Отиди на
Форум "Наука"

Тестват лекарство за дълголетие


Recommended Posts

  • Потребители
Публикува

Тестват лекарство за дълголетие върху хора

В САЩ започва клиничен тест с евтино лекарство, което се очаква да удължи живота на хората до 120 години

Американската агенция по лекарствата и храните (Food and Drug Administration – FDA) съобщи, че започва клинично изпитание на лекарство за удължаване на живота върху хора. Става дума за широко разпространеният медикамент Метформин, който се използва за лечение на Диабет тип 2 по цял свят.

Учените вече са установили, че метформинът удължава живота при мишките и смятат, че този на хората може да бъде удължен до 120-130 години, предадоха световните медии.

Различни опити са установили, че метформинът удължава живота при животните. Белгийски учени са тествали препарата върху червеи, като при тях освен, че продължителността на живота се е увеличила, били са по-здрави, не са забавили движенията си и не са се набръчкали. При мишките продължителността на живота се увеличава с близо 40%, като костите им са били по-здрави. Проучване на университета в Кардиф пък е установило, че диабетици, които приемат метформин, живеят по-дълго от здрави хора, въпреки че би трябвало животът им да е (средно) с 8 години по-къс от тези на нямащите диабет.

Ако проучването се окаже успешно, това означава, че хора на възраст 70 и повече години ще бъдат биологично здрави като тези на 50. Това може да доведе до нова ера в медицината, в която лекарите вместо да лекуват болести като деменция и рак, ще лекуват състоянието, което ги предизвиква – стареенето.

Стареенето не е неизбежно, защото клетките съдържат ДНК матрица, която може да поддържа тялото младо завинаги. Някои организми, които живеят във водна среда не остаряват никога. При човека обаче, за да функционира тялото правилно през живота ни се случват милиарди деления на клетките. Колкото повече се дели една клетка, обаче, толкова повече дефекти се появяват в този процес. С нарастването на тези „грешки“ тялото вече не е в състояние да се самолекува.

От FDA обясняват, че метформинът има благоприятен ефект върху глюкозния метаболизъм в организма. Тестове върху животни и ин витро показват, че освен това, препаратът може да въздейства върху метаболитните процеси на клетъчно ниво, които допринасят за развитието на болести, свързани с остаряването – възпалителни процеси; намаляване способността на клетките да се борят с патогени, както и много други, които в крайна сметка водят до деменция, развитие на ракови заболявания и др.

Източник: http://www.economy.bg/science/view/20998/Testvat-lekarstvo-za-dylgoletie-vyrhu-hora

  • Глобален Модератор
Публикува

те и за селегилина развиват мантри, че удължавал нервните окончания, а оттам и продължителността на живота.

Но докато се потвърди, че хората консумиращи метформин имат статистически значима продължителност на живота за разлика от тези /говоря за мащабно проучване, а не за 1-2/, които не го ползват, ще минат доста декади. Пък и едно е миши метаболизъм, съвсем друго е човешки.

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!