Отиди на
Форум "Наука"

Въвеждане на допълнителни измерения във физиката и ползите от тях


Недоспал

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 20 минути, Gravity said:

На мен ми се струва напълно невероятно.

Как се получават по този начин! Те се взимат и слагат наготово.

На една от следващите страници (три страници след тази от предходния линк, който дадох) има допълнителни подробности за процедурата, която се ползва:

A Quantitative Consideration / Relativity

В момента не съм съсредоточен над разучаването точно на това, защото слабостите ми в областта на квантовата механика са още по-големи от тези, свързани със СТО и ОТО (и техните работещи, реални алтернативи - упорито се говори и за някаква Модифицирана нютонова динамика, макар да не знам, дали тя реализира някакъв скорошен напредък) и в момента съм съсредоточен повече над КМ. И преди ми беше ясно, че в КМ е заровен фундамента на всичко, което се изявява на макрониво, но сега, когато започнах и да разучавам все повече детайли от КМ и около нея - това мое убеждение се затвърди още повече. Очевидно е, че елементарните частици са иначе толкова търсените микроскопични черни дупки и най-вероятно разликата между закономерностите, които описват космологичните черни дупки (ОТО) и квантовите закономерности, които описват микроскопичните черни дупки (елементарните частици), може да носи в себе си множество ключови отговори и следствия. Всяка концентрация на енергия/маса в малка област и особено пък в точка (елемент, който присъства както в моделите на черните дупки, така и в моделите на елементарните частици) води до ефекти, които се простират далече отвъд идеалните точки и на двата разглеждани обекта. Както концентрациите на енергии/маси в черните дупки и в другите масивни обекти на Вселената (галактики, звезди, планети, прах, газ...) водят до присъствието и на обширни относително празни пространства (с доста ниска енергийна концентрация, което като цяло води до разширението на Вселената), така и концентрациите на елементарните частици водят до широко простиращи се извън точковите им местоположения електромагнитни ефекти (при ядрата - и силното взаимодействие). Наистина прекалено много неща започват от микросвета!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 4,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...