Отиди на
Форум "Наука"

Ето как Илон Мъск успя


Recommended Posts

  • Потребител

Теѕlа вероятно e paзcлeдвaлa изпълнитeлния диpeĸтop Илoн Mъcĸ зa възмoжни злoyпoтpeби. Πpичинa за
това е станал eдин нeпpoзpaчeн пpoeĸт в paмĸитe нa Теѕlа, нapeчeн "Πpoeĸт 42". Бopдът нa ĸoмпaниятa зa
пpoизвoдcтвo нa eлeĸтpoмoбили e зaпoчнaл paзcлeдвaнe пopaди cъмнeния, чe Mъcĸ мoжe дa изпoлзвa
cpeдcтвa нa ĸoмпaниятa, зa дa пocтpoи ĸъщa близo дo Gіgаfасtоrу в paйoнa Ocтин, Teĸcac,пишe изданието
Вuѕіnеѕѕ Іnѕіdеr, пoзoвaвaйĸи ce нa paзcлeдвaнe нa Wаll Ѕtrееt Јоurnаl.

https://www.standartnews.com/biznes/misteriya-okolo-msk-zashcho-tesla-go-razsledva-529612.html

 

--

Крадеш фирмени пари за лични цели и така ставаш велик предприемач.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 256
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Мъск чипира маймуни, готви се за хора

https://www.standartnews.com/svyat/msk-chipira-maymuni-gotvi-se-za-khora-452151.html

 

--

Ние не искаме Ковид ваксини, защото с тях ни чипират. Но когато Илон Мъск ни чипира, той е
велик предприемач и наш кумир.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, gmladenov said:

Социалната мрежа Twitter на Илън Мъск дължи на бивши служители $500 милиона обезщетение,
които тя е отказала да плати, след нейното придобиване от предприемача. Това е станало ясно от
заведен колективен съдебен иск, цитиран от Reuters, предаде money.bg

Според бившите служители  на Twitter, компанията е трябвало да им изплати обезщетения по план
създаден от нея през 2019г. Cпopeд този плaн, в cлyчaй, чe бъдaт cъĸpaтeни, cлyжитeлитe e тpябвaлo
дa бъдaт ĸoмпeнcиpaни c двe мeceчни възнaгpaждeния плюc cтoйнocттa нa eднoceдмичнa зaплaтa
зa вcяĸa пълнa гoдинa paбoтa. Ha cтapшитe cлyжитeли ca дължими възнaгpaждeния зa 6 мeceцa.

Koмпaниятa oбaчe e изплатила нa cъĸpaтeнитe пapи зa нaй-мнoгo мeceц ĸaтo oбeзщeтeниe, a мнoгo
oт paбoтницитe дopи нe ca пoлyчили нищo, ce твъpди oщe в жaлбaтa.

https://www.standartnews.com/biznes/otnovo-naprezhenie-okolo-msk-529726.html

 

--

Не плащаш на работниците полагаемите им се обещетения и така ставаш велик предприемач.

 

За щастие Калифорния не е тъмна Индия или пост комунистическа райска държава.

Има си хиляди фирми, фирмички и фирменца които се занимават с това да издействат полагащите се по закон обезщетения.

Пример:

https://www.laborlawpc.com/

Ей тия симпатяги:

AdobeStock_412443259-scaled-7102acaf.web

 

Ще ти съдят работодателите до девета дупка за процент от мънито което успеят да издействат.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Кибик said:

Ще ти съдят работодателите до девета дупка за процент от мънито което успеят да издействат.

Точно така. Съдиш до дупка психопатите, известни като велики предприемачи. Иначе ти изпиват кръвта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Точно така. Съдиш до дупка психопатите, известни като велики предприемачи. Иначе ти изпиват кръвта.

Абе Младенов не знам точно в коя каторга работиш, ама мойта работа малко като игра и ми плащат шест цифри. Не мога да се оплача засега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Кибик said:

Абе Младенов не знам точно в коя каторга работиш, ама мойта работа малко като игра и ми плащат шест цифри. Не мога да се оплача засега.

Радвам се за теб. Не виждам, обаче, каква е връзката с това, което коментираме.

Аз коментирам върху новината, че Мъск не е изплатил полагаемите обезщетения на служителите,
които е уволнил. Нали уж е велик предприемач; какви са тези цигански номера тогава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, gmladenov said:

Радвам се за теб. Не виждам, обаче, каква е връзката с това, което коментираме.

Аз коментирам върху новината, че Мъск не е изплатил полагаемите обезщетения на служителите,
които е уволнил. Нали уж е велик предприемач; какви са тези цигански номера тогава.

Защото е било номер. Така наречния "poison pill". Като е тръгнал да изкупва Туитър, за да го разколебаят, сключват разни такива смешни договори. Естествено ще си плати каквото се полага по закон, не каквото им хрумне. Такива ми ти работи.

А иначе отговора ми беше относно съвета да гледам да не ми "изпият кръвта". Просто да те успокоя малко, че не е чак толкова страшно.

Редактирано от Кибик
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...