Отиди на
Форум "Наука"

Трябва ли да се панираме от факта ?   

4 потребители са гласували

  1. 1. Трябва ли да се панираме от факта ?

    • Да
      5
    • Не
      6
    • 0


Recommended Posts

  • Потребител
Публикува

Напоследък забелязвам че във хората е настъпила паника , че ЕС иска затъпяване на населението , за да има повече чиновници и работници , а не повече интелигенция и буржоазия . Аз лично не разбирам за какво е цялата паника . Ами ДА естествено е на Европа , на Балканите , НА СВЕТА да му трябват повече подчинени отколкото повече началници . Така е било винаги , ами Робите във Средновековието и Античноста , тя също са били нищожествата . С тази разлика че сега ако си амбициран можеш да станеш лидера , докато при робите това го е нямало . Какво е станало с Древна Гърция , всички са се впуснали в Философията и Рим ги е изместил пък даже след това и завладял . Светът на Хората е изграден така че съотношението Началник:Подчинен трябва да се отнася 1:10 а не обратното !

Сега настъпи голямата паника, как Европа ще ни затъпи и направи просто едни работници и чиновници . Ами Европа не е някаква чума дето да ни накара да затъпеем. Ако населението затъпява то това е защото хората няма амбицията да се изучи, а не защото Европа ще ни извади мозъците. Всеки който иска може да постигне много . Много ще останат в калта а други ще се издигнат . Ако питате мен сега най-накрая ще настъпи правосъдието . Като си бил мързелив , неамбициран и прост ще си остане такъв и ще работиш на бензиностанцията . А като си бил амбициран, интелигентен и трудолюбив ще се издугнеш от калта и ще отидеш на пиадестала , там където ти е мястото . А този който е останал в калта там ще остане за цял живот защото там му е мястото .

  • Глобален Модератор
Публикува

Не е само това паниката, какви още слухове и страхове се пущат..... Това състояние на несъмнено затъпяване е продукт не на ЕС, а не развитието на България от 90-тте, т.е. на посткомунизма.

Как става ли? Ами точно като държавата е обрана, народа е с ниски доходи, чалгизирана е цялата култура или се получава едно нещо, което в Традиция ме светнаха, че се нарича "гето-култура"..

Кой знае защо, това се свързва с пътя на запад, но то е всъщност продукт на рухването на Изтока.

Колко митове само...

И въпреки това, КОЙТО ИСКА ДА УЧИ сега има много повече възможности, а пък в ЕС ще има още повече.

  • Потребител
Публикува

За 2,5 години в ЕС не съм чул/видял нито един бедняк да се издигне, макар умен и трудолюбив. Образованието струва пари и малко хора могат да си позволят да получат добро образование. Вярно, че началниците трябва да са по-малко, но ЕС не иска изобщо никакви началници от България. Иска само "мравки". Това е проблема :( Ако на вас мечтата ви е да влезнете в ЕС, то на мен мечтата ми е да се разкарам от ЕС и да отида някъде, където няма предразсъдъци и ума и труда наистина се ценят. Като например в Страната на неограничените възможности и компания. Място, където наистина можеш да пробиеш от нищото. Кой до сега е пробли в Европа от нищото? Не знам за такъв случай. Обаче ако погледнете към разни северноамерикански и източноазиатски държави, ще видите, че на интервали от по около 1-2 години се появяват едни такива студентчета, дето стават милеонерчета за нула време. В страна/съюз на машинопройзводители и земеделци човек неможе да се развива така, както в страна, развиваща ИТ и високи технологии!

  • Глобален Модератор
Публикува

А, да. В ЕС е трудно да правиш пробив от типа, за който ти говориш. Мястото е САЩ или още някоя от тези азиатските. Много социализъм има в Европата, за това. Но за такива оръфляци като нашата държава това е единствената възможност за отърване. Щото, както се видя, сами ставаме само за нещо като Белорусия.

И въпреки това, личните шансове и възможности са по-високи в ЕС, отколкото без него., за такива като нас тука. Критиката ти е правилна, но е на друго ниво.

  • Глобален Модератор
Публикува

Важното е да започне изравняване с европейските стандарти (ама не само в цените ;) ) и да се подобри нивото на живота, а пък все някак ще минем и без "американските пробиви".

  • Глобален Модератор
Публикува

Е щом няма да е само в цените ще видим съвсем скоро - на 1 януари, дали ще има някакво друго изравняване. Аз лично очаквам огромен удар по икономиката и по нашите джобове, особено след като натресат и еврото.

  • Глобален Модератор
Публикува

Е щом няма да е само в цените ще видим съвсем скоро - на 1 януари, дали ще има някакво друго изравняване. Аз лично очаквам огромен удар по икономиката и по нашите джобове, особено след като натресат и еврото.

Eврото е чак през 2011. И сега много цени са в евро, на практика. Чак огромен удар ..... по-огромен от този през 90-тте не може да стане. Спокойствие, народе, спокойствие.

