Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребители
Публикува

И осемте предложения за индикативни вотове са отхвърлени, но има две гласувани с много близки разлики:

MPs voted by 268 votes to 295 votes against a confirmatory second referendum, but it had the most support in the House of Commons out of all of the options.

It narrowly beat the option of a Customs Union which was voted by 264 votes to 272 votes.

остава последно гласуване на сделката на ТМ, при което тя е заявила, че и в двата случая /и да бъде приета и да бъде отхвърлена/ тя ще си подаде оставката като министър-председател.

Според мен шансовете да бъде приета тази сделка са близки до нулеви, след което...

https://www.theneweuropean.co.uk/top-stories/results-of-indicative-votes-on-brexit-alternatives-revealed-1-5963517

 

 

  • Потребители
Публикува
Преди 14 часа, Б. Киров said:

Според мен шансовете да бъде приета тази сделка са близки до нулеви, след което...

Mrs May told the 1922 committee meeting that she will start the process of selecting a new leader once Brexit has been delivered, making way for a new Conservative Prime Minister to lead the second phase of the Brexit negotiations. 

https://www.telegraph.co.uk/politics/2019/03/28/theresa-may-resignation-what-next-prime-minister/

Това е последният шедьовър на ТМ и на брекзитенето, "втора фаза на преговорите за Брекзит" както и да си го превеждам означава "предоговаряне", което от своя страна изисква време и означава, че ще имаме около 70 британски евродепутати. Освен ако на Макрон или на някой друг не му писне и не прекрати шоуто.

  • Потребител
Публикува
On 26.03.2019 г. at 14:30, resavsky said:

Още по парадоксално е че колкото повече приближава Брекзит толкова повече се изпокриха най големите му подръжници.Някой да е чувал нещо напоследък за Борис Джонсън или Найджъл Фараж?Би трябвало това да им е звездния час след като са път да върнат "суверенитета и гордостта на Великобритания".Но кой знае защо тях просто ги няма.

Искаш Найджъл Фараж? 

Ето ти:

https://www.lbc.co.uk/radio/special-shows/phone-farage/

Всеки делничен ден от 18:00 до 19:00 пълна брекзитерска вакханалия. 

:)

 

ПП: не е в негов стил да се покрива :)

А Бо.Джо. неуморно преобръща палачинката и неясно как, все още се спряга като евентуален бъдещ ПМ, макар и с малки шансове. 

  • Глобален Модератор
Публикува

Искам Фараж но пет години след Брекзит.И внукът на османския везир Борис Джонсън който се е превърнал в борец за запазване на британската идентичност.

  • Потребители
Публикува

https://clubz.bg/81166-brekzit_s_plan_treti_opit_utre

Брекзит с план - трети опит утре

 
Срокът сделката на Мей да мине, изтича в 1 часа българско време в събота
 
%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B0%20%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%8A%D0%BC%20%D0%90%D0%9F.jpg
Андреа Ледсъм. Снимка АП / БТА

Британското правителство ще направи утре трети опит да прокара през Камарата на общините споразумението за излизане от ЕС, което тя два пъти отхвърли.

Андреа Ледсъм, лидерката на Камарата, съобщи, че утре депутатите ще обсъждат Брекзит, но не каза дали вотът, който предложи ще бъде правно обвързващ.

"Това не е трето официално гласуване", каза пред "Гардиън" източник от "Даунинг стрийт" 10.

 

Ледсъм каза само, че предложението ще преодолее забраната на председателя на Камарата Джон Бъркоу да се обсъжда за трети път през една сесия проект, без да са направени в него съществени промени.

“Представеното предложение ще спази разпореждането на председателя, но единственият начин да осигурим напускането ни навреме на 22 май е като одобрим споразумението за оттегляне до 23 часа (1 часа сутринта на 30 март - б.р.) на 29 март, което е утре", каза Ледсъм. "Решаващо е да положим всички усилия да въведем в действие това и да позволим на Камарата да дебатира този важен въпрос".

