Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, Orbit said:

Защото великите украиски медия-войници са се навряли по градовете като мишоци. И се крият между мирното население. 

Ти предлагаш по-печеливша стратегия? Да чуем.

Как мислиш, къде по-ефективно ще източат кръвчицата на руснаците, на полето или в градската война?

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор
Преди 3 минути, scaner said:

Ти предлагаш по-печеливша стратегия? Да чуем.

Как мислиш, къде по-ефективно ще източат кръвчицата на руснаците, на полето или в градската война?

те руснаците затова не се врат много много из градовете на тоя етап.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 минути, nik1 said:

Зеленски според мен не беше готов да погледне (и приеме) реалността в очите

Мога спекулирам защо,

- вътрешно убеждение че Русия няма  да ги нападне. 
В чипа руските граждани  заложено че Русия не е агресор, а се  винаги се защитава
Крим 2014-та не се представя като война. той и не и война де

- невъзможност (вътрешен отказ) да се признае слабостта на украинската армия

- надценяване на Западната подкрепа

-Вероятно е  имал пред себе си грешни  анализи на украинското  разузнаване (американският анализ беше коректен)

Българският  анализ е грешен , Иво Мирчев, които се е запознал  с него  го потвърди

Зеленски, макар и главнокомандващ, е цивилен човек, очевидно на светлинни години от военна експертиза. Следователно е трябвало да се опре на анализ на своите военни експерти и разузнаване при дислокация на военните части. След като американците месеци наред твърдяха на база онова което виждат от въздуха, че пълномащабна атака е неминуема /аз също не вярвах, и то не от военна, а от политическа и икономическа гледна точка/, защо военните експерти на Зеленски са пратили най-боеспособните части срещу милициите в Донбас, пълна лудница.

Гледах клип на СНН с овладяването на летището /то е ключово, защото е с огромна писта и позволява приземяването на тежки транспортни самолети там за разлика от другите 2 крайградски летища/. Часове наред са го задържали 200 руски десантчици, да допуснем, че до един са рамбовци, но 200 души, като спартанците на Леонид🙂 Най-смешното беше, че когато репортерът на СНН се приближи до един от тях /преди да дойдат украински войници на мястото на десанта/ и го попита "къде са руснаците?", той си мислеше, че говори с украински войник, онзи му каза "Ние сме руснаците."

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Ти предлагаш по-печеливша стратегия? Да чуем.

Как мислиш, къде по-ефективно ще източат кръвчицата на руснаците, на полето или в градската война?

Отговорих на поствения въпрос. 

Въпросът за това че  украинската "армия" се крие зад гърбовете на мирните жители е друг. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

Въпросът за това че  украинската "армия" се крие зад гърбовете на мирните жители е друг. 

Това е някаква интерпретация, не е отговор.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

В днешното се обръщание към войските от специалните части / само към тях ! / Путин им благодари за усилията по денацификацията и денационализацията на Украйна.Това последното се появява в риториката за първи път и звучи страшно. 

От тебе чувам за денационализация на Украйна! Демилитаришзация и денацификация говори Пу в обращенията си възможно е аз да не съм дочул или ти си сгрешил!

Хубав ден!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Това е някаква интерпретация, не е отговор.

Пак ти казвам, че отговорих на въпроса от поста. 

На твоя въпрос как е най добре да "воюват" украинците? освен да се крият зад гърбовете на мирното население , никак.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, Orbit said:

А ти на кого правиш услугата ? След като по рано заявяваш че си за това да се изтребват всичките които споделят виждането на Путин ? Не се ли сещаш че има и такива хора? Това ли наричаш про-европейска ориентация ? 

България е обект на хибридна  война водена от Путин, и българите сме потърпевши от тази война  - от корупционните мегапроекти и завладяването на икономиката, от завладените национални медии (които до вчера не смееха  да произнесат името му),  от прокситата в управлението и платените партии и БПЦ.

На хибридна  война се отвръща със същото, и това не изключва и физическото терминиране ("на тъмно" при сенчести операции) на противници..

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

Пак ти казвам, че отговорих на въпроса от поста. 

На твоя въпрос как е най добре да "воюват" украинците? освен да се крият зад гърбовете на мирното население , никак.

