Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Администратор
Публикува

469bcad73960a335fd7306ca6d3a83fe.jpg

Площта на сушата на Земята за последните 30 години се е увеличила с 58 хил. кв. км., свидетелстват разчетите на института Deltares, предаваИнтерфакс.
Изкуственото пресушаване на ред територии, в това число крайбрежни, е оказало на този процес по-голямо влияние, отколкото топенето на ледниците и изграждане на язовири, се посочва в изследването, публикувано в списание Nature Climate Change.
Като цяло, за последните 30 години под вода са се оказали 115 хил. кв. км. суша, докато в същото време са пресушени 173 хил. кв. км. водна повърхност.
Холандските учени са анализирали снимки от спътници на НАСА. Съгласно техните изводи, пример за най-мащабното естествено наводняване стана Тибетското плато, където заради топенето на ледниците са се образували нови огромни езера.
Най-голям пример за пресушаване стана Аралско море – някога четвърто по големина езеро в света. От 60-те години то стремително намалява своя размер, заради отклоняването на водата от вливащите се в него реки. Сега Аралско море се е разпаднало на две езера и практически пресъхва.

www.focus-news.net

  • Глобален Модератор
Публикува

Градове, които може да изчезнат вследствие на нашествието на водата, са: Венеция, Банкок, Банджул, Амстердам, Даду, Хамбург, Санкт Петербург, Лондон, Шанхай. 

  • Потребител
Публикува
Преди 30 минути, ISTORIK said:

Градове, които може да изчезнат вследствие на нашествието на водата, са: Венеция, Банкок, Банджул, Амстердам, Даду, Хамбург, Санкт Петербург, Лондон, Шанхай. 

Е....сега това какво значи ?  Произволни еквилибристики на база... ...съчинения на ужасите !  Историк дай го по-сериозно !  По тази логика всяко крайбрежно селище, малко или много е заплашено да "изчезне вследствие на нашествието на водата" !!!  Хамбург е заплашен, а Куксгхафен и Бременхафен не са ?  Банкок , ако бъде залян, това значи 2/3 от населението на Тайланд стават морски сирени. Самут Сакан,  Самут Пракан  Самут Сакхан , Печабури и Чон Бури трябва отдавна да са на океанското дъно, преди да бъде залята столицата.  За Лондон и Амстердам .......дай целият Европейски северозапад а го потапяме и без това не ни требе !

  • Глобален Модератор
Публикува

Четох някаква статия по темата, като там се твърдеше, че тези градове може да изчезнат след около 100-200 години.

  • Потребител
Публикува
Преди 22 минути, Thorn said:

Просто ще се построят по-високи диги, какъв е проблема?

То така ако ставаше...

  • Модератор История
Публикува

В Холандия става. Жалко донякъде за островчетата в Тихия океан. За Малдивите с гадното им фундаменталистко население не ми е жал.

  • Потребител
Публикува
Преди 6 минути, Thorn said:

В Холандия става. Жалко донякъде за островчетата в Тихия океан. За Малдивите с гадното им фундаменталистко население не ми е жал.

Но в Холандия, там условията го позволяват. Не навсякъде е така обаче. И няма да са само Малдивите и островчетата в Тихия океан. Доста крайбрежни градове и райони също биха отнесли.

  • Глобален Модератор
Публикува

Е въпросното нахлуване на водата не става под формата на цунами все пак. Достатъчно бавен процес е за да могат и по-мизерните от холандците застрашени да реагират и да вдигнат диги. В Пасифика ще изчезнат само атолчетата, които са почти на морското ниво, но по тях и без това не живее почти никой. Основните архипелази от вулканичен произход са достатъчно високи, може и да се свие бреговата им линия с по няколко метра навътре, но едва ли ще е болка за умиране.

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!