Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 5 часа, новорегистриран2 said:

Добре, ако вируса е тръгнал от прилепи продавани на този пазар, то тези прилепи са хванати от някъде, транспортирани са до Ухан и са съхранявани някъде. Т.е. прилепите са били в контакт с хора в поне три ситации и би трябвало има повече огнища освен пазара.

тук една интересна статия за "Жената-прилеп", която е работела за института в Ухан да ги снабдява с определен вид прилепи за техните опити:

https://www.scientificamerican.com/article/how-chinas-bat-woman-hunted-down-viruses-from-sars-to-the-new-coronavirus1/

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребители
Преди 2 часа, Б. Киров said:

Споразумението за главно научно сътрудничество с Mitsubishi Tanabe Pharma Corporation ("MTPC") за разработването на първи продукт, Rotavirus Like Particle (RLP); съвместно изследователско споразумение с TRIA Bioscience Corporation като част от лицензионното споразумение, подписано от Medicago с Immune Design, съгласно което Immune Design е предоставило на Medicago световен, изключителен лиценз за изследване, разработване и комерсиализация на GLA като компонент на ваксините, базирани на VLP в областта на пандемичния грип и успешното приключване на споразумението за сътрудничество в областта на научните изследвания на Medicago с топ 10 глобална фармацевтична корпорация.

Извинявам се за този мой лапсус "изключителен лиценз", в оригинала е "не изключителен лиценз", което коренно променя цялата ситуация:

"Неизключителен лиценз предоставя на лицензополучателя правото да използва интелектуалната собственост, но означава, че лицензодателят остава свободен да експлоатира същата интелектуална собственост и да разрешава на всеки брой други лицензополучатели да експлоатират същата интелектуална собственост."

https://united-kingdom.taylorwessing.com/synapse/commerical_exclusive_nonexclusive.html

Това е буквално в оригинала:

For the three and six-month period ended June 30, 2013, the Company had revenues of $918,000 and $1,337,000, generated from the Master Research Collaboration Agreement with Mitsubishi Tanabe Pharma Corporation ("MTPC") for the development of a first product, a Rotavirus Like Particle (RLP) vaccine target; a joint research agreement with TRIA Bioscience Corporation as part of the license agreement signed by Medicago with Immune Design under which Immune Design has granted Medicago a worldwide, non-exclusive licence to research, develop and commercialize GLA as a component of its VLP-based vaccines in the field of pandemic influenza, and the successful completion of Medicago's research collaboration agreement with a top 10 global pharmaceutical Corporation.

https://www.biospace.com/article/releases/medicago-inc-announces-2013-second-quarter-financial-results-/

Което де факто означава, че лицензът за GLA технологията принадлежи не на Medicago, а на Immune Design, които както споменах са филиал на американската Merck & Co

https://www.bloomberg.com/profile/company/IMDZ:US

гама-линоленова киселина или GLA (γ-линоленова киселина), (INN и USAN гамоленова киселина) е мастна киселина, намираща се предимно в растителните масла.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gamma-Linolenic_acid

Излиза, че ключовата технология като патент е собственост на американската корпорация, а Medicago са ползватели на не изключителен лиценз за нея.

Вероятно и оттам интереса и инвестициите на ДАПРА към техните разработки, както и покупките на екологично-чиста земя в САЩ от лицензирана за такива продажби фирма за фабрично производство на ваксина.

Както и заявките на Филип Морис, че също работят върху подобна ваксина.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А това чете ли, че афроамериканците и латиносите по ги коси ковито в америка? Много повече от тях се заразяват и умират....

2020-04-08T044631Z 394719430 RC240G9U2LU2 RTRMADP 3 HEALTH-CORON

Според даните от понеделник 41% от починалите са негри, но в Ню Орлинс значително повече 70% са негри....

https://edition.cnn.com/2020/04/07/us/coronavirus-black-americans-race/index.html

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Skubi said:

А това чете ли, че афроамериканците и латиносите по ги коси ковито в америка? Много повече от тях се заразяват и умират....

