Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 10 минути, nik1 said:

Само че никой досега в тази студена война не е поставял  пръста си над ядрения бутон. Ако на Запада им трябва противник - то не е този.. Време е да за смяна..

 

Фактът че Путин е обявил това публично е знак че Русия държи Западът да разбере че нещата са сериозни и отговорните лица да се държат съответствено. 

 

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Имаше един момент, когато и двете страни стояха с пръст върху копчето или куфарчето.

После се тръгна към разоръжаване.

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, miroki said:

А интересното е, че Русия предната година изобрети новите хиперзвукови ракети. И побърза да ги изпробва в реални ситуация, веднага след тестването.

Някой военни специалисти са скептични за хиперзвуковите ракети на Русия. Били блъф само за да сплашват.

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, nik1 said:

Чувал съм, но там такова нещо като заплаха а изполване на ядрено оръжие срещу конвенционална заплаха

Ядрена заплаха срещу конвенционална. Къде е логиката. Нещо не си доразбрал.

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, miroki said:

Имаше един момент, когато и двете страни стояха с пръст върху копчето или куфарчето.

После се тръгна към разоръжаване.

Има два случая в историята, когато неподчинение на изпълнители по ядрената верига предотвратява ядрена война.

Първият случай е с офицер от подводна лодка при карибската криза 1962 г., вторият е реакцията на Станислав Петров, 1983 г.

Сега е третото чупене на стомната, струва ли си да се пробва?

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

Защо няма военни сражения извън тези с войските на ЛДНР? От новините чули ли сте за някое важно сражение? Като прибавим и масовото дезертьорство на млади мъже през границата, изводът се натрапва. Президентът и правителството не контролират никакви войскови части. Отначало са се готвели за партизанска война. Сега има снимки на подпалени цистерни с гориво, което си е саботаж, но не и битки. А партизаните не могат да бъдат контролирани. Извод: Зеленски и правителството са недоговороспособни. Нито могат да обещаят спиране на саботажи, нито нищо.

Това може да е съвсем вярно. Дори и днес да падне Зелински , нищо чудно съпротивата на украинците и диверсията да продължат още месец. А ако Запада даде още оръжия и прати наемници - Украйна ще стане новата Сирия или Ирак.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 минути, Sekynda_69 said:

Ядрена заплаха срещу конвенционална. Къде е логиката. Нещо не си доразбрал.

https://news.sky.com/story/russia-vladimir-putin-orders-military-command-to-put-nuclear-deterrence-forces-on-high-alert-12553278

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, tantin said:

Това може да е съвсем вярно. Дори и днес да падне Зелински , нищо чудно съпротивата на украинците и диверсията да продължат още месец. А ако Запада даде още оръжия и прати наемници - Украйна ще стане новата Сирия или Ирак.

Напълно си прав. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 28 минути, Orbit said:

Фактът че Путин е обявил това публично е знак че Русия държи Западът да разбере че нещата са сериозни и отговорните лица да се държат съответствено. 

 

Това е ясно, само че това променя всички правила на предишното "стейтъс куо" при което  ядрено оръжие се използва само в отговор на ядрена атака от противника. (това е доктрината на СССР./и доскоро РФ и на САЩ)

Как го променя?

Всяка страна с 40 балистични ракети и толкова или повече ядрени глави може да си прави каквото иска, заплашвайки света с тях

Не схващате ли  разликата как се е променило "стейтъс куо-то"?

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Руска ракета е паднала близо до депо за ядрени отпадъци, а "ядрените оръжия са приведени в режим на специална готовност". 

Май дойде време да си строиме подземни бункери? 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Sekynda_69 said:

Сега ще си проличи истинската подкрепа за Украйна.

Тя вече си пролича: няма такава.

Политиката на Запада винаги е била "разделяй и владей".
Виждаме я тази политика в действие в момента.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Споменахте няколко пъти за ПТР Джавелин. Пред малко проверих една ракета струва : just the missile itself is $174,000.

Ако приемем , че парите все пак са важна част от живота излиза:

Богатите (САЩ) даряват ПТР на бедна Украйна пълна с дългове(50-70%от БВП), те я дават на беден войник, който стреля по стар съветски камион управляван от беден шофьор. По същото време разработчиците и производителите на Джавалин -а , сигурно са на Хавай на сърф.

 

И това е глобален свят и глобална политика.

 

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, Warlord said:

Руска ракета е паднала близо до депо за ядрени отпадъци, а "ядрените оръжия са приведени в режим на специална готовност". 

Май дойде време да си строиме подземни бункери? 

по-скоро да си приведем в ред вилите по селата. Ако България е мишена, то ракетка ще падне в София макс.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

Досега не съм видял нещо което да обори мнението ми, включително и от "сериозните" хора. 

Като изключим пълното ти неразбиране за цялостната геополитическа ситуция,
си напълно прав (за себе си). 🙄

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Руската делегация пристигна на новото място, избрано от Украйна за преговори - край река Припят на беларуско-украинската граница.

Към този момент, 17:19 часа българско време, разговорите не са започнали. Руснаците чакат украинците, уточниха от руското Външно министерство.

Минути по-рано се появи информация, че те вече са стартирали. 

