Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, laplandetza said:

Малко майтап, софиянци покрай тая психиделика, поне ще си излекуват крастата,😀 хахах, чухте ли новината!

Не. Не съм чул новината....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 6.04.2020 г. at 18:59, Б. Киров said:

Другата хипотеза е, че вътре в обозначения с черно кръг от изолираната група от населението съществуват голям брой неизследвани за вируса хора, които преболедуват без усложнения и не достигат до изследване, тоест тече процес на така наречения "стаден имунитет". Онези от тях, които проявяват по-изявени симптоми отиват към външния обозначен с червено кръг на социалната периферия и попълват числото на регистрираните заболели. Важното е да се отбележи, че те идват от посока на изолираните в кръга. Колко заразени с вируса и преболедували има в големия кръг обозначен с черно може да се установи само с масово тестване в самия кръг, нещо което сега започва да се прави в САЩ, например.

Според германския институт "Робърт Кох"  така нареченият "стаден имунитет" е единственото, което ще спре епидемията. Но има нужда от забавяне на хода и, когато има опасност от претоварване на здравната система. Повечето засегнати държави въвеждат различно по строгост социално изолиране. Например, ако вместо да ходим на ресторант си поръчаме храна вкъщи,вместо контакта с 10 души имаме контакт само с един човек и намаляваме вероятността от зараза 10 пъти. Но с времето пък вероятността този един човек да е заразен нараства. Също нараства и вероятността да ни свършат парите или търпението или и двете и да се откажем да си седим вкъщи. За това социалното изолиране не е устойчив начин за забавяне на епидемията.

Сигурно няма да се учудите ако ви кажа, че епидемията от коронавирус   е предречена от преди доста време , интересното е че е предречена не от Ванга, а от Бил Гейтс:

Сега  Бил Гейтс има друго предвиждане, че докато не се внедри масова ваксина няма да има решение на проблема

https://nova.bg/news/view/2020/04/06/284082/бил-гейтс-животът-ще-се-нормализира-след-като-се-осигури-ваксина-срещу-covid-19/

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Doris said:

Сигурно няма да се учудите ако ви кажа, че епидемията от коронавирус   е предречена от преди доста време ...

Както се оказва, доста хора са очаквали пандемията.
Чета коментари, че е било въпрос на време кога ще ни удари - а не дали ще ни удари.

Естествено, обаче, цялото човечество е неподготвено за пандемията.
Зимата пак ни изненада, както казваме у нас.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Б. Киров said:

Ако погледнем прогнозните резултати от един цитиран на негов брифинг от Тръмп математически модел:

33.thumb.jpg.1affaf4cf6657c63a92caf31e512a1dd.jpg

https://covid19.healthdata.org/united-states-of-america

към днешна дата това предвиждане се разминава само с около 500 души за прогнозираните жертви в САЩ и то надолу от най-ниско прогнозираната цифра;

2020-04-07_202122.thumb.jpg.f249bca5142e6e2ca3328663303d919c.jpg

https://www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR0hRFsypjysBjQ5ox-m9Vlzs86c7Y-nkTNdclWHVl_biUN9axOCil02Tls

ако нещата продължават да се движат със същата удивителна точност, то при пълното овладяване на епидемията в САЩ, те ще са дали по-малко от 40 000 жертви, което е по-малко от наполовина от оповестената долна граница от Тръмп и неговия експерт д.р Фанучи.

Само да напомня, средно от сезонен грип в САЩ умират между 40-68 000 души всяка година. От самоубийства над 42 000.

Това ти е фикса идеята, че колко умират от редовен грип и самоубийства, защо не слагаш колко почиват и от наркотици и алкохол, катастрофи... 

Да амо тези всички са толкова "послушни", че сравнително равномерно и предсказуемо си пукват човеците....И системата е подготвена да реагира....

Но коронката е мръсно нещо. Наведнъж напада и претоварва цялата  ти изградена система която с това се запушва. Коронката не я преодоляваш за 4-7 дена ами за около 25-30. Докато в целият период си заразен....СМСМ 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Стига с плашилата, 20 дена, 200 дена. Преди час се чух с лекар от екипите, лекуват вирусните усложнения както преди истерията, въпреки  спуснатите глупости. Ако продължат така и не се намесят ченгилите смъртността ще е в рамките на нормалното за БГ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, laplandetza said:

Стига с плашилата, 20 дена, 200 дена. Преди час се чух с лекар от екипите, лекуват вирусните усложнения както преди истерията, въпреки  спуснатите глупости. Ако продължат така и не се намесят ченгилите смъртността ще е в рамките на нормалното за БГ.