Европейският съюз се съгласи да отложи Брекзит за 22 май (ден преди изборите за Европейски парламент), ако Камарата на общините ратифицира сделката до полунощ централноевропейско време в петък. Ако тя не направи това Обединеното кралство или трябва да напусне без споразумение на 12 април, или да поиска аргументирано по-дълга отсрочка, или да оттегли молбата си за напускане.

Снощи част от вътрешната опозиция сред консерваторите на министър-председателката Тереза Мей се съгласи да подкрепи плана й в замяна на нейно обещание да подаде оставка в близко бъдеще. Против споразумението обаче остава малката Демократична юнионистка партия от Северна Ирландия, която осигурява на Мей мнозинство в Камарата.

 

Несигурна подкрепа

 

Съобщението, че няма да води преговорите с Брюксел за бъдещите отношения между Обединеното кралство и ЕС подтикна редица вътрешнопартийни опоненти на Мей да дадат сигнал, че ще я подкрепят, предаде Би Би Си, цитирана от БТА.
Видни поддръжници на напускането като Борис Джонсън и бившия лидер на торите Иейн Дънкан Смит казаха, че вече гледат на сделката като на най-малкото зло.
Мей обаче се нуждае да спечели гласовете на 75 бунтовници, за да прокара отхвърленото със 149 гласа разлика на 13 март споразумение.
Джейкъб Рийс-Мог, председател на подкрепящото Брекзит движение Европейска изследователска група, каза, че ще даде гласа си за документа само ако 10-имата депутати от Демократичната юнионистка партия го направят.

"Няма да изоставя ДЮП, защото мисля, че те са най-големите застъпници на Съюза Обединено кралство", заяви той пред Би Би Си.

Основното възражение на ДЮП е към предпазния механизъм - "застрахователната полица", предназначена да избегне връщането на граничните контролно-пропускателни пунктове между Северна Ирландия и Република Ирландия, в случай че в бъдеще не бъде договорена търговска сделка.
Партията твърди, че мярката ще доведе до различни търговски правила за Северна Ирландия и за останалата част от Обединеното кралство, което според лидерката й Арлийн Фостър би "навредило на Съюза".

"Предпазната клауза в споразумението за оттегляне прави невъзможно за нас да подпишем споразумението", каза тя пред Би Би Си.

 

Напускане без сделка изглежда най-вероятно

 

Брекзит без споразумение на 12 април за момента е най-вероятният сценарий за Великобритания, заяви днес депутатът консерватор Оливър Летуин, цитиран от Ройтерс. 

"Мисля, че в един или друг момент ние трябва или да предложим някакво споразумение (с ЕС), или да намерим алтернатива, ако искаме да избегнем напускане (на Евросъюза) без споразумение на 12 април. Мисля, че за момента последното изглежда най-вероятно да се случи", каза Летуин.

Ако Великобритания иска референдум или (парламентарни) избори, тя ще трябва да отложи Брекзит поне с няколко месеца, но не е ясно дали парламентът би гласувал толкова дълго отлагане, посочи той. 

 

Глас от Париж

 

Втори референдум за Брекзит ще бъде равносилен на отричане от демокрацията. Такова мнение изрази днес бившата френска министърка по европейските въпроси Натали Лоазо, цитирана от Франс прес.

"Лично аз съм против организирането на нов референдум сега, защото смятам, че то ще е равносилно на отричане от демокрацията. Смятам, че британците трябва да напуснат (Европейския съюз). Тяхно решение е как да го направят", заяви Лоазо в ефира на телевизия Бе Еф Ем. 
"Британците могат да излязат кротко или да треснат вратата. И в двата случая ние сме готови, но решението трябва да е взето от тях", каза бившата френска министърка по европейските въпроси, която подаде оставка тази седмица, за да оглави листата на партията на президента Еманюел Макрон на изборите във Франция за Европейски парламент.

