Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 9 минути, monte christo said:

Новите случаи на заразени се увеличиха само с 4050

Да, но вчера новите случаи бяха 5217. Така че тенденцията е добра (стига наистина да е тенденция).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Андрей Куртенков said:

... но на вас не ви пука за проблемите на "малкия човек", щото изяснихме се, че за васс той не е важен - той трябва да се жертва в името на обществото (ама иначе всички мразим комунизма и комунистите, де) ...

Ако обществото се жертваше заради малкият човек - както на теб ти се иска - човечеството нямаше да съществува към днешна дата.

А иначе, Бащицата на народите ли беше казал, дето смъртта на един е драма; а смъртта на милиони - статистика? Не драматизираш ли твърде много?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, makebulgar said:

+4.1%

Дори и тези проценти са равносилни на разрастваща се трагедия. Засега няма нищо успокоително. Длъжни сте да го проумеете, господа.

Link to comment
Share on other sites

Добър вечер от свободна все още Лапландия😀.Гледам ви сеира , смея се , но съм тъжен с това. Толкова неща да ви говоря.......... все тая, няма полза, като ви гледам сте безнадеждни. В Лапландия все още има смели лекари специалисти/майтапчии, един вирусолог, под формата на много хитра  шега обрисува положението, човека предложи, ние , лечителите и помощниците в процеса по възможност най бързо да се заразим и да се приключва с въпроса за <нашата безопасност> , той вее е заразен, а е на възраст, жив и здрав е. Подкрепям го напълно, на север ние всеки сезон имаме от известните до сега <щамове> на коронавирус, те са ни познати, имаме всяка година по болниците пневмонии причинени от тях, този колега за това е <смел> , като подхвърли , че тестовете , дори те трудно различават миналогодишната корона от тазгодишнат, а как биха ги различили хората.............😀

Не ви ли е срам да се оставяте на психоченгетата да се гаврят с вас, ............повръщами се от вас, не народ а..........................

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, laplandetza said:

Добър вечер от свободна все още Лапландия😀.Гледам ви сеира , смея се , но съм тъжен с това. 

Смешният и забавният сте вие лапландецо :) !

Добре че имате все още здравомислещи лекари като вашият колега "на възраст", заразил се и не загубващ присъствие на духа! Евала на такива хора..

Както каза колегата Андрей Куртенков:  "Абе, всички ли живеете в чужбина, няма ли тука българи от България, дето да са нясно каква е българската действителност?! "

Смешното и тъжното е навсякъде по света, а събитията в България не се различават ни най-малко.. Можем да спорим само за това къде е по-смешното и къде е по-тъжното.. Но ако човек е на 3 лекарства ( ракии, или ромове или уискита) , нещата почват да изглеждат още по смешни и тъжни и трагични и прочие...  Да не прекаляваме с лекарството и да не преувеличаваме.  Усещането за повръщане също може да се обясни ако сме прекалили с лекарството ;)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти Лапландец, радвам се, че си в добро разположение на духа.

Няма да стане това с груповия имунитет. Виж колко малко страни се осмеляват да го пробват.
Ще видим дали Швеция ще устиска, ако почнат да гинат хората.
Така че аз лично се радвам, че бате Бойко го играе на сигурно.

Освен това ти какъв Другар си, ако си ОК с това много други другари и другарки да си заминат ей така,
в името на груповия имунитет 😜.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Здрасти Лапландец, радвам се, че си в добро разположение на духа.

Няма да стане това с груповия имунитет. Виж колко малко страни се осмеляват да го пробват.
Ще видим дали Швеция ще устиска, ако почнат да гинат хората.
Така че зз лично се радвам, че бате Бойко го играе на сигурно.

Освен това ти какъв Другар си, ако си ОК с това много други другари да заминат ей така, в името
на груповия имунитет ;).

