Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Мнения 152
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Публикува

2. Гръцката икономика е с ниска конкурентносособност (за разлика от тази на САЩ, Ирландия и Исландия)

Тук вината е на ЕССР- доказано е че евтините пари не водят до развитие на конкуретноспособността, още повече когато се влагат в икономики и страни с корупция, и в страни в които не се поддържа върховенство на закона (вижте България)

Освен това ввропарите се влагат в нискотехнологичните сектори.(пак факт)

PS

Твърдението на автора, че дългът билн трупан против интересите на народа е демагогия

(Да си бяха сменили политиците тогава братята гърци, то за тяхното си имаме една българска приказка- хем к.. в п..ката, хем душата в рая, Е..вярно че братята гърци си имат и олигарси както у нас или при братушките, ама това си техен проблем, на народа).

И пак ще повторя: авторът на статията лъже за това кога е придобит големия дълг (щото има цървули да му вярват)

http://www.economicsinpictures.com/2011/09/greek-debtgdp-only-22-in-1980.html

А така(както е казала жабата)! Обаче откъде на къде да обръщат внимание популистите и всезнайковците на нещо толкова незначително и неразбираемо за тях, а в същото време основно.

Гръцката икономика е поела по спиралата надолу( където я чака да се завърти в порочен кръг от който никой в момента не се наема да каже кога ще отлепи, дори и нобеловите лауреати като Кругман и Стиглиц) от 5 години насам официално, а преди това и неофициално с поддържана изкуствено ниска инфлация. Като допълнителна тежест е и избирането на тазгодишното популистко правителство, затова са си виновни само те - избирателите.

Сириза ясно си дава сметка, че това протакане и инат няма да доведат до позитивен за желанията на народа резултат, което си личи дори и от последните изказвания на премиера - и при "Да" и при "Не" в Неделя, правителството ще приеме резултата и ще работи или ще подкрепя новото в избраната от двете посоки.

Донякъде е оправдано съзнателното шикалкавене от тяхна страна, съгласно лозунгите с които дойдоха на власт. Обратното поведение автоматично ги превръща в политически трупове.

  • Глобален Модератор
Публикува (edited)

Gekos айде да се успокоиш малко. Форумът не е за да си избиваш комплексите, а за да дискутираш нормално и смислено в него. Не знам какви проблеми си имал в миналото, а и това няма отношение към темата. Така че ще те помоля да пишеш по-конструктивно, а не да повтаряш мантрата си почти във всяко твое мнение - колко 'зле сме били'. Щото и аз не съм очарован от норвежкия социализъм, а съм ходил там само като турист. Демек съчувствам ти и ти влизам в положението, че живееш там, но недей да се възползваш прекомерно от това. ;)

Редактирано от Last roman
  • Потребител
Публикува (edited)

Омразен си е дългът. Защото е взет без съгласието на гръцкия народ, а със съгласието на 1-2-3-5 човека. Проблемът обаче не е в това. Връщането на дългът въобще не е под въпрос. Под въпрос е вземането на нов такъв. Защото условията по които го получават не устройват гърците. Това не е просто голям дълг с високи лихвени проценти. Това е дълг който ще бъде даден, само при условие че Гърция намали парите за заплати, пенсии, здравеопазване и армия. Сигурно трябва да се ангажира и с приватизация. Нормално е да не го искат гърците този нов заем. В допълнение голяма част от новия заем, ще отиде просто за погасяване на плащанията за предходните заеми. Защо да го искат? Това е една бездънна яма защото вместо да намалят задълженията си, те ги увеличават и то на цената на загуба на социални придобивки, здравеопазване и армия. Гръцкото предложение е за предоговаряне условията на изплащане на заемите. Като плащанията и лихвените проценти се обвържат с разтежа на икономиката. Те просто искат да излязат от въртележката, да връщат заеми със заеми (в която между другото и ние се нахендрихме).

За мен това е гласа на разума. Защо банките да не се съгласят? Просто е. Защото ще вземат повече пари от по-високите лихвени проценти и защото обезпечават тегленето на нови кредити. Освен това могат да дискредитират Сириза и да си поставят някой послушен там, който ще продължи да влиза в батака, докато не докарат Гърция до бананова република с български пенсии и заплати.

