Отиди на
Форум "Наука"

Наука и религия


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

Може и с двадесет да работим, стига да има полза, т. е. да обясняват по-добре фактите. Хората търсят подобрения в моделите,  не е да не търсят. Ама не намират.

Значи лепваш на някакава глупост етикет "научна" и тя вече не е глупост.
Така ли работи науката ... или не съм рабрал. 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 19 минути, Кухулин said:

...

Въпроса е Вселенски.

Сърфирането из Материя и Вселенското Изучаване( СМВИ ), изследване   каква Ваша ценност е?

накратко

1. Вие ползвате  ( СМВИ ) за ваше оцеляване , удобство и самоподдържане

2. Вие се адаптирае, изменяте, променяте за да Обслужвате  ( СМВИ )

Според мен единият път води към Ада, другия към ве1ния живот , там Горе. Кой път , Какво е?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Тоест имаме доказателство, че съществува някаква причина, отклоняваща въртенето спрямо съществуващият модел.

Същестуването на причина не означава, че тази причина е тъмната материя.

Когато не знаеш каква е тази причина, не си измисляш глупости, на които лепваш етикет
"научни" ... а просто не си измисляш глупости. 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Същестуването на причина не означава, че тази причина е тъмната материя.

Когато не знаеш каква е тази причина, не си измисляш глупости, на които лепваш етикет
"научни" ... а просто не си измисляш глупости. 🙄

Младенов, не отговори на въпроса ми. Зададе въпрос вместо да дадеш отговор. Очаквам да видя какво ще измислиш. Но се постарай, без епитети разни, а ясно и точно.

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Кухулин said:

Може и с двадесет да работим, стига да има полза, т. е. да обясняват по-добре фактите. Хората търсят подобрения в моделите,  не е да не търсят. Ама не намират.

Намират, има известен брой нови хипотези , та даже и свързни хипотези. 

Не съществувате <правилно> това в крайна сметка ще ви затрие............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Същестуването на причина не означава, че тази причина е тъмната материя.

Названието на причината е "тъмна материя". Може да се окаже плюнката на Бог в крайна сметка, никой не знае. Но че наличието на причината, т.е. "тъмната материя" е доказано, това е безпрекословен факт.

Просто не трябва да си въобразяваш повече, отколкото е нужно според фактите. И тогава ще ти светне как в науката няма и грам вяра. Всичката вяра се привнася по този начин, както ти си си въобразил че "тъмна материя" трябва да е само материя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

А какви са фактите, че тъмната материя съществува ... а като те гледам нямаш никакъв проблем
да съгласиш с науката, ча такава съшествува.

Тъмната материя съществува, разбира се. Тя е математически модел. Моделът съществува. Това, което не съществува, е яснота по отношение на нейния състав и структура. Уж не е барионна, понеже не се вписвал в първичния нуклеосинтез. Ама   какъв е - загадка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

Тъмната материя съществува, разбира се. Тя е математически модел. Моделът съществува.

Да бе,  майна. И как този модел е различен от модела "бог". Нали за това говорим, мйана.

(И само не би обяснявай, че така работи науката, защото ще повърна. Не може такова слабоумие).

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Кухулин said:

Тъмната материя съществува, разбира се. Тя е математически модел. Моделът съществува. Това, което не съществува, е яснота по отношение на нейния състав и структура. Уж не е барионна, понеже не се вписвал в първичния нуклеосинтез. Ама   какъв е - загадка.

Моделът съществува, модел включващ <тъмна материя>. Той е <доказан> във и на базата на Хипотезите, Модела, Моделите.

Физически Няма Доказана <тъмна материя> това са Фактите!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Да бе,  майна. И как този модел е различен от модела "бог". Нали за това говорим, мйана.

Ми майна, хората са решавали уравнения и са го получили този модел. Бог на какви уравнения е решение? То всеки може да пише на воля, ама като опре ножа до сметките... 

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, scaner said:

Названието на причината е "тъмна материя". Може да се окаже плюнката на Бог в крайна сметка, никой не знае. Но че наличието на причината, т.е. "тъмната материя" е доказано, това е безпрекословен факт.

...

Няма доказана Причина, няма такива Факти. Никой не може да потвърди , залагайки Цялото си Съществуване, че има причина , която Не е Нарушение на Сегашните Модели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Физически Няма Доказана <тъмна материя> това са Фактите!

Ми няма, по това никой не спори. Мъчат се хората, пуцат в ускорителите, ама йок...

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Кухулин said:

Ми майна, хората са решавали уравнения и са го получили този модел. Бог на какви уравнения е решение? То всеки може да пише на воля, ама като опре ножа до сметките... 

Не става с уравнения, модлите Не са Реални Доказателства, те са Само ПроектоСветове, ПроектоОписание, не са Доказателства. По тая причина, ако цивилизацията работи с голям брой Модели, МоделниГлобалниСистеми, тя е има Огромни Възможност и Скорост на Промени, Еволюция, Невъобразима за вашето Съзнание !