Инкубационно време 2-14 денар типично 5-6.

Но в дихателната система вече от 2 ден могат да се детектират вирусите.

След изтичане на заразата в зависимост от заболяването, леко засегнатите неможе да се детактира, при средно болни 7-12 дена, при силно 14 дена още се детектира заразни вируси в дихателната система. Тоест болният е още заразителен.....

https://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_betegseg/24854/koronavirus-fertozokepessege

Значи ако взема най-лошият вариант и само инкубация+оздравяване не смятам колко време си боленр тогава 14+14=28 дена.....

Не 200, но като копликация на дихателната ситема получиш емболия в дихателната система......

Незнам как е при финландците, но шведските лекари почват да молят вече за ограничаване.....Хем искаха стадото да заразят. Както Ердоган..... Казват, че в Стамбул почва да се развихря короната....

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Skubi said:

Това ти е фикса идеята, че колко умират от редовен грип и самоубийства, защо не слагаш колко почиват и от наркотици и алкохол, катастрофи... 

Unhealthy eating and physical inactivity are leading causes of death in the U.S. 

Unhealthy diet contributes to approximately 678,000 deaths each year in the U.S., due to nutrition- and obesity-related diseases

https://cspinet.org/eating-healthy/why-good-nutrition-important

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Б. Киров said:

Unhealthy eating and physical inactivity are leading causes of death in the U.S. 

Unhealthy diet contributes to approximately 678,000 deaths each year in the U.S., due to nutrition- and obesity-related diseases

https://cspinet.org/eating-healthy/why-good-nutrition-important

Но както му е редното сравнително равномерно си заминават хората. Ееее,  ако има нещо ураган, земетресение, 9/11 тогава локално има подскок на почиващите, но не толкова грубо като при короната....Нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Skubi said:

Това ти е фикса идеята, че колко умират от редовен грип и самоубийства, защо не слагаш колко почиват и от наркотици и алкохол, катастрофи...

Не бива да се смесват тия неща!

При самоубийствата, наркотиците, алкохола и катастрофите ,сам вземаш решение какво да правиш с живота си. При ковида смъртта настъпва въпреки волята ти.Смъртността при редовния грип пък е много по ниска.И в много случаи се дължи на неглижиране на заболяването от болния.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.merck-animal-health-usa.com/dp/4

 

😀Според колеги това би помогнало, разбира се шегуват се, няма смисъл, а и не е безопасно, животните имат по голяма способност в борба с коронавирусите, по силен имунен отговор срещу тях, така казват ветеринарните специалисти.
Не е шега , обаче, че тази ветеринарна ваксина ще даде имунна рекция срещу новите корона, така твърдят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

https://nova.bg/news/view/2020/04/06/284082/бил-гейтс-животът-ще-се-нормализира-след-като-се-осигури-ваксина-срещу-covid-19/

 

Според  мен Бил Гейтс не визира чисто медицинските измерения от създаването/несъздаването на ваксина, а по скоро социалните (и свързните с тях икономически измерения).

Замислете се какъв ще е социалния ви живот оттук нататък , ако знаете че всеки момент може да се заразите , защото знаете че болестта не е изчезнала, а е някъде "там", (тъй като в следващите 1 или 2 години ще има  още случаи на заболели, изолирани или не, такава е  историята на всички пандемии), и съответно знаете, че може да заразите близките си ?

Как  ще разивавате /или продължавате  в  професията си, ако тя е свързана с преки контакти с хора?

Как ще се развиват изобщо социалните ви контакти и отношения извън кръга  на най-близките? Извън този "кръг" са приятелите, по-далечните родници, колегите и множеството дружески познати?

 

Ако се погледне в обществен аспект, може да се предположи, че ще има нещо като "атомизиране" на обществото , докато не се осигури пустата ваксина. Смятам, че само намирането на ваксина  би могло промени това  положение, свеждайки го до "нормалното" положение на социална активност и живот (както е със сезонния грип) - година, две или три, след намирането на тази ваксина

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 35 минути, nik1 said:

https://nova.bg/news/view/2020/04/06/284082/бил-гейтс-животът-ще-се-нормализира-след-като-се-осигури-ваксина-срещу-covid-19/

 

Според  мен Бил Гейтс не визира чисто медицинските измерения от създаването/несъздаването на ваксина, а по скоро социалните (и свързните с тях икономически измерения).

