Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Кухулин said:

Делегация РФ прибыла в Белоруссию на переговоры с украинцами, сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.

"В соответствии с достигнутой договоренностью, российская делегация, состоящая из представителей МИД, Минобороны и других ведомств, включая администрацию президента, прибыла в Белоруссию для переговоров с украинцами. Будем готовы начать эти переговоры в Гомеле", - сказал Песков журналистам.

https://ria.ru/20220227/ukraina-1775344607.html

Интересно.

Москва предупредила Киев, что на этот раз мероприятия, предусмотренные ходом специальной военной операции по поддержке Донбасса, приостанавливаться в связи с переговорами не будут, передаёт РИА Новости заявление Дмитрия Пескова.

https://russian.rt.com/ussr/article/968509-ukraina-donbass-rossiya-situaciya-specoperaciya

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Само факти.

Украйна.

Природни запаси.

1-во място в Европа по запаси от уранови руди.

2-ро по титанови руди.

2-ро по манганови руди.

2-ро в света по железни руди.

2-ро в света по живачна руда.

3-то място в света по шистов газ.

4-то място в свето по общ запас от природни богатства.

Земеделие.

1-во място в Европа по площ обработваема земя.

3-то място в света по площ от чернозем.

1-во по износ на слънчоглед и масло.

2-ро на ечемик.

3-то на царевица.

3-то на картофи.

5-то по производство на пчелен мед.

Индустрия.

1-во място в Европа по производство на амоняк.

3-то по мощност на атомните централи.

3-то място по дължина ж.п.мрежата,(21 700км.!)

3-то място в света по износ на желязо.

3-то по производство на ракетни установки.(!)

10-тият най-голям производителна стомана в света. И т.н.

 

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 26.02.2022 г. at 7:50, bulgaroid said:

Ами същия списък има и за Русия или ти не си чувал? От Иван Грозни досега нямат и 2 мирни години накуп.Непрекъснато са във война с някой. Ама както винаги руската история вие не я знаете четете кво пише у нето. Тая огромна територия да не мислиш ей така им е дошла,от въздуха.Непрекъснато са нападали на съседите си.

Че дай линк, да ги видим тия списъци. Що се стесняваш? Така, на общи приказки само ... Пък аз в замяна ще ти дам линкове да видиш статистика в колко конфликта са участвали Щатите след ВСВ да речем (81% от всички, и без изключение извън страната). Или колко са жертвите на тия конфликти. 30 милиона, като над 90% от тях цивилни. Или глобални социологически проучвания кого смятат за заплаха №1 за мира. Не позна, САЩ казват хората. Русия дори не е в първата тройка и след страни като Пакистан например. Та, айде малко да мислим преди да пишем. Ти поне имаш някакви претенции, че знаеш история. За разлика от Никито

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Б. Киров said:

Някой има ли обяснение какво означава буквата Z върху руските бронирани машини?

Маркировка на централната група войски. Опознавателен знак.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, Б. Киров said:

Някой има ли обяснение какво означава буквата Z върху руските бронирани машини?

"Зеленски" например..

Не е шега - възможност е

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 минути, Кухулин said:

Маркировка на централната група войски. Опознавателен знак.

 Изглежда свързано със задачите или целите на централната група войски..

От друга страна - Зеленски е най - важната цел във войната

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Кухулин said:

Маркировка на централната група войски. Опознавателен знак.

А защо е сложен един ден преди нахлуването? Някъде е изписан набързо с боя. Ако екипаж на украинска машина изпише така опознавателен знак веднага става неуязвима за руски огън, имайки предвид, че и двете армии имат един и същ тип машини.

Има много спекулации от западни военни експерти, основните се групират около опознавателен знак, но има и други.

Ако е опознавателен знак, сложен ден преди нахлуването, това е направо червен сигнал за намерения и преброяване от въздуха броя и разположението на нахлуващите. Странно ми се вижда.

Някъде в западна медия, мисля британска, срещнах хронологични карти на движението на руските войски, показващо групирането им в продължение на 2-3 месеца преди атаката. Много ясно се вижда /виждало се от сателитите/, как основната маса се групира срещу Киев, сравнително слаби сили срещу Донбас. През цялото време Зеленски успокояваше украинците, че атака няма да има, а военните му изтеглиха най-боеспособните им части срещу Донбас. Какво по дяволите е ставало там?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, boyko said:

ще ти дам линкове да видиш статистика в колко конфликта са участвали Щатите след ВСВ да речем (81% от всички, и без изключение извън страната).