Референдумът е най-правилният ход в ситуацията. Ципрас всъщност пита народът. Аджеба ще им покажем ли на тия кой командва парада или ще се оставим на икономисти-лихвари да ни казват как да живеем? В единия случай кредиторите ще се опитат да дадат пример, като накажат гърчулята по най-суров начин. В другия случай Ципрас подава оставка и остава да гледа как Гърция се превръща в бананова република. Референдумът всъщност е допитване до това, готови ли сте да посрещнете последствията от това да бъдете публично наказни, за това че не играете "по свирката" на лихварите. В действителност и в двата случая Гърция и гърците ще загубят много. Но отхвърлянето на нов заем е правилният път за излизане от кризата, защото страданията ще имат край. Другия път е безкрайно взимане на пари на заем и използването на тези заеми за контрол над политиката. Резултатите от това ние си ги докарахме на нашите глави и без заеми. Обезлюдяване, тотална разпродажба, оскотяло население, без образование, без здравеопазване, без държава въобще.

Редактирано от В.Павлов
  • Потребител
Публикува

Павлов, на референдума Ципрас пита (цитирам)

Трябва ли да бъде приет проектът за споразумение на Европейската комисия, Европейската централна банка и Международния валутен фонд, представен на Eurogroup на 25 юни и състоящ се от две части, представляващи тяхното цялостно предложение? Първият документ е озаглавен "Reforms for the competion of the current program and beyond" ("Реформи за приключване на настоящата програма и след това"), а вторият е "Preliminary Debt Sustainability Analysis" ("Предварителен анализ на устойчивостта на дълга")?

Колко гръцки граждани са чели въпросните два документа, чиито заглавия са дори изписани на английски език?!? Ти би ли могъл да отговориш на този въпрос, ако 1. не си чел документите, 2. не можеш да четеш английски?!?

Какво "питал всъщност" Ципрас е без значение. Това са волни съждения. Въпросът на бюлетината е измамен.

Единственото, което Ципрас иска, е да остане на власт. Но с неадекватното си поведение той вкара гръцките граждани между чука и наковалнята. Бог да им е на помощ.

  • Потребител
Публикува (edited)

Павлов, на референдума Ципрас пита (цитирам)

Колко гръцки граждани са чели въпросните два документа, чиито заглавия са дори изписани на английски език?!? Ти би ли могъл да отговориш на този въпрос, ако 1. не си чел документите, 2. не можеш да четеш английски?!?

Какво "питал всъщност" Ципрас е без значение. Това са волни съждения. Въпросът на бюлетината е измамен.

Единственото, което Ципрас иска, е да остане на власт. Но с неадекватното си поведение той вкара гръцките граждани между чука и наковалнята. Бог да им е на помощ.

Какви са мотивите на Ципрас, да си седи на власт? Какво е лошото на волните съждения? С какво е измамен въпросът на бюлетината? От къде си сигурен, че документите не са преведени на гръцки език? И на последно място но не по важност, какво е неадекватното в поведението на Ципрас? Нека има аргументация на тези твърдения, за да може дискусията да бъде стойностна.

"Колко гръцки граждани са чели въпросните два документа, чиито заглавия са дори изписани на английски език?!? Ти би ли могъл да отговориш на този въпрос, ако 1. не си чел документите, 2. не можеш да четеш английски?!?"

Незнам за първия въпрос, но приемам за даденост че двата документа са преведени на гръцки език. За втория, ако не съм запознат със съдържанието, не разбира се.

Редактирано от В.Павлов
  • Потребител
Публикува

'Гърците днес гласуват кой да им е виновен, че в страната им ще има хаос и мизерия."

И не е лошо да се убедят, че сами са взели решение, макар че е ясно откъде им хрумна идеята за "референдум".

"Ципрас: Гърция е била и ще бъде люлката на европейската цивилизация “
Добре, ама стига сте се люляли само.

  • Модератор Военно дело
Публикува

За информация на Павлов-иска се ТОТАЛНА приватизация, на всичко що е държавно, и то на чужди компании, пристанища, мини, летища, острови, водоснабдяване, железници, електричество... въобще ВСИЧКО. Ако този план мине, гърците ще станат чужденци в собствената си страна, понеже вече няма да притежават нищо. Отделно, че искат увеличаване на косвените данъци точно за бедните, намаляване на пенсии, заплати, пари за армията, здравеопазване... Накратко, ако това което искат кредиторите се случи, гърците ще станат като България.