Лоазо оцени като грешка желанието на британците да напуснат. ЕС няма да предоговаря вече постигнатото споразумение за Брекзит, защото то защитава интереса на французите и европейците, заяви още тя. 

  • Потребители
Публикува
On 26.03.2019 г. at 11:40, Б. Киров said:

Едно нещо ме впечатлява много като гледам репортажите за Брекзит от последните дни, че ТМ сякаш се подмлади с 10 години и като че ли не стъпва по земята и лети над нея, по същия начин изглеждаше и Дейвид Камерън като излезе от политиката след референдума. 😂

Нормално като че ли

В една статия на Политико (сериозна и авторитетна медия) я бяха нарекли zombie prime minitser :)

https://www.politico.eu/article/theresa-may-boris-johnson-david-davis-brexit-britains-zombie-prime-minister/

"LONDON — Britain’s zombie prime minister refuses to die." (ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха)

 

  • Потребители
Публикува

Както чета тук

https://www.bbc.com/news/uk-politics-47739143

за да е пълен драматизма:), оставена е "тънка червена нишка", по която Великобритания би могла благополучно да премине към договорена сделка, като се вземе вече договореното от ТМ, предложат се някои поправки от дупетатите /познайте от 3 пъти коя ще е поправката/ и след дебатиране и гласуване с тази/тези поправки, споразумението би могло да премине:

If the government decides to go ahead they will then table a motion on the withdrawal agreement allowing MPs to debate it.

It may be an amendable motion, which could allow MPs to put forward their own changes to it.

But it would again be up to the Speaker if he accepts any of the amendments, and he would announce this at the start of the debate.

Once the debate is finished, MPs would then get a chance to vote on any amendments and then the motion itself.

И така, ако, според мен се внесе поправка за оставане в митническия съюз на ЕС, която веднъж беше на косъм да мине, дебатира се и се гласува, споразумението на ТМ може да мине /има шанс/ през гласуването на дупетатите /така се печелят и ирландските юнионисти, а и някои от кандидатите за премиер в партията на торите, които вече точат зъби за поста на ТМ/, разбира се, това са мои предположения

  • Потребител
Публикува
Преди 2 часа, Б. Киров said:

И така, ако, според мен се внесе поправка за оставане в митническия съюз на ЕС, която веднъж беше на косъм да мине,

Ако UK остане в митническия съюз, това не значи ли че ще има всички ползи от членството в ЕС, без никой от минусте (според тях). Ще има свободна търговия, но няма да има свободно движение на хора, вноски в бюджета и брюкселски регулации? Сигурен съм, че проускам нещо, но как ще реагира примерно Норвегия, която дава крак и ръка, за да търгува с ЕС? 

  • Потребители
Публикува
Преди 3 часа, Amazonski said:

Ако UK остане в митническия съюз, това не значи ли че ще има всички ползи от членството в ЕС, без никой от минусте (според тях). Ще има свободна търговия, но няма да има свободно движение на хора, вноски в бюджета и брюкселски регулации? Сигурен съм, че проускам нещо, но как ще реагира примерно Норвегия, която дава крак и ръка, за да търгува с ЕС? 

Норвегия се ползва с част от правилата на единния пазар на ЕС:

The EEA agreement grants Norway access to the EU's single market. From the 23,000 EU laws currently in force,[2] the EEA has incorporated around 5,000 (in force)[3] meaning that Norway is subject to roughly 21% of EU laws

Турция е друг вариант, като има частична спогодба за единна митническа тарифа с ЕС, мисля за промишлените стоки, но не и за селскостопански и някои други; проблемът пред Турция е, че нямат глас в ЕС за определянето на тарифи, което е перспектива и за Великобритания, ако сключи такава спогодба

Има още няколко държави с подобни на Турция правила при търговията им с ЕС - Андора, Сан Марино и Монако.

Паскал Леми, който е бил директор на СТО от 2005-2013 колоритно сравнява търговските условия с футболна терминология:

The former trade official described Brexit as “a mess that was to be expected”, and he compared the preference of leading Brexiters for trading on WTO terms to playing football in the fourth division. “It is not that you cannot play soccer in the fourth division, but it is not the way you play in first division.”