2020-04-08T044631Z 394719430 RC240G9U2LU2 RTRMADP 3 HEALTH-CORON

Според даните от понеделник 41% от починалите са негри, но в Ню Орлинс значително повече 70% са негри....

https://edition.cnn.com/2020/04/07/us/coronavirus-black-americans-race/index.html

Те като гледам как са се събрали и опъват бирите ...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На 12 март 2020 г. Medicago обяви успешното производство на вирусоподобни частици (VLPs) на коронавируса само 20 дни след получаване на гена SARS-CoV-2 (вирус, причиняващ болестта COVID-19). Производството на VLP е първата стъпка в разработването на ваксина срещу COVID-19 преди предклинични тестове за безопасност и ефикасност. VLP имитират естествената структура на вирусите, което им позволява лесно да бъдат разпознати от имунната система. Въпреки това им липсва основен генетичен материал, което ги прави неинфекциозни и неспособни да се възпроизвеждат.
Снимките по-долу са направени с помощта на електронна микроскопия, за да се илюстрира сходството на Coronavirus VLP на Medicago с вируса на SARS-CoV-2:

2020-04-08_225110.thumb.jpg.87d4e84b73559de764c430f476c00873.jpg

https://www.medicago.com/en/covid-19-programs/

Тоест Medicago са направили в рамките на 20 дни  "вирусоподобни частици" пълно, но безвредно за човек копие на оригиналния вирус в лаборатория.

Тук малко повече за технологията, но както писах и в друга тема, тя очевидно е позната в САЩ поне от 2013, когато е създаден лабораторно друг коронавирус, след това работата по проекта е прекратена:

Имунотерапевтичната компания ImmunityBio си партнира с Microsoft, за да използва платформата Azure на последния, за да създаде 3D модел на шиповидния протеини на Covid-19.Новият коронавирусен шиповиден протеин позволява на вируса да се свързва с ACE2 повърхностния протеин на човешките епителни клетки в дихателните пътища, като по този начин заразява тези клетки, така че те възпроизвеждат хиляди копия на вируса.
Ясното разбиране на тази цел ще подкрепи и ускори разработването на терапии и ваксини на антитела срещу Covid-19.
Моделът ImmunityBio и Microsoft използва дигитален план на шиповидния протеини на Covid-19, публикуван от Националния институт по здравеопазване на САЩ и Тексаския университет в началото на март. ImmunityBio и Microsoft обаче приложиха молекулярна динамика към този план, за да анализират допълнително физическите движения на Covid-19 на атомно ниво.
Комбинирайки огромната си индивидуална изчислителна мощност и усъвършенствани алгоритми, партньорите твърдят, че са ускорили производството на този 3D модел от месеци до дни.
Председателят на ImmunityBio и изпълнителен директор д-р Dr Patrick Soon-Shiong заяви:
„Предклиничният процес на намиране и избор на цел за традиционна терапия може да отнеме години, които нямаме в борбата си срещу коронавируса.„
Асоциацията на шиповидния протеин Covid-19 с повърхностните протеини домакин ACE-2 е решаваща стъпка в инфекцията. Структурите на този комплекс са налични, но разбирането как динамично взаимодействат двата протеина е от решаващо значение за насочването му. Вицепрезидентът на Microsoft AI и корпоративните изследователски компании Питър Лий добави: „Microsoft се ангажира да внесе нашите технологии и опит в решаването на сложния изчислителен проблем при моделирането на този протеин.„С ImmunityBio работим за ускоряване на усилията за намиране на лечение за този смъртоносен вирус, засегнал всяка част на земното кълбо.“

https://www.pharmaceutical-technology.com/news/immunitybio-microsoft-covid-19-3d-model/

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Не разбрах много, освен това че Медикагоу (значи "люцерна", ха-ха-ха-ха, как са го измислили това име)  са направили са 3-Д компютърен модел на  въпросния специфичен  VLPs протеин

Цитирай

Имунотерапевтичната компания ImmunityBio си партнира с Microsoft, за да използва платформата Azure на последния, за да създаде 3D модел на шиповидния протеини на Covid-19.