Преговорите Киев-Москва вече се провеждат, съобщи РИА "Новости", но бързо се поправи.

За това, че срещата вече е започнала, съобщи украинската агенция УНИАН, позовавайки се на представителя на президента на Украйна в Конституционния съд Фьодор Вениславски.

Украйна прие да преговаря на беларуската граница сред разговор с президента Александър Лукашенко, потвърди по-рано самият Володимир Зеленски, цитиран от Агенция "Униан". 

"Договорихме се, че украинската делегация ще се срещне с руската без предварителни условия на украинско-беларуската граница, в района на река Припят", е заявил Зеленски след разговора с Лукашенко.

 

Според него Александър Лукашенко е поел отговорност, че всички самолети, хеликоптери и ракети, разположени на територията на Беларус, ще останат на земята по време на пътуването, разговорите и завръщането на украинската делегация.

Зеленски също така е помолил за помощ Байдън за личната му безопасност, а американският президент му я е предоставил, съобщи в изявление Джен Псаки, цитирана от АВС.

От Русия също потвърдиха, че Украйна е приела преговори на беларуската граница.

Украйна се съгласи да преговаря в Гомелска област в последния момент, руската делегация ще пристигне там, каза сътрудникът на президента Путин - Владимир Медински.

"Ние от своя страна гарантираме стопроцентова безопасност на маршрута, преминаването, ще чакаме украинската делегация", каза той пред медиите. Като подчерта, че руската делегация е готова на преговори по всяко време, предаде РИА "Новости".

Първоначално по-рано днес Зеленски отказа да преговаря в Беларус и заяви, че иска да преговаря за мир, но в друг град, на територията на страна, откъдето към Украйна не летят ракети. Той изреди Варшава, Будапеща, Братислава, Истанбул, Баку като примерни места за евентуална среща.

Руската държавна медия Russia Today пък съобщи, че според президента Лукашенко санкциите, които Западът готви за Русия, могат да доведат до Трета световна война.

"В момента се говори за банковия сектор, за SWIFT, петрола, газа. Това е по-лошо от война и може да тласне Русия към Трета световна война", коментира Лукашенко, като добавя, че изходът може да е ядрен конфликт.

"Но ние имаме опит. Обсъждали сме тази тема с Путин многократно. И ще оцелеем, няма да ни уморят от глад", заявява още беларуският президент.

https://dnes.dir.bg/svyat/ukrayna-prie-da-pregovarya-na-granitsata-s-belarus

 

 

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

FMm_3hwXEAA50je?format=jpg&name=4096x409

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://fb.watch/brmCxVJb3y/   Свален руски самолет на Харков https://fb.watch/brmFAoIj67/  https://www.youtube.com/channel/UC8Q3W3FQVU0LNyurjFSP89Q

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Last roman said:

по-скоро да си приведем в ред вилите по селата. Ако България е мишена, то ракетка ще падне в София макс.

Чернобил къде по-далеч беше.

Почне ли се, ще стрелят всички. По-добре да се загине от ударът, отколкото от радиацията.

И ще се чакат отново динозаврите, после маймуните и дай боже този път да не се появят хората, та да оцелее земята.

Зада заплаши така освен, че държи всички мирно и настрани от конфликта, показва сериозно притеснение. Явно има още някакъв проблем.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Sekynda_69 said:

Някой военни специалисти са скептични за хиперзвуковите ракети на Русия. Били блъф само за да сплашват.

Нали отстреляха обект до МКС Мир с такава.

Мисля, че първият ден когато унищожиха 82 та военни обекта на Украйна ПВО-то им. Ги използваха. Поне за 4 типа четох, едните мисля са те.  Дори се изненадах, че не им е сработило ПВО-то.

Дано скоро ги отпусне пост Ковид синдромът.

После може и да се разберат нещо. Хора сме все пак.

Ако трябва желязна завеса ще направим отново (с други граници), само да не си пречим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Atom said:

Цялостната ТИ геополитическа ситуация ми е напълно ясна. 

Ако имаше някакво разбиране, твоите коментари нямаше да са банално западно клише
и рецитал на западната партийна линия.

Няма лошо да имаш любим отбор ... но не се изживявай като коментатор; комично е.

Сега по същество:
"Ултиматумът" на Путим е списък с най-логични и прости условия, които по същество
изискват НАТО да няма войски и ракети по границата с Русия. Нищо повече.

Какво му е нелогичното на това изисксвание ... ако наистина искаш да има мир и да няма
противопоставяне?

Само че Западът не смята, че Русия е в правото си да поставя условия.
Условия ги поставя само Западът ... според тях.

С други думи, само аз мога да ти казвам ти какво да правиш; ти трябва само траеш.
Харесва ли ти тази твоя позиция?

С това се разправя Путин ... и както се вижда, той не приема отредената му от Запада
роля и позиция.

Ако ти намираш тази позиция за приемлива, тогава веднага се наведи да ми целунеш
ботуша и трай, ясно ли ти е.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, resavsky said:

Путин включи и ядрения шантаж в употреба. Категорично това е израз на безсилие.

Нещо като теб когато включваш своите възможностите във форума ? :)

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...