Публикува

Референдума е част от преговорния процес. Дали сегашното правителство, парламент и въобще сегашното мнозинство се задържи или не, това също е част от преговорите. Какво да коментираме, този дълг реално няма да се плати от Гърция, нали така. Под разнообразни форми , но с немного на брой <технологии> ще се натоварят мнозинството от населението на ЕС. Дали Гърция ще получава заеми или практическо заличаване на дълга, ярез инвестиции , измислен растеж , излишък и възкръснала икономика, това е въпрос на преговори.При всички случаи ще има поне десетилетие гърч за бившата <средна класа> у комшиите , предполагам обаче че ще се мине в умерено драматична развръзка при което ще има приватизация, несоциална икономика и пр. Това дава към четвърт век мизерия в Гърция.Проблем при тези предстоящи погроми е , че местната <властова класа> ще сподели още власт с големите Маймуни от ЕС и световните Картели, гърчолята/патрони драпат да отбият точно тези намерения, за това натискат и руските управленски среди, защото засяга пряко техни интереси.Картелите желаят модел приложен сега в Португалия, и близък в бивши соцстрани, в това отношение гърчулята бяха <стара технология>. Не могат да го избегнат, НО трябва да се договорят, каква е <цената> която трябва да споделят гръцките управленски кръгове.

  • Потребител
Публикува

Ей така се фалирва момчета. Антони Квин преди години ви показа.....Ясу.

:wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2: :wavetowel2:

  • Глобален Модератор
Публикува (edited)

Ами честито на гърците - вече са аут от матрицата.

Редактирано от Last roman
  • Глобален Модератор
Публикува

ми каква е логиката да взимаш заеми, за да изплащаш заеми - така или иначе иде реч за джуркане на виртуални пари.

  • Потребител
Публикува (edited)

ми каква е логиката да взимаш заеми, за да изплащаш заеми - така или иначе иде реч за джуркане на виртуални пари.

Ами вика му се "кредитна спирала". Най-голямата грешка на Гърция е, че се присъедини към еврозоната.

Ниски лихви + правителства с балкански манталитет = лошо, много лошо.

Най-страшното е какво ще става с банките в Гърция. Имам чувството, че във фин. мин-во липсва сиво мозъчно веществп. Според финмина ТЕ затворили банките, ТЕ искали да унижат гърците. Кои ТЕ? Теористите, фашистите или капиталистите?

Нещата са много зле. Най-голямата заблуда е, че от тоя референдум ще има някаква полза.

Редактирано от Perkūnas
  • Потребител
Публикува (edited)

Те, Перкунас, са тези които дефакто държат лостовете за управление на гръцките банки (или на банките в гърция). И които явно не са гърци.

Те, са тези които са измислили дълговата спирала. Факт е, че много държавици са били окупирани именно по такъв демократичен начин. И сега гърците се опитват да се отърват. Гърция бе използвана по ред причини и гърците добре се изтъргуваха досега.

Много ми е интересно да видя как ще се развият нещата нататък.

Гърците че ще глътнат вода - ще глътнат. Но да видим после дали ще изплуват на запад или на исток. А англосаксонците няма да искат да си загубят базите или поне влиянието в средиземно море. Щото ще означава че на тяхно място ще има руско влияние, а това ще е последното, което ще допуснат англосаксите.

А гърците засега успяват да дадат шах на европа. Техния основен коз е стратегическото им място, а те могат и така и вака. Могат и с европа, могат и без нея. Русия е готова да се включи.

Редактирано от sirius
  • Потребител
Публикува (edited)

С какво е готова Русия да се включи?С инфлационни рубли ли ,или ще им направи колхоз?Могат само да им дадат безплатно калашници за да стрелят по американците.Не виждам и какво им е стратегическото на гърците.То едно време имаше по високи стратегически коти, защото хвърляхме копията по лесно надолу.Сега за ракетите няма баир.

Интересно каква е процедурата след такова обявяване на фалит?Това провокира ли икономически санкции за Гърция?Дали ще има кой да даде нови кредити, за да им живне икономиката?В крайна сметка ще трябва без да ги кара МВФ, сами да си орежат разходите и да правят доброволно икономии.