"Дотук добре" - ако правилно съм разбрал.
После как го синтезират това чудо, което са моделирали компютърно?


Мисля" на глас:
Вероятно трябва да имат някакъв базов протеин (и/или РНК, ДНК), които да модифицират? После трябва да " вкарат" модифицираните гени в тютюна,  и при израстването си  той да произведе въпросния  протеин.. След което протеинът да извлече, пречисти и преработи, така че да е готов за изполюването му за ваксина. 
От 2-3 месеца са вегетационните периоди на различните сортове тютюни - (от засаждане до бране), В случая може да се окаже, чв протеинът се синтезира в тютюна в още първия или втория месец след засаждането му, така че бе трябва да се чака 90 дни

 

Както и да е..вече не ми е пълна мъгла  :)

 

 

 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, nik1 said:

После трябва да " вкарат" модифицираните гени в тютюна,  и при израстването си  той да произведе въпросния  протеин.. След което ...

След което ... ами, просто да се правят цигари. А правителствата да ги купуват и раздават. Безплатно of course 😜

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 21 минути, boyko said:

След което ... ами, просто да се правят цигари. А правителствата да ги купуват и раздават. Безплатно of course 😜

Офффф, не ми се мисли.

150 кинта е акцизът на килограм нарязан тютюн, и 200 за този от цигарите.

А държавата (вкл прокуратура и съдии) гледат на пушачите на безакцизен тютюн като... на наркодилъри.

 

Дядото е имал 2 килца тютюн за лична употреба, и ще отнесе условната и глобите (едната по НК, другата е по акцизния закон)

https://www.struma.com/krimi/pognaha-70-godishen-dupnichanin-za-tyutyun-bez-banderol_34011/

 

 

Тоя чичо вече  ги е отнесъл - за 2 стека и 800 грама наряван тютюн

http://www.focus-radio.net/?action=news&id=529253&station=&qid=872

 

 
Цитирай

 

Окръжният съд в Пазарджик ще гледа дело за притежание на цигари без бандерол

25.10.2011 08:39 / Пазарджик / Новини
Пазарджик. Дело за притежание на цигари без бандерол ще гледа Окръжният съд в Пазарджик, съобщи за Радио "Фокус" ПазарджикМаринела Георгиева от администрацията на съда. Делото е образувано по въззивна жалба от подсъдимия против присъда на Районния съд в Панагюрище, с която той е признат за виновен в това, че в началото на тази година в град Стрелча е държал акцизни стоки без бандерол – 2 стека цигари и 884 грама нарязан и овлажнен тютюн на обща стойност 1170 лв. Осъден е на 3 месеца лишаване от свобода като наказанието е отложено за изпитателен срок от 3 години и глоба в размер на 1000 лв. 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Тривалентна антикорона Ваксина
Цигари
Ракия
ЙебЪньЕ

😀

Аз минах седмица с 39 температура.....Да пръднеш ти трябва чужда помощ. Камо ли да си движиш ръката до устата или до пишката.....😷

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Skubi said:

Аз минах седмица с 39 температура.....Да пръднеш ти трябва чужда помощ. Камо ли да си движиш ръката до устата или до пишката.....😷

Ударил си вероятно грипа, двете се смесиха предполагаемия корона и грипните, а и др., парагрипни. Експертите разправяха за корона не е характерна висока температура, а до 38, сега пеят друга песен. Гледам им сеира.........

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, nik1 said:

 

Не разбрах много, освен това че Медикагоу (значи "люцерна", ха-ха-ха-ха, как са го измислили това име)  са направили са 3-Д компютърен модел на  въпросния специфичен  VLPs протеин

"Дотук добре" - ако правилно съм разбрал.
После как го синтезират това чудо, което са моделирали компютърно?


