Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

  • Потребител
Just now, Малоум 2 said:

https://megavselena.bg/tigar-dade-polozhilna-proba-za-koronavirus/

Тигър даде положилна проба за коронавирус

...

Знаеш какво означава....Че този вирус прескача на бозайници, независимо от това, че хора или животни....От тук....представиси могат да наредят избиването на всички домашни любимци....И не само това...Всички скотовъдства от този момент са опасени да получат корона от обслужващият ги човешки персонал....Страшно....

 

  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, Skubi said:

Знаеш какво означава....Че този вирус прескача на бозайници, независимо от това, че хора или животни....От тук....представиси могат да наредят избиването на всички домашни любимци....И не само това...Всички скотовъдства от този момент са опасени да получат корона от обслужващият ги човешки персонал....Страшно....

 

Хаха, тъкмо дошло, неслуюайно. Другите коронавируси са редовни и при животните, тъози не е изключение. Подробност , която неслучайно ще засили, ескалира измислената криза, като вкара елемент недостик на качествени храни, какво повее от това да иска един .........субект с пагони:ag:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, laplandetza said:

Хаха, тъкмо дошло, неслуюайно. Другите коронавируси са редовни и при животните, тъози не е изключение. Подробност , която неслучайно ще засили, ескалира измислената криза, като вкара елемент недостик на качествени храни, какво повее от това да иска един .........субект с пагони:ag:

https://en.wikipedia.org/wiki/Zoonosis

Виж списъка....Много от тези не са типични за нашите климатични обстоятелства. За много има ваксини....

Единствено за Ковид-19 е сложена въпросителна.....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Ето тук, намерих го, видео на американеца.Джери май беше, представя мнение на лекар и собствен поглед.
Второто на немския лекар от Кил, не мога да отворя, някой ако може да помага, за мен то е много интересно.

 

https://bgnews.space/2020/04/02/измамата-корона-вирус-разобличен/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Doris said:

Оказва се, че формулата, която най-добре описва растежа на потвърдените COVID-19 случаи в България от 10 март насам (до 29 март) е изключително проста:.

y=0.555x(x+14).

където x=0 e 10 март.

На практика от 19-ти март кривата се линеаризира напълно, до днес апроксимацията е

y = 25.8.x + 94, където х=0 е 19-ти март.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, Doris said:

1) Периферните агенти ще бъдат идентифицирани и изолирани чрез тестване и проследяване ... общият брой активни инфекциозни случаи ще стигне пик, а след това ще започне по-бързо или по-бавно да намалява.

Тука леко или по-тежко  излизаме от реалността :) Пик все някога има. Във всяка статистика, включително и тази. Какво значи "а след това ще започне по-бързо или по-бавно да намалява" броят на "активни инфекциозни случаи". Еми ... то за това е пик - щото след това бързо, бавно ... все намалява ... Баси логиката, или по-точно - Баси липсата на логика

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 21 часа, Doris said:

Вижте диаграмата. Черните точки, представляват мнозинството от населението, на които им е отнета възможността да разнасят заразата. Обаче по социалната периферия продължават да съществуват свободни агенти (червените точки), които не са подложени на същите мерки на интервенцията и продължават да разпространяват заразата.

1585746787_5_559x*.jpg

Такава квадратична динамика не е устойчива. Има две възможния развития.

1) Периферните агенти ще бъдат идентифицирани и изолирани чрез тестване и проследяване. Тогава ежедневните нови заразени случаи ще почнат да намаляват, R<1, кривата ще премине в логистична, общият брой активни инфекциозни случаи ще стигне пик, а след това ще започне по-бързо или по-бавно да намалява.

2) Периферните агенти ще продължат да заразяват, заразените ще започнат да се размесват по-равномерно в здравата популация и ще се върнем към стандартния експлозивен сценарий. Квадратичната крива ще стане експоненциална, а R>1.

Ще ми се да се надявам, че българският народ и институции ще успеят да наложат първия сценарий. А на това, какво реално ще стане, ще бъдем свидетели и участници още в следващите няколко седмици.

Другата хипотеза е, че вътре в обозначения с черно кръг от изолираната група от населението съществуват голям брой неизследвани за вируса хора, които преболедуват без усложнения и не достигат до изследване, тоест тече процес на така наречения "стаден имунитет". Онези от тях, които проявяват по-изявени симптоми отиват към външния обозначен с червено кръг на социалната периферия и попълват числото на регистрираните заболели. Важното е да се отбележи, че те идват от посока на изолираните в кръга. Колко заразени с вируса и преболедували има в големия кръг обозначен с черно може да се установи само с масово тестване в самия кръг, нещо което сега започва да се прави в САЩ, например.

