Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 25 минути, laplandetza said:

бягаш от разговора, а именно Доказах Невъзмовност за съществуване на предполагаемия Обект

Ами браво. С относителни средства доказа не съществуване на Абсолют. Трябва да ти дадат награда и всички религиозни водачи да се извинят на последователите си, че са ги лъгали.

Преди 26 минути, laplandetza said:

Религиите нямат избор

Атеистите да не би да имат ?

За това в древна Индия мъдро са я нарекли Конвенционална истина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, laplandetza said:

НО не и за пръдливите такива !, „пръдлювците“ са Невъзможни !

Защо да са невъзможни ?

Какво им пречи да имат подобна на човешката храносмилателна система и шумно да се облекчават ?

Това е характеристика, също като характеристиката "ЗЕЛЕН". Каква логическа разлика може да има ? 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, mecho1 said:

Ами браво. С относителни средства доказа не съществуване на Абсолют. Трябва да ти дадат награда и всички религиозни водачи да се извинят на последователите си, че са ги лъгали.

Атеистите да не би да имат ?

За това в древна Индия мъдро са я нарекли Конвенционална истина.

 Да , длъжни са да се извинят и да лежат в дранголника за тежка форма на мошенничество.  Ако аз обещая задгробен живот и прибирам дарения от дебилите, отивам на съд, закона над всичко, нали така !

  Атеистите, хмм, повечето от тях следят с интерес, а тези които могат и участват в „научния прогрес“

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, mecho1 said:

Защо да са невъзможни ?

Какво им пречи да имат подобна на човешката храносмилателна система и шумно да се облекчават ?

Това е характеристика, също като характеристиката "ЗЕЛЕН". Каква логическа разлика може да има ? 

Има и характеристика „забулен„ ,  „ обратното на острото„ и пр. Губиш в спора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, laplandetza said:

Ако аз обещая задгробен живот и прибирам дарения от дебилите, отивам на съд, закона над всичко, нали така !

И как точно ще опровергаеш в съда религиозната метафизика ?

Съдебния състав най-малкото ще ви изгледат с особени изражения на лицата. 

Давам 500 лева да присъствам на подобен съдебен процес. Такова шоу не е за изпускане.

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, mecho1 said:

И как точно ще опровергаеш в съда религиозната метафизика ?

Съдебния състав най-малкото ще ви изгледат с особени изражения на лицата. 

Давам 500 лева да присъствам на подобен съдебен процес. Такова шоу не е за изпускане.

А как прокуратурата ще опровергае моята схема, обещавам рай и сто девици, същото като светите мошенници ! Те взимат дарения имоти и аз също, защо не !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, laplandetza said:

Атеистите, хмм, повечето от тях следят с интерес, а тези които могат и участват в „научния прогрес“

"Богатите също плачат"

Същото се отнася и за религиозните. И те следят с интерес научните постижения, а тези, които могат и участват в "научния прогрес"

"- Има или няма Бог е въпрос на вяра. Науката, грубо казано, се занимава с материалното в този свят - опитваме се да кажем как е устроен този свят и как той функционира. Независимо от това дали сме вярващи или не и каква религия изповядваме, ние нямаме абсолютно никакви разногласия в работата си, а имаме общ език.

Потвърждение на това е фактът, че в ЦЕРН в момента работят 13 хил. души, които са събрани буквално от цял свят. Сред тях има атеисти, вярващи, представени са всички видове религии, за които може да се сетите. Това по никакъв начин не ни пречи да имаме общ език, на който говорим, и да изучаваме какво се е случило една стотомилиардна от секундата след раждането на Вселената - ние сме там и говорим на един език."

доцент Леандър Литов

https://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/nakyde-sled-otkrivaneto-na-higs-bozona-5028451

Редактирано от mecho1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, mecho1 said:

...

Същото се отнася и за религиозните. И те следят с интерес научните постижения, а тези, които могат и участват в "научния прогрес"

"- Има или няма Бог е въпрос на вяра. Науката, грубо казано, се занимава с материалното в този свят - опитваме се да кажем как е устроен този свят и как той функционира. Независимо от това дали сме вярващи или не и каква религия изповядваме, ние нямаме абсолютно никакви разногласия в работата си, а имаме общ език.