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Кухулин said:

Ми няма, по това никой не спори. Мъчат се хората, пуцат в ускорителите, ама йок...

След като няма , <тъмната материя> Не е Факт и Несъществува.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Кухулин said:

Ми майна, хората са решавали уравнения и са го получили този модел.

Ами тук малко се мисли. Какви точно са тези уравнения? Кой ги измислил и въз основа на какво.
Ако е допусната грешка, к'во праим?

Фактът си остава, че за съществуването на тъмна материя няма абсолютни никакви доказателства.
Значи ако ти вярваш на уравненията ... а не гледаш реалността ... ти не си ли (научен) шизофреник?
Ти вярваш на нещо несъществуващо ... но не се мислиш за луд. Това е шизофрения, майна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Значи ако ти вярваш на уравненията ... а не гледаш реалността ... ти не си ли (научен) шизофреник?

Не майна, просто съм възпитаник на НПМГ. Това е друг вид болест. Даже и ИФ не успя да ме излекува от нея  :D 

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, laplandetza said:

След като няма , <тъмната материя> Не е Факт и Несъществува.

Несъществува за този момент.Просто незнаем.Не можем да Твърдим като за нещо Съществуващо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Несъществува за този момент.Просто незнаем.Не можем да Твърдим като за нещо Съществуващо.

Можем да твърдим за нещо съществуващо, но не знаем какво. Аз примерно усещам, че нещо ми хлопа в главата, но не знам  какво. Обаче нещо хлопа. Е, хлопа ли, пита се в задачата?  Ами хлопа!

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Кухулин said:

Можем да твърдим за нещо съществуващо, но не знаем какво. Аз примерно усещам, че нещо ми хлопа в главата, но не знам  какво. Обаче нещо хлопа. Е, хлопа ли, пита се в задачата?  Ами хлопа!

Не, не хлопа нищо в главатати. Ти просто си си внушил, изградил такъв Модел хипотеза, теория , за Хлопащия Тъмен Обект.

Всъщност, моделите са ти погрешни, невярни , ти имаш този симптом, защото си болен, а от Каво си болен, т.е. търсене а <истината> ще се разбере след като се възнесеш и ти те аутопсираме, изследваме материала за патологиите.

 С други думи..............., досегашните модели може да са ви погрешни, нали така, има вероятност? и тогаваняма да има нужда нещо Допълнително, като феномена на множество обекти или подобно да съществува, нищо което да дава допълнителна маса, мас/енергия и пр.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

С други думи..............., досегашните модели може да са ви погрешни, нали така, има вероятност?

Разбира се. Засега вършат добра работа, но това не е гаранция. Изобщо, в науката категории като "гаранция" са доста относителни. Един от главните двигатели на цялата патърдия е именно липсата на гаранция :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Кухулин said:

Разбира се. Засега вършат добра работа, но това не е гаранция. Изобщо, в науката категории като "гаранция" са доста относителни. Един от главните двигатели на цялата патърдия е именно липсата на гаранция :)

Разбрахме се. Имаш смелост да кажеш Аз Незнам!, това е най- важното. Ние Не знаем! Ние Предполагаме, това е Всичко, нищо повече, не е нужно повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Кухулин said:

Можем да твърдим за нещо съществуващо, но не знаем какво.

За тъмната материя специално откъде сме сигурни, че имаме разбиране за това как
се въртят  галактиките ... или че тяхното въртене наистина се дължи на тъмна материя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Сравняваме наука и религия когато те изпълняват сходна/еднаква функция в обществото.

Затова обикновения човек ... с пълно право ... не го е еня за това как за работи науката и
какъв е нейният устав. Това да си го решават учените.

За обикновения човек науката и религията са социални/духовни водачи: към кого се
обръщаш и на кого се доверяваш за въпроси като "защо вселената съществува" или пък
"ние какво правим на тази земя".

Не знам от къде си останал с това убеждение.  Същността, функцията и предназначението на науката е да произвежда и организира знание  - нищо повече.  Това е процес или за по нагледно го  приеми като предприятие за производство на някакъв продукт. В случая продуктът е знание.   Земеделието произвежда земеделска продукция, животновъдството - животинска,  металургията - метали, а науката - знание.   Това им е предназначението и същността.  Кой как ще ползва продукцията на науката е отделен въпрос.

Това което искаш - науката да се опира само на факти, на практика е искане науката да спре производството.  Спре ли производството няма да има нужда от наука и науката ще изчезне. С други думи искаш свят без наука. 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Atom said:

..

Това което искаш - науката да се опира само на факти, на практика е искане науката да спре производството.  Спре ли производството няма да има нужда от наука и науката ще изчезне. С други думи искаш свят без наука. 

Можеби той е несъгласен, това, Предположенията да се Възприемат за Доказани Неща, Факти, Актуална Истина и пр. в тоя ред на Физическо реално въздействие.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...