2020-04-06_191257.thumb.jpg.f2b81509e55ee1aa5257702745625650.jpg

http://covid19.science.unimelb.edu.au/

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ваксина за Ковида ще бъде създадена, но за съжаление ще трябва доста време докато мине клинични изпитания. За това от първостепенно значение е, да се установи кои лекарства от фармацевтиката помагат за лечението на вируса.

Австралийски учени: Лекарство срещу краста и въшки убива COVID-19

При опити с него в клетъчна култура вирусът изчезвал до 98% в рамките на 48 часа.  Лицензи за производството му имат почти всички страни в света, една таблетка в страните от третия свят струва 12 цента, а в богати страни като САЩ целият курс на лечение не надхвърля 50 долара.

Антипаразитният медикамент се ползва и в лечението на ХИВ, денга, грип и зика, тъй като са известни и неговите широки антивирусни свойства. В опитите на учените от Института за биомедицински открития в университета "Монаш" в Мелбърн, Австралия, заедно с Института за зарази и имунитет "Питър Дохърти" се установява, че ивермектин е в състояние да убие новия коронавирус за 48 часа. https://clubz.bg/node/96857?fbclid=IwAR2Fa-HovvY6ppz0T77yMK-V8R7XbDUUFLkbfxEmOFu35IJEcwSgrVO5v_c

Тук има по подробна информация за направените изследвания с ивермектин.  https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0166354220302011?fbclid=IwAR1QEJEL8rdUrTnkj2jWd8TTtjaKNP-Vn-xH2MeQ6Doq4eAXo1Hfc-z8-wQ

Ивермектинът има установен профил на безопасност за употреба от хора   и е одобрен от FDA за редица паразитни инфекции  . Важно е, че последните прегледи и мета-анализи показват, че ивермектинът с висока доза има сравнима безопасност като стандартното лечение с ниски дози, въпреки че няма достатъчно доказателства, за да се направят заключения относно профила на безопасност при бременност.

 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandetza said:

Приятели и Добри хора😀  , от по другата седмица почвам да лекувам само инфектирани пациенти, всички с респираторна симптоматика, кашлици, хреми, температури и пр.. Като само доказаните коронаристи, доказани с 2 та теста или по тежко болни отиват при <военните> в изцяло болнична обстановка.
Няма да съм от страна на военната мобилизация, а от цивилната.За сега сме само 3 ма доброволци.Остава сега да ми търсят достатъчно голямо защитно облекло :ag:

Не е ли по-добре хора , които вече са изкарали Ковид_19 и имат изграден имунитет да се занимават с такива болни? Изкарваш го веднъж и оттам нататък си непробиваем.

Ако не си го карал е въпрос на време кога ще те хване.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, tantin said:

Не е ли по-добре хора , които вече са изкарали Ковид_19 и имат изграден имунитет да се занимават с такива болни? Изкарваш го веднъж и оттам нататък си непробиваем.

Ако не си го карал е въпрос на време кога ще те хване.

Аз съм го изкарал, така предполагам, а и да не съм винаги съм бил рисков играч.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Аз съм го изкарал, така предполагам, а и да не съм винаги съм бил рисков играч.

Е да, щом си го изкарал не би трябвало да те повтори. А имаш ли положителния тест че си го изкарал, сигурен ли си че е било Ковид19 а не обикновенна настинка?

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, tantin said:

Е да, щом си го изкарал не би трябвало да те повтори. А имаш ли положителния тест че си го изкарал, сигурен ли си че е било Ковид19 а не обикновенна настинка?

Нямам и нямам никакво намерение да се изследвам, казал съм защо.

