Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 15 минути, Кухулин said:

Аз ти написах. Ако Русия поеме пълен контрол над Украйна, задейства съответните схеми - многократно изпитани по всички краища на света - и лишава враждебните социални елементи от потенциал да и вредят. Има си служби за тази работа.

Виж, тук не става въпрос за нацисти или подривни елементи. Може и да има такива - не знам.  С тях наистина няма проблем - ще задействат службите, ще ги изловят. Проблемът обаче няма да се реши.   Прочети все пак статията на Путин. Основният му проблем не са някакви нацисти, а националистите и различния прочит в националните разкази. 

"По сути, украинские элиты решили обосновать независимость своей страны через отрицание её прошлого, правда, за исключением вопроса границ. Стали мифологизировать и переписывать историю, вымарывать из неё всё, что нас объединяет, говорить о периоде пребывания Украины в составе Российской империи и СССР как об оккупации. Общую для нас трагедию коллективизации, голода начала 30-х годов выдавать за геноцид украинского народа"

Например украинците пишат своя разказ без да отчитат религиозни различия. В техния разказ и католици и унияти и православни могат да бъдат украинци. За Путин обаче триединния народ е православен. Това са базови и ключови разлики, които не се решават за два месеца.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 часа, gmladenov said:

След като постави марионетно правителсто в Киев, Путин е постигнал целта си ... без да се среща и договаря със световните лидери.

Това не решава нищо,това не е Русия. И Путин нищо не е постигнал, ако не го пожалят и свалят санцкиите, а с марионетки и сила санкциите няма да мръднат. И както каза Стрелков след половин година всичко приключва.

 

Преди 2 часа, новорегистриран2 said:

Толкова за предположенията, че Украйна ще се дели и че няма да настъпват към западната част. Което е добре за нас, защото ще насочи бежанския поток към нас, а не към поляците.

 и какво ще ги правим?

 

Преди 2 часа, Димитър Йорданов said:

Което донякъде помага на нас или ще помогне икономически в бъдеще(нещо, което се разглеждаше в една друга тема във форума). Млада работна ръка, европейци по произход и една част от тях с български корени или самосъзнание. Иронично, но може и да не се стигне до внос на работна ръка от източно азиатските държави...заради проклетата война.

За 700лв никой няма да работи бе хора ,защо се заблуждавате? Всички ще се махнат.

 

Преди 2 часа, gmladenov said:

Давам съвети, защото не мога да гледам как мрат невинни хора заради глупостта на
самозабравили се политици. Толкова ме е яд от случващото се, че с голи ръце бих удушил
отрепката Зеленски. :stena:

Тука си прав трябваше да обяви мобилизация по-рано,съгласен съм. 

 

Преди 2 часа, gmladenov said:

Русия ще влезе в Киев за малко, ще свика преговори ... от позицията на окупатор ... и ще се изтегли.

Не вярвам Путин да е толков глупав и да си мисли, че може да поддържа окупация в Украйна.
Колкото повече време прекарва той там, толкова по-зле за него.

Целта на войната е по-проста, отколкото изглежда: украинският народ да види, че Русия не се
шегува ... и че Западът няма да пролее и капка кръв за Украйна.

Последният месец показа, че Зеленски не ги разбира тези две неща ... а идещите политици в Украйна
ще трябва да ги знаят много добре.

Путин иска цяла Украйна не парчета всичко друго ще смята за провал. И какво като видят,че Русия не се шегува? Русия ще ги нахрани ли ,не мисля? Такава мизерия ги чака ,че ще проклинат Путин. Справка Донбас, там получават заплати 3 пъти в годината и те са смешни.

 

Преди 2 часа, gmladenov said:

Като е докарал нацията до национална катастрофа, най-добрият му ход е да се предаде.
Ако не ще го запомнят като президентът, който упорито се съпротивляваше на Русия и
така заради него загинаха хиляди (недай си боже и повече) невинни жертви.

Зеленски вече е символ,а жертвите ще са десетки хиляди ако не и  стотици хиляди. Всичко тепърва започва.