Under his football analogy, the EU’s internal market is league number one, customs union counts as the second division, a bilateral trade agreement is the third division, while North Korea plays alone in the fifth division. David Henig, a former UK trade negotiator, said he did not expect Brussels to give the UK a seat at the table if the government sought a permanent customs union.

https://www.theguardian.com/politics/2019/jan/21/no-say-on-trade-deals-for-uk-in-eu-customs-union-says-ex-wto-chief

Нещата са много деференцирани и специфични в тази област, защото, например, Великобритания има най-голямо външнотърговско положително салдо от износ на услуги, като по-голямата част от тях изнася извън ЕС /САЩ/, така че в тази сфера пълно участие в митническия съюз не е изгодно за нейните износители, могат да се търсят тип частични спогодби като тази с Турция.

В конкретния случай с утрешното гласуване, просто не виждам друга формула, която би могла да обедини повече депутати да подкрепят сделката, всички останали предложения се сринаха при индикативното гласуване, това допълнение е с най-голям потенциал да обедини мнозинство. Дали ЕС ще приеме такова допълнение, сигурен съм, че да, след като работи по този начин с Турция, проблемът беше от твърдоглавието на ТМ, която поставяше "червени линии" на неотстъпчивост пред митническия съюз и общия европейски пазар, тези две неща бяха стигматизирани като табу от нейния екип.

  • Потребители
Публикува (edited)
Преди 4 часа, Amazonski said:

Ако UK остане в митническия съюз, това не значи ли че ще има всички ползи от членството в ЕС, без никой от минусте (според тях). Ще има свободна търговия, но няма да има свободно движение на хора, вноски в бюджета и брюкселски регулации?

И да и не :)

Ако UK остане в ЕС емитническия съюз  (EU Customs Union https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_Customs_Union), ще трябва да спазва ЕС правната рамка и продуктови стандарти. 

Освен това UK няма да има независима търговка политика при търговията със страни извън ЕС .
Всичко ще се запази, без сводобното движение на хора и вноските

UK може да има независима търговска политика във вариантите "Канада"  или "Норвегия +" - и двата мисля че са отхвърлени (в предпоследния и последния линк най-долу са описани тези варианти)

https://senioreuropeanexperts.org/wp-content/uploads/2017/02/the-uk-and-the-eu-customs-union-issues-questions.pdf

https://lawyersforbritain.org/staying-in-the-eu-customs-union-after-exit

 

Цитирай

Сигурен съм, че проускам нещо, но как ще реагира примерно Норвегия, която дава крак и ръка, за да търгува с ЕС? 

 

Норвегия не е в ЕС-митническия съюз (EU Customs Union, ) за да може да провежда независима търговска  политика (при търговията с страни извън ЕС).

При нея обаче важат правилата за свободно движение на в EU’s single market. , защото Норвегия е част на EEA European Economic Area , и съответно на т.н.  EU’s single market.

https://fullfact.org/europe/what-single-market/

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Single_Market

Забележка

Всички ЕС страни са едновременно членове от ЕС митническия съюз и на EU’s single market.

Норвегия не е в ЕС митническия съюз (EU Customs Union) но е в EU’s single market-а., а БВ ще излезне от EU’s single market-а , но (ПРИ СДЕЛКА) ще остане в EU Customs Union 

Без сделка е във вариант "Тринидат и Тобаго" , "никъде"

https://fullfact.org/europe/brexit-trade-deals-norway-canada-options/

https://www.instituteforgovernment.org.uk/sites/default/files/publications/IFGJ5896-Brexit-Report-171214-final_0.pdf#page=20

 

 

 

Ако някъде греша, ще помоля приятелски Киров или Атом да ме коригират, или пък ти Амазонски :)

 

Редактирано от nik1
  • Потребители
Публикува

 

