайни.🌐

Няма такова нещо, въобще не дискутираме такива философски неща, за да видим кой е съгласен и кой не и с какво точно. Тука просто някои отричате утвърдени и препроверено научни знания, понеже не искате да научите сложните начини, по които е достигнато до тези знания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Станислав Янков said:

Тука просто някои отричате утвърдени и препроверено научни знания, понеже не искате да научите сложните начини, по които е достигнато до тези знания.

Посредственият човек отрича и се плаши от това което не разбира. Така че влез му в положението... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Посредственият човек отрича и се плаши от това което не разбира. Така че влез му в положението... :)

Под нивото ти е да пишеш така. Ти си единственният изучил физика, т.е. физик тука в тоя форум, останал да пише почти редовно. Аз те уважавам и подкрепям, не си вменявай задължения да си пазител за <чистотата на Реда и Порядките> в Правилния свят. Има и друго отвъд твоя затвор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Станислав Янков said:

Няма такова нещо, въобще не дискутираме такива философски неща, за да видим кой е съгласен и кой не и с какво точно. Тука просто някои отричате утвърдени и препроверено научни знания, понеже не искате да научите сложните начини, по които е достигнато до тези знания.

Не отричам БигБанга, за мен е податлив и приемлив <модел> , но искам и Още, още Не от същото, ............ а нещо Друго и пиперливо !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съществуват важни <положения> в хипотезо-теорията за бигбанга. примерно ........... не е ли иницииран след промяна в една <минала среда> т.е. стар Космос с избухване на множество бигбангове и мног, конящи към безкрайност еволюции на космоси. 
Друго, т.н. Енергия- КоличествоПромяна и енергия на нашияКосмос намаля във видимия Космос и не е ли за сметка на Експанзията на Механизма за ГравиЕфекта или т.н. физическоПростр.Време и дълбините на т.н. вакуум, те напредват като фронт и буквално създават ПротоПространство и вероятно протоВреме. Това става с <безразмерна Скорост>- скорост няма смисъл, защото тепърва остава като следа пространствои Време, но пък се губи КоличествоПромяна и т.н. Енергия.- това ли е т.н. Тъмна Енергия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, tekotaka said:

Не отричам БигБанга, за мен е податлив и приемлив <модел> , но искам и Още, още Не от същото, ............ а нещо Друго и пиперливо !

Явно не си чел, че “Биг Банг”-а отдавна не е сигурен (Пенроуз, например, допуска цикличност на поредица от “Големи взривове”, а има и други предположения). Днес “Биг Банг” и ТГВ е донякъде жаргон, под тези неща се имат предвид разнообразни детайли, научните названия на които са съвсем различни (включително и различни помежду си). Запазена е само общата идея и точно това ви е глупаво на някои - опитвате се да отричате нещо прекалено общо, което може да значи прекалено много неща, докато вие отричате измислени от вас “подробности”, които ги няма никъде. Спокойно мога да се обзаложа, че разните Младенов, Джереми и т.н. хабер си нямат за реалните подробности около така наречената “уморена светлина” (доколкото такова нещо въобще съществува)…

Редактирано от Станислав Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Станислав Янков said:

Явно не си чел, че “Биг Банг”-а отдавна не е сигурен (Пенроуз, например, допуска цикличност на поредица от “Големи взривове”, а има и други предположения). Днес “Биг Банг” и ТГВ е донякъде жаргон, под тези неща се имат предвид разнообразни детайли, научните названия на които са съвсем различни (включително и различни помежду си). Запазена е само общата идея и точно това ви е глупаво на някои - опитвате се да отричате нещо прекалено общо, което може да значи прекалено много неща, докато вие отричате измислени от вас “подробности”, които ги няма никъде. Спокойно мога да се обзаложа, че разните Младенов, Джереми и т.н. хабер си нямат за реалните подробности около така наречената “уморена светлина” (доколкото такова нещо въобще съществува)…

ма много , което не знам, ма и такива хипотези въз моснова на БигБанга.........има........ , но в близките хиляди и хиляди години няма да е достатъчно.............. не се затваряй и не слагай <канализация> на Нещата.........история показва........... , който <хваща в канали> сам отича в канала...........😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1503.08304v1.pdf

Кратка история.

За Младенов, виж че Льометър извежда, като следствие от математическия модел, закона на Хабъл две године преди ваблюденията на Хабъл. Дали е преди или след не е важно. Важното е че наблюденията потвърждават следствията на модела. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, scaner said:
Преди 5 часа, Джереми said:

Положенията които се обяснявали чрез ТНГ прекрасно се обясняват и без нея, вече обясних и не се повтарям за разлика от теб.

Така и не става ясно ка, и обясняват ли се изобщо, защото твоят виртуален свят е твърде променлив :)

Не, пиле шарено, не се обясняват. Всеки отделен ефект може да получи едно или повече обяснения, но тези обяснения не формират обща картина

Напротив прекрасно се обясняват с обща картина, но за спящите в час, им се губят всякакви картини. 😁

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Джереми said:

Напротив прекрасно се обясняват с обща картина

За невежите всяка приказка е "обяснение", знаем доколко ти се изяснява картинката в резултат - като през бито кисело мляко я виждаш :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Джереми said:

Напротив прекрасно се обясняват с обща картина, но за спящите в час, им се губят всякакви картини. 😁

Я, ти ни кажи, какво според предположението за “уморената светлина” отнема енергия на светлината (какво я “уморява”), след като електромагнитните вълни взаимодействат с материята по различен начин, резултатът при взаимодействия е различен (не е “уморена светлина”), а и между излъчвателя на светлината в далечната галактика и регистрирането и’ в телескопа няма масивни концентрации на гравитация?

Редактирано от Станислав Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, scaner said:

За невежите всяка приказка е "обяснение", знаем доколко ти се изяснява картинката в резултат - като през бито кисело мляко я виждаш :)

Искаш да кажеш че "за спящите" нищо не им се изяснява щото са спящи.😁

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Станислав Янков said:

Я, ти ни кажи, какво според предположението за “уморената светлина” отнема енергия на светлината (какво я “уморява”), след като електромагнитните вълни взаимодействат с материята по различен начин, резултатът при взаимодействия е различен (не е “уморена светлина”), а и между излъчвателя на светлината в далечната галактика и регистрирането и’ в телескопа няма масивни концентрации на гравитация?

Много работи могат да уморят светлината, гравитация, вещество, ефир и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...