Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, Sekynda_69 said:

Защо смяташ че операцията на Путин не е добре планирана и с ясна стратегия. Путин иска да смени власта в Киев, удря само военни обекти и инфраструктури, не бие цивилни граждани, макар че при това положение намазват и цивилни и то заради ината на Зеленски.

Путин хубаво иска властта в Киев, но военната опрерация изглежда недобре планирана.
Колегата Кухулин много добре го е забелязал:

  • защо няма въздушна подготовка на целите
  • защо няма достатъчно авиационно и ПВО прикритие на колоните
  • защо няма прикритие от джавелините

Като видиш повредената техника от колоните ти става ясно, че те са тръгнали на парад,
а не на война.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наполеон съветва след като превземеш страната,да оставиш местният елит да я управлява. Мислите ли,че украински депутати,министри,полицейски шефове,кметове и прочие,ще се подчинят на Путин? Абсурд!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, resavsky said:

И продължават да са убедени че всеки който е против Путин / а и против Русия като цяло/ е фашист....

Използвам този твой цитат за отговор, защото не ми се рови да търся твой по ранен в който пишеш че украинската армия не е това което беше през 2014 г. 

С което се оказа напълно прав, за което адмирации. Аз да си призная се съмнявах....но !

Всеки долар, всеки цент от САЩ беше усвоен и то забележи ...по ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ !  В корумпирана държава като Украйна (както в различна степен и всяка източно-европейска държава) парите за военните нужди си отидоха точно на мястото. 

Защо бях малко скептичен?

Примерът Афганистан. И там американците наляха милиарди, а талибаните буквално започващи от нулата пометоха "новата модерна армия" която де факто се оказа, че я няма. 

При украинците обаче нещата се получиха. Създаде се не само боеспособна на теория, но и крайно мотивирана за отпор армия. При това се знаеше, че няма да получи нито един войник от Алианса в жива сила като помощ. 

Това е като някой двуметров 150 килограмов мускулест Бабаит да тръгне да те пребива, а полицията да ти казва - споко,  после какви глоби ще му наложим...

Някак си това натрапчиво и патосно :  Европа и САЩ готвят невиждани, нечувани, ужасни .....санкции,  казано с апокалиптичен тон ... не стига да се ...побъркаш от страх. 

...............................................

Друг въпрос 

Ясно, че украинските сили проявиха ..то*ки и скочиха смело на гръмко-възхваляваната руска модернизирана и с висок боен дух армия. Бият се добре !

Обаче - какво ще стане с елитните им части и по точно с паравоенните им формирования като Азов и т. н. ?  Те използват от години огромен бюджет, а след войната ако той бъде прекъснат/съкратен...какво става с тези юнаци ? Нали се сещаш, че ще предложат услугите си на..... кой какво плати. Било то индивидуално като килъри в ъндър-граунда, било то като отделения за охрана на някой си

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Sekynda_69 said:

Самият той каза от бункера си на Кирето, че можем и да не се чуем вече. Демек ще падне като "герой" за Украйна, а същевременно цивилни и военни гинат заради този " героизъм " на Зеленски. Това показва че той е фанатик и нищо повече ...

Напълно съм съгласен. Точно това си мисля и аз. 

Но почне ли се с цивилните жертви, ситуацията се обръша на 180°: Зеленски автоматично
става герой, а руснаците стават нашествениците и окупаторите.

Тази война имаше смисъл само ако беше тридневна, кулминираща със свалането от власт
на Зеленски - без нито една цивилна жертва (или само няколко по погрешка).

Но като почнеш да трепеш мирното население, ти си вече Хитлер и Милошевич и си
заслужаваш съдбата.

Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, gmladenov said:

Но като почнеш да трепеш мирното население, ти си вече Хитлер и Милошевич и си
заслужаваш съдбата.

Путйи не трепе цивилно население нали. Това че между сухото гори и мокрото не оправдава Зеленски

Link to comment
Share on other sites

Преди 34 минути, gmladenov said:

Путин хубаво иска властта в Киев, но военната опрерация изглежда недобре планирана.

Може и така да е, може и да е планирана добре, но да не се върши добре заради психологическият фактор. От видеата на пленени руски войници, млади дори ги бих сравнил с деца, се вижда колко са гузни. Един беше хванал главата си с ръце, докато слуша зверските закани на украинец. Но какво да правят горките, изпълняват заповеди.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

Путйи не трепе цивилно население нали. Това че между сухото гори и мокрото не оправдава Зеленски

В Харков нали се водят улични боеве. Значи вече се е стигнало до излишни мирни жертви.

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, gmladenov said:

В Харков нали се водят улични боеве. Значи вече се е стигнало до излишни мирни жертви.

Във всяка война се дават цивилни жертви. Страшното е когато станат много, а в украйна виждаме колко са фанатизирани, съгласни са на самоубийство ако трябва за да спрат Путий. Ще лягат по земята препречвайки пътя на танковете, когато се стигне до завземането на власта в киев. Всичко зависи от Путий, колко е милостив.