Норвегия  като страна извън ЕС-митническия съюз не се подчинява на Общата Търговска Политика (ЕС)

https://www.instituteforgovernment.org.uk/sites/default/files/publications/IFGJ5896-Brexit-Report-171214-final_0.pdf#page=20

Цитирай

Being outside the Common Commercial Policy gives Norway and other EEA members the freedom to strike new trade deals with third countries. Iceland, for example, recently concluded an FTA with China. However, trade deals signed by EFTA countries tend to be shallower than the EU’s, which reflect its close alignment to the EU’s regulatory model.25

 

 

Цитирай

The European Union's (EU) Common Commercial Policy or EU Trade Policy is the policy whereby EU member states delegate authority to the European Commission to negotiate their external trade relations, with the aim of increasing trade amongst themselves and their bargaining power vis-à-vis the rest of the world. The Common Commercial Policy is logically necessitated by the existence of the Customs Union,

 

Ако UK остане в ЕС-митническия съюз, тя трябва да се подчинява на Общата Търговска Политика, т.е. UK няма да има независима търговска политика

-Емоционално погледнато от страна на британците, това може да е напълно неприемливо..

-Прагамично погледнато отстрани, това е от полза за UK, защото ЕС има договори/споразумения с 93 страни
ЕС провежда експанзионистична търговска политика -провежда я последователно, и от позицията на "силата" и големината си  (дискутирали сме в друга тема тези въпроси)

 

 

  • Потребители
Публикува

Burges Salmon, британска фирма за правни консултации

https://en.wikipedia.org/wiki/Burges_Salmon

прогнозира 4 възможни сценария след днешното гласуване на предложената от ТМ сделка за Брекзит, като посочва и възможните последствия във всеки един от сценариите:

f52c81b8d9e18ddc2e3b91b084602241.jpg

В сценарий 1, одобряване на сделката, те предвиждат необходимост ново задействане на чл. 50 за удължаване на преходния период от 2020 до 2022, при това предпазната клауза си остава, докато бъдещите отношения /по митническия съюз/общ европейски пазар/ не бъдат договорени; започват нови преговори за нови условия, за това говори и ТМ, че следващият премиер от нейната партия ще води тези преговори. Според мен, при този сценарий, Великобритания излиза от ЕС на 22 май, както е договорено, не участва в европейските избори, но се удължава преходния период най-малко с 2 години

Номер 2 е искане удължаване от ЕС поне до 1 година с основание 2-ри референдум или предсрочни избори

Номер 3 - отменяне на чл. 50 едностранно и оставане в ЕС, това, за което пледира петицията, събрала вече около 6 млн. подписа

https://petition.parliament.uk/petitions/241584

Номер 4 - отхвърляне сделката на ТМ и излизане без сделка, това ще се задейства на 12 април 2019

 

  • Потребител
Публикува

Возможен ли е за UK освен вариант асоциация от типа на Турция , Норвегия , Швейцария , Канада варианта от типа Uk - Украина ?  Още отдавна много хора предлагат излизането на UK  да се компенсира с приемането на Uk ? 

Преди в миналия век в Европа имаше 3 икономически съюза - ЕИО , СИВ и ЕАСТ - Евр. асоциац. за своб. тьрг . ЕИЛ имаше 6 члена ЕАСТ някъде 20 ! Англия , Швеция и Скандинавия , Испания и Португалия , Австрия и Швейцария и т н. Постепенно ЕИО захапваше членовете на СИВ и ЕАСТ. 

  • Потребители
Публикува
Преди 13 минути, Du6ko said:

Возможен ли е за UK освен вариант асоциация от типа на Турция , Норвегия , Швейцария , Канада варианта от типа Uk - Украина ?

Според мен е теоретически възможен, но на практика не, затова и никой не го обсъжда. Това би означавало Великобритания да се приравни със страни като Молдова, Грузия и Украйна в отношенията си към ЕС, като две отделни страни, при това положение границата между Северна Ирландия и Република Ирландия става неизбежна, защото Великобритания е "външна страна":

Association Agreements are broad framework agreements between the EU (or its predecessors) and its member states, and an external state which governs their bilateral relations.