 

Преди 1 час, gmladenov said:

Колега, Путин многократно сигнализира, че няма за цел да окупира Украйна, а само да смени властта там.
Така че съпротивата на Зеленски не е защита на родината, както той се опитва да го изкара, а защите на
неговата собствена власт. Дефакто той иска да запази властта си ... с цената на пролята кръв от народа си.

Днес не сме 1941г и Путин не анексира Украйна. Ако това беше така, сигурно целия свят ще скочи на Путин
... и с пълно право.

Тук говорим за геополитическа война като демократичната инвазия на САЩ в Ирак през 2003г. Няма разлика.
Тогава имаше ли смисъл иракчаните да се бият в името на Садам? Същото с уктраинците в момента.

Ти да не би да вярваш? Завалия:ag:

 

Преди 1 час, Atom said:

Предлагам да говорим след 1 или 2 години.   Тази война има политически цели. За тях говорим, а не за превземането на този или онзи град или цяла Украйна. И като я превземе какво? За да изпълни политическите си цели не трябва да излиза от там.

Половин най-много 

 

Преди 1 час, Orbit said:

Бихте ли се предали на окупаторите американци, които влизат със сила, без да са ви питали, защото Президенът Радев според вас е предизвикалият войната с Америка?

Радев ще бъде поруган, влачен и съден от окупатора , заради политическите си решения и сменен със човек на окупатора,,(който няма да предизвиква война с Америка, а ще е нейна марионетка)

А кога американците са имали претенции към България?

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Позицията на Радев е много адекватна:
https://dnes.dir.bg/politika/prezidentat-radev-vidno-e-che-rusiya-shte-specheli-tazi-voyna-no-mnogo-trudno-shte-specheli-mira

"Видно е, че Русия ще спечели тази война, но тя много трудно ще спечели мира. С агресия не се печели", заяви Радев.

България ще окаже хуманитарна помощ на Украйна, ще съдейства и на всички българи там, посочи Радев. Той увери,
че страната ни е отворена и към украински украински граждани, които "желаят да намерят по-спокойно и сигурно място".

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, bulgaroid said:

Ти да не би да вярваш? Завалия:ag:

Колега, объркал си се. Путин иска единствено Украйна да остане под влиянието
и опеката на Русия, а не на Запада. За нищо друго не се води тази война.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Ами нещо такова ще се случи на Зеленски, ако продължава да е неадекватен и да въоръжава
народа си ... вместо да направи всичко възможо да спре кръвопролитията.

Демек да капитулира? :ag:

 

Преди 1 час, Кухулин said:

Няколко месеца за денацификация (излавяне на ключови фигури), останалото е за дни.

Разбира се 

 

Преди 1 час, gmladenov said:

Хайде на бас, че тази война ще е свършила до няма и месец ... с победа на Русия и свалянето на Зеленски от власт.

Давай. 

 

Преди 1 час, gmladenov said:

На мен лично няма да ми се наложи да се предавам на никого в такава ситуация.
Така че въпросът ти е безсмислен.

Руснаците са толкова окупатори в момента колкото и американците в Ирак през 2003г.
Ако наричаш едните освободители, а другите агресори, ти просто си марионетка на
"освободителите".

Не разбрах малко по ясно? Да или не ?

 

Преди 1 час, Orbit said:

Не знам. 

Отговорих честно, за разлика от теб. Защото никой не знае как ще реагира в подобни моменти.

Така ли ? Гледай ти какви сме неориентирани, ти българин ли си? 

Преди 1 час, Atom said:

 

Естествено, че ще се предаде. На Путин, на Ердоган, на Байдън, на всеки който дойде да воюва с нас и е по-силен.  Има ли значение кой е?  Realpolitik - нищо лично.

Нагаждач? Да това е точната дума.:ag:

 

Преди 1 час, gmladenov said:

Вчера Панама, днес Ирак. Докога, питам аз??

Когато САЩ спре демократичните си инвазии в други страни, само тогава има
моралното право да осъжда руски инвазии. Дотогава да трае.