Мисля" на глас:
Вероятно трябва да имат някакъв базов протеин (и/или РНК, ДНК), които да модифицират? После трябва да " вкарат" модифицираните гени в тютюна,  и при израстването си  той да произведе въпросния  протеин.. След което протеинът да извлече, пречисти и преработи, така че да е готов за изполюването му за ваксина. 
От 2-3 месеца са вегетационните периоди на различните сортове тютюни - (от засаждане до бране), В случая може да се окаже, чв протеинът се синтезира в тютюна в още първия или втория месец след засаждането му, така че бе трябва да се чака 90 дни

 

Както и да е..вече не ми е пълна мъгла  :)

 

 

 

 

Това е от статия от 2018 за начина по който са използвали прецизен 3Д модел за точно  моделиране на VLPs протеин като ваксина срещу т.н. "испански грип" от 1918, но мисля, че принципа на технологията за използване на 3Д моделиране е същия и при новия вирус:

"Вирус-подобни частици (VLPs) са протеин базирани структури, които имитират вируси и се свързват с антитела. Тъй като VLP не са заразни, те показват значително обещание като ваксинални платформи за много вирусни заболявания, включително грип. Осъзнавайки, че фините детайли за грипните VLP са оскъдни, екип от изследователи, които се специализират във визуализиране на молекулни структури, разработиха 3D модел, базиран на вируса на пандемичния грип H1 от 1918 г. Те казват, че техните изследвания, които се появяват онлайн в „Научни доклади“ ще са от полза за проекти за ваксина базирана на VLP, срещу редица вируси от СПИН до Ебола и коронавирус SARS.

Изследването е проведено от учени от Националния институт по алергия и инфекциозни заболявания (NIAID), част от Националните здравни институти.

Други изследователи са произвели VLP за грип 1918 H1, който успешно е защитавал животните от различни грипни вируси. Групата на NIAID подготви стотици такива VLP проби и анализира тяхната структура с техника, наречена криоелектронна микроскопия, която бързо замразява пробите с кристална яснота. След това те прерязват тези VLP 3D структури - като прерязване през хляб - за да анализират вътрешната им структура, използвайки компютри, за да документират размера и разположението на ключовите молекули.

След осредняване на всичките данни в групата те създава 3D грипен VLP модел за  на пандемичния грип H1 от 1918.

Броят и местоположението на H1  молекулите могат да повлияят на ефикасността на VLP ваксините.

Изследователската група в Лабораторията по инфекциозни болести на NIAID продължава работата си, като сравнява данните си за VLP с данни от други естествени грипни вируси. Те смятат, че колкото повече се разбира за молекулярната организация на грипните VLP, толкова по-добре учените ще могат да разработят ефективни сезонни и универсални грипни ваксини.

https://www.nih.gov/news-events/news-releases/niaid-scientists-create-3d-structure-1918-influenza-virus-particles

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Ударил си вероятно грипа, двете се смесиха предполагаемия корона и грипните, а и др., парагрипни. Експертите разправяха за корона не е характерна висока температура, а до 38, сега пеят друга песен. Гледам им сеира.........

Ходя редовно на контролен преглед в болницата където ми правиха операция. Точно този ден бях там когато се зарази отдела, защото имало една бабичка, която чакала за операция и с нея била дъщеря и която си дошла от чужбина/италия/.

Вечерта вече дигнах температура 39 и малко. Жената веднага ми сложи компреси на ръцете, краката, главата и лекарство да свали температурата. За сутрин това пада на около 37. Нито апетит, нито нищо....Само пия, пия като скъсан /под женски закани/ чай от камила. Вечерта пак 38-39.....И това така мина седмица. За следващият понеделник ми мина. Но тогава синът почна да киха, и си изгуби чувствата за вкус и мирис. Друго му нямаше...И на него му мина. Тази седмица пък жената почна ка кашля амо като скъсана. Нито температура, нито друго, само ще се къса от кашлица. Сирупче и чай....А да и за тримата ни беше типично безмощието, безсилието. Спиш, дремиш цял ден и после през ноща спиш, колкото ти позволява ситуацията. Аз се преобличах, сменях белйото на по 5-6 пъти през ноща, но друго нямаше....От момента на моето заболяване тоест някъде към началото на март, сме в доброволна карантена. Значи, имъм съмнението, че сме изкарали короната/кой знае кой вариант/, като всеки един от семейството с по-една от типчните симптоми....  