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_Association_Agreement

 

  • Глобален Модератор
Публикува
Преди 2 часа, Б. Киров said:

Burges Salmon, британска фирма за правни консултации

https://en.wikipedia.org/wiki/Burges_Salmon

прогнозира 4 възможни сценария след днешното гласуване на предложената от ТМ сделка за Брекзит, като посочва и възможните последствия във всеки един от сценариите:

f52c81b8d9e18ddc2e3b91b084602241.jpg

В сценарий 1, одобряване на сделката, те предвиждат необходимост ново задействане на чл. 50 за удължаване на преходния период от 2020 до 2022, при това предпазната клауза си остава, докато бъдещите отношения /по митническия съюз/общ европейски пазар/ не бъдат договорени; започват нови преговори за нови условия, за това говори и ТМ, че следващият премиер от нейната партия ще води тези преговори. Според мен, при този сценарий, Великобритания излиза от ЕС на 22 май, както е договорено, не участва в европейските избори, но се удължава преходния период най-малко с 2 години

Номер 2 е искане удължаване от ЕС поне до 1 година с основание 2-ри референдум или предсрочни избори

Номер 3 - отменяне на чл. 50 едностранно и оставане в ЕС, това, за което пледира петицията, събрала вече около 6 млн. подписа

https://petition.parliament.uk/petitions/241584

Номер 4 - отхвърляне сделката на ТМ и излизане без сделка, това ще се задейства на 12 април 2019

 

Вариант 4 и да вървят на майната си.Много внимание им се обръща.

  • Потребители
Публикува (edited)
Преди 4 часа, Du6ko said:

Возможен ли е за UK освен вариант асоциация от типа на Турция , Норвегия , Швейцария , Канада варианта от типа Uk - Украина ? 

 

Норвегия е част на EEA European Economic Area , и съответно на т.н.  EU’s single market, за който важат "четирите свободи"

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Economic_Area

---------------------------

ЕН ЕФ и мутрите от UKIP не искат.... "инвънземни нашественици" от Източна Европа..

140f23040038d34f840b3bb9672ae194_XL-696x

 

 

А Бо Джо и компания са решили ....., че е дошло времето на английския водопроводчик и кофраджист ...и на английското момиче берачка на аспержи, хигиенистка, санитарка и бейбиситърка/гледачка на стари хора

Редактирано от nik1
  • Потребител
Публикува (edited)
Преди 1 час, nik1 said:

 

Норвегия е част на EEA European Economic Area , и съответно на т.н.  EU’s single market, за който важат "четирите свободи"

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Economic_Area

---------------------------

ЕН ЕФ и мутрите от UKIP не искат.... "инвънземни нашественици" от Източна Европа..

140f23040038d34f840b3bb9672ae194_XL-696x

 

 

А Бо Джо и компания са решили ....., че е дошло времето на английския водопроводчик и кофраджист ...и на английското момиче берачка на аспержи, хигиенистка, санитарка и бейбиситърка/гледачка на стари хора

UKIP са дамгосани като Far Right партия, каквито всъщност стават или в процесс на трансформиране от времето, когато Х. Фараж подава оставка. До тогава са потенциален конкурент на торите с леки разминавания по отношение на миграцията в ЕС. Фараж е неоспорим талантлив оратор. Този човек е способен да говори, говори, говори.... и да напипва язвителните теми в британското общество. Недоволни все за нещо има във всяко общество (някъде повече, другаде много повече) и той е този тип човек, който канализира недоволството и се превръща в глас на ... да кажем неоправданите...

За Бо.Джо. не съм сигурен какво точно му е в главата и за какво се бори в края на краищата. Според мен той си преследва личната изгода и всички негови действия и отигравания до момента, показват това. Притежава неистовотo желание да заеме поста на 10 Downing Street, на всякаква цена. 