Замислете се какъв ще е социалния ви живот оттук нататък , ако знаете че всеки момент може да се заразите , защото знаете че болестта не е изчезнала, а е някъде "там", (тъй като в следващите 1 или 2 години ще има  още случаи на заболели, изолирани или не, такава е  историята на всички пандемии), и съответно знаете, че може да заразите близките си ?

Как  ще разивавате /или продължавате  в  професията си, ако тя е свързана с преки контакти с хора?

Как ще се развиват изобщо социалните ви контакти и отношения извън кръга  на най-близките? Извън този "кръг" са приятелите, по-далечните родници, колегите и множеството дружески познати?

 

Ако се погледне в обществен аспект, може да се предположи, че ще има нещо като "атомизиране" на обществото , докато не се осигури пустата ваксина. Смятам, че само намирането на ваксина  би могло промени това  положение, свеждайки го до "нормалното" положение на социална активност и живот (както е със сезонния грип) - година, две или три, след намирането на тази ваксина

 

Според мен Гейтс казва нещо много ключово в това си изявление:

В четвъртък той призова американското правителство да започне да строи производствени мощности за най-обещаващите разработки на ваксини. "Това може да доведе до загуби за милиони долари, тъй като някои ваксини може така и да не потрябват", отбеляза Гейтс в блога си. "Нито една частна компания не може да поеме този риск, но федералното правителство може, тъй като само така би могло да се осигури масово производство на ваксина", допълни той.

Изобщо в американските медии все по-често се използва позабравения термин Big Government - Голямата Държава; вече нито отдясно, нито отляво някой се опитва да оспорва намесата на държавата в икономиката.

Спорът е коя версия на Голямата Държава да бъде избрана, тази на левите по идеология демократи или на десните републиканци.

Най-лошият вариант по мое мнение би бил голямата Държава на една нарцистична личност - този филм вече сме го гледали с Хитлер и Мусолини. В такъв тип Голяма Държава също имаме огромни правителствени разходи и автаркия. Германските аутобани решават проблема с безработицата отдясно в Германия, докато Новата Сделка на Ф.Д. Рузвелт прави същото с леви политики в САЩ.

Но така или иначе, това което сега наблюдаваме в САЩ и Европа е началото на Голямата Държава. В Китай тя отдавна е работеща реалност.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vvarbanov said:

Не бива да се смесват тия неща!

При самоубийствата, наркотиците, алкохола и катастрофите ,сам вземаш решение какво да правиш с живота си. При ковида смъртта настъпва въпреки волята ти.Смъртността при редовния грип пък е много по ниска.И в много случаи се дължи на неглижиране на заболяването от болния.

Недей се бъзика...Смъртта си е смърт. Имат си статистики от десетолетия, знаят пиковете /коледа, великден, и др/, приблизително и катастрофите прогностизират и са подготвени сравнително....

При ковида бързината е убийствена.

И все така си при значително хора се вижда неглижиране. тези без маска и ръкавици и които не спазват доброволният карантен. "Аз ми няма нищо, никога не ме е хващал грип. Не съм болен." Е типичният отговор ако ги запиташ. Това е същото поведение с което ти се прережда, те неглигира, смее ти се, "минава" те, "издънва" те.....

Никого и нищо не уважават защото са егоисти на н-та степен. Маска и ръкавици не затова нося на обществени места, че да се предпазя/е малко и затова/, ами случайно ако съм носител на вирус/без сиптоми/, да не заразявам околната средар хора около мен....Уважение, почит, загриженост към другите хора.....Това липса от тези индивиди.... 

Вчера трябваше да отида на преглед в поликлиниката, на входа персонала като космонавти, разпитват после пущат един по един при дадения доктор, и......И горе в чакалнята гледам един нито маска, нито ръкавици..... 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Преди 1 час, Б. Киров said:

Изобщо в американските медии все по-често се използва позабравения термин Big Government - Голямата Държава; вече нито отдясно, нито отляво някой се опитва да оспорва намесата на държавата в икономиката.

Спорът е коя версия на Голямата Държава да бъде избрана, тази на левите по идеология демократи или на десните републиканци.

