Отиди на
Форум "Наука"

Парадоксът на светлинния интензитет


gmladenov

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 11 минути, gmladenov said:

Ами аз погледнах учебниците и такава формула няма !!

Ми в учебниците няма формули за решение на всяка възможна задача.

Затова студентите учат пет годинни, за да могат сами да си ги извеждат, когато им трябват :D А не да се давят с предразсъдъци.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 629
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 6 часа, scaner said:

...

Подобен ефект има и при доплеровият ефект (който го има и в горният случай, подвижен източнник спрямо наблюдател). При него по посока на движението честотата (енергията) на фотоните се увеличава, в обратна посока - намалява. Без да се променя броят фотони. Е, при аберацията е същото, но се отчита и допълнително пространствено преразпределение и на самите фотони. Тоест отчитането и на аберацията дава още по-точно описание на картинката. А за случая с интензитета това е съществено.

...;

Какво било при Аберацията, нямаме там разлика в скороститем няма отде да дойде външен импулс, няма допълнителна енергия, Какво било същото, допълнителното простр. разпределение на фотони, но бройката не им се променяла. Ами не се Променя Общата бройка Променя се простран. разпределение, и има Различен брой фотони в хемисферите по и обратно на движението.

 Абе кой ти е дал доплома по физика, трябва да е бил некой <професор> с име Реза Манафи.........:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, scaner said:

Ми в учебниците няма формули за решение на всяка възможна задача.

Затова студентите учат пет годинни, за да могат сами да си ги извеждат, когато им трябват :D А не да се давят с предразсъдъци.

Е и , тея пет години не са ТИ СТИГНАЛИ ОТ ПИСАНЕ НА ФОРМИЛИ ДА НАДСКОЧИШ КЪМ мИСЛЕНЕ.

пРЕРАЗПРЕДЕЛЯЛО СЕ БИЛО . НА   Онзи шлифера от Ефирния Вятър.хахах, смях..........ти да не си второстепен. статиост от Борад 2 ?:D

Link to comment
Share on other sites

Хахах. селективно се разпределяли по енергии в системата на Вагона, ами хубаво, обаче защо не ги открива тамошния наблщдател при приемането, няма доплер ефект, няма други преразпределения по енергии, защо така бе Академик Сканер ФанатикоФФ.?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Хахах. селективно се разпределяли по енергии в системата на Вагона, ами хубаво, обаче защо не ги открива тамошния наблщдател при приемането, няма доплер ефект, няма други преразпределения по енергии, защо така бе Академик Сканер

Лапландец, обикновено невежеството се лекува с четене, но ти не драпаш в правилната посока и с правилните средства :) Затова нищо не ти е ясно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, scaner said:

Затова студентите учат пет годинни, за да могат сами да си ги извеждат, когато им трябват :D А не да се давят с предразсъдъци.

Добре, предавам се. Хайде сега покажи формулата, да те видим.
Уж имало формула, пък се оказва, че и ти не я знаеш. 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Лапландец, обикновено невежеството се лекува с четене ...

А твоето въздухарство и головодие се неизличми. Много съжалявам. 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Лапландец, обикновено невежеството се лекува с четене, но ти не драпаш в правилната посока и с правилните средства :) Затова нищо не ти е ясно.

Твоята болест не се лекува, ъкъл не се налива, но много пробват по алтернативни назадничеви пътища,  в последно време анадолската медицина е експортна и има доволно арни пакети за там , палеативно лечение , чрез алтернативно наливане на квото си пожелаеш в обратно на естествената посока:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Ами няма, не си достоен за съжаление, толкова си малък и непотребен..................

И ти ме кефиш :) Макар че отдавна летвата ти е заровена в калта и няма какво да и се прескача...

Господа, вместо да злобеете, помислете над какво злобеете? Над това че никой не ви се връзва на калпавите представи. И че нещо трябва да промените, нали?

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, scaner said:

И ти ме кефиш :) Макар че отдавна летвата ти е заровена в калта и няма какво да и се прескача...

Господа, вместо да злобеете, помислете над какво злобеете? Над това че никой не ви се връзва на калпавите представи. И че нещо трябва да промените, нали?

Ахаха, ти си любител на черни кални <летви>, ами да ти е вкусно!:D

Кой ти се втрзва, освен от радиоточката 100 фанатици , и оюе двама, трима.

Ти обясни Как променяш Енергия, т.е импулс, без да променяш брой фотони в простр. ъгли на излъчване и без да променяш относителни скорости за да причиниш Доплер ефект.  Я ни разкажи Магйоснико на Билблията 100 фанатици.....:D

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Ти обясни Как променяш Енергия, т.е импулс, без да променяш брой фотони в простр. ъгли

Е нали до сега се тръшка, че съм променял броя фотони в пространствен ъгъл? Явно не знаеш какво искаш :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля Сканер трябва да бъде предложен за Нобелова награда, той променя енергията на лъчението в даден простр. ъгъл на излъчване без да променя броя фотони, без да променя ефективния им импулс, няма доплер ефект, без селективно да избира по високо или нискоенергийни фотони.......Гпотов е Нобелар !:D

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, scaner said:

Е нали до сега се тръшка, че съм променял броя фотони в пространствен ъгъл? Явно не знаеш какво искаш :)

Ей , биполярен, нали тосва търся , промяна на брой фотони в простр. ъгъл, демек Аберация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

нали тосва търся , промяна на брой фотони в простр. ъгъл, демек Аберация.