Потвърждение на това е фактът, че в ЦЕРН в момента работят 13 хил. души, които са събрани буквално от цял свят. Сред тях има атеисти, вярващи, представени са всички видове религии, за които може да се сетите. Това по никакъв начин не ни пречи да имаме общ език, на който говорим, и да изучаваме какво се е случило една стотомилиардна от секундата след раждането на Вселената - ние сме там и говорим на един език."

доцент Леандър Литов

https://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/nakyde-sled-otkrivaneto-na-higs-bozona-5028451

Има ли , няма ли Бог,е въпрос на наука. Вярата дава „живот“ на Бог само в главите на вярващите. Работим заедно, но само до някъде, с истински вярващи индивиди не можеш да очакваш трезвост  при  екстремноважни събития.   Общ език, дали се води от някаква религия няма значение, по принцип почти всички безбовници са в религиозна принадлевност.

Доказахме Несъществуването на Бога Самодържец, Абсолютната Любов. Какъв ви е проблема на религиозните мозъци да с понижите в звание Началника .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, mecho1 said:

Въпрос:

Съществуват ли извънземни същества, които не са зелени на цвят, гледани от наблюдател човек на нормална дневна светлина.

Аз например не мога да докажа, че съществуват. Следва ли от това, че е невъзможно  да съществуват такива твари ?

Вие например не можете да докажете, че не съществуват. Следва ли от това, че непременно съществуват такива твари ?

Това са логическите грешки които makebulgar ги спомена по-горе. Несъстоятелности от типа 'не съм виждал, следователно не съществува' и подобни. Защо пак циклим около тях? Какво неизживяно е станало при тях?

Мисля че горещото време не предразполага философските разсъждения...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, laplandetza said:

Има ли , няма ли Бог,е въпрос на наука.

Аз току що демонстрирах, че ръководителя на българската група учени в ЦЕРН твърди, че е въпрос на вяра.

Ако беше въпрос на наука, вярващите нямаше да се занимават с наука.

Метафизически положения не подлежат на доказване чрез физически демонстрации. Относителната логика е невалидна, когато става въпрос за разсъждения относно абсолюта

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, mecho1 said:

Аз току що демонстрирах, че ръководителя на българската група учени в ЦЕРН твърди, че е въпрос на вяра.

Ако беше въпрос на наука, вярващите нямаше да се занимават с наука.

...

 Той може да твърди, какво и за кого е насочено изказването му е друг въпрос. 

В нашия Космос , на нищо не му дреме за разбърканите вярващи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Това са логическите грешки

 

Преди 5 минути, scaner said:

Несъстоятелности от типа 'не съм виждал, следователно не съществува'

. Това вие го твърдите и е грешно. 

Провокирате ли ме ?

Получава ви се в интерес на истината, но гледам да си сдържам нервите

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, laplandetza said:

В нашия Космос , на нищо не му дреме за разбърканите вярващи.

Казва ли ти някой, пък и смее ли човек да пита ?

И кой Му има телефона ?

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, mecho1 said:

....

Метафизически положения не подлежат на доказване чрез физически демонстрации. Относителната логика е невалидна, когато става въпрос за разсъждения относно абсолюта

Бих нарекал „сегментарна логика“ . Валидна е за времето и мястото си.  Съвсем си е ва;идна да подпише смъртната присъда на Бога Абсолют, поне до натрупване на фондам.нови ключови знания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, laplandetza said:

Съвсем си е ва;идна да подпише смъртната присъда на Бога Абсолют

И защо в такъв случай в ЦЕРН работят вярващи християни, мюсюлмани и евреи ?

По точно, защо след като работят там, продължават да вярват ?

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, mecho1 said:

И защо в такъв случай в ЦЕРН работят вярващи християни, мюсюлмани и евреи ?

По точно, защо след като работят там, продължават да вярват ?

Хахах, майтапчия! 