Link to comment
Share on other sites

Исках да пиша подробно..........., няма смисъл, трябва да знаете само това , риска за мен да лекувам хора с разнообразни вирусни инфекции , вкл. и корона 19, е много по голям от колкото само коронавируси, не само  19 , а всички в кюпа. Не съм глупак обмислил съм риска и все пак така поставен е сериозен риск.
Колегите би трябвало да знаят, ъук знам само един лекар, излагането толкова често на риск опт разнообразни вируси е потенциално смъртоносно, съществува тази възможност за  <Голям Шлем>  2 вируса, най вероятно единия грипен и бактериална инфекция, тежка пневония.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

tantin-e, ако си спомняш, от дотук представяните данни, трайния имунитет относно този вирус все още не е потвърден (даже има податки за обратното ), другото е че понякога имунитета е доста специфичен ( реакцията на отделния индивид по принцип, както и същата спрямо конкретен щам/вариант ), тука мисля че колегата (във форума) laplandetza поема определени рискове, а защо е решил така той си знае...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, kirasirrav said:

tantin-e, ако си спомняш, от дотук представяните данни, трайния имунитет относно този вирус все още не е потвърден (даже има податки за обратното ), другото е че понякога имунитета е доста специфичен ( реакцията на отделния индивид по принцип, както и същата спрямо конкретен щам/вариант ), тука мисля че колегата (във форума) laplandetza поема определени рискове, а защо е решил така той си знае...

Никак не звучи успокоително.  Значи от тук нататък носенето на маски и социалната дистанция стават новата "мода", начин на живот , култура и всичко останало.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

laplanetz, само да добавя че аз започнах да пиша поста си преди твоя но ти ме изпревари, така че мисля не съм се изказал пост фактум и нещата са точно такива както ги описваш 👍

Link to comment
Share on other sites

Преди 28 минути, kirasirrav said:

tantin-e, ако си спомняш, от дотук представяните данни, трайния имунитет относно този вирус все още не е потвърден (даже има податки за обратното ), другото е че понякога имунитета е доста специфичен ( реакцията на отделния индивид по принцип, както и същата спрямо конкретен щам/вариант ), тука мисля че колегата (във форума) laplandetza поема определени рискове, а защо е решил така той си знае...

Няма траен имунитет към Коронавирусите, защото под Ковид 19  <изписват> и други коронавируси, Само за  конкретния щам има одобен за конкретен щам, разновидност  както при другите корона, има правени ваксини за тях.

Link to comment
Share on other sites

Преди 26 минути, tantin said:

Никак не звучи успокоително.  Значи от тук нататък носенето на маски и социалната дистанция стават новата "мода", начин на живот , култура и всичко останало.

Хах, така искат да те вкарат в Този филм, доброволец ли си. Пий си ракията и никакви сексуални дистанции😀

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Ей ви контролна група, ако тези общности се заразят ще дададт най голяма смъртност, поради изолацията си и редките среши с евроазиатски вируси. 

Тези поради дълготрайна изолация и вековна липса на среши с близки на едрата шарка вируси са счупили  мъртвомера, милиони жертви.

 

<<  оронавирусът може да заличи цели общности в Бразилия, страхуват се здравните експерти. Възрастните хора са най-застрашени от смърт заради пандемията, убила 486, а заразените са над 11 000 в страната. Експертите твърдят, че това би причинило "хаос", защото именно старите хора носят мъдростта и социалната организация там.

За да се справят с епидемията, членовете на някои общности се разделят на по-малки групи, оборудвани с ловни припаси, чакат пика в изолация. Първият случай на човек от коренното население, заразен с Ковид-19, е бил в Амазонка, съобщава "Дейли Мейл".

"Има огромен риск вирусът да се разпространи из местните общности и да ги заличи", каза изследователката от университет в Сао Пауло. "Всички се разболяват, умират възрастни хора. Хаос е", допълни тя, цитирана от Bulgaria ON AIR.

Голяма част от общностите нямат чешма или достъп до вода и сапун, за да си измият ръцете. Достъпът до медицинска помощ също е ограничен. На голяма част от хората е казано да спрат да се хранят от едни и същи съдове. Много групи, които вече са в доброволна изолация, се опасяват, че ще останат гладни, ако нямат достъп до пазарите в големите градове, където вирусът се разпространява с главоломни темпове.

Президентът на Федерацията на коренните населения на Рио Негро - Маривелтън Баре, заяви, че някои местни общности са в паника.

"Ще трябва да занесем храна в селата, за да не се излагат на опасност в този критичен момент", посочи той.

Тежко болен пациент от местна общност би трябвало да измине 1000 км с лодка, за да стигне до болница, а медицинска сестра каза, че персоналът няма достатъчно защитни маски и оборудване. Тя допълни, че нямат и достатъчно тестове за справяне с пандемията в селата.

Коронавирусът може да има същия пагубен резултат, като морбили, когато през 60-те на миналия век умират 9 на 100 от заразените в общността на племето яномами.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirusat/2020/04/07/koronavirusyt-moje-da-zalichi-celi-plemena-v-braziliia.445046
>>>

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...