Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 44 минути, Atom said:
Преди 3 часа, tantin said:

Въобще украинския национализъм си е проблемен от всякаква страна.  Накрая като ги гледам ще се обявят за еврейска общност и САЩ с всичките права ще се намесят за защита на светата и неприкосновена еврейска общност. Да живее Хазария , майната и на Украйна.

Абе, що не оставиш проблемите на украинския национализъм  да си го решават украинците.  Да не би Украйна да нахлу в Русия?  Нещо много здраво сте се объркали  и ти и останалите привърженици на Чингис Хан. 

 

Преди 44 минути, Atom said:

Абе, що не оставиш проблемите на украинския национализъм  да си го решават украинците.  Да не би Украйна да нахлу в Русия?  Нещо много здраво сте се объркали  и ти и останалите привърженици на Чингис Хан.  

точно това правя. Оставил съм проблемите на украинските националисти да си ги решават сами с руснаците и с автоматите ако искат..Де факто това не е мой проблем. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Делегация РФ прибыла в Белоруссию на переговоры с украинцами, сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.

"В соответствии с достигнутой договоренностью, российская делегация, состоящая из представителей МИД, Минобороны и других ведомств, включая администрацию президента, прибыла в Белоруссию для переговоров с украинцами. Будем готовы начать эти переговоры в Гомеле", - сказал Песков журналистам.

https://ria.ru/20220227/ukraina-1775344607.html

Интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Кухулин said:

Прав си, разбира се, но все си мисля, че натрупаният опит трябва да играе някаква роля. Тоя филм сме го гледали до втръсване.

Гледали сме го и точно за това аз не съм изненадан. Руснаците и украинците имат много прилики и малко, макар и съществени разлики. Общото им минало в СССР оформя култа към Родината и нейния защитник.  Градските боеве в Сталинград, отбраната на Ленинград, боевете за Берлин и т.н. са ключови събития за тях и също са издигнати в култ.  Всички те обаче са именно "градски битки". Как очакваш при това положение да се избегнат градските боеве, като именно те са символа на "защитника на Родината"?   Територии има много и те могат да се отстъпват, но не и градовете.  Това  е заложено в "културния чип" и на едните и на другите.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Гледали сме го и точно за това аз не съм изненадан. Руснаците и украинците имат много прилики и малко, макар и съществени разлики. Общото им минало в СССР оформя култа към Родината и нейния защитник.  Градските боеве в Сталинград, отбраната на Ленинград, боевете за Берлин и т.н. са ключови събития за тях и също са издигнати в култ.  Всички те обаче са именно "градски битки". Как очакваш при това положение да се избегнат градските боеве, като именно те са символа на "защитника на Родината"?   Територии има много и те могат да се отстъпват, но не и градовете.  Това  е заложено в "културния чип" и на едните и на другите.

Има го и този елемент. Явно ще се провежда съответната дечипизация.

Лвов.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 26 минути, Кухулин said:

Прав си, разбира се, но все си мисля, че натрупаният опит трябва да играе някаква роля. Тоя филм сме го гледали до втръсване

Най-вероятно това е "закономерно" за съвременната война ("следокопна" и "автомобилна" война) - т.е.има си причини бойните  действия да се водят решително  преобладаващо в градовете.

Примерно  и хипотетично:
-укритията и защитени  точки се намират преобладаващо  в градовете;
-градовете осигуряват необходимата инфраструктура за логистика  (на защитниците);
- инфраструктурата на градовете позволява смяната на позициите и изтеглянията да се извършват с по малко загуби и жертви на личния състав и техниката.

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, Atom said:

Гледали сме го и точно за това аз не съм изненадан. Руснаците и украинците имат много прилики и малко, макар и съществени разлики. Общото им минало в СССР оформя култа към Родината и нейния защитник.  Градските боеве в Сталинград, отбраната на Ленинград, боевете за Берлин и т.н. са ключови събития за тях и също са издигнати в култ.  Всички те обаче са именно "градски битки". Как очакваш при това положение да се избегнат градските боеве, като именно те са символа на "защитника на Родината"?   Територии има много и те могат да се отстъпват, но не и градовете.  Това  е заложено в "културния чип" и на едните и на другите.

