Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

  • Потребители

 

Съжалявам, че трябва да се обяснява наистина като на малоумни, но съвсем набързо:

- маски по аптеките и санитарните магазини отдавна няма - да, в Интернет се продават - на съответната неколкоктратно по-висока цена - и значи - този, който предвидливо не се е запасил (което неизбежно е за сметка на другия), или няма съответните умения сам да си ушие маска, или не ползва Интернет и не е готов да даде последните си спестявания на запасилите се хитреци - автоматично става злостен нарушител - но на вас не ви пука за проблемите на "малкия човек", щото изяснихме се, че за васс той не е важен - той трябва да се жертва в името на обществото (ама иначе всички мразим комунизма и комунистите, де);

- носенето на маска увеличава риска от заразяване - достатъно е да се огледате как се ползват маските от тия дето и сега ходят с тях - с повод и без повод ги придърпват, след сваляне ги смачкват и си ги слагат в джоба, и пр. - или ще въведете и пет години затвор за пипане на собствената маска с ръце? - а също и нов специален орган - Агенция към правителсството "Маски и ръкавици";

- да напомня, че титаните на медицината се скъсаха да обяняват как носенето на маски от здрави хора било безполезно и ненужно - и сега изведнъж (както многократно през тази кампания), оторизираните зачеркват това, което ссами са говорели.

Най-логичното обянение за тази заповед - сега им се е паднало безнаказано да лапат - дават гаранция за направените поръчки на родните производители, че маските им ще бъдат изкупени - това е.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, ДеДо Либен said:

Събирания на повече от двама души на едно място вече са забранени.

Маските , които наистина предпазват са ,,професионални"  - FFPP-2 и нагоре.Липсват в необходимото количество за тези за които са необходими - медиците в болниците.Обикновените маски също са дефицитни по аптеките.При положение , че държавата не може да осигури необходимите количества маски(от какъвто и да е клас) , при положение че не може да следи за изпълнение на собствените си заповеди и ограничения в църквите и римските махали е нахалство да издевателства над останалите граждани , които поне се стараят доколкото могат.

п.с.все пак част от хората не са прости и поради това не могат да се разбират напълно с Партийното и държавно ръководство.

 

Това не е вярно! Когато всички носят маски, шанса, за зараза е много малък, по въздушно капков път! Не е необходимо да са "професионални"!!!

Всеки може, да си направи сам маска, не е толкова трудно..

За останалото си прав! Още от първия ден, на всеки ъгъл трябваше, да се раздават маски, БЕЗПЛАТНО и трябваше, да информира населението, за ползата от маските и как се ползват маските!!!! Реално стойността на една маска е 4-5 стотинки!!!

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, Андрей Куртенков said:

Съжалявам, че трябва да се обяснява наистина като на малоумни, но съвсем набързо:

Съжалението е малко! Оказва се, че тук наистина има малоумни!

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Андрей Куртенков said:

Съжалявам, че трябва да се обяснява наистина като на малоумни, но съвсем набързо:

Твоята анти-правителствена истерия не помага на никой.

Маските наистина не те предпазват теб самия, но предпазават другите от теб.
Така че ако всички носят маски, шансът за разпространение на заразата като цяло се намалява.
В Азия хората носят маски и без да има епиемия (това им е в културата), а сега няма човек който
излиза без маска навън. Погледни всички скорошни  снимки от Азия и ще се убедиш.

Да, вярно е, че по нашите аптеките няма маски, но заповедта е първа стъпка, за да може да се направи
нещо по въпроса с маските.

Вчера четох интервю с шефа на китайската здравна агениция и той не може да повярва, че хората в Европа
и Америка не носят маски. С други думи, какви са тия варвари дето не носят маски по време на епидемия.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, gmladenov said:

Твоята анти-правителствена истерия не помага на никой.

Антиправителствената истерия в случая, трябва да бъде насочена, към това, че не се информира населението своевременно, за ползата от маските, както и че не обеси надолу с краката, всички, които скриха маските от складовете и ги пуснаха на завишени цени.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, gmladenov said:

.

Да, вярно е, че по нашите аптеките няма маски, но заповедта е първа стъпка, за да може да се направи
нещо по въпроса с маските.