Най-лошият вариант по мое мнение би бил голямата Държава на една нарцистична личност - този филм вече сме го гледали с Хитлер и Мусолини. В такъв тип Голяма Държава също имаме огромни правителствени разходи и автаркия. Германските аутобани решават проблема с безработицата отдясно в Германия, докато Новата Сделка на Ф.Д. Рузвелт прави същото с леви политики в САЩ.

Но така или иначе, това което сега наблюдаваме в САЩ и Европа е началото на Голямата Държава. В Китай тя отдавна е работеща реалност.

Интересен и актуален въпрос, изисква  задълбочен анализ и по-голямо познаване на материята (което ноторно го нямам) 

От прима виста съм склонен да мисля и републиканските Големи Държави, поне някои от тях  в истoрията (на САЩ) са били малко или много "леви" (кейнсинински)

тук не визирам нива на данъци, нива на регулации и ограничения. 

В 1971 г Никсън каза "Сега всички сме кейсинианци".. ..Администрацията на  Рейгън (макар и да намали данъците и премахна много ограничения)  хвърли толкова средства в отбраната,  че САЩ навлезнаха в нова ера с новите техногологии.

Що се касае до "аутобаните"  - според мен това са разбиранията на "случайните" хора в политиката.. Случайни - защото разбиранията и хоризонтите им стигат само  до "магистралите"

Не казвам, че появяването им е случайно - не, закономерно се появат такива случайни и "несистеми"  хора , когато системата  не работи добре.

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 36 минути, nik1 said:

От прима виста склоен съм са мисля и републиканските Големи Държави, поне някой  от тях  в истoрията (на САЩ) са били малко или много "леви" кейнскинински , 

тук не визирам нива на данъци, нива на регулации и ограничения. 

В 1970 г Никсън каза "Сега всички сме кейсинианци".. ..Администрацията на  Рейгън (макар и да намали данъците и премахна много ограничения)  хвърли толкова средства в отбраната  че САЩ навлезнаха в нова ера с новите техногологии

Републиканските президенти след ВСВ до един са увеличавали държавния дефицит, реториката е дясна "по-малко държава", практиката е в обратната посока:

us-government-size-spending-by-president.jpg.05efde571a9cea61760e2a8ac2ff9202.jpg

това е увеличаването на държавните разходи в номинална стойност по политическа принадлежност на президент

us-government-size-spending-percentage-gdp-by-president.jpg.b9ef8b87ea2caabacbc464f213a7f68c.jpg

а това е като процент от БВП; тук вече се вижда какво реално е станало по времето на Ф.Д. Рузвелт - в условията на ВСВ държавните разходи са ударили до над 40 процента от БВП, но в по същото време воюващите в Европа /Великобритания, СССР, Германия/ стигат до 90 процента; голямата разлика е, че американците продават на другите без да бъдат разрушени от войната и тяхната валута се издига като световен еталон

http://www.truthfulpolitics.com/http:/truthfulpolitics.com/comments/u-s-federal-government-size-as-measured-by-spending-by-president-political-party/

Сега с новия Коронавирус пакет за пръв път от ВСВ имаме аналогична ситуация - 2.2 трлн. одобрен пакет от Сената и Конгреса плюс още /минимум/ 4 трлн. количествени облекчения от ФЕД се прибавят към бюджета от 20 процента и достигаме нива на правителствени разходи по-високи от тези през ВСВ. Който и да дойде след изборите, Тръмп или Байдън, той наследява този бюджет и само може да разширява дефицита.

Като допълнение - според мен обаче Тръмп успя да изтръгне инициативата от ръцете на Демократическата партия, защото именно той инициира този пакет, създаде активна ситуация за него. Докато предизборните платформи на демократите бяха заложени за разширяване на дефицита върху Нова Зелена сделка с 0 карбон /една утопия според мен/, администрацията на Тръмп прокара реален бюджет през законодателните органи. Сега на него му остава да извади най-силния си коз от тестето с политически карти, ако има такъв, да се позиционира като национален лидер спасил нацията от поражение във войната с коронавирус. Успее ли, печели; загуби ли, отива си.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

;;;        

Специалисти от болницата "Джонс Хопкинс" в САЩ установиха, че смъртността от Ковид-19 в държавите с масова ваксинация против туберкулоза с БЦЖ е 5,8 пъти по-ниска, съобщи в. "Дейли мейл".