В денят след Референдума 2016, баща му сър Стенли, в интервю заяви, че навярно позицията по отношение на брекзит, ще му коства професионалната кариера. ... Но Бо.Джо показва завидна политическа устойчивост. Вероятно и заради това, че към днешна дата има криза за лидери сред политическия елит на UK.

По отношение на миграцията, докато беше външен министър, няколко пъти се е изказвал в медийното простратнство, че не е против, но е за по-затегнати мерки за влизане и работа. Не един път спомена, че ако спре миграцията от ЕС към UK, те ще си набавят по-евтина работна ръка(NHS, земеделие и хотелиерство и ресторантьорство става въпрос) от останалия свят - the Commonwealth, Филипините, Индия или Ю. Америка, защото така или иначе UK има нужда от свежа работна ръка, за да се поддържа иконом. ръст и конкурентноспособността в различните отрасли - главно във финансовите услуги.

Цитирай

Foreign Secretary Boris Johnson called for an open approach to immigrants after Brexit to make sure Britain’s economic needs are met, reopening a political debate over migration policy.

Prime Minister Theresa May has backed a target to cut the overall number of migrants coming into the country to the “tens of thousands,” but Johnson signaled he wants a more liberal approach.

Asked if he thought May’s target should be reviewed, Johnson said the priority should be providing the workers -- including in financial services -- that the economy requires.

“I believe we should have a welcoming approach in the U.K. for people of talent who want to come and enrich our society,” Johnson told journalists on a trip to Santiago, Chile on Wednesday. “Certainly we want to remain open to talented people from Chile such as the Chilean community we have in London in the financial services industry.”

Johnson’s comments risk further inflaming relations with the prime minister, which are already strained over differences of opinion on Brexit policy. May built her reputation as a tough-on-immigration home secretary, but a recent public outcry over a crackdown on migrants from the Caribbean who’ve been resident for decades damaged her party’s reputation on the issue.

Johnson’s comments are the latest call for a softer policy and can be read as a criticism of May’s tough rhetoric on cutting overall numbers. The Conservative Party’s leader in Scotland, Ruth Davidson, earlier this week called for a review of the migrant reduction target.

Taking back “control” over borders and immigration was a key slogan of the pro-Brexit campaign that Johnson led during the 2016 EU referendum.

Immigration should be a matter for governments “to control,” Johnson said Wednesday, but he added that the policy should be one “that suits the needs of the U.K. economy.”

 

А ето каква е миграцията към UK в момента:

Net_migration_by_nationality.png

 

Цитирай

EU immigration to the UK

An estimated 202,000 citizens from other EU countries immigrated to the UK in the year to September 2018, and about 145,000 emigrated abroad. So EU ‘net migration’ was around 57,000—roughly the lowest level recorded since 2009.

In the year before the referendum, net EU migration was estimated at 189,000, so there’s been a large fall following the vote. We don’t know how much of that is a direct result of the decision to leave, but that and the Brexit process over the past few years has clearly had an impact.

Madeleine Sumption, from the Migration Observatory at the University of Oxford, commented:

“The overall story the data tell on EU migration is clear: Britain is not as attractive to EU migrants as it was a couple of years ago. That may be because of Brexit-related political uncertainty, the falling value of the pound making UK wages less attractive, or simply the fact that job opportunities have improved in other EU countries. EU net migration happened to be unusually high in the run-up to the referendum, so at least some of this decline would probably have happened anyway even without Brexit.”

Estimated non-EU net migration, meanwhile, is 261,000 a year—the highest level recorded since 2004. It has been almost consistently higher than EU migration for decades.

Fewer EU citizens are immigrating to the UK, and more are emigrating

The most recent set of figures published cover the year to September 2018.

Since the EU referendum in late June 2016, the estimated number of EU nationals immigrating to the UK fell from 284,000 the year before the vote to 226,000 in the year after. That’s now down to 202,000.