Грандиозно.
Изобщо, усети ли се какво си написал?
Това не е просто рекомендация на някакъв консултативен орган, а заповед, предвиждаща съответните административно-наказателни мерки срещу нарушителите.
И е основание за тежки глоби още утре за всеки без маска, нищо че няма откъде да си купи такава. И ще има глоби - както сега дебнат за глоби всеки, който мине пеша през Бориссовата градина - да вървиш успоредно по Цариградско шосе няма проблем - но ако мръднеш няколко метра всстръни в парка - и веднага скачат и те предупреждават.
Не знам и родните полицаи как не ги е срам. Де да проявяваха такъв плам и в борбата с престъпността. Ама сега си намериха лесни жертви. Иначе се напикават от страх пред всеки истински бандит - ама сега могат да се правят на мъже пред пресичащи за по-накратно (а и по-приятно) през парка - а от утре - ще се нахвърлят като хиени и върху всеки без маска. За да си оправдаят и заплатите и другите привилегии.
Само да съм видял тука да пишете критично срещу репрессиите у нас след Девети!
В името на общото благо вссичко е позволено!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Андрей Куртенков said:

Това не е просто рекомендация на някакъв консултативен орган, а заповед, предвиждаща съответните административно-наказателни мерки срещу нарушителите.
И е основание за тежки глоби още утре за всеки без маска, нищо че няма откъде да си купи такава.

Споко, няма да почнат веднага с глобите. Ще има гратисен период и обществена дискусия преди да почнат да глобяват.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 26 минути, skiahtro said:

Реално стойността на една маска е 4-5 стотинки!!!

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/pravitelstvoto-odobri-dogovor-s-kitaj-za-predpazni-maski-i-respiratori-6107512

 

Така ли?
Ми тогава що любимото ти Правителство ги купува за 1.63 лв бройката от Китай?

И кой ще обянява за ползата от маските - същите тия професори, дето довчера ни обясняваха, че за здрави хора маските са излишни?
Нали уж трябва да вярваме на науката?

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Андрей Куртенков said:

И е основание за тежки глоби още утре за всеки без маска, нищо че няма откъде да си купи такава. И ще има глоби - както сега дебнат за глоби всеки, който мине пеша през Бориссовата градина - да вървиш успоредно по Цариградско шосе няма проблем - но ако мръднеш няколко метра всстръни в парка - и веднага скачат и те предупреждават.
 

Говориш абсурди! Всеки парцал на устата и носа, върши същата работа, като маска! За целта може и стари гащи/прашки..

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Андрей Куртенков said:

Ако и след тая заповед все още има хора, които да защитават мерките на управляващите - значи наистина са много неуред с мозъка.

Тези престрелки тука ми припомниха един виц от времето на социализма...

Пътува влак, купето претъпкано, прозорците затворени. Една мъж предлага: така не се живее, ще се задуши още малко, да се отвори проозореца... Веднага го контрира една пълна дама: как, ще стане течение, тя била много чувствителна и можело да се простуди и умре.

Пререкавали се така известно време, и накрая на болшинството му писнало и предложило:

- Дайте да отворим прозореца да влезе малко въздух, така и уважаваната другарка ще умре. После дайте да затворим всички прозорци и врати, та и уважаваният другар да се задуши. И да си продължим спокойно  нататък...


Та и всички ние сега сме във влака, в момента сме на етапа на отваряне на прозорците, винаги има недоволни, по-нататък ще видим.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, gmladenov said:

Споко, няма да почнат веднага с глобите. Ще има гратисен период и обществена дискусия преди да почнат да глобяват.

А за посещенията на паркове, че и на планини, що нямаше такива неща?
Откъде си сигурен, че сега ще има?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, skiahtro said:

Говориш абсурди! Всеки парцал на устата и носа, върши същата работа, като маска! За целта може и стари гащи/прашки..

Текстът на заповедта е ясен - "защитна маска за лице" - ти може да смяташ, че шал върши същата работа - но полицаят тихо и сспокойно ще ти обясни, че шалът не е маска и си нарушител.
Абе, всички ли живеете в чужбина, няма ли тука българи от България, дето да са нясно каква е българската действителност?!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Андрей Куртенков said:

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/pravitelstvoto-odobri-dogovor-s-kitaj-za-predpazni-maski-i-respiratori-6107512

 

Така ли?
Ми тогава що любимото ти Правителство ги купува за 1.63 лв бройката от Китай?