Редактирано от vvarbanov
  • Модератор Военно дело
Публикува (edited)

Върбанов, Върбанов, аз ли трябва да ти обяснявам нещата... Освен Гърция огромни дългове имат още Италия, Испания, Португалия, Ирландия... да не говорим за източна европа. Гърция трябва да бъде наказана ЖЕСТОКО, защото след нея и тези страни ще започнат да не плащат. И ще започнат да правят каквото си искат.

Нека ти го обясня с пример от живота. Имаш беден човек, който взема заем от банката. Огромен заем, изяжда го и го изпива. Има две мнения

1 Банката се опитва да го зароби, вземайки му всичко, колата, апартамента, къщата на село, карайки го него, децата му и внуците му да плащат докато им се извие свят и да правят всичко което им се каже

2 Добрият ЕС се опитва да помогне, но бедняка вместо да ги развърти ги е изял или изпил.

Резултата и при двата случая е един-бедняка, децата и внуците му ще връщат тия пари.

И тук бедняка казва-аз тия пари няма да ги платя. Банката вика полиция, обаче човека се е залостил с оръжие и повтаря-няма да платя. Полицията разперва безпомощно ръце и си тръгва.

Оттук нататък всеки който дължи пари може да постъпи така и да не върне заема който е взел-защото е безнаказано.

Затова сега Гърция трябва да бъде унищожена и смазана, така че, никой да не си мисли, че невръщането на заема може да мине безнаказано.

Редактирано от Frujin Assen
  • Потребител
Публикува

С какво е готова Русия да се включи?С инфлационни рубли ли ,или ще им направи колхоз?Могат само да им дадат безплатно калашници за да стрелят по американците.Не виждам и какво им е стратегическото на гърците.То едно време имаше по високи стратегически коти, защото хвърляхме копията по лесно надолу.Сега за ракетите няма баир.

Интересно каква е процедурата след такова обявяване на фалит?Това провокира ли икономически санкции за Гърция?Дали ще има кой да даде нови кредити, за да им живне икономиката?В крайна сметка ще трябва без да ги кара МВФ, сами да си орежат разходите и да правят доброволно икономии.

Точно това каза снощи Ципрас. Сега ще правят същото доброволно и бързо, само че забрави според мен да спомене за изненада на избирателите си, че мащаба ще трябва да е по големичък. От където и да го погледнеш актьор. :)

Фружине, нещо елементарно ще питам.

Правиш ли разлика между дълг, който е обслужван и такъв, който е невъзможно да бъде обслужван?

Нека първо на елементарните въпроси да се даде смислен отговор и чак тогава да разнищвате световната конспирация.

И нещо друго да те питам.

Харесва ли ти да плащаш завишена сметка за ел. Енергия, заради кражбите или неплащането на такава от страна на циганите?

  • Потребител
Публикува

Днес (6 май 2015 г.) Гърция е изплатила на МВФ 200 милиона евро от натрупаните лихви по заема за страната, предаде AFP, позовавайки се на гръцкото министерство на финансите.

В същото време Атина e продала съкровищни бонове за 1,137 милиарда евро при лихва 2,97%. Лихвата е непроменена спрямо предишното емитиране на ценни книжа преди месец.

(12 май 2015 г.) Гърция е използвала средства от депозитарна сметка на Международния валутен фонд (МВФ) за спешни случаи, за да изплати 750 млн. евро дълг към фонда, съобщи "Ройтерс", позовавайки се на представител на централната банка.

Източник от правителството е заявил пред "Ройтерс", че Атина е ползвала приблизително 650 млн. евро от тази сметка. Тя е в собствената валута на МВФ - така наречените специални права на тираж (СПТ). Всяка страна, която е член на организацията, получава определена сума спрямо дела си в капитала на МВФ, без да се налага да сключва договор за заем или друго споразумение. Страните, които имат СПТ, могат по всяко време да ги обменят за твърда валута, която да използват по свое усмотрение.

Останалите около 100 млн. евро, с които Гърция е извършила плащането, са от собствените й парични резерви.

На 30 юни Атина трябваше да плати на МВФ 1.6 млрд. евро, като същия ден изтичаше втората спасителна програма за страната.

От юли до декември Гърция трябва да върне 10,3 милиарда евро по главница към МВФ, ЕЦБ и по задължения към ЕИБ, без да се броят лихвите или рефинасирането на тримесечни и шестмесечни държавни облигации, което страната трябва да прави почти всеки месец.