Ами намери го де. Нали ти обясних каква е идеята? Или и ти не можеш да я схванеш? Аз какво съм виновен за такава немощ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, scaner said:

Ами намери го де. Нали ти обясних каква е идеята? Или и ти не можеш да я схванеш? Аз какво съм виновен за такава немощ?

Какво да намеря, намерил съм каквото ми трябва. Ти от коча мляко доиш, къв ти е проблема , че ебаваш целия труд на Айнщайн?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

"Вътре" е напълно условно понятие. В смисъл, че по нищо не се различава от вън, само е етикет без съдържание.

Според СТО това наистине е така ... но в реалността не е.

Именно това е физическата грешка на СТО. Тя не прави разлика между
разпространението на светлината в отворени и затворени пространства.
А такава разлика има:

moz-train2.gif.e0f598b45e4cba53fdf08edaf009c6ff.gif

  • горе: СТО
  • долу: класическа физика

Едно затворено пространство пренася със себе се светлинните вълни,
разпространяващи се вътре в него (преносимост на светлината).

Link to comment
Share on other sites

Чакаме Сканер да каже как увеличава енергията без да увеличи ефективния средн импулс на фотони, как в един и същ простр. ъгъл на излъчване увеличава Енергия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Оставил съм ти я формулата за домашно. Виж, ако някой друг, на който трайъл периода не му е изтекъл :)и който се държи уважително ме помоли за анализа, може и да го покажа.

Не знам дали моят "трайъл период" е изтекъл, но... най-уважително те моля да покажеш анализа. Не съм сигурна дали ще успея да го разбера, но поне ще опитам:book: 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

+1000

Това е ключът от бараката.

Релативизмът не прави разлика между отворени и затворени пространства и
затова няма конценпция, че е физически невъзможно за външни наблюдатели
да правят измервания на светлината вътре в заторени пространства.

Но съм сигурен, че определени познавачи ей сега ще намерят обяснянение,
което магически ще разреши това явно недоглеждане на СТО. 🤣

Ако се направи една дълга лампа, така че да се показва наполовина над един вагон, да се постави по средата на вагона, в двата противоположни края от вътре на вагона, два датчика за интензитет на светлина, или за доплерово отместване. На гарата има две колони, със съответните датчици, разстоянието между тях, да е същото което е между датчиците въъре във вагона. Лампата светва в момента, когато неподвижните датчици от гарата, и подвижните датчици от вагона, се изравнят. Този способ ще позволи както на вътрешният наблюдател, така и на външния наблюдател, да констатират евентуални разлики в показанията на датчиците, в двете отправни сисъеми, тази във вагона и тази на гарата. Значи един неподвижен набдател може да мери физически явления във затворени или полузатворени движещи се пространства. Но дали е затворено или е отворено едно пространство, не е важно в случая, важното е че един неподвижен наблюдател, ще може да измерва от движеща се отправна система, какво става в неподвижната отправна система.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Според СТО това наистине е така ... но в реалността не е.

Именно това е физическата грешка на СТО. Тя не прави разлика между
разпространението на светлината в отворени и затворени пространства.
А такава разлика има:

Няма такава разлика. Известните физически закони показват това.

А туй на картинката си е твоята сбъркана представа - не следваща от никаква физика. Както и анимациите :)

Време е да се научиш да живееш в реалността.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Tahev loren said:

Но дали е затворено или е отворено едно пространство, не е важно в случая ...

Тук е тънкостта. Има разлика между двете.

Всички физични опити, които оборват етрърната теория, в същност показват,
че светлината в затворени пространства е преносима. Виж анимацията горе.

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, scaner said:

...

Време е да се научиш да живееш в реалността.

Ти кога бе , убавец?:D

Я сега ни разкажи Светия Дух от Книгата <100> , как то повиши Енергийката?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, scaner said:

Време е да се научиш да живееш в реалността.

Точно това показват анимациите горе.

СТО е тази, която има грешна представа за реалността и точно затова
парадоксите на СТО не свършват.

СТО приема, че само скоростта на светлината е постоянна за всички
наблюдатели, а всичко останало е променливо.

А в действителност е точно обратното: само скоростта на светлината е
променлива за различните наблюдатели, а всички останало е еднакво.
В крайна сметка до това се опира.

Скорсостта на светлината е относителна както всяка друга скорост в
Нютоновата физика. Лоренц и Айнщайн това не са разбрали на времето.
Не са се усетили, че светлината е преносима.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...