 

 

Учените са отстранили фактори като икономическо развитие на държавите и процента на възрастните от населението, които биха променили резултатите. Те са се спрели на смъртността на един милион жители във всички държави, за които има достатъчно данни - 50-те с най-много случаи на заразяване. Връзката между ваксинацията с БЦЖ и по-ниската смъртност е "видима".

За да намалят отклоненията, свързани с диференцираните криви на епидемията в различните държави, специалистите са се спрели на дните след обявяването на стотния заразен с новия коронавирус и така са правили сравнения на смъртните случаи и ваксинационните програми с БЦЖ.

Средната смъртност е варирала значително и според икономическото класиране на държавата. За държавите с нисък среден доход, висок среден доход и висок доход тя е съответно 0,4, 0,65 и 5,5 на милион. По-високата смъртност в богатите държави според учените "противоречи на интуицията". Те не могат да я обяснят, но напомнят за предишни изследвания, според които смъртността от дихателни болести сред по-бедните обикновено е по-висока заради различни социодемографски и икономически рискови фактори. Известно е, че болестта Ковид-19 е по-опасна за хората над 65-годишна възраст, а те са по-малко в по-бедните държави.

Учените предупреждават резултатите им да се възприемат внимателно, защото има няколко неща, които може да ги изкривяват.

"Въпреки тези възражения, обратната връзка между икономическото положение и смъртността от Ковид-19 и силната екологична връзка с ваксинирането с БЦЖ са интригуващи" - пишат учените.

Статия за изследването е публикувана в сайта MedRxiv, но не в списание, което изисква резултатите да бъдат проверени от професионалисти.

Предишни изследвания установиха, че стогодишната ваксина против туберкулоза БЦЖ (Бацил на Калмет-Герен) укрепва имунната система. Как точно става това, не е известно, но вероятно тя засилва вътрешните имунни механизми. Сред т.нар. допълнителни ефекти е и по-голямото предпазване от дихателни болести, което е признато от Световната здравна организация.  :::

 

Според мен връзката е по зловеща, зависи от <алгоритъма> на действие и лечение, различни са, например в САЩ , Италия,Испания, май и във Франция, са по склонни да следват препоръчаното от някои специалисти, специално за този вирус, е други държави , като източна европа, финландия  и пр. имат различен подход, на много места лекуват както преди тази псевдопандемия.
Друго, населението, здравните системи, различни са, САЩ, Италия ипр. са с голямо население.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, nik1 said:

Сhill out, guys..

ПС

Уааау, шокиращи кадри...

 

 

Това е снимано в Индонезия/Филипините/Малайзия, но е добро като илюстративно видео.

-----

Добре, ако вируса е тръгнал от прилепи продавани на този пазар, то тези прилепи са хванати от някъде, транспортирани са до Ухан и са съхранявани някъде. Т.е. прилепите са били в контакт с хора в поне три ситации и би трябвало има повече огнища освен пазара. Някак си е странно да е тръгнало само от пазара, особено познавайки хигиенните навици на китайците. Още повече имайки предвид, че в близост до въпросния пазар се намира лаборатория, в която се изследват прилепи и... е имало поне 2 инцидента с нея в последните 3 години.

 

Редактирано от новорегистриран2
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 5.04.2020 г. at 10:58, Б. Киров said:

We’ve got the coronavirus vaccine, says Pentagon-funded company

March 17, 2020

Канадска компания казва, че е произвела ваксина срещу COVID-19 само 20 дни след получаване на генетичната последователност на коронавирус, като използва уникална технология, която те скоро се надяват да представят за одобрение на FDA.

Изпълнителният директор на Medicago, Брус Кларк, заяви, че неговата компания може да произвежда до 10 милиона дози месечно. Ако регулаторните пречки могат да бъдат премахнати, каза той в интервю от четвъртък, ваксината може да започне да се предлага през ноември 2021 г.

Израелска изследователска лаборатория също твърди, че е създала ваксина. Но Кларк казва, че техниката на неговата компания, която вече е доказана ефективна при производството на ваксини срещу сезонен грип, е по-надеждна и по-лесна за мащабиране.