Ми аз само коментирам безсмислието на този отговор. Няма рационалност в него, изказваш ирационални интерпретации.

Ето ти друга интерпретация. При война градовете стават на отбранителни крепости, и цивилното население само се пречка, не му е мястото там. Пак интерпретация, обратното на твоята интерпретация.

Както виждаш, истината не се постига с интерпретации.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

България е обект на хибридна  война водена от Путин, и българите сме потърпевши от тази война  - от корупционните мегапроекти и завладяването на икономиката, от завладените национални медии (които до вчера не смееха  да произнесат името му),  от прокситата в управлението и платените партии и БПЦ.

На хибридна  война се отвръща със същото, и това не изключва и физическото терминиране ("на тъмно" при сенчести операции) на противници..

Това е абсолютна истина ? Така ли ?

Т..е други мнения ти не зачиташ ? И други мнения не съществуват за теб ?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, Кухулин said:

Нещата с маркировката рязко се усложниха

Омикрон? 🙂 И не са ваксинирани даже, бегом обратно!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, Capitainofmarine said:

Моите най-добри пожелания към тези хора, на мен малката ми дъщеря е с украински паспорт, съпругата ми също, а големите ми две дъщери имат двойно гражданство. Всяка година живея минимум месец по вэзможност три в украина в най- украинския край Житомирска област имам недвижимоимущество не само в Житомир и област но и в Мариопул, не всичко успяхме да продадем там така че съм непосредствено запознат.

Ники ако си погледнал съм поставил карта с разпространението на говоримите езици и диалекти в Украйна. Ако ти говориш за език то диалекта "угорщина" който днес е официйна мова на Украине е сред тези които са най-малко разпространени и то основно в областите присъединени от Сталин и някога бившата австроунгарска империя. Най-разпространен е "малоруският говор" или този който му казват "суржик".

Нямам в намерение да влизам в спор по съществуването на украинска нация и националисти. Съществуването и несъществуването си е физически факт. 

 "Москоляку на гиляку" е издигнато като основен лозунг на "украинските нация"от националиститие ...

Не ми приписвай путинска пропаганда! Ако фактите за хода на руската военна инвазия те дразнят то се обиждай на украинските въоръжени сили че са допуснали това.

Утре можеш да имаш шанс лично да общуваш с украински националисти, когато пристигнат в България автобусите с бежанците украинци от Киев, които нашето посолство планира днес да отпрати. Завчера 24.02  през деня в Киев в оболонски район безконтролно са раздадени 25000 броя стрелково автоматическо въоръжение. Част от него участва 24.02 срещу 25.02 ноща участва в отразяване на руски диверсионно-разузнавателни групи ДРГ. В резултат в джип убито семейство петчленно включително и малките деца и ограбени 6 банкови офиса, а пешеходци "вежливо са умолявани от младежи с автомати да разделят съдържанието на джобовете си". 

Вчера в 3 часа след обяд Слава Богу успяха да изпратят автобуси с българските граждани от Киев, поклон пред нашият посланник и служещите в българското посолство!

 

Стига , моля ви се. Навсякъде има ултра-националисти (като шовинисти и нацисти), в Украйна  не взехнаха в Радата,  а кандидатът им за президент  взе процент и три на изборите,

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, scaner said:

Ми аз само коментирам безсмислието на този отговор. Няма рационалност в него, изказваш ирационални интерпретации.

Ето ти друга интерпретация. При война градовете стават на отбранителни крепости, и цивилното население само се пречка, не му е мястото там. Пак интерпретация, обратното на твоята интерпретация.

Както виждаш, истината не се постига с интерпретации.

Населението е отбранителната крепост в случая. 

За руснаците няма отбранителни крепости освен мирното население. 

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, Orbit said:

Това е абсолютна истина ? Така ли ?

Т..е други мнения ти не зачиташ ? И други мнения не съществуват за теб ?

Тук не става  дума за мнения. Войната е факт


 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, nik1 said:

Тук не става  дума за мнения. Войната е факт


 

Войната е в главата ти. Като си позволил да бъдеш манипулиран. Вече си готов да я прехвърлиш тази война от главата си - в реалния живот. В момента я водиш медийно. И най вероятно безплатно.

Редактирано от Orbit
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...