Meanwhile the number of EU citizens emigrating has increased from an estimated 95,000 in the year before the referendum to 145,000 now.

 

Reasons_for_immigration_by_nationality.png

Последната таблица най-голям процент от неЕС мигрантите се дължи на обучение, но в действителност това е .....не единствената, но най-масовата причина, според която неЕС гражданин може да акостира на британския бряг вовеки.

Редактирано от БатеВаньо
  • Потребители
Публикува

Britain has been plunged deeper into Brexit uncertainty after Theresa May lost a last-ditch bid to get her divorce deal through parliament.

MPs voted by 344 to 286 against her withdrawal agreement, secured with Brussels back in November after 18 months of negotiations.

https://news.sky.com/story/what-happens-now-after-brexit-divorce-deal-defeat-11678167

Хипотезата, че гласуването на сделката на ТМ ще я провали за 3-ти път се потвърди. Поради някакви неизвестни и странни за мен обстоятелства, това гласуване не бе предшествано от индикативни вотове за промени в тази сделка, а самата сделка бе предложена в същия й вид, какъвто имаше преди предишните отрицателни вотове. Естествено, въпреки акробатичните изпълнения на ТМ целящи да получат подкрепата на твърдите брекзитери сред торите, при отрицателния вот на юнионистите от северноирландската партия, резултатът "против" е 58 гласа повече, трето и последно, но не достъчно, постижение на свръх-амбициозната лейди.

Сега остава индикативно гласуване в понеделник, което обаче не задължава премиера ТМ да го внесе като ново предложение за разглеждане в Европейската комисия, дори то да формира някакво парламентарно мнозинство:

"The question is 'is parliament on Monday willing to come to any view in the majority about that way forward that doesn't involve that result?'"

Even if one of the options wins a majority, Mrs May is not legally compelled to go to the EU and make such an offer.

https://news.sky.com/story/brexit-the-most-popular-alternatives-mps-could-vote-on-next-week-11677234

Великобритания е много близо до изхвърляне без сделка от ЕС.

 

  • Потребители
Публикува
Преди 2 часа, dora said:

 

 

If I go, there will be trouble
And if I stay it will be double
So come on and let me know...

Четвърти дубъл сделката на ТМ - другата седмица:

Now that the Prime Minister’s deal has been rejected again, there is some hope that the next set of indicative votes could produce a more definitive outcome. Downing Street has repeatedly insisted to journalists that Mrs May’s deal is not dead yet. Sources have hinted she could be prepared to bring it back to the Commons for a fourth time as soon as next week. There have been suggestions that, if a majority is found in the next set of indicative votes, MPs would vote once more to choose between whichever plan is most popular and Mrs May’s deal.

https://inews.co.uk/news/brexit/brexit-vote-result-deal-what-happens-next-theresa-may-resignation-when-date-withdrawal-agreement/

не губете надежда:)



 

 

  • Потребител
Публикува (edited)

Интересното е, че може да се гласува сделката на ТМ 3 пъти без промени, което се води в реда на нещата. Но когато става дума за референдум 2, веднага се излиза с клишето, че не е демократично от същите тези хард брекзитъри от ЕRG, които днес подкрепиха ПМ незнайно защо. 

🙄

И по време на живото включване в часа на Дж. Р. М. се изказаха опасения, че ЕRG групата се притеснява от втори референдум, да не би електората да премисли и да гласува оставане. Това не звучи много демократично май. 

 

ПП: В Понеделник ще има 4-то гласуване евентуално ако се прибави митническия съюз към сделката. То, това остана като краен вариант + молба за дълго отлагане с референдум и Евро избори + канселиране на брекзит. 

Брекзит без сделка никой властимащ от двете преговарящ страни не желае, затова аз лично не го разглеждам като потенциално решение. 

Моя фаворит за решение на сагата е референдум, последван от оттегляне на член 50 догодина по някое време или директна канселация, оправдана с национален интерес и неподходящо време за подобна авантюра. 

Редактирано от БатеВаньо

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!