Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Администратор
Публикува

Според геохимици от UCLA (University of California - Los Angeles) живота на Земята е съществувал преди 4,1 милиарда години, което е 300 милиона повече от предишните изследвания.

Това означава, че живота се е за формил малко след образуването на планетата ни преди 4,54 милиарда години. 

Изследването е публикувано онлайн в издание на американската National Academy of Sciences. 

Според Марк Харисъм, съавтор на изследването подобно изказване преди 20 г. щеше да е еретично в науката, тъй като преди 3,8 милиарда години някой не може да си помисли за живот на нашата планета.

  • Глобален Модератор
Публикува (edited)

Това означава, че живота се е за формил малко след образуването на планетата ни преди 4,54 милиарда години.

Абе 450 милиона г. не са малко време струва ми се ;) за сравнение - динозаврите владееха планетата само допреди 65 милиона г.

Редактирано от Warlord
  • Глобален Модератор
Публикува

Е точно, че и в глобален план никак не е малко - само допреди 250 милиона г. даже и динозаврите още ги е нямало, времена невъобразимо древни и пак доста по-скромни от онзи миг, който дели образуването на планетата и появата на живота ;)

  • Потребител
Публикува (edited)

Считам, че изводът е малко спекулативен.

Ето статия:http://nauka.offnews.bg/news/Новини_1/Животът-се-е-появил-само-400-млн-години-след-образуването-на-Земята_24422.html

 

Животът се е появил само 400 млн години след образуването на Земята

 

"...Учените изследвали малки графитни включения в тези минерали и вътре в един циркон на възраст от 4,1 милиарда години открили високо съотношение на въглеродните изотопи C12 / C13, което е характерно за жива материя. Това пренася времето на появата на земната биосфера с още 300 милиона години, в сравнение със сегашните представи. Може би изотопите на въглерода са принадлежали на някакви примитивни колонии от микроорганизми от неизвестен вид, пише Асошиейтед прес, позовавайки се на един от авторите на Марк Харисън (Mark Harrison) от Департамента по Науки за Земята, планетите и космоса в Университета на Калифорния.

..."

 

Известно е, че с прибавяне на легиращи елементи (силиций, алуминий, германий и др) в стопилка (при полутечна среда става насочена дифузия)... на желязото, например, структурите (кристалните решетки) с въглерод и силиций търпят превръщания - от структури "ламела" на въглерода, преминава в структура "сферична" и при бързо охлаждане - запазва тази си високо температурна структура при "стайна" Т. ;)

Така правят и сферографитен чугун, който е високо_як и с подобрени механични показатели за обработка.

При повишената и последствие затормозена възможност за дифузия на въглерода се проявява способността му да завихря и групира  глобула в полутечна среда, близка до тази подобно белтъчна глобула, Така - става възможно  да се обърква със структура на ...  "жива" структура!.. - белтъчна макро-молекули 

(И на други места - метеорит от Марс, например -;) се допуска същата спекулация;) - картинки на навързани въглеродни структури - значи, живот е имало?!)

Няма как в полутечен цирконий да влезе или да се образува живо, според мен.

Въглеродната датировка не е сигурен показател за години.

Редактирано от Малоум 2
  • Глобален Модератор
Публикува

 

 

При повишената и последствие затормозена възможност за дифузия на въглерода се проявява способността му да завихря и групира  глобула в полутечна среда, близка до тази подобно белтъчна глобула,

ще помоля за източник относно дифузията на въглерода и завихрянията :)

Zr съединения им трябват 2к °С и повече, и ако тоз камик е толкова стар би било интересно :)

  • Глобален Модератор
Публикува

Има малко и в Уики:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Чугун

но повечето (етикет: сферографитен чугун) -разказват технологии за получаване, а не теория;)

глупости отново!

губя си времето с твойте врели-некипели единствено за да не се лъжат и други.

този линк е много по подходящ, ама няма как да го знаеш, или си чул-недочул за туй и си мислиш че знаеш нещо....

  • Глобален Модератор
Публикува

Ами то, струва ми се чрез същите въглеродни анализи беше установена и досега приеманата за най-древна възраст на живота, но поне аз досега не съм чувал някой да твърди, че така навързаните там въглеродни структури са се образували от химическо разджуркване при обработката на фосилите :)

  • Глобален Модератор
Публикува

При толкова древни фосили не се разчита на въглероден анализ. Не пишете глупости, а прочетете за радиометричните датирания.

  • Глобален Модератор
Публикува

разбира се че не е въглеродно датиране, ама като му се връзвате на малоум, така става.

Графита не е датиран, но е по стар от циркона, а циркона е датиран по отношението уран/олово - 4,1милярда години.

А спрямо съотношението на въглеродните изотопи 12/13 което е специфично, се доказва че графита е с произход от фотосинтезиращи организми.

И статията, на някой ако му се чете в оригинал.

Четете оригинали!

Zr C life on Earth.pdf

  • Потребител
Публикува

От статията, която съм цитирал (а не ...написал?!:117:)

"...Учените изследвали малки графитни включения в тези минерали и вътре в един циркон на възраст от 4,1 милиарда години открили високо съотношение на въглеродните изотопи C12 / C13, което е характерно за жива материя..."

Може да е характерно съотношението за жива материя, ама не се среща само там, а  повсеместно и зависещо от много допълнителни параметри - радиационната обстановка за тогавашната Земя, високата Т и най-вече големите Т-разлики, и  липса достатъчно по количество газове, и др. Нищо живо не е възможно да се образува, камо ли да фотосинтезира.

Не се заблуждавайте, че темпът на радиоактивния разпад е независим от физическите условия при които става.(много и плътна маса -има бомба.  малка плътност на същата маса - няма бомба;))

В неживата природа е пълно със сферографитни структури, получени в полутечна среда (даже графен взеха да правят технологиите ... и то - с форма сфера;)- при наноразмери, а кристалните форми и решетки на смес от други елементи са със значително по-големи размери)

Налага се да търсят друга причина за обяснение ...

Затова казах - спекулативни са твърденията, рано им е да такъв извод.

  • Потребител
Публикува (edited)

И какво излезе сега? Животът на Земята е съществувал преди 4,1 милиарда години, а самата Земя е една от най-старите планети във Вселената :

 

Земята се е появила най-рано във Вселената

Земята се е появила най-рано във Вселената. Според ново проучване, когато нашата Слънчева система се е заформила преди 4, 6 милиарда години само осем процента от обитаемите планети са се образували. Това означава, че тепърва предстои 92 % от обитаемите планети във Вселената да бъдат образувани и да се създаде живот на тях.

С една дума няма смисъл да търсим разумен живот извън Земята.

Редактирано от Atom

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!