И кой ще обянява за ползата от маските - същите тия професори, дето довчера ни обясняваха, че за здрави хора маските са излишни?
Нали уж трябва да вярваме на науката?

Питай си любимото правителство, не мен!

Не обичам, да ме обвиняват, за чужди грехове! Потърси отговорността, от отговорните!

Аз от първия ден нося маска. Уших си сам маски, и ги сменям постоянно..

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, Андрей Куртенков said:

А за посещенията на паркове, че и на планини, що нямаше такива неща?
Откъде си сигурен, че сега ще има?

В планината, ако си сам, не е необходимо маска на устата, но задължително я слагаш при среща с човек. Носиш си и дезифектант, за ръце!

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 часа, новорегистриран2 said:

Така е. Немците (и различните им разклонения), ако искат да имат достъп до южноевропейските пазари, ще трябва да платят определена цена. Обаче швабите са доказани схемаджии, та току виж накарали по-малко засегнатите страни също да участват.

Гледам тук дебатите се сгорещили... аз да си вървя "по жицата" на нашия разговор.

Швабите че са доказани сметкаджии няма съмнение. Но замисли се сам - те не просто правят "спасителен" пакет, това тяхното направо си е "нападателен" пакет с 20 процента от техния БВП преки пари от държавата и още толкова гарантирани кредити.

Ами ей ги и американосите същата работа - и те 33 процента от техния БВП мобилизират. Сякаш някаква икономическа война ще започват.

Защо го правят, това не са пари за отстъпление, а пари за офанзива. Сигурно знаят нещо повече от нас? Или може би греша. Кой да ти каже.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 27 минути, skiahtro said:

Ми тогава що любимото ти Правителство ги купува за 1.63 лв бройката от Китай?

Нищо не пречи, всички държавнин хрантутници, които си седят в къщи, чешат се и се опиват от собствените си миризми, в момента и взимат заплати, да шият маски, за благото на народа!

Потърси им сметка, защо не е така!

Нищо против отрицателната ти енергия, но я насочи в правилна посока!😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Орбан си осигури извънредни правомощия

Унгарският премиер Виктор Орбан си осигури извънредни правомощия в справянето с коронавируса, предаде "Ройтерс". Това стана с гласуване в парламента, след което управляващата "Фидес" ще може да удължава извънредното положение в страната на практика безсрочно и да управлява с укази.

Заразените в Италия надминаха 100 хил.

Броят на новите заразени в Италия се е увеличил със само 4050 - най-ниската стойност от 17 март насам, съобщиха властите. Но броят на установените заразени надмина 100 хил., а починалите се увеличиха с повече 3000 души за ден. 14 хил. души са се възстановили напълно.
  •  

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/03/30/4047885_koronavirusut_po_sveta_zarazenite_v_turciia/?ref=home_layer2

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Р. Теодосиев said:

Орбан си осигури извънредни правомощия

Унгарският премиер Виктор Орбан си осигури извънредни правомощия в справянето с коронавируса, предаде "Ройтерс". Това стана с гласуване в парламента, след което управляващата "Фидес" ще може да удължава извънредното положение в страната на практика безсрочно и да управлява с укази.

Заразените в Италия надминаха 100 хил.

Броят на новите заразени в Италия се е увеличил със само 4050 - най-ниската стойност от 17 март насам, съобщиха властите. Но броят на установените заразени надмина 100 хил., а починалите се увеличиха с повече 3000 души за ден. 14 хил. души са се възстановили напълно.
  •  

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/03/30/4047885_koronavirusut_po_sveta_zarazenite_v_turciia/?ref=home_layer2

Дневник  имат грешка, починалите  в Италия за днес са 812.

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Преди 1 час, skiahtro said:

Антиправителствената истерия в случая, трябва да бъде насочена, към това, че не се информира населението своевременно, за ползата от маските, както и че не обеси надолу с краката, всички, които скриха маските от складовете и ги пуснаха на завишени цени.

Много спамиш човече. Информация за ползата и вредата от маските има предостатъчно.

И никой не е крил маски по складовете. Наличните маски из цяла Европа ги изкупиха китайците  още когато започна епидемията при тях. Даже имаше репортажи по телевизията за това.

Преди 50 минути, Андрей Куртенков said:

Текстът на заповедта е ясен - "защитна маска за лице" - ти може да смяташ, че шал върши същата работа - но полицаят тихо и сспокойно ще ти обясни, че шалът не е маска и си нарушител.
Абе, всички ли живеете в чужбина, няма ли тука българи от България, дето да са нясно каква е българската действителност?!