Из нета се въртят тези стЪкмистики. Пълен булшит. Всички войни на САЩ след ВСВ са отбранителни,включително тази във Виетнам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Кухулин said:

Маркировка на централната група войски. Опознавателен знак.

На южната. ;) Край Харков, в Донбас и Крим ползват Z, а край Киев V.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Б. Киров said:

А защо е сложен един ден преди нахлуването? Някъде е изписан набързо с боя. Ако екипаж на украинска машина изпише така опознавателен знак веднага става неуязвима за руски огън, имайки предвид, че и двете армии имат един и същ тип машини.

Има много спекулации от западни военни експерти, основните се групират около опознавателен знак, но има и други.

Ако е опознавателен знак, сложен ден преди нахлуването, това е направо червен сигнал за намерения и преброяване от въздуха броя и разположението на нахлуващите. Странно ми се вижда.

Някъде в западна медия, мисля британска, срещнах хронологични карти на движението на руските войски, показващо групирането им в продължение на 2-3 месеца преди атаката. Много ясно се вижда /виждало се от сателитите/, как основната маса се групира срещу Киев, сравнително слаби сили срещу Донбас. През цялото време Зеленски успокояваше украинците, че атака няма да има, а военните му изтеглиха най-боеспособните им части срещу Донбас. Какво по дяволите е ставало там?

Това е стандартна процедура при инвазия, навсякъде по света, във всички армии. Просто допълнителна мярка за опознаване, например в разгара на боя. Естествено, че враговете могат да я имитират, но рискуват приятелски огън.

Същото е с пехотата. Руснаците са с червени и бели ленти, украинците са със жълти.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Б. Киров said:

А защо е сложен един ден преди нахлуването? Някъде е изписан набързо с боя.

В една от книгите си (първата май беше) "Аквариум" Виктор Суворов (тогава командир на танков взвод) описва потушаването на Чешката пролет през 1968г.,в което и той участва с танкистите си. Съветските танкове са били боядисани и опасани отстрани с бяла лента,за да се различават от чехословашките,които са били абсолютно същите модели като тях. Една съветска танкова колона обаче,не била боядисана и при преминаването на мост над река Висла в Прага,станала обект на "приятелски огън". Загинали няколко съветски танкисти. Защо не са били боядисани? Най-вероятно според Суворов,някой командир е проявил по традиция безхаберие или е откраднал парите за боята и ги е изпил. 🙂

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Б. Киров said:

Някой има ли обяснение какво означава буквата Z върху руските бронирани машини?

Това са войски от ученията в Беларус. Групата играеща "Запад".

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, новорегистриран2 said:

На южната. ;) Край Харков, в Донбас и Крим ползват Z, а край Киев V.

Окей, да го кажем на източната. Западните ползват и О.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Б. Киров said:

Някой има ли обяснение какво означава буквата Z върху руските бронирани машини?

Много обяснения има, най-вече от цивилни "военни експерти" но все едни такива "правдоподобни". Лично аз предполагам че са с цел визуално разпознаване свой-чужд за да не попадат под дружествен огън особено при използване на неуправляеми боеприпаси при въздушни удари. Все пак руско тотално  превъзходство във въздуха включително щурмова авиация. А бойната техника е почти еднотипна, Камаз, Зил-Урал, Краз. БТР 80. БМП 1 и БМП 2. Особено отгоре погледнато не е лесно да различиш Т 64 Т 80 или Т72. Едва ли наземната техника има бортово устройство за разпознаване свой-чужд.

Приветствам те.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 18 минути, nik1 said:

От друга страна - Зеленски е най - важната цел във войната

Това беше и първото, което си помислих за този опознавателен знак. Самият Зеленски каза, че е цел номер 1. Това реално е така, според мен, Зеленски и цялото правителство. Овладяването на летището с десант потвърждава това. Според мен руската армия не цели да води тежки боеве в 4-милионен град, а да извади с десант украинското правителство от резиденцията им. Според тях очевидно това ще сложи край на съпротивата и войната. Това обяснява защо не искат да преговарят лично със Зеленски и наричат правителството му "режим".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Б. Киров said:

А защо е сложен един ден преди нахлуването? Някъде е изписан набързо с боя. Ако екипаж на украинска машина изпише така опознавателен знак веднага става неуязвима за руски огън, имайки предвид, че и двете армии имат един и същ тип машини.