"Има няколко други, които твърдят, че имат - е, ще ги наречем ваксина [и]" за COVID-19, каза той. „Но те са различни технологии. Някои от тях са ваксини на базата на РНК или ДНК, които все още не са доказани. Да се надяваме, че те ще бъдат успешни. "

Как екипът на Кларк създаде ваксина толкова бързо? Те използват растения, а не яйца, като био-инкубатор за отглеждане на протеини на ваксина.Традиционното производство на ваксина изисква яйца, много от тях. Производителите на ваксини инжектират вируса в яйцата, където той се размножава. Но използването на яйца е скъпо, отнема много време и далеч не е перфектно. Мутациите могат да доведат до ваксини, които не съответстват на вируса, каза Кларк

Medicago не работи с жив вирус. Вместо това той използва растения, сравнително нов подход, който отбелязва много напредък през последното десетилетие. Вмъква генетичната последователност на вируса в агро-бактерията, почвена бактерия, която се поема от растенията - в този случай близък братовчед на тютюна. Растението започва да произвежда протеина, който след това може да се използва като ваксина. Ако вирусът започне да мутира, както се очаква за COVID-19, те могат просто да актуализират производството, като използват нови растения.„Това е разликата между нас“ и ваксина на базата на яйца, каза той, „ние директно произвеждаме ваксината или антитялото, без да се налага да разпространяваме вируса.“Използването на растения и генетично модифицирани агро-бактерии работи по-бързо от метода с яйцата, също така прави ваксината много по-лесна за производство в мащаб, което отчасти е причината американските военни да инвестират в компанията.

През 2010 г. Агенцията за напреднали научноизследователски проекти в областта на отбраната или DARPA изработи програма за 100 милиона долара, наречена Blue Angel, за да проучи новите форми на откриване и производство на ваксини. Голяма част от тези пари отидоха в Medicago, за да построят съоръжение в Северна Каролина, където показаха, че могат да намерят ваксина само за 20 дни, след което бързо да увеличат производството.

Кларк казва, че след като получат зелена светлина, те ще могат да произвеждат 10 милиона дози ваксина на месец.Той каза, че единствените пречки в този момент са регулаторните. Техниката на компанията все още не е одобрена от FDA и ще трябва да премине клинични изпитвания.

„Основният ни план е да бъдем в изследвания с хора, фаза първа, в рамките на юли; и тогава, в голяма степен ще зависи от решенията, които регулаторите вземат по отношение на препятствията, които искат да имаме в нормалния ход на развитие “, каза той.

Кларк казва, че разбира, че въвеждането в масова употреба на всеки нов медикамент е риск. Но той казва: „Има много място за преговори с регулаторите. Няма да слагам думи в устата им... Ще кажа, че нашето намерение, използвайки съвсем стандартен подход, е, че до ноември [2021 г.] ще приключим фаза III на клинични изпитвания - позволявайки на ваксината да бъде широко достъпна за обществеността.

Също в четвъртък Dr. Anthony Fauci, директор на Националния институт по алергии и инфекциозни заболявания на Националните здравни институции, каза, че изпитванията върху хора за ваксина (той не посочи производителя) ще бъдат възможни „до няколко седмици“. Въпреки това той каза, че ваксина няма да бъде достъпна за широката общественост още 12 до 18 месеца.

https://americanmilitarynews.com/2020/03/weve-got-the-coronavirus-vaccine-says-pentagon-funded-company/

 

 

 

 

https://www.biospace.com/article/releases/medicago-awarded-and-quot-best-new-vaccine-technology-platform-and-quot-at-the-world-vaccine-congress/

 

Цитирай

 

Medicago Awarded "Best New Vaccine Technology/Platform" at the World Vaccine Congress

Published: Apr 25, 2019

WASHINGTON, D.C., April 25, 2019 /PRNewswire/ - Medicago, a Canadian biotech company and global leader in the development and production of plant-derived vaccines, announced today that its proprietary plant-based production platform, Proficia® was named "Best New Vaccine Technology/platform" at the World Vaccine Congress in Washington, D.C., attended by 1,500 participants including key opinion leaders from the vaccine industry. The Vaccine Industry Excellence (ViE) Awards recognize the outstanding achievements of vaccine practitioners and stakeholders across the global vaccine industry.