Незнам, ама Унгария още неможе да се съвземе, а те бяха по-добре от нас като влизаха в съюза.

Ами със социалистическо упрваление така става. Естония и Латвия пък, без много много да му мислят станаха евротигри, също както Ирландия. Не е ЕС причината, а собствената глупост. А пък ако питаме унгарците дали искат да излязат от ЕС, надали ще получим положителен отговор.

Просто влизаме в нещо, което е на съвсем друго ниво, промяната е голяма, направо бих казал историческа и сътресения не са изключени, но това ще зависи от собственото поведение.

  • Администратор
Публикува

Едва ли не всички си мислят, че на 1 януари всичко свършва…то почти нищо няма да усетим…големия тръс ще бъде 2009 г., когато сменяме лева с еврото. Тогава, ако хляба струва 1 лев, то ще стане 1 евро, месото от 6 лева в 6 евро, а заплатите от 500 лева ще станат 250 евро.

Това ще е проблем ;)

За бягането и оставането в ЕС – както винаги казвам. „…при първата дадена възможност заминавам…нямал съм останал съм…”

Така, че и както каза Дачо, който иска става човек – другите си го заслужават!

  • Глобален Модератор
Публикува

E, то ще да зависи от тогавашното управление на държавата; в края на краищата не само хляба може да мине в евро, но и доходите.

А за чужбината - единственото, което мога да посъветвам всеки, който има акъл в главата е да духне в щатите, да тегли смело студентски заем /около 100 000 долара е/ без да се плаши от размера му, да влезе на всяка цена, НА ВСЯКА ЦЕНА в елитен подчертавам ЕЛИТЕН университет според желанието си, да си скъса г..а но да завърши и оттам вече много врати са отворени, но все на ниво, немислимо от тукашна гледна точка.

  • Потребител
Публикува

КГ

Хмм... зависи къде искаш да отидеш . Всички мразят САЩ , САЩ мрази Европа => ако искаш да работиш в САЩ - американски колеж , В ЕС - Европейски университет , в Русия - руски , в Япония - Японски . Зависи Великите сили се мразят помежду си , и един човек с американска диплома едва ли ще се гледа с добро око в Европа , както и (особенно) ако си с европейска диплома в САЩ .

Цените ще скочат ДА , ама нали се сещате че ако беше толкова просто вече щеше да е станало ! Сега не могат да направят хляба 3 евро, защото никой няма да си го купи . Зависи все пак и от крайния потребител . Една шунка , не е нещо без което човек не може => ако тя струва 10 евро никой няма да я купи ! КЛИЕНТЪТ Е НА ПЪРВО МЯСТО ;)

Европа няма да ни приеме на драго сърце , но тя НИКОЙ не приема на драго сърце . Да ще ни позволи да си станем чиновници и работници , даже и интелигенция . Но до тук . Ще се опита със всички средства да не пусне никой до Буржоазията ! НО има едно голямо НО , с работене богаташ не се става , няма човек който от чиновник да е станал буржоаз . Правиш частен бизнес , екип , креативност , желание за работа , отборна работа , талант и парите няма да обягнат , а като има пари рано или късно ще се приобщиш и към буржоазния строй . Обаче при европа се иска МНОГО ПОВЕЧЕ ТРУД за да успееш дори и за най-малкото , да не говорим за началник . Но е не е невъзможно ! Можеш и началник да станеш , можеш и подчинен да станеш , може да копаеш на строежа , а може и да съдиш зеле и царевица . Всичко можеш да станеш стига да го поискаш и да имаш амбицията да го направиш , а и ЗНАНИЯТА КАК ;)

  • Потребител
Публикува

Дачо явно не си много на "ти" с положението в ЕС. Какъв частен бизнес ще направиш? В ЕС всичко е мнополизирано и дори да не е, то всички сектори са заети от огромни международни фирми. Да си чул на скоро да се е появила някаква нова фирма в ЕС? Нали за това ни вземат в съюза, дори и неподготвени и неспазили изискванията - за да си докарат техните големи фирми тип LIDL в България и да убият конкуренцията. Примерно тия LIDL-и ще бачкат една-две години на загуба докато не разкарат местния бизнес, пък ти си тръгнал от нулата да строиш бизнес и да ги конкорираш :doh: Във всеки сектор е така. ЕС е добро място за трудолюбивите, но тъпи хора, а САЩ/Канада и Далечният Изток са добро място за умните.

  • Глобален Модератор
Публикува

КГ

Хмм... зависи къде искаш да отидеш . Всички мразят САЩ , САЩ мрази Европа => ако искаш да работиш в САЩ - американски колеж , В ЕС - Европейски университет , в Русия - руски , в Япония - Японски . Зависи Великите сили се мразят помежду си , и един човек с американска диплома едва ли ще се гледа с добро око в Европа , както и (особенно) ако си с европейска диплома в САЩ .