Защо за израелското разузнаване работят колеги мюсюлмани , защо Торкемада мрази еди кои си, а поне на половина е бил такъв. Защо............... , няма смисъл, сега разбра ли защо наистина вярващите са проблемни, нещо ги натиска „свише„ !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, mecho1 said:

Съществуват ли извънземни същества, които не са зелени на цвят, гледани от наблюдател човек на нормална дневна светлина.

Едно е да попиташ "Съществуват ли..." и съвсем друго е да кажеш "Съществуват..."! Тоест можем да разискваме съществуването на Бог търсейки и питайки, но съвсем друго е да твърдим, че Бог съществува. Това твърдение от вярващите се приема като абсолютна истина, но напрактика не е доказано.

По този начин, както е напълно възможно е да не съществуват зелени извънземни, така е напълно възможно и да не съществува и Бог.
 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, mecho1 said:

И защо в такъв случай в ЦЕРН работят вярващи християни, мюсюлмани и евреи ?

Това е още една логическа заблуда в риториката - позоваване на авторитет. Щом там в ЦЕРН има някакви такива умни специалисти и авторитети, които вярват в богове, значи следва че боговете трябва да съществуват.
 

Цитирай

Позоваване на авторитет – основната структура на аргумента на авторитета е следната: Професор X вярва A, X има авторитет, следователно A е истина. Често този аргумент се вменява и с подчертаване на годините опит, научната степен и наградите на човека, правещ твърдението. Понякога обратното се използва, като се казва че някой не притежава авторитет, научна степен или опит, следователно неговите твърдения са неверни. Има много подтипове на аргумента на авторитета. Често срещан пример е аргументът ad populi — твърдението трябва да е истина защото е популярно, в общи линии приемайки авторитета на масите. Друг пример е аргумента от древността — твърдението трябва да е истина, защото съществува от много дълго време.


Реалноста е такава, че тези учени вярват в богове, но още по-силно вярват в парите и славата които ще спечелят работейки в ЦЕРН. Все пак са учили десетки години за да изкарват големи пари занимавайки се с наука. Едва ли само заради вярата си ще изпуснат възможностите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, laplandetza said:

сега разбра ли защо наистина вярващите са проблемни

Ами не точно. Това е половината от истината. По скоро разбрах защо както наистина вярващите така и наистина атеистите са проблемни.

Затуй Татхагата ни учи на Средния Път.

Преди 7 часа, makebulgar said:

Това е още една логическа заблуда в риториката - позоваване на авторитет. Щом там в ЦЕРН има някакви такива умни специалисти и авторитети, които вярват в богове, значи следва че боговете трябва да съществуват.

Това ако е адресирано до мен е клевета. Аз никъде не съм твърдял от свое име, че вярвам, че Бог съществува.

Нито съм твърдял от свое име, че не вярвам, че Бог съществува. Нито съм карал насила някой от свое име да доказва каквото било.

Попитал съм някой дали може да докаже нещо, и този някой извъртя думите ми, че съм изисквал видите ли, едва ли не насила да докаже нещо. Нищо не искам. Просто питам. Забранено ли е ?

Твърдя, че не зная дали Бог съществува или не съществува.

Преди 8 часа, makebulgar said:

Реалноста е такава, че тези учени вярват в богове, но още по-силно вярват в парите и славата които ще спечелят работейки в ЦЕРН. Все пак са учили десетки години за да изкарват големи пари занимавайки се с наука. Едва ли само заради вярата си ще изпуснат възможностите.

Това не го разбрах. На учените атеисти да не би да не им плащат за труда ? И те вярват в Атеизма, ама като чуят за пари и слава, загърбват Атеизма. Все пак са учили десетки години за да изкарват големи пари занимавайки се с наука. Едва ли само заради Атеизма си ще изпуснат възможностите.

Link to comment
Share on other sites

Преди 39 минути, mecho1 said:

Ами не точно. Това е половината от истината. По скоро разбрах защо както наистина вярващите така и наистина атеистите са проблемни.

Затуй Татхагата ни учи на Средния Път.

....

