Отиди на
Форум "Наука"

Идея разработвана няколко години.


Recommended Posts

  • Потребител
Публикува

Здравейте приятели. Аз съм Мартин Ангелов, на 21 години от София. Още от малък съм голям привърженик на физиката и от 8-ми, 9-ти клас ме е обсебила една идея. Днес реших да я споделя и да чуя мнения по въпроса.

Обектно насочена динамика
(Обектодинамика)

Принцип 1:
Ако разгледаме един обект с маса m(M), наречен главен, като система от два или повече локални подобекта с маси m(1), m(n), получаваме частен математически модел където
m(M) = m(1) + m(n)
Нека главния обект е съставен от два локални подобекта.
m(M) = m(1) + m(2)
Нека приемем, че скоростта на главния обект и тази на първия подобект е равна на нула, a тази на втория подобект е равна на 5 m/s (Пример)
V (m(M)) = 0
V (m(1)) = 0
V (m(2)) = 5 m/s
Ако втория подобект отдаде своята скорост на главния обект, то главния обект ще получи скорост в зависимост oт неговата маса, от тази на подобекта и от отдадената скорост.
V (m(M)) = V (m(2)) / (m(M) / m(2))
Тъй като отдалия скоростта си подобект е локален за главния обект, неговата скорост ще бъде равна на тази, на главния.


Записки от разсъждения:
1 - Ако скоростта на локалния обект бъде циклично увеличавана след което отдавана на главния обект, можем да говорим за модел на ускорение, където необходимата енергия за единица ускорение не се променя с времето.
2 - Всеки един обект може да бъде разглеждан като система от локални подобекти.
3 - Енергията на един обект e скоростта на неговата маса.
E = V(m)
4 - Увеличението на скоростта, на един обект означава увеличение на неговата енергия, от което следва, че обект без маса може да бъде разглеждан като преносител на енергия, като енергията която пренася е винаги еднаква.
5 - Масата на един обект е съвкупността от масите на неговите локални подобекти и остава непроменена.
6 - Енергията и скоростта могат да бъдат разглеждани като тъждествено равни локални променливи на масата.

За изчисленията и съставянето на моделите е използван компютър.
Имам прототип на двигател, който използва първия принцип, работещ изцяло на електричество, без нужда от въртеливо движение и изгаряне на тонове гориво в секунда. Ако се появи интерес към идеята, бих го показал.

С уважение,

Мартин Ангелов

  • Потребител
Публикува

Благодаря. :) Не отричам, възможно е. Интересно ми е защо тогава прототипа работи ? Може ли да ви го покажа и да ми обясните как точно работи.
С уважение,

Мартин Ангелов

  • Потребител
Публикува

Обичам да умувам сам върху нещата и да стигам сам до някои изводи, не безусловно да приемам всичко което е открито до сега. :) Хоби ми е, не ми е специалност.

Качих видео в дропбокса ми, ето линк - https://www.dropbox.com/s/zk6wy3b6ka7342s/VID_20150506_171622_xvid.avi?dl=0

Притеглящ електромагнит захранван от 9 волта батерия, съвсем семпло и в домашни условия.

С уважение,

Мартин Ангелов

  • Модератор Инженерни науки
Публикува

Добре, сега кажи какво точно питаш. Видях, направил си линеен двигател. Тоест такъв с възвратно постъпателно движение. Нещата дето си ги написал ми идват овър малко,няма да кажа защо.

Какво питаш, защо се движи цялото нещо напред ли?

 

  • Модератор Инженерни науки
Публикува (edited)

Можеш да си сигурен, че ако отсъстваше триенето, това нямаше да се движи. Тоест ако го пратиш в орбита (ако го поставиш на сателит), няма да се движи в някаква посока

Редактирано от Joro-01
  • Потребител
Публикува
Преди 14 часа, Joro-01 said:

Можеш да си сигурен, че ако отсъстваше триенето, това нямаше да се движи. Тоест ако го пратиш в орбита (ако го поставиш на сателит), няма да се движи в някаква посока

Да, точно в триенето е причината за придвижването, по-точно в анизотропията на триенето.

Тук имаме една несиметрична конструкция, захваната за цилиндър, в който  бутало се задвижва напред-назад от електромагнитни сили. Когато буталото стигне крайна позиция ,то се удря в цилиндъра и му предава своето движение. Ако считаме този удар за нееластичен, може да го опишем с формулата от първия пост:

V (m(M)) = V (m(2)) / (m(M) / m(2))

Конструкцията придобива импулс и понеже съответстващата сила на промяната на импулса от 0 до m(M).V  е по-голяма от силата на триене  при покой се придвижва на малко разстояние. В другата посока явленията са същите с малка разлика в големината на силата на триене заради несиметричността на конструкцията. От тук се получава и различно разстояние на придвижване в обратната посока. А може и да няма такова придвижване, ако силата на триене при покой в обратната посока превишава силата , съответстваща на промяната на импулса.

Клипчето не е много коректно, защото не се вижда целия механизъм, но съществуват подобни ситуации. Аз веднага си спомних за "ходещата" ми предишна пералня :))).

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!