Падежите до края на годината (по главница):

  • 13 юли: 455 милиона евро към МВФ;
  • 20 юли: 3,456 милиарда евро към ЕЦБ и 25 милиона евро към ЕИБ;
  • 20 август: 3,188 милиарда евро към ЕЦБ;
  • септември: 1,556 милиарда евро към МВФ с четири падежни дати (4-и, 14-и, 16-и и 21-ви);
  • 13 октомври: 455 милиона към МВФ;
  • ноември: нищо по главница;
  • декември: 1,214 милиарда евро с три падежни дати (7-ми, 16-и и 21-ви).

"Има един единствен начин гърците да оцелеят извън еврозоната. Те трябва да приложат това, което аз наричам "българското решение" - валутен борд. С въвеждането на драхмата, курсът й трябва да бъде фиксиран с еврото. Това ще ги накара да се дисциплинират. Всъщност, това е най-добрият начин гърците да сложат в ред финансите си и да направят реформи. Те трябва да последват примера на България и да въведат валутен борд", каза Ханке.

Теории за парите в стил "природосъобразен стопа­нски ред" съществуват още от 1890 г. Те обаче се отна­сят към капитализма и комунизма, тъй както птоломеевият небесен ред (Слънцето се върти около Земята) към коперниковия (той твърди всъщност обратното). Силвио Гезел предлага парите да се преобразуват в ед­на държавна институция и да се събира един вид такса за ползване на парите, с цел да се запази оборотът им. Лихвата отпада.

Предложението на Отани, което се съгласува добре с днешната практика за разплащане, е всеки да има две сметки (конто). В първата, текуща сметка, парите са равностойни на кеш и под­лежат на таксуване за ползване. Втората, спестовна сметка, не се таксува за ползване и по този начин пари­те запазват стойноста си (тъй като необходимата днес инфлация, служеща за намалявяне на държавния дълг и за запазване на пълната заетост, ще отпадне). От длъж­ниците ще се иска само да заплатят труда на банката + една рискова премия - това са суми, които и днес се удържат при всеки превод. Обикновено те не надхвърлят 2,5% годишно сумарно. За да се предотврати задържа­нето на пари у населението (под дюшеците - бел. прев.), се въвеждат от всеки тип банкноти по три в различен цвят. Един път годишно един цвят банкноти ще губят стойноста си (на открито теглене на жребий). По този начи никой не може да извади от обръщение пари или да ги къта, без при това да загуби значителни суми. Основи на реформата е съгласуването между количеството на парите и количеството на стоките, които се произвеж­дат в една икономика. Парите в този случай представля­ват един насрещен кредит за всички стоки и услуги и не нарастват вече експоненциално, без да се отчитат нуж­дите на пазара. Всеки има право на ползването им, но това не означава, че всеки има винаги еднаква сума в ръ­це. Тъй като всеки плаща еднаква такса за ползване на парите и той знае, че парите му непрекъснато намаляват в процеса на извършване на кешови плащания, то той ще взима само толкова пари, колкото му трябват, за да произведе и продаде продукта си. Цената се определя, както и преди, от търсенето и предлагането. Това, което вече го няма, е изкривяването на пазарната картина чрез натрупване на много пари в ръцете на малцина. Ни­кой не разполага с възможността да налага монополни лихви. С други думи казано, досега стопанството зави­сеше от капитала (Шлайер беше казал, че капиталът трябва да бъде обслужван) - сега капиталът се наглася към изискванията на пазара. Той трябва да се самопредлага, за да избегне загуби (т.е. служи ни). Докато лихвата се превръща в частна печалба, таксата за полз­ване на парите е един обществен, правно добре регули­ран фонд. Влезлите в него пари трябва веднага да се вка­рат отново в обръщение, за да се съхрани съотношени­ето между паричните и стокови обеми на пазара. Такса­та се получава фактически от държавата, което служи за намаляване на общото данъчно бреме. Практически, при тази система нито някой се облагодетелства, нито някой губи. Също така, обемът на произвежданите сто­ки ще се съгласува по-добре с цената. Когато нуждата от дадена стока е вече удоволетворена, отсъства прину­дата да се произвежда и продава повече, защото липс­ва реалната лихва върху капитала, чийто източник е бан­ковата лихва. Теоретично погледнато, на всеки (всяка) му (й) е необходимо да работи почти наполовина от до­сегашното ниво, за да постигне същия жизнен стандарт, защото 1/3 до 1/2 от разходите, определящи цените на стоките, днес са всъщност лихви, които при безлихвена­та система отпадат. Ако още по-точно анализираме не­щата, ще видим, че реално положението ще е още по-добро, защото би трябвало да предположим, че качест­вото на стоките ще се повиши, тъй като ще отпаднат вградените днес във всяка стока бързо изхабяване и де­модиране (отпада необходимостта да имаме излишък от капитал, за да се рентират инвестициите). Основанието за подобно допускане е очевидно. След като няма да ни се налага да изплащаме къщите си двойно и тройно (както е днес при системата на лихви и лихви върху лихви), ние можем да ги правим много по-качествени. Ко­гато ние имаме избор: да си сложим парите в спестовен влог, където те не губят стойността си или пък да ги вло­жим във висококачествени мебели и произведения на изкуството, които също не губят стойността си, мисля, че много хора ще изберат втория вариант. (Днес подобни капиталовложения се конкурират с влогове заради лих­ви!) Когато на пазара се търси качество, ще се произ­веждат качествени стоки. Възможно е да преживеем ед­но повдигане на нивото на културата. И за околната сре­да ще настъпят по-добри дни, защото няма повече всяка марка, вложена в природната среда да се състезава с "вълшебната способност на парите да произвеждат лих­ви".