Аз съм в София. Днес си купих маски от една аптека по 2 лева бройката. Ама беше по обяд, преди да излезе заповедта. Интересно утре на каква цена ще са, ако изобщо ги има. Взех си само 5 - да се намират.

 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Израел засега стои най-стабилно от всички с най-малко починали и най-малко потенциално неоткрити заразени, те, според мен, ще излязат най-леко от тази криза:

2020-03-30_214525.thumb.jpg.937e164a40ee5bfe4e3d4eb2b7928c8f.jpg

https://benflips.shinyapps.io/nCovForecast/

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Doris said:

Много спамиш човече. Информация за ползата и вредата от маските има предостатъчно.

И никой не е крил маски по складовете. Наличните маски из цяла Европа ги изкупиха китайците  още когато започна епидемията при тях. Даже имаше репортажи по телевизията за това.

Само моя спам, ли забелязваш, жено?

Вредата от маските може, да бъде само поради неинформираност, жено! Ако си информирана, може, да информираш и научната общност, жено!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, skiahtro said:

Само моя спам, ли забелязваш, жено?

Вредата от маските може, да бъде само поради неинформираност, жено! Ако си информирана, може, да информираш и научната общност, жено!

Хайде сега и сексизъм. Извънредното положение не отменя нормите за прилично поведение.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, Doris said:

Хайде сега и сексизъм. Извънредното положение не отменя нормите за прилично поведение.

☺️

Извинявам се, някакси не ми дойде на езика, да те нарека "човече", за да спазя неотменените норми, за прилично поведение...

Но нямам нищо против занапред, да те наричам така, ако го смяташ, за по-галантно и го позволяват нормите, за добро поведение, в извънредно положение..😉

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Една лоша и една добра новина, които дойдоха от интернет.

Лошата новина е идеята на правителството да увеличи предвижданият заем за годината, който беше гласуван от Народното събрание да бъде до 2,2 млд. лева.

В контекста на предлаганото увеличаване на дефицита (3,5 млрд. лв.) и осигуряването на допълнителен капитал за ББР (700 млн. лв.), което общо възлиза на 4,2 млрд. лв., както и за гарантирането на достатъчно ликвидни фискални буфери в случай на по-негативен от очаквания сценарий, се предлага увеличаването на лимита за поемане на нов държавен дълг по чл. 68, ал. 1 от ЗДБРБ за 2020 г., като текстът „2,2 млрд. лв.“ се заменя с „10 млрд. лв“. http://epicenter.bg/article/Pravitelstvoto-predlaga-promyana-na-byudzheta-za-2020-g--iska-pravo-da-tegli-do-10-mlrd--lv-zaemi-/211855/2/0

Добрата новина е идеята да си направите маска от мъжки слип.

 

 

 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, makebulgar said:

Еми там е работата, че вече не са твърди 8%, а намаляват. За Италия процентите намаляват съответно през последните четири дена - 8,3% - 7,4% - 6,8% - 5,6%. Това си е доста стабилен спад и добра тенденция. Под контрол са нещата вече. Испания - 15% - 14% - 11% - 9%. Германия - 16% - 16% - 15% - 8,2%. Франция - 15% - 13% - 14% - 6,9%. Швейцария - 10% - 14% - 8,7% - 8,5%.

Добрата тенденция, според Макето. Много успокоително - няма що... 🤔

В Италия преминаха над 100 хил. случая, а починалите се увеличиха с 812

Новите случаи на заразени се увеличиха само с 4050

https://news.bg/world/v-italiya-preminaha-nad-100-hil-sluchaya-a-pochinalite-se-uvelichiha-s-812.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, К.ГЕРБОВ said:

Лошата новина е идеята на правителството да увеличи предвижданият заем за годината, който беше гласуван от Народното събрание да бъде до 2,2 млд. лева.

Правителствата по целия свят гласуваха да печатат пари - включително Германия, която традиционно не го прави.
Американците, например, ще напечатат 2,2 трилиона долара. Те така се измъкнаха от кризата през 2008.
Германия тогава се въздържа да печата пари, но сега явно не мислят да се спират.
Идва световна инфлация, но това е положението; изглежда няма друг вариант.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...