Ami, бизнесът си е бизнес. Качеството на ВУЗ-а е важното, защото там университети много, но има и такива, които е по-добре да не завършваш, защото никой няма да те погледне. В големите, обаче, още преди края на училището започва един процес на запознаване на ГОЛЕМИТЕ компании със студентите и т.н. и т.н., сложна работа е, ама резултатът й обикновено е добър. Но е много важно ПЪРВОКЛАСЕН университет. И без да ви пука КРЕДИТ за него и това е. Без да се стряскаш от суми и т.н. Това не е България да се ужасиш как ше ги върнеш - главата ти като е на раменете и като забравиш за известно време купоните и прочее евроудоволствия, а си съдереш з....ка, не случйно употребявам тоя изискан израз повторно - работата става.

Дачо явно не си много на "ти" с положението в ЕС. Какъв частен бизнес ще направиш? В ЕС всичко е мнополизирано и дори да не е, то всички сектори са заети от огромни международни фирми. Да си чул на скоро да се е появила някаква нова фирма в ЕС? Нали за това ни вземат в съюза, дори и неподготвени и неспазили изискванията - за да си докарат техните големи фирми тип LIDL в България и да убият конкуренцията. Примерно тия LIDL-и ще бачкат една-две години на загуба докато не разкарат местния бизнес, пък ти си тръгнал от нулата да строиш бизнес и да ги конкорираш :doh: Във всеки сектор е така. ЕС е добро място за трудолюбивите, но тъпи хора, а САЩ/Канада и Далечният Изток са добро място за умните.

Не е невъзможно. Чак толкова монополизиран не е, я новите как се вписаха леко-леко в системата. Освен това, социализмът скоро ще свърши и там, ще дойдат новите Тачър и Хелмут Кол и няма да е толкова монополизирано. Най-накрая - стани квалифициран специалист, или пали самолета и в Щатите.

Въпросът е, че пред малката ни страничка, особено за тези, които имат ум в главата, се отварят нови, съвсем нови ВЪЗМОЖНОСТИ, ей, светът се отваря пред нас!

Стига сте изпадали в песимизъм!

:P

  • Потребител
Публикува

Вярно ще е по-добре като влезнем в ЕС, но мисълта ми е, че това няма да направи хората богати. И в ЕС има и бедни и богати. И вярно, че има възможности за "по-добро" образование, но това не значи по-добра работа, защото като отидеш на интервю за работа оценяват възможностите ти, а не дипломата. Умните действително ще са по-добре в ЕС, но това няма да ги направи богати - богат се става изключително трудно в ЕС. Погледнете в статистиката, в коя държава има най-много богаташи - в тая същата, дето хората разправят, че нейното население е най-тъпо :doh:

  • Глобален Модератор
Публикува

Възможностите, ама не само.... Поне това, което аз знам е, че доста сериозно значение се отдава на това, което си завършл, те направо във ВУЗ-а отиват... Пък и с основание. Има университети, които просто са номер едно, и то точно в страната на "най-тъпите":))

Естествено, че няма да направи ЕС никого богат. Само че ще отвори вратите.

  • Глобален Модератор
Публикува

Аз, откакто бях в Япония, вече сърцето ми е заровено там - на входа на летище "Нарита" в Оосака.

Искам да живея в град Хирошима или на остров Мияджима, може и в град Химеджи или в град Окаяма (последният град е побратимен с Пловдив!)...

В Япония се чувстваш ценен, уважаван и обичан - твърде малко, а всъщност - толкова много...

Там навсякъде царят дисциплина, чистота и хората се трудят премного - работят на няколко места, работят и нощем, включително - и у дома си...

Там боклукът се събира разделно, а никой не цапа и не изхвърля боклуците си на места, където това не се прави. Ако един японец види боклук, взима го и го изхвърля на определено за това място - в раздела, където му е мястото.

Учениците сами чистят училището си. В него се влиза с пантофи.

Така е и в музеите, и в храмовете, и в замъците...

А в България не живеем в нормална и чиста държава, а живеем в кочина, но "нямаме очи" да видим това, защото сме свикнали с мръсотията и с боклуците, които подритваме, докато ходим по улиците. Ако българин види боклук, пуска още 5 боклука, а вторият след него пуска нови 25 боклука.

  • Глобален Модератор
Публикува

Колко добре те разбирам, Историк..... Света по-хармонично и цивилизовано нещо от Япония не познава.... Може би Швейцария.

  • Глобален Модератор
Публикува

Манталитета на хората е едно от нещата, които ЕС никога няма да промени ;) Швейцария е несравнима с Япония.

  • Глобален Модератор
Публикува

E, манталитета си е манталитет, но житейската среда е номер 1 и в швейцария, и в Япония....

В Швейцария са е.ати шовинистите и надутите пуяци.

Ами то и ние да имахме такова нещо, и ние сигурно щяхме да сме. Електрически влакове от 1901 год...... да не говорим за чистотата и пр.

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!