Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребители
Публикува

Наскоро Доц. Георги Милошев обяви, че Е-тата в храните увреждат ДНК на човека.

http://www.btv.bg/video/shows/lice-v-lice/videos/doc-d-r-georgi-miloshev-za-opasnite-hranitelni-dobavki-i-ocvetiteli.html

И веднага след това БАН се разграничи от неговото твърдение и го отлъчиха от института...

И по този повод започнаха доста да се пише в социалните медии и хората се зачудиха какво точно се случва и кои лъже?!?

Ето една хубава статия в 24 часа: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4899244

Ще дам само един цитат от нея:

Всеки според инстинкта си за самосъхранение сам да реши кой крив, кой прав. Както и всеки сам избира кои шарени отрови да поднесе за обяд или вечеря. Може и да ви се струва, че това е прекалено втренчване в качеството на храната. Но поне докато не забранят въпросните отровни Е-та (а то едва ли ще бъде допуснато от гигантите в хранителната индустрия), не се хвърляйте толкова самоотвержено към най-лъскавите и най-шарените храни. Със сигурност плащате за отрови, от които после ще страдате. Ако не вярвате, погледнете към кантара на американците.

Защо се говори много, а малко се действа, а тук просто ние трябва да вземем решението за себе си.

Когато излезе преди няколко седмици идеята за данък "вредни храни" всички скочиха и казаха, че те могат сами да избират какво да ядат и "знаят", кои са вредните храни, не им трябва някой, които да им казва, а сега излиза, че точно това ни трябва...

  • Потребител
Публикува

Доста се преекспонират резултатите от изследването на Милошев, да не говорим, че то беше върху бирени дрожди(беше ми попаднало, но сега не го намирам).

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител
Публикува

Яж народе,пастички,банички,бонбони,шоколади,салами,шунки ,готови салати,кисели и пресни млека,оцвенени меса и кайми, с кафяв хляб за фибри.

Да ти е сладко.

Яйцата от домашни кокошки са вредни,домашния суджук и сланината са опасни.Никога не посягай повече към тази отврат.

  • Глобален Модератор
Публикува

самият термин гниене е манипулативен. Храната се подлага на смилане от ензимите в стомаха и панкреаса. В дебелото черво има бактерии, които довършват храносмилателния процес, доразлагайки остатъците на храната и извличайки последните полезни вещества. По време на еволюционното си развитие човекът е преминал към всеяден начин на хранене, така че усвоява еднакво добре и растителна храна /визирам плодове и зеленчуци, но не и груба листна маса, тъй като за това ни липсва основния ензим целулаза, характерен за тревопасните/ и животинска храна /за смилането на белтъчините си имаме два ензима - пепсин в стомашния сок и трипсин - панкреатичния/. Но най ни бива да усвояваме въглехидрати, чието разграждане започва още от амилазата в слюнката. Останалото е избиване на комплекси в двете крайности, което е смешно, но подвежда бая народ.

Публикува

Вярно го казва римлянина, месо си усвояваме добре, груба растителна храна , не толкова добре. Трябва да знаете, излишък в приемане не само на мазнини и въглехидрата е вредно, белтъчният излишък се явява като подобие на сложен регулатор и съкращава продълж. на живот.Правило е в детска , и млада възраст да има разумен белтъчен излишък , а в зряла възраст белтъците постепенно да доближават минимума, като това изобщо не означава да спрем да приемаме месо.

  • Потребител
Публикува
On 12/24/2015 at 14:20, Last roman said:

Останалото е избиване на комплекси в двете крайности, което е смешно, но подвежда бая народ.

Това ми хареса!

Честита коледа на всички,здраве и късмет.

 

 

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!