Така ли? А каква е връзката? Или само се оправдаваме?Да, това е.

 

Преди 1 час, Кухулин said:

Не разбирам какво имаш предвид. Горе писах какво значи "денацификация" - излавяне на ключови фигури. Има си служби за  тази работа.

Не е сигурно я виж пак? Обърка се нещо.

 

Преди 1 час, Orbit said:

Естествено е за теб.

А за теб?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, bulgaroid said:

Демек да капитулира? :ag:

Точно това трябва да направи Зеленски, ако е умен политик: да вдигне врява до небесата,
че вероломните руснаци избиват мирни жители ... и да капитулира, уж за да спре клането.
А в същност да ускори неизбежното.

Но понеже отрепката Зеленски и пълен олигофрен, той ще продължава да въоръжава и да
праща мирни жители на заколение ... докато и неговата глава не падне. Некадърник-идиот.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, bulgaroid said:

Така ли? А каква е връзката? Или само се оправдаваме?Да, това е.

Връзката е, че с твоя промит мозък не можеш да видиш как хамериканските агресори са точно
толкова освободители, колкото и руските агресори. И двата са от един дол дренки.

Ако моят мозък беше толкова промит колкото твоя, щях да говоря, че руснаците в момента
освобождават Украйна от диктатора Зеленски.

Но въпреки ненавистта ми към този червей, все пак съм напълно наясно, че Русия извършва
агресия срещу суверенна страна ... точно както хамериканските агресори нападнаха Ирак
през 2003г. Хайде сега ти направи връзката най-накрая.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Нацията не е никакъв проблем. Проблемът е заигравката на украинския режим със Запада.
Това няма да стане ... явно ... поне докато Путин е президент.

Ти изобщо нямаш идея какво се случва,нали? Просто си бесен русопоклонник и не те интересува нищо? Типичен случай, крещящ. Въобще имаш ли идея какво иска всъщност Путин и руснаците от Украйна?

 

Преди 59 минути, Кухулин said:

Аз ти написах. Ако Русия поеме пълен контрол над Украйна, задейства съответните схеми - многократно изпитани по всички краища на света - и лишава враждебните социални елементи от потенциал да и вредят. Има си служби за тази работа.

И какво ще стане? Втора Куба? Или Венецуела? Не става, украйнците са махновци и бивши казаци при това запорожки, трябвало е почти да ги унищожат за да ги подчинят. Как ще стане?

 

Преди 45 минути, Orbit said:

Това че не виждаш нацисти и други подобни в Украина, не значи че ги няма. Има ги там и дори в голямо количество.

:ag:

 

 

Преди 27 минути, Кухулин said:

Хората пишат какво ли не.

Путин не е хората, не се измъквай.

 

Преди 23 минути, gmladenov said:

Видно е, че Русия ще спечели тази война, но тя много трудно ще спечели мира. С агресия не се печели", заяви Радев.

Окъде точно е видна да ида да погледана? Това са глупостите на Расев и оня примадона Янев,ама за тях всички вече знаят ,че са марионетки .

 

Преди 19 минути, gmladenov said:

Колега, объркал си се. Путин иска единствено Украйна да остане под влиянието
и опеката на Русия, а не на Запада. За нищо друго не се води тази война.

Ти изобщо нямаш идея какво се иска. Тука преди няколко страници имаше клип на Стрелков ,поне него погледни ,човека ясно казва какво искат. Руски не знаеш нали? Ако знаеше нямаше да плещиш такива глупости.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, bulgaroid said:

Окъде точно е видна да ида да погледана? Това са глупостите на Расев и оня примадона Янев,ама за тях всички вече знаят ,че са марионетки .

Еми добре. Щом и Радев го броиш за марионетка, аз няма какво да кажа.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Orbit said:

Не знам. 

Отговорих честно, за разлика от теб. Защото никой не знае как ще реагира в подобни моменти.

Напротив,  лицемерен сте. Много добре знаехте какви ме питате  и очаквахте според вашата "логика" че няма да мога да ви отговоря. И сега го извъртате, че уж никой не знаел как ще реагира.

