Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 11 минути, gmladenov said:

А на теб хрумвало ли ти е кой определя световния ред?

След като на теб ти е хрумвало и си наясно с тези неща, кажи какво според теб трябваше да направи Зеленски в частност и Украйна като цяло?  На мен не ми е хрумвало и не знам, пък  в случая и не ме интересува кой определя световния ред. Интересува ме какво е трябвало да направи "малкия" в случая Украйна.  Не за друго, а защото ние също сме малки и така ще си вземем поука какво е правилното действие при подобна ситуация. Затова и питам.

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 7 минути, Atom said:

... кажи какво според теб трябваше да направи Зеленски в частност и Украйна като цяло? 

След като вече са изпуснали всички шансове да си опрявят отношенията с Русия, Зеленски и
Украйна в момента трябва да надигнат вой до небесата, че са жервти на агресия ... и веднага
да се предадат, за да няма жертви.

След като се предадат, да се споразумеят с Русия за това тя какво иска ... и всички управляващи
да изчезнат в изгнание.

Зеленски, обаче, се репчи. Така условията на Русия пак ще бъдат изпълнени ... но след като са
дадени излишни жертрви и след като Русия е завзела Киев и Украйна е победена. А самият
Зеленски може да го убият или най-малкото съдят ... ако не се спаси сам преди това.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кампанията в Западна Украйна е открита. Житомир:

https://t.me/WarLife/7271

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

Да бяха свалили гащи пред Русия- това ли им предлагаш?

Да, нямат никакъв друг избор в момента. Да бяха мислили по-рано докъде води политиката им.

Западът няма да воюва с Русия и Китай заради Украйна ... и го сигнализра съвсем ясно.
Единственото, което зависи от Украйна в момента, е колко невинни хора ще загинат заради
неадекватността на техните политици.

Пак да кажа, в момента гледаме на живо националната катастрофа на Украйна ... предизвикана
от неадекватните им политици.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

След като вече са изпуснали всички шансове да си опрявят отношенията с Русия, Зеленски и
Украйна в момента трябва да надигнат вой до небесата, че са жервти на агресия ... и веднага
да се предадат, за да няма жертви.

След като се предадат, да се споразумеят с Русия за това тя какво иска ... и всички управляващи
да изчезнат в изгнание.

Путин не иска нищо от Зеленски.  Иска чичо Сам да му обърне внимание. Иска договорка с Големия Брат оттатък океана.  Иска ново преразпределение на света, нова Ялта.  Може ли Зеленски или който и да е  от Украйна да даде на Путин това което иска?  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Да, нямат никакъв друг избор в момента. Да бяха мислили по-рано докъде води политиката им.

Западът няма да воюва с Русия и Китай заради Украйна ... и го сигнализра съвсем ясно.
Единственото, което зависи от Украйна в момента, е колко невинни хора ще загинат заради
неадекватността на техните политици.

Пак да кажа, в момента гледаме на живо националната катастрофа на Украйна ... предизвикана
от неадекватните им политици.

И провала на политиката като цяло, в Европа.

Редактирано от Orbit
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Иска ново преразпределение на света, нова Ялта. 

След като постави марионетно правителсто в Киев, Путин е постигнал целта си ... без да се среща и договаря със световните лидери.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, новорегистриран2 said:

Кампанията в Западна Украйна е открита. Житомир:

https://t.me/WarLife/7271

На много места съобщават за екшън, но засега малко клипове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Кухулин said:

На много места съобщават за екшън, но засега малко клипове.

И за летището на Ровно пишат, че се водят престрелки.

https://t.me/boris_rozhin/22698

Толкова за предположенията, че Украйна ще се дели и че няма да настъпват към западната част. Което е добре за нас, защото ще насочи бежанския поток към нас, а не към поляците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 минути, gmladenov said:

След като се предадат, да се споразумеят с Русия за това тя какво иска ... и всички управляващи
да изчезнат в изгнание.

Зеленски, обаче, се репчи. Така условията на Русия пак ще бъдат изпълнени ...

Зеленски е символ на нацията.

Без нация хората сме нещо друго, и не сме ние. 

Виждате украинците като смешни и жалки, наричате ги  промити  мозъци, че не се предадат или че правят "молотови",  но вие какви направихте?

Вие например се върнахте в България от САЩ (къде другаде -освен в нацията от  която сте част, и в държавата която ви дава закрила като член нацията) пишете в национален форум..Бихте ли се предали на окупаторите, които влизат със сила, без да са ви питали? Не вярвам,
Е тогава не съдете никого и не давайте съвети!

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, новорегистриран2 said:

И за летището на Ровно пишат, че се водят престрелки.

https://t.me/boris_rozhin/22698

Толкова за предположенията, че Украйна ще се дели и че няма да настъпват към западната част. Което е добре за нас, защото ще насочи бежанския поток към нас, а не към поляците.

Което донякъде помага на нас или ще помогне икономически в бъдеще(нещо, което се разглеждаше в една друга тема във форума). Млада работна ръка, европейци по произход и една част от тях с български корени или самосъзнание. Иронично, но може и да не се стигне до внос на работна ръка от източно азиатските държави...заради проклетата война.

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

След като постави марионетно правителсто в Киев, Путин е постигнал целта си ... без да се среща и договаря със световните лидери.