Пс. Медицинската сестра която ме подготвя за контролата в болницата също получава и занася в къщи короната. /Навярно Тя ме е заразила./ Заедно с мъжът си 4 дена в безсъзнание, след една седмица я пущат в къщи, но е + за корона, а мъжът и получава емболия на белият дроб и досега се клател на границата, но от два дена почва да се подобрява.... Докторът който ме оперира, и прави контролата му няма нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Skubi said:

Ходя редовно на контролен преглед в болницата където ми правиха операция. Точно този ден бях там когато се зарази отдела, защото имало една бабичка, която чакала за операция и с нея била дъщеря и която си дошла от чужбина/италия/.

Вечерта вече дигнах температура 39 и малко. Жената веднага ми сложи компреси на ръцете, краката, главата и лекарство да свали температурата. За сутрин това пада на около 37. Нито апетит, нито нищо....Само пия, пия като скъсан /под женски закани/ чай от камила. Вечерта пак 38-39.....И това така мина седмица. За следващият понеделник ми мина. Но тогава синът почна да киха, и си изгуби чувствата за вкус и мирис. Друго му нямаше...И на него му мина. Тази седмица пък жената почна ка кашля амо като скъсана. Нито температура, нито друго, само ще се къса от кашлица. Сирупче и чай....А да и за тримата ни беше типично безмощието, безсилието. Спиш, дремиш цял ден и после през ноща спиш, колкото ти позволява ситуацията. Аз се преобличах, сменях белйото на по 5-6 пъти през ноща, но друго нямаше....От момента на моето заболяване тоест някъде към началото на март, сме в доброволна карантена. Значи, имъм съмнението, че сме изкарали короната/кой знае кой вариант/, като всеки един от семейството с по-една от типчните симптоми....  

Пс. Медицинската сестра която ме подготвя за контролата в болницата също получава и занася в къщи короната. /Навярно Тя ме е заразила./ Заедно с мъжът си 4 дена в безсъзнание, след една седмица я пущат в къщи, но е + за корона, а мъжът и получава емболия на белият дроб и досега се клател на границата, но от два дена почва да се подобрява.... Докторът който ме оперира, и прави контролата му няма нищо.

Казват и пишат че има два почти сигурни  симптома за Ковид 19 , нехаракртерни \а грип- суха кашлица  - без хрема, кихане или течeние от носа, + загуба (частина поне) на обоняние

За последното: Виж ако искаш, дали дезодорантът ти  мирише както преди ти е мирисал..  Аз почти  не  усетих мриса на моя, когато си пръснах в капачката за да проверя какво ми е обонянието  (така се мирише и пробва дезорант по принцип,  така правя когато си избирам да си купя). Още не съм го възстановил..

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега чух по радиото отгорора за въпросът ми който никой неможа да ми ги отговори.

В България от 1920 година е задължително BCG ваксинация.....В унгария от 1954.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това  което сме писали, смятали и "правили" досега да не  е съвсем така..

Защо? Защото ,е възможна коинфекцията на  грип ( и не само) и коронавирус.

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3550013

Цитирай

The most common respiratory pathogens detected in Qingdao COVID-19 patients were influenza virus A (60.00%) and influenza virus B (53.30%), followed by mycoplasma pneumoniae (23.30%) and legionella pneumophila (20.00%). ..

Interpretation: We reported a large proportion of COVID-19 patients with coinfection of seasonal respiratory pathogens in Qingdao, northeast China, which differed greatly from the patients in Wuhan, central China. Precautions are needed when dealing with COVID-19 patients beyond the epidemic centre who have coinfection with other respiratory pathogens. We highly recommend adding SARS-CoV-2 to routine diagnostic testing in capable hospitals to prevent misdetection of the virus.