Аз знам е правилно да постъпя, а вие не знаете!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, gmladenov said:

Точно това трябва да направи Зеленски, ако е умен политик: да вдигне врява до небесата,
че вероломните руснаци избиват мирни жители ... и да капитулира, уж за да спре клането.
А в същност да ускори неизбежното.

Но понеже отрепката Зеленски и пълен олигофрен, той ще продължава да въоръжава и да
праща мирни жители на заколение ... докато и неговата глава не падне. Некадърник-идиот.

Няма нищо наизбежно в една война, и тя се води като германците 1945г до последно,или като руснаците 1812г. или като французите 1815г. А твоето е желание за предателство.

Преди 8 минути, gmladenov said:

Връзката е, че с твоя промит мозък не можеш да видиш как хамериканските агресори са точно
толкова освободители, колкото и руските агресори. И двата са от един дол дренки.

Ако моят мозък беше толкова промит колкото твоя, щях да говоря, че руснаците в момента
освобождават Украйна от диктатора Зеленски.

Но въпреки ненавистта ми към този червей, все пак съм напълно наясно, че Русия извършва
агресия срещу суверенна страна ... точно както хамериканските агресори нападнаха Ирак
през 2003г. Хайде сега ти направи връзката най-накрая.

Значи като почнат американците да окупират тогава ще ги критикуваме,сега са руснаците. Връзка...? Няма. Война се води до последно, а ти кой харесваш или не ,няма значение.

 

Преди 5 минути, gmladenov said:

Еми добре. Щом и Радев го броиш за марионетка, аз няма какво да кажа.

Ама това за теб е нещо ново? Разруших крехкия ти малък свят? Извинявай.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  

Преди 13 минути, gmladenov said:

Точно това трябва да направи Зеленски, ако е умен политик: да вдигне врява до небесата,
че вероломните руснаци избиват мирни жители ... и да капитулира, уж за да спре клането.
А в същност да ускори неизбежното.

Значи умните хора трябва безропотно да се предават, така ли? Какво значение има родина и ортечество, щом си умен? Кучета ги яли..

Преди 15 минути, gmladenov said:

Но понеже отрепката Зеленски и пълен олигофрен, той ще продължава да въоръжава и да
праща мирни жители на заколение ... докато и неговата глава не падне. Некадърник-идиот.

И е отрепка и олигофрен, защото иска да се противопостави на агресора? Всеки държавник с мислене за защита на родина и отечество според тебе е олигофрен? А ти си най-умен, щото си измислил тази мисъл?


Споко, не си сам. Огромна част от българският народ мисли точно като тебе. Затова и сме се докарали на това дередже, да не се чудиш повече... От такива "умници"... Левски се търкаля в гроба си...

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, nik1 said:

Напротив,  лицемерен сте. Много добре знаехте какви ме питате  и очаквахте според вашата "логика" че няма да мога да ви отговоря. И сега го извъртате, че уж никой не знаел как ще реагира.

Аз знам е правилно да постъпя, а вие не знаете!

Този правокационен въпрос беше поставен от вас. Глупаво е да се задават подобни въпроси. Такива въпроси не носят нищо позитивно. 

Да знаеш как да постъпиш правилно,  и да  постъпиш на практика са различни неща. 

Аз ви отговорих честно. И също можех да ви дам поравилен отговор. Вие не питахте за правилен отговор, иначе  щяхте да го получите. Пожелавам ви да не ви се налага да правите този избор. :)

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, scaner said:

От такива "умници"... Левски се търкаля в гроба си...

А точно заради такива умници като теб стават национални катастрофи.

Западът не иска да се бие с Русия, та Украйна ще смогне. 🙄

Освен излишно клане на невинни хора, съпротивата на Зеленски нищо друго няма
да постигне. Дано да му вземат главата колкото се може по-скоро на този
празноглав червей.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, gmladenov said:

Ама ти къде живееш и на колко си годинки?? Говориш като ученичка. 🙄

Не си ли виждал как хамериканците си разиграват коня както си поискат по целия свят,
без да питат никого?