Има много спекулации от западни военни експерти, основните се групират около опознавателен знак, но има и други.

Ако е опознавателен знак, сложен ден преди нахлуването, това е направо червен сигнал за намерения и преброяване от въздуха броя и разположението на нахлуващите. Странно ми се вижда.

Някъде в западна медия, мисля британска, срещнах хронологични карти на движението на руските войски, показващо групирането им в продължение на 2-3 месеца преди атаката. Много ясно се вижда /виждало се от сателитите/, как основната маса се групира срещу Киев, сравнително слаби сили срещу Донбас. През цялото време Зеленски успокояваше украинците, че атака няма да има, а военните му изтеглиха най-боеспособните им части срещу Донбас. Какво по дяволите е ставало там?

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Кухулин said:

Окей, да го кажем на източната. Западните ползват и О.

О съм го пропуснал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кухулин said:

Има го и този елемент. Явно ще се провежда съответната дечипизация.

Лвов.

 

Всичкият този хаос заради един неадекватен наркоман...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, nik1 said:

Спрете се с путинските пропагандни тези, не правите услуга на никого

Нямам нищо против да ви избият и вас така путинофилите в България, и не го крия - щеще да е лицемерно да го отричам.

А ти на кого правиш услугата ? След като по рано заявяваш че си за това да се изтребват всичките които споделят виждането на Путин ? Не се ли сещаш че има и такива хора? Това ли наричаш про-европейска ориентация ? 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Защо няма военни сражения извън тези с войските на ЛДНР? От новините чули ли сте за някое важно сражение? Като прибавим и масовото дезертьорство на млади мъже през границата, изводът се натрапва. Президентът и правителството не контролират никакви войскови части. Отначало са се готвели за партизанска война. Сега има снимки на подпалени цистерни с гориво, но не и битки. А партизаните не могат да бъдат контролирани. Извод: Зеленски и правителството са недееспособни.

Водят се сражения във всички зони на съприкосновение. Засега най-тежките са в Харков, в Херсон и в Гостомел. За всички тях има информация в темата.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 15 минути, Б. Киров said:

През цялото време Зеленски успокояваше украинците, че атака няма да има, а военните му изтеглиха най-боеспособните им части срещу Донбас. Какво по дяволите е ставало там?

Зеленски според мен не беше готов да погледне (и приеме) реалността в очите

Мога спекулирам защо,

- вътрешно убеждение че Русия няма  да ги нападне. 
В чипа руските граждани  заложено че Русия не е агресор, а се  винаги се защитава
Крим 2014-та не се представя като война. той и не и война де

- невъзможност (вътрешен отказ) да се признае слабостта на украинската армия

- надценяване на Западната подкрепа

-Вероятно е  имал пред себе си грешни  анализи на украинското  разузнаване (американският анализ беше коректен)

Българският  анализ е грешен , Иво Мирчев, които се е запознал  с него  го потвърди

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Защо няма военни сражения извън тези с войските на ЛДНР? От новините чули ли сте за някое важно сражение? Като прибавим и масовото дезертьорство на млади мъже през границата, изводът се натрапва. Президентът и правителството не контролират никакви войскови части. Отначало са се готвели за партизанска война. Сега има снимки на подпалени цистерни с гориво, но не и битки. А партизаните не могат да бъдат контролирани. Извод: Зеленски и правителството са недееспособни.

Защото великите украиски медия-войници са се навряли по градовете като мишоци. И се крият между мирното население. 

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, nik1 said:

Зеленски според мен не беше готов да погледне (и приеме) реалността в очите

Мога спекулирам защо,

- вътрешно убеждение че Русия няма  да ги нападне. 
В чипа руските граждани  заложено че Русия не е агресор, а се  винаги се защитава
Крим 2014-та не се представя като война. той и не и война де

- невъзможност (вътрешен отказ) да се признае слабостта на украинската армия

- надценяване на Западната подкрепа

-Вероятно е  имал пред себе си грешни  анализи на украинското  разузнаване (американският анализ беше коректен)

Българският  анализ е грешен , Иво Мирчев, които се е запознал  с него  го потвърди

Или си играеше играта по сценарий. И когато уж искаше пореговори, пак си играеше играта. За Зеленски си върши работата - циркаджия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...