  • Модератор Военно дело
Публикува
Те трябва да последват примера на България и да въведат валутен борд", каза Ханке.

Социалистически виц.

Говорят си българин и грък, след като става ясно, че в Гърция се живее по добре българина за да се измъкне казва с гордост-

"Да ама при нас има социализъм", гръка му обяснява, че май и при тях започват да го градят. "Значи скоро и вие ще обеднеете"-заключава българите.

В момента пенсия в България 100 евро, в Гърция 600 евро. Ханке иска и в Гърция пенсиите да станат по 100 евро! Браво, аферим, машала! Сега остана първо държави като Португалия, Италия и прочее, също заплашени от дефолт да направят пенсиите по 100 евро, след тях Германия, Франция и прочее и ... мечтата ще се сбъдне! Ще имаме европейски пенсии по 100 евро и заплати по 200-300 евро!

  • Потребител
Публикува

Те, Перкунас, са тези които дефакто държат лостовете за управление на гръцките банки (или на банките в гърция). И които явно не са гърци.

Те, са тези които са измислили дълговата спирала. Факт е, че много държавици са били окупирани именно по такъв демократичен начин. И сега гърците се опитват да се отърват. Гърция бе използвана по ред причини и гърците добре се изтъргуваха досега.

Много ми е интересно да видя как ще се развият нещата нататък.

Гърците че ще глътнат вода - ще глътнат. Но да видим после дали ще изплуват на запад или на исток. А англосаксонците няма да искат да си загубят базите или поне влиянието в средиземно море. Щото ще означава че на тяхно място ще има руско влияние, а това ще е последното, което ще допуснат англосаксите.

А гърците засега успяват да дадат шах на европа. Техния основен коз е стратегическото им място, а те могат и така и вака. Могат и с европа, могат и без нея. Русия е готова да се включи.

Русия е готова да се включи - като си надене гръцкия воденичен камък на шията и потънат заедно в Егейско море… :) :)

Решението за Гърция е вероятно Брейди облигации. И затягане на колана. За гърците бъдещите десетина години няма да са лесни.

  • Модератор Военно дело
Публикува

Глупости Перкунас. Русия няма да плати нищо. Когато седнеш да играеш шах с гросмайстор ти си загубил още преди да седнеш. Номера е да вземеш таблата и с нея да му разбиеш главата-само така ще победиш. Това предлага и Русия-няма да плащате на ЕС, те пък няма да искат да търгуват с вас-е тогава ще търгувате с нас.

  • Потребител
Публикува (edited)

Върбанов, Върбанов, аз ли трябва да ти обяснявам нещата... Освен Гърция огромни дългове имат още Италия, Испания, Португалия, Ирландия... да не говорим за източна европа. Гърция трябва да бъде наказана ЖЕСТОКО, защото след нея и тези страни ще започнат да не плащат. И ще започнат да правят каквото си искат.