 

 

 

 

 

Интересни за  мен  са историята и разработките на Medicago ,  и фирмения и профил

https://www.medicago.com/en/about-us/

https://www.linkedin.com/company/medicago

395 служителя общо в Квебек и в Северна Каролина, 

 

Плюс това строят нов производствен  комплекс в Квебек

https://www.pharmaceutical-technology.com/projects/medicagos-vaccine-production-facility-quebec/ 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, nik1 said:

 

 

Интересни за  мен  са историята и разработките на Medicago ,  и фирмения и профил

https://www.medicago.com/en/about-us/

https://www.linkedin.com/company/medicago

395 служителя общо в Квебек и в Северна Каролина, 

 

Плюс това строят нов производствен  комплекс в Квебек

https://www.pharmaceutical-technology.com/projects/medicagos-vaccine-production-facility-quebec/ 

Много сложно е корпоративното преплитане, особено когато в него са вплетени големи финансови потоци на странични инвеститори:

"QUEBEC CITY, 9 август 2013 г. / PRNewswire / - Medicago Inc. (TSX: MDG), биофармацевтична компания, фокусирана върху разработването на високоефективни и конкурентни ваксини, базирани на собствени производствени технологии и вирус-подобни частици (VLPs), днес обяви своята оперативна и финансови резултати за второто тримесечие, приключило на 30 юни 2013 г. Финансовите отчети и управленският отчет на Дружеството са достъпни на www.sedar.com и на www.medicago.com.
Финансови резултати
За три и шестмесечния период, приключил на 30 юни 2013 г., компанията има приходи от $ 918 000 и $ 1337 000, генерирани от Споразумението за главно научно сътрудничество с Mitsubishi Tanabe Pharma Corporation ("MTPC") за разработването на първи продукт, Rotavirus Like Particle (RLP); съвместно изследователско споразумение с TRIA Bioscience Corporation като част от лицензионното споразумение, подписано от Medicago с Immune Design, съгласно което Immune Design е предоставило на Medicago световен, изключителен лиценз за изследване, разработване и комерсиализация на GLA като компонент на ваксините, базирани на VLP в областта на пандемичния грип и успешното приключване на споразумението за сътрудничество в областта на научните изследвания на Medicago с топ 10 глобална фармацевтична корпорация.
Нетната загуба за три и шестмесечния период, приключил на 30 юни 2013 г., беше ... за три и шестмесечния период, приключили на 30 юни 2012 г.Паричните и краткосрочните инвестиции са...., което е намаление с 2,4 милиона долара спрямо 31 декември 2012 г.Към 9 август 2013 г. има емитирани 263 229 248 обикновени акции, неизплатени 12 335 714 акции...
Медикаго обявява споразумение за придобиване от Mitsubishi Tanabe Pharma Corporation
На 12 юли 2013 г. Medicago обяви, че е сключила окончателно споразумение за споразумение с Mitsubishi Tanabe Pharma Corporation („Mitsubishi Tanabe Pharma“ или „MTPC“), чрез което MTPC ще придобие всички издадени и непогасени обикновени акции („Акции“) на Medicago, различни от акциите, които понастоящем притежават Philip Morris Investments BV ("PMI"), филиал на Philip Morris International Inc. , за $ 1,16 в брой на акция ("покупната цена"). След приключване на транзакцията Medicago ще бъде съвместно собственост на MTPC (60%) и PMI (40%). Сделката представлява обща стойност на предприятието от около 357 милиона долара, включително поемането на съществуваща задлъжнялост за 100% от Medicago.
Завършването на сделката подлежи на съдебно одобрение съгласно Закона за бизнес корпорациите (Квебек) и одобрението на акционерите на Медикаго. Съветът на директорите на Медикаго единодушно препоръчва акционерите да гласуват в подкрепа на споразумението."

https://www.biospace.com/article/releases/medicago-inc-announces-2013-second-quarter-financial-results-/

Накратко, Medicago до средата на 2013 са били сравнително малка публично листвана на канадската борса компания, работеща под лицензите на гиганта Merck & Co / Immune Design, които са под шапката на Merck е предоставило на Medicago световен, изключителен лиценз за изследване, разработване и комерсиализация на GLA като компонент на ваксините, базирани на VLP в областта на пандемичния грип/

https://en.wikipedia.org/wiki/Merck_%26_Co.

През 2013 се оказва, че Medicago са го закъсали финасово и затънали в дългове, тогава се появяват японците Mitsubishi Tanabe Pharma Corporation и изкупуват всичките им незаети от Philip Morris Investments BV /които към този момент държат 40 процента/ акции и Medicago вече не са публично листвани на борсата, тоест не емитират там нови и не продават акции, следователно двамата основни собственици сега трябва да са Philip Morris Investments BV /40 и Mitsubishi Tanabe Pharma Corporation /60.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...