Ние само предполагаме  че грипът си е отишъл, а дали е така? Никой не прави тестове тове за Flu на взетите по спешност в спешните  отделения,  такива се правят  само за CoVid 19

..Пневмоните може да са резултат  от прекаран грип на позитивни от SARS-CoV-2

 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, nik1 said:

Това  което сме писали, смятали и "правили" досега да не  е съвсем така..

Защо? Защото ,е възможна конфекцията на  грип ( и не само) и коронавирус.

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3550013

Ние само предполагаме  че грипът си е отишъл, а дали е така? Никой не прави тестове тове за Flu на взетите по спешност в спешните  отделения,  такива се правят  само за CoVid 19

..Пневмоните може да са резултат  от прекаран грип на позитивни от SARS-CoV-2

 

 

 

Какво сте говорили, бе драги, от колко дни ви  разправям това, ти къде бля!, същото казват и лекуващи лекари, нали ви дадох немския колега.............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може и да е от некомпетентност или чисто претоварване на обслужващият персона.....Защото едно нещо е да сложа 5-10-20-50 апарата в една болница, но медсестри, и други облусващи, поддържащи, с тези апарати хора не получават лекарите....

На мен само ми гледаха дробовете с тънък ендоскоп(bronchoscopia) и бях силно дрогиран, освен това трима ме държаха да не скачам и прегледът едва трае няколко минути но ужас беше онази паника когато навлизайки с апарата в белият ми дробмакар и за секунда не получавах въздух....Ужас. А тези хора от короната нападнати дни наред, мака и в дълбока упойка, но все така си усещат.....Ужас

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/prof.-ionko-mermerski-patentova-byrz-test-za-covid-19-6108043

Проф. Йонко Мермерски патентова бърз тест за covid-19

Той е готов да го предостави безвъзмездно на България

П роф. Йонко Мермерски, доктор по химия, патентова бърз тест за covid-19. В ефира на „Здравей, България” той разкри повече подробности за него и обясни метода му на действие. 

„Принципът му на работа се основава на количеството въглероден диоксид или концентрацията на въглероден диоксид, който съответният пациент издишва", каза проф. Мермерски и сравни теста с един дрегер. Ако има инфекция, човек излъчва по-малко количество въглероден диоксид. Цялата полза от този вид тест е, че той може да скринира симптоматичните болни, които обаче са със здрава белодробна функция”, обясни ученият, който работи в САЩ.

Близо 16 хил. теста за COVID-19 са направени в България

 "На база това, което имаме като статистически данни, всеки един тест подобрява надеждността си във времето. Ние сега сме на около 80-90% надеждност”, каза още той.

Д-р Мермерски превежда на Тръмп в Белия дом

Според проф. Мермерски тестовете му биха се появили в търговската мрежа много бързо. „Единственото, което ни бави е отпускането на по-голяма група на лица, които да използваме, за да направим клиничното изследване по-обширно от това, което до момента сме направили”, каза още той. Работим с четирите министерства в САЩ, оито имат отношение към епидемията.

Проф. Мермерски е готов да предостави своето изобретение безплатно на България. Апаратът, който може да направи тест по тази методика, го има на пазара и е евтин.

...

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, laplandetza said:

Докато медицинските власти в цял свят полагат усилия да се сдобият с повече апарати за белодробна вентилация за лечение на пациенти с COVID-19, някои лекари се отказват от използването им, когато това е възможно, предава Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Четох същата статия вчера, но от друг източник.

Пишеше, че Ковид пациентите имат ниско ниво на кислород в кръвта, все едно имат височинна болест.
Нивото пада ниско, но дробовете им са "еластични" и успяват да отделят въглеродния двуокис.
На много от тези пациенти вентилаторът въобще не им помага, а само ги наранява.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обобщавайки дотук може да се каже : Няма единна и утвърдена терапия в световен мащаб; нещата изглежда зависят от организма на конкретния болен, и доста странични фактори, засега непълно установени и с неясна и противоречива интерпретация.

Фрапиращо (за мен ако всичко е наистина вярно) е казаното от Теодора Пенчева и публикувано във Фейсбук

 

  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...