Нека ти го обясня с пример от живота. Имаш беден човек, който взема заем от банката. Огромен заем, изяжда го и го изпива. Има две мнения

1 Банката се опитва да го зароби, вземайки му всичко, колата, апартамента, къщата на село, карайки го него, децата му и внуците му да плащат докато им се извие свят и да правят всичко което им се каже

2 Добрият ЕС се опитва да помогне, но бедняка вместо да ги развърти ги е изял или изпил.

Резултата и при двата случая е един-бедняка, децата и внуците му ще връщат тия пари.

И тук бедняка казва-аз тия пари няма да ги платя. Банката вика полиция, обаче човека се е залостил с оръжие и повтаря-няма да платя. Полицията разперва безпомощно ръце и си тръгва.

Оттук нататък всеки който дължи пари може да постъпи така и да не върне заема който е взел-защото е безнаказано.

Затова сега Гърция трябва да бъде унищожена и смазана, така че, никой да не си мисли, че невръщането на заема може да мине безнаказано.

По добре не ми обяснявай ,защото съвсем ме обърка.Отначало си помислих, че сега е 1968 година, Гърция е в СИВ и трябва хем да я спасим хем да я накажем жестоко,така че, "никой да не си мисли" да избяга от съюза.Обърка ме тая логика и тия термини "заробят","накажем жестоко","трябва да бъде унищожена и смазана" и "може да мине безнаказано"характерни за партийните секретари от онова време.

Цитат:" За разлика от корпоративната, т.е. търговската несъстоятелност, при държавния банкрут не съществува правен механизъм, който да вкара една банкрутирала държава в процедура по несъстоятелност. Не съществува и международен съд, който да налага подобни процедури спрямо държави. Имало е няколко опита от страна на Международния валутен фонд да прокара подобен механизъм, но безуспешно, още повече, че това противоречи на международното право - държавата се ползва със суверенитет за разлика от субектите на частното право. При държавен банкрут, държавните кредитори за да си върнат вложенията трябва сами да се организират и да влязат в преговори със съответната държава. Държавните кредитори могат да бъдат както други държави, така и банки, корпорации, включително физически лица приносители на държавни ценни книжа. В случай на провал на преговорите за връщане на заемите, кредиторите губят капититаловложенията си, т.е парите си, носейки за своя сметка риска от инвестицията.

С обявяването на фалит, държавата се освобождава от голяма част от старите си финансови зависимости и облекчава държавния си бюджет от плащанията по обслужването на държавния дълг. По този начин, отпада основното бреме върху публичните финанси, но остават редица изключително неблагоприятни последващи странични ефекти върху икономиката на страната. Главният от тях е, че фалирала държава трудно може да разчита на ново кредитиране и възвръщането на загубеното доверие отнема години, десетилетия, като фалиралата държава във всички случаи се вижда принудена да си самоналожи (предвид голямата вероятност от избухването на хиперинфлация) строги правила за водене на финансова политика и фискална политика."- край на цитата

Преди няколко години първия транш който Гърция получи от Германия(става въпрос за няколко милиарда) беше за да се изплатят държавните облигации с 29% доходност всички закупени от един гръцки милиардер. Тогава стана ясно че голяма част от гръцкия дълг е такъв.От тогава върви един процес при който старите дългове с далаверните кредити се изплащат от ЕЦБ.Целта е милиардерите да не загубят и контрата да остане за сметка на всички будали от ЕС.Същия механизъм беше и при фалита на КТБ, още тогава беше пределно ясно, че милионерите няма да загубят парите си.Никой не краде пари ,да ги вложи на далавера и въпреки че властта е в него, да се остави да ги загуби.

Явно вече по голяма част от дълга е преструктуриран, милиардерите се оттърваха и Гърция може вече да фалира.Всички тия неща около дълга не са гръм от ясно небе за управляващия елит.Тия процеси са следени и анализирани от правителствата на държавите, сега остава да направят това което са намислили отдавна.

Редактирано от vvarbanov
  • Модератор Военно дело
Публикува

Изчакай малко, аз сега какво превеждам... Няма да скрия, че в последно време периода на социализма и в СССР и в България го изучавам. Искам да видя кой прав и кой крив.

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!