Не знам дали колегата лапландец е в добро настоение или го втриса. Доколкото го усещам е повечко второто.   По скоро му съчуствам, ама трудно ..  Явно не е лесно и при тях на севера..  То сега къде ли е лесно..  Хора ще гинат и дори знаем процента по който ги гинат.. Без значение на образование, пари и много други неща.. Някои си гинат по-сигурно от другите, а други оцеляват по-вероятно от останалите, ама като допре до конкретния човек - тогава става ясно кой колко е подготвен.. Иначе за подготвените си е нищо работа.. може дори и да не разберат че са прихванали. Типична руска рулетка, с 1 патрон в цевта, и 10  или 11 позиции за патрона..   За хората дето са играли много пъти на руска рулетка - вероятно вече са притръпнали и без да им пука ще играят пак за забавление и предизвикателство към живота, ама ние простосмъртните не я обичаме тая игра...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, gmladenov said:


Ще видим дали Швеция ще устиска,...........

Освен това ти какъв Другар си, ако си ОК с това много други другари и другарки да си заминат ей така,
в името на груповия имунитет 😜.

Швеция, за момента нямам ключова информация, мога да предполагам. До няколко часа ще говоря с колегите. Предполагам , че по традиция в последните десетилетия, те са <експериментални> и е много вероятно да <гръмнат> за назидание и да са като Лошия пример, дано се лъжа, но колегите от там ,онези с пагоните под ризките и престилките, са истински садисти, не се шегувам никак, за мен тези са животни, пълни извратеняци.

 Какво му е на груповия имунитет, работи за <сезона> до поредните мутации, естествени или изкуствени..........

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, tantin said:

Не знам дали колегата лапландец е в добро настоение или го втриса. Доколкото го усещам е повечко второто.   По скоро му съчуствам, ама трудно ..  Явно не е лесно и при тях на севера..  То сега къде ли е лесно..  Хора ще гинат и дори знаем процента по който ги гинат.. Без значение на образование, пари и много други неща.. Някои си гинат по-сигурно от другите, а други оцеляват по-вероятно от останалите, ама като допре до конкретния човек - тогава става ясно кой колко е подготвен.. Иначе за подготвените си е нищо работа.. може дори и да не разберат че са прихванали. Типична руска рулетка, с 1 патрон в цевта, и 10  или 11 позиции за патрона..   За хората дето са играли много пъти на руска рулетка - вероятно вече са притръпнали и без да им пука ще играят пак за забавление и предизвикателство към живота, ама ние простосмъртните не я обичаме тая игра...

Хората ще гинат  разбира се , така трябва, но от какво , кога и колко  бързо, заради кои...... събирайте информацията, ако има такава възможност, ако инфото не е маниполирано и след време е останало само <правилното>................... след 2 години , това е Срокът!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, laplandetza said:

Хората ще гинат  разбира се , така трябва, но от какво , кога и колко  бързо, заради кои...... събирайте информацията, ако има такава възможност, ако инфото не е маниполирано и след време е останало само <правилното>................... след 2 години , това е Срокът!

Събитията се развиват по-бързо отколкото способностите на манипулаторите са се оправят със ситуацията.. Опасявам се че една част от манипулаторите са от първата вълна на експериментално-заразените..  Не че някой ги е заразил нарочно, но поради вроденото им твърдоглавие и поради новата "неочаквана" порода на корона-вирусчето въпросните глобални и световни манипулатори се оказаха най-неподготвените.. (няма да казваме кои са тия глобални и световни манипулатори - вие си ги знаете)..