Редактирано от Sekynda_69
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, scaner said:

Разследващият журналист Христо Грозев коментира загубите на руснаците и заплахата от ядрената война

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://fb.watch/bsG0QIE6oM/ Баирактар в действие.https://www.facebook.com/100069092624537/posts/261571766155909/ Черниговска област.https://fb.watch/bsGiGHNTGU/ 

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ПУТИН Е ОТСТРАНЕН ОТ ДЛЪЖНОСТ!

Верно, от длъжността "почетен председател" на международната организация по джудо, по желание на много нейни членки :)

 

Видео, отношението на жителите към окупаторите в Бердянск:

https://t.me/nexta_live/18544

https://t.me/nexta_live/18565


Квартира в Харков:

https://t.me/nexta_live/18561

 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не възприемам засиления акцент върху Зеленски. 

При бедствия и авария от всякакво естество - природни, епидемично-бактериални, военни, сеизмологични и т. н.  приоритет се дава на специализираните органи и техните най-видни представители. 

В случая комикът Володимер Зеленски е никой да коментира и да се изявява като компетентно (експертно) лице. И дори като лидер не става ...нещо като бг (талантливия) комик Нейчо Нейков да призове нацията

Хубаво е да се даде приоритет на някой висш военен ....герой командвал успешна операция срещу руското настъпление (Нали ги има в изобилие по клиповете) 

На Украйна и трябва някой по харизматичен лидер .....

Според мен дори и кака Юлия Тимошенко да развее плитките си ...ще има повече ефект ! 

...........................................................

Това са кусурите на Зеленски - некомпетентност и липса на авторитет, визия.  Иначе за произход не съм съгласен - човек се чувства такъв какъвто е, каквато е средата му, каквото е семейството му.  Може и да е "чист" руснак и пак да прегърне украинската кауза 

......................................................................

Филон Александрийски - уважаван еврейски равин и първенец на юдейската диаспора в Александрия. 

След кръвополитията между евреи и елинизирани, Властелинът на Света - Гай Калигула иска обяснения.  Общностите изпращат свои представители. Филон е оторизиран да защити действията на александрийските евреи. Мотивите : Евреите не искат да се кланят на статуя на Калигула. Това трябва да каже право в очите на Неуравновесения и вманиачен император.... Рави Филон.  И той го казва ........

Натам....Филон пише в ...подсъзнание .... Гневът на Императора беше ужасен....Бог ни изостави.....

Но явно Бог не го е изоставил - Рави Филон се завръща в Александрия с...ЦЯЛА глава. 

Обаче родният му племенник - син на брат му на име : Тиберий Юлий Александър се изявява от римлянин по-римлянин. Дясна ръка и най-доверен човек на Веспасиан, след това на сина му Тит, лично един от главнокомандващите и  размазал юдейското въстание, избил  десетки хиляди сънародници....

Почетен в сан Патриций и Велик Римлянин

................................

Толкоз за евреи, инородци и не истински ......националности 

 

 

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Евристей said:

Това са кусурите на Зеленски - некомпетентност и липса на авторитет, визия. 

Напълно съм съгласен. Той не е никакъв държавник и е напълно неадекватен.
Но както се показва, противникът също не знае какво прави ... и Зеленски удари джакпота.
Изведнъж се оказа, че е обединител на нацията.

Редактирано от gmladenov
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Кухулин said:

Знам, но  не чул или чел  за пристигане на такива хора.
Има украински емигранти,  говори се за чеченци, сражаващи се на страната на Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=522318379253164&id=100044250194747 Погледите са достатъчни за това ,което става в Русия. https://fb.watch/bsHgp7OX6n/ Руска ракета в украйнски дом

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам чувство, че сме на селски мач и сме седнали да броим головете или гафовете на съдията..  а у нас умнокрасивите са на път да вземат властта..     :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Знам, но  не чул или чел  за пристигане на такива хора.
Има украински емигранти,  говори се за чеченци, сражаващи се на страната на Украйна.

Пишеше, че пристигат, май британци (които ми се видяха прекалено брадати за такива). Намекнаха, че може и наши да ходят по желание. 

А чеченците са на страната на Русия, те имат да си връщат от предишните конфликти на украинската група (батальон)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребител
Преди 26 минути, miroki said:

Пишеше, че пристигат, май британци (които ми се видяха прекалено брадати за такива). Намекнаха, че може и наши да ходят по желание. 

А чеченците са на страната на Русия, те имат да си връщат от предишните конфликти на украинската група (батальон)

Има съществена разлика между британец и англичанин, разбира се ако това имаш предвид. Иначе, от днес ако има доброволци от острова, са повече от добре дошли на украинска територия. Дори правителството се е ангажирало да платибилетите и режийните.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...