За "чипа" съм съгласен, но причните според мен са  по-дълбоки:

Самоцитирам се:

"Най-вероятно това е "закономерно" за съвременната война ("следокопна" и "автомобилна" война) - т.е. има си причини бойните  действия да се водят решително  преобладаващо в градовете.

Примерно  и хипотетично:
-укритията и защитени  точки се намират преобладаващо  в градовете;
-градовете осигуряват необходимата инфраструктура за логистика  (на защитниците);
- инфраструктурата на градовете позволява смяната на позициите и изтеглянията да се извършват с по малко загуби и жертви на личния състав и техниката."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, ДеДо Либен said:

Тарантине , душо тюркоманска/русоманска , гледам нещо си се превъзбудил чрезвичайно рано сутрин.

Пий там каквото пиеш и лягай да почиваш.

Дедо Либене... Сам разбирате: ситуацията е такава. Емоции и усещания са по-силни и от питиетата и от хапчетата..  не знам вие как устоявате. Вероятно страх ви тресе, че дори не смеете да изкажете мнение, та само с традиционните емотикони се задоволявате 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, scaner said:

Своите - българите... И според мен - конкретно тук изказващите се...

 

Изказа се - твърдо против войната. Той е над нивото "с нас - с вас"...

Дай линк.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, tantin said:

Дай линк.

В тоя живот не всичко е линкове. Изказа се на съдебното заседание срещу него в колонията, преди два дена, дадоха го в потока от новините.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В днешното се обръщание към войските от специалните части / само към тях ! / Путин им благодари за усилията по денацификацията и денационализацията на Украйна.Това последното се появява в риториката за първи път и звучи страшно. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

Лично аз в момента повече се интересувам от мотивите и действията на Путин. Той започна тази работа и той е ключът за бъдещето развитие на събитията.

Не знам, за мен мотивите са достатъчно ясни. Не иска под носа на Русия силен враг, особено член на НАТО. Както неведнъж се е обсъждало тук и другаде, основният политически фактор днес е ЯО и времето за доставка. С това е свързан цял комплекс - ПРО и т. н. Всякакви политически анализи без отчитане на този компонент за мен са странни.

Бой в Харков:

 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Цитирай

Денацификацията на украйна ще е трудно защото в моите очи на украински зет не същеуствува украниска нация и даже украински народ.

 

Украинският  етнонационазъм днес е факт , и тук не става дума за "нацизъм или краен  национализъм", а за хора имат и изразяват националната си идентичност.
Да се твърди че няма украинска  нация , при условие че има национален  език (различен от руския) и държава според мен не е коректно.

(абе  прилича ми на шовинизъм , нещо като непризнаването на днешната македонската нация, от крайните български националисти)

ПС

Моите хора са етнически украинци от Кремечук, и са нормални средностатистически украински граждани , а не някакви нацисти или крайни нациналисти. Спрете се с путинските пропагандни тези..

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Какво означава не иска силен враг. Путин сам се позиционира в тази роля. Сам си избра "врагът" в лицето на запада. Сега не го искал.  Като не иса враг за какъв чеп избира подобна роля?

Окей, ти така виждаш нещата. Аз ги виждам по друг начин.  Ще спорим по-нататък  :)   

Руски части в  Харков.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 59 минути, Capitainofmarine said:

Денацификацията на украйна ще е трудно защото в моите очи на украински зет не същеуствува украниска нация и даже украински народ.

Украинският  етнонационазъм днес е факт , и тук не става дума за "нацизъм или краен  национализъм", а за хора имат и изразяват националната си идентичност.
Да се твърди че няма украинска  нация , при условие че има национален  език (различен от руския) и държава според мен не е коректно.

(абе  прилича ми на шовинизъм , нещо като непризнаването на днешната македонската нация, от крайните български националисти)

ПС

Моите хора са етнически украинци от Кремечук, и са нормални средностатистически украински граждани , а не някакви "нацисти или крайни нациналисти". Спрете се с путинските пропагандни тези, не правите услуга на никого

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...