Ако теорията на конспирацията е вярна, то "китайските" и руските комунисти и биотехнолози най-вероятно са изработили тоя класово-безразличен вирус за да се справят с техните империалистически и вековни врагове...  Ама де да беше такава истината.  нещата се свеждат до типичен вирус разнасян от прилепи.. Комунистическата "биотехнология" все още не е на нивото на естествените "биорезервоари", такива като ебола или HIV ..  Добре е да имаме 1 на ум. Ама да не прекаляваме с това.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Маски ще слагате, задължително!. За мен няма смисъл, обикновенни маски помагат, но когато реша да се пазя слагам по 2 броя, едната е <бърза>, по малка, другата е <голяма> и се вързва, да е по добре прилегнала. Ползвам защитни очила, имам 2, 3 вида на работното си място, сам съм си ги избирал и копувал, те са от 5, 6 години, големи и същевременно прилепващи. Без да предпазите очите забравете за истинска защита. Работя с кръв, режа с машини и кост, отделно при по нормалната зъболекарска работа аерозола , <мъглата> , тя е навсякъде , вътре слюнка, тъкани, кръв. Лекувам Хепатитни от толкова години, Хеп. Б, С, СПИН също , но няколко случая, те не са опасни.Имал съм и сифилистични, аз открих заболяването на една такава ненормалница. Всяка седмица с вирусни, кихане , кашляне............не се мре лесно😀 Професионалната защита е работно облекло, и работна шапка, аз нямам, нямам коса😀 , казах  с по 2 маски при съмнителни пациенти и зашитни очила, поне това, вие също можете да го правите по  обществени места. Според мен, ако сте физически добре, здрави и не много стари, съветвам да се заразите, ще е леко, риск има, но който не играе, не печели😀. Като мине време ше ви тестват за антитела и който няма знаете ли какво ще му се случи , като все още задържат ваксината, бегом в изолатора, тогава отново карантина, честито на всички умници!😀

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

Tracking the coronavirus: why does each country count deaths differently?

France only records Covid-19 fatalities in hospitals, Spain does not include unconfirmed cases in senior homes, and the Netherlands only tests hospitalized patients

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хиля си се с глас - Ананиев отменил тъпата си заповед за маските :D

(Още я нама качена на сайта им, иначе щях да я пусна и тук - заповедта за отмяна на заповедта имам предвид.)

По-объркано, безпомощно и вредно управление не сме имало от повече от сто години - при всички видове земеделщини, фашисти и комунисти, е имало повече разум, отколото при сегашната куха гербаджийско-патриотска власт.

А днес бях в София, току-що се прибрах. Не бях слизал почти седмица до града. Не минавам през никакви КПП-та - по горски пътища, дето джандарите ги мързи да вардят. Но в града бях с маска (еднократни нямам, имам от едно време за многократна употреба, дето по принцип ги автоклавират, но може и да се перат, просто бързо се амортизират от прането). Примерно 80% от хората - също бяха с маски - но ги ползваха безобразно - точно както по-горе съм дал примери - носът стърчи навънка, или пък маската се изсулва, или пък постоянно си я намества (не бива изобщо да се пипа с  ръце!), или като говори по телефона я маха, или за да попита някого на спирката нещо я маха, или като пазарува и за да каже на продавача какво иска я маха, и др.под.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нашият опак народ докато му обясняваха как от носене на маски няма особена полза се обзаведе на 80%  с маски от всякакъв вид. Сега като отмениха задължителното им носене сигурно ще започне още повече да се докарва с този актуален аксесоар. 😀

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Ти поне си напълно наясно, за ползата от маските, в случай когато инфекцията се предава, чрез капки/пръски.. 

Всъщност ръкавиците, които наблюдавам, да се носят масово, поне тук където съм, са доста по-опасен атрибут, защото дават някаква измамна сигурност, за сметка на личната хигиена.. 

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, skiahtro said:

Ти поне си напълно наясно, за ползата от маските, в случай когато инфекцията се предава, чрез капки.. 

Всъщност ръкавиците, които наблюдавам, да се носят масово, поне тук където съм, са доста по-опасен атрибут, защото вдъхват някаква измамна сигурност, за сметка на личната хигиена.. 

Хах, аха, с ръкавиците е така, няма нужда, хигиената е достатъчна, освен при кожни заболявания, рани.  Маските...... вече казах, ако наистина имаше истинска потенциално смъртоносна опасност. т.е  истинска опасна зараза, бих ползвал поне по 2 маски и специални очила, като се сменят на често, както и шапка и външно специално облекло. При единична маска по скоро предпазват от носителя да излизат по малко , или никакви пръски, капки, заразяващи, а не обратното, по малко са за лично предпазване.

Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, skiahtro said:

Дебела/двойна маска и филтър с активен въглен...

Що не направо филтърна маска, подобна на мини противогаз😀, говорих за най обикновенните маски, онези с въглена ........ти кога си работил с такива, никога, и аз също до тази шумотевица,ония ден ни донесоха😀

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...