Попитал съм някой дали може да докаже нещо, и този някой извъртя думите ми, че съм изисквал видите ли, едва ли не насила да докаже нещо. Нищо не искам. Просто питам. Забранено ли е ?

Твърдя, че не зная дали Бог съществува или не съществува.

Това не го разбрах. На учените атеисти да не би да не им плащат за труда ? И те вярват в Атеизма, ама като чуят за пари и слава, загърбват Атеизма. Все пак са учили десетки години за да изкарват големи пари занимавайки се с наука. Едва ли само заради Атеизма си ще изпуснат възможностите.

За атеисти, не мога да говоря, но безбожниците , ние създаваме споменатия от теб среден път. Безбожник е същество , което не зачита, не се съобразява с какъв да е бог в своите действия, мисли,съществуване. Дали има, няма такъв, на него му е през дедовия.

  Попитал си, нося отговорност за себе си, и аз ти отговорих също. Също твърдя, не зная дали съществуват или не „обекти“ които ти наричаш Бог. Доказах , един тип разновидност от тези предполагаеми, въображаеми обекти, Несъществува , не би могъл да съществува по точно казано.

 Никога не съм срещал учени хора които да Вярват в Атеизъм, покажи ми такива !

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, laplandetza said:

Дали има, няма такъв, на него му е през дедовия.

Именно !

Обаче, като гледам аргументацията на събеседниците, определено се усеща, че вярват в Атеизма. 

А и вашата реторика. Постоянно повтаряте, че вярващите са заблудени. Атеистите да не би да не са заблудени ?

Вие дори доказахте недоказуемото, че Абсолютен Бог не съществува. Това ме кара да мисля, че не разбирате средния път, а сте атеист.

Разбира се, когато се представим ТАМ, може евентуално да разберем от първо лице дали Го има или Го няма, но дотогава Вярата и Атеизма са чиста Метафизика

"В излитащия, летящия и кацащия самолет, преобладават атеистите. В падащия самолет преобладаващ вярващите."

Мирозданието дали го интересува, конкретния самолет в каква летателна фаза се намира ?

Редактирано от mecho1
Link to comment
Share on other sites

Преди 36 минути, mecho1 said:

...

А и вашата реторика. Постоянно повтаряте, че вярващите са заблудени. Атеистите да не би да не са заблудени ?

Вие дори доказахте недоказуемото, че Абсолютен Бог не съществува. Това ме кара да мисля, че не разбирате средния път, а сте атеист.

Разбира се, когато се представим ТАМ, може евентуално да разберем от първо лице дали Го има или Го няма, но дотогава Вярата и Атеизма са чиста Метафизика

Вярващи, меко казано заблудени, по сериозен е проблема.

До колкото разбирам , атеизъм, само едно сабирателно за разнородни индивиди. Принципно всички са заблудени, както и аз, съвсем естествено, необходим стимул за някои от нас.

Среден път,  ето го както го виждам,  посоката е възможно всякаква според конкретиката на времето си, няма ограничения, няма незаменими „пътници“ . Някой, нещо  Трябва да прави „стъпки“.

 Абсолютен Бог, това е единственно за сега въображаем обект и доказах Невъзможност за съществуване, от тук следва и  Несъществуване , всичко научно , според „деня ни “.

 Там, какво за там, ако няма Бог , не е пречка бог да бъде сътворен. Не бих се очудил да има насоченост към  някакво приближение на Абсол.Бог, което е невъзможно , според мен.

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, mecho1 said:

И те вярват в Атеизма...

Е не, в атеизма не се вярва. Не е религия. Той е резултат от религиите.

Няма как да се сравнява атеизма и религиите, нито пък въпросите които поставят атеистите могат да се копират и да се връщат като аргумент. Просто атеизма и религията са на космическо растояние едни от други. От религията получаваш примирение (или отрязани глави и инквизиция), а от атеизма получаваш наука и развитие.

Смартфона в джоба не е божие дело, а е десетилетия работа на хиляди инженери, математици, физици, които не са смятали че всичко им е дадено наготово от някой свръхестествен.

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...