 

Глупости.  Колко ресурси трябва да налее в окупационен корпус, ресурси в "подходяща" полиция, жандармерия, други силови структури и разни служби.   Колко струва верността на Чечня на Русия? Но не само официалните бюджетни пари, а всичко което Русия плаща по най-различни "канали".

"Глава Чечни Рамзан Кадыров раскрыл, сколько дотационный регион получает из федерального бюджета. По его словам, на содержание Чеченской Республики ежегодно тратится 300 млрд рублей. Он признал, что в случае отделения от России регион не продержался бы и 3 месяцев."
https://secretmag.ru/news/bez-rossii-nikak-kadyrov-rasskazal-vo-skolko-obkhoditsya-soderzhanie-chechni-24-01-2022.htm

Колко време ще поддържа Русия това марионетно правителство?

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

Е тогава не съдете никого и не давайте съвети!

Давам съвети, защото не мога да гледам как мрат невинни хора заради глупостта на
самозабравили се политици. Толкова ме е яд от случващото се, че с голи ръце бих удушил
отрепката Зеленски. :stena:

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, gmladenov said:

Давам съвети, защото не мога да гледам как мрат невиини хора заради глупостта на
самозабравили се политици.

 

"Глупавият" Зеленски е символ на нацията

Без нация хората сме нещо друго, и не сме ние

Вие например се върнахте в България от САЩ (къде другаде -освен в нацията от  която сте част, и в държавата която ви дава закрила като член нацията) пишете в национален форум..Бихте ли се предали на окупаторите, които влизат със сила, без да са ви питали, защото Президенът Радев според вас е глупав?

 

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Atom said:

Глупости. 

Русия ще влезе в Киев за малко, ще свика преговори ... от позицията на окупатор ... и ще се изтегли.

Не вярвам Путин да е толков глупав и да си мисли, че може да поддържа окупация в Украйна.
Колкото повече време прекарва той там, толкова по-зле за него.

Целта на войната е по-проста, отколкото изглежда: украинският народ да види, че Русия не се
шегува ... и че Западът няма да пролее и капка кръв за Украйна.

Последният месец показа, че Зеленски не ги разбира тези две неща ... а идещите политици в Украйна
ще трябва да ги знаят много добре.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, nik1 said:

"Глупавият" Зеленски е символ на нацията

Като е докарал нацията до национална катастрофа, най-добрият му ход е да се предаде.
Ако не ще го запомнят като президентът, който упорито се съпротивляваше на Русия и
така заради него загинаха хиляди (недай си боже и повече) невинни жертви.

Ти май не разбираш нещо принципно:
Както Западът не дава на Иран, Ирак и друди да имат самостоятелна и независима политика,
Русия не иска Украйна да играе по свирката на Запада.

Отвратителна несправедливост; няма спор ... но и няма друг начин.

Така че украинците щат не щат ще трябва да игратя по свиркаъа на Москва ... щото иначе ще
тя ще ги нападат, както в момента.

Отвратителна несправедливост; няма спор ... но и няма друг начин.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, Димитър Йорданов said:

Което донякъде помага на нас или ще помогне икономически в бъдеще(нещо, което се разглеждаше в една друга тема във форума). Млада работна ръка, европейци по произход и една част от тях с български корени или самосъзнание. Иронично, но може и да се стигне до внос на работна ръка от източно азиатските държави...заради проклетата война.

:) Това е малко расистко , аз ще кажа нещо малко сексистко (надавам се разбирате от лека  ирония)
Украинките са в топа на най-красивите  жени (това не е според украински  класации, а западни)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, gmladenov said:

Русия ще влезе в Киев за малко, ще свика преговори ... от позицията на окупатор ... и ще се изтегли.

Не вярвам Путин да е толков глупав и да си мисли, че може да поддържа окупация в Украйна.
Колкото повече време прекарва той там, толкова по-зле за него.

Абе човек ти гледаш ли какво пишеш?  Как се поддържа руско марионетно правителство в Украйна, без там да има засилено руско присъствие?  Какъв е "срокът" на един политик в Украйна. Виж колко мандата карат президентите там. Само Кучма е изкарал два мандата. Всички останали са по един и аут, един и аут. 

С други думи при "нормални условия" там не може да задържиш дълго един управляващ, а какво остава за марионетно правителство без масивна финансова, силова и всякаква друга поддръжка.

Путин може да спечели всички битки в тази война, да разгроми изцяло армията и да избие политиците, но не може да спечели войната.   За да я спечели, трябва да не излиза от Украйна и то задълго.

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 минути, gmladenov said:

Като е докарал нацията до национална катастрофа, най-добрият му ход е да се предаде.
Ако не ще го запомнят като президентът, който упорито се съпротивляваше на Русия и
така заради него загинаха хиляди (недай си боже и повече) невинни жертви.

Попитах ви нещо,ни явно не разбирате. Нищо аз съм упорит Прометей

Без нация хората сме нещо друго, и не сме ние

Вие например се върнахте в България от САЩ (къде другаде -освен в нацията от  която сте част, и в държавата която ви дава закрила като член нацията) пишете в национален форум..Бихте ли се предали на окупаторите, които влизат със сила, без да са ви питали, защото Президенът Радев според вас е глупав?

Радев ще бъде поруган, влачен и съден от окупатора , заради политическите му решения

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...