Защо те са добрите в такива ситуации ... а руснаците са толкова вероломни когато правят
абсолютно същото??

Аз въобще не защитавам Русия и нейните имперски интереси. Просто се чудя на акъла на
хората,  които не виждат паралелите межди двата световни хулигана: САЩ и Русия.

Докато единият хулиган прави какво си поиска по света, защо само другият го броим за лош??

Ако ще сме срещу хулиганизма, тогава добре; да ги заклеймим и двамата. Ама да търпим
единия ... докато хокаме другия ... си е пълно лицемерие и арогантност. Хайде стига вече.🙄

Ти къде видя че  защитавам някого освен украинците??

Пич, ти си май си малоумен..

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, nik1 said:

Ти къде видя че  защитавам някого освен украинците??

Пич, ти си май си малоумен..

 

А онези Украунци в Донбас? Те не са ли Украинци?

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, bulgaroid said:

Ама това за теб е нещо ново? Разруших крехкия ти малък свят? Извинявай.

Хихи, няма как ти да ме засегнеш. И аз ти се извинявам, че не говоря това, което ти се искаш да чуеш. :az:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега в момента върви на живо новинарски стрийм по руския телеканал "Дождь"

Тъй като е на живо, не могат да се посочват моменти на интересните интервюта. Но горе в ляво стои актуалният час (московско време), та според него:

23:50 - интересен анализ от Аркадий Островский;

0:07 - коментар нт Глеб Павловский за членството в Съвета на Европа;

1:05 - последното изказване на Зеленски във връзката с предстоящата нощна атака на Киев;

 

 

Преди 7 минути, gmladenov said:

ихи, няма как ти да ме засегнеш. И аз ти се извинявам, че не говоря това, което ти се искаш да чуеш.

Знам, знам, някой хора са лишени от важни рецептори... А и какво значение има какво говориш, след като само преди сто години и по-малко биха те разстреляли пред строя за това?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, nik1 said:

Ти къде видя че  защитавам някого освен украинците??

Пич, ти си май си малоумен..

Пич, ти казваш следното:

  • Едно е една държава да "иска" нещо от други и да постига със средствата  на икономиката
    и политиката, друго е да го прави с брутална агресия, война и окупация.

Очевидно имаш предвид, че руската агресия е неоправдана ... на което аз отговарям: а къде беше
твоя разумен коментар когато хамериканците действаха като руснаци-агресори в Ирак през 2003г?

Щом хамериканците могат да правят неоправдани агресии, защо руснаците да не могат?

Или може би ти смяташ, че само на добрите хамериканци са разрешени подобни агресии, докато на
лошите руснаци не. Така ли да те разбирам, пич? Защото това ми се струва малоумно.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този не се спира: “ Стефан Янев: ЕС и НАТО нямат документ, в който да е използвана думата "война"
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/02/25/4316943_stefan_ianev_prizova_za_vnimatelno_boravane_s_dumite/?ref=home_NaiNovoto#comment-132

И нещо хубаво. Подписка за оставката му:

https://www.peticiq.com/ostavkayanev

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 22 минути, Orbit said:

Този правокационен въпрос беше поставен от вас. Глупаво е да се задават подобни въпроси. Такива въпроси не носят нищо позитивно. 

Да знаеш как да постъпиш правилно,  и да  постъпиш на практика са различни неща. 

Аз ви отговорих честно. И също можех да ви дам поравилен отговор. Вие не питахте за правилен отговор, иначе  щяхте да го получите. Пожелавам ви да не ви се налага да правите този избор. :)

Хубаво, но мисля че Вие не сте убеден за себе си как трябва да постъпите.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, nik1 said:

Хубаво, но мисля че Вие не сте убеден за себе си как трябва да постъпите.

 

Като страничен наблюдател съм убеден че съм против всяка война. И тази в момента и всички до сега които са се случили през моя съзнателен живот. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...