Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 минути, nik1 said:

Прав си
За САЩ съм се объркал, но за СССР - не.
СССР няма легален "наследник", следвателно заявеното "No first use" от СССР не се отнася за РФ, кио

Ники иначе си прав в официалната военна доктрина на РФ се допуска използването на ядрен удар изпреварващ, както и САЩ - ианската.

Това за първи път се декларира когато Путин предаде спорни територии на Китай, явно са го притискали за повече но той тогава се опъна и го каза на глас. Иначе си лъжлив и продажна твар но в това отношение си мисля че не ще излъже.

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители
Преди 2 минути, Capitainofmarine said:

Ники грешиш.

 РФ се обяви за правоприемник на СССР и даже пое и изплати външния дълг!

Не съм убеден. Ще проуча.

Дълговете може да са уредени с някое споразумение между страните от разпадналият се СССР.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ужким щяха да изключват руснаците от SWIFT, пък се оказа, че е само някои банки...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Не съм убеден. Ще проуча.

Дълговете може да са уредени с някое споразумение между страните от разпадналият се СССР.

Не знам да намериш за друго споразумение за разпада на СССР и дълговете освен устното отБелая Вежа Белорусия.

Всички държави напустнаха СССР с Декларации за независимост.

Потърси в руската декларация за независомост или в Договор о правопреемстве в отношении внешнего госдолга и активов СССР

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 36 минути, resavsky said:

Тя тази мечка я гледаме вече четвърти ден как само се излага.И от ден на ден нещата стават по зле.Това за ядреното оръжие си е шантаж.Израз на безпомощност след неуспехите на бойното поле.

Защо да е шантаж, напълно реално е да избухне ядрена война, то така са ставали големите войни на вреемето, възникват от по малки военни конфликти. Виж например 1 световна война, възниква от малък конфликт в сараево мисля че беше. Разбира се че има предпоставки които зреят преди това и чакат само искрата.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Capitainofmarine said:

Ники грешиш.

 РФ се обяви за правоприемник на СССР и даже пое и изплати външния дълг!

Мисля че към 2017 ( или 2019, не си спомням точно) изплатиха външния дълг на всички членки на СССР.

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

Все си мисля че хиперзвуковите ракети нямат голяма точност, но не знам, китайската е паднала на 30 километра от целта. Това обаче няма значение ако ракетата носи ядрен заряд. Ако бъде засечена, според мен може да бъде обезвредена със лазерен лъч.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, новорегистриран2 said:

Ужким щяха да изключват руснаците от SWIFT, пък се оказа, че е само някои банки...

Кофти а? :)

Редактирано от Orbit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://fb.watch/brvJCiYaYH/ Баирактар унищожава руски Бук в района на Малина житомирска област.

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Orbit said:
Преди 18 минути, новорегистриран2 said:

Ужким щяха да изключват руснаците от SWIFT, пък се оказа, че е само някои банки...

Кофти а?

С времето ще ги изключат от всички банки от ЕС и САЩ. ще останат само китайски, индийски, бразилски.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Sekynda_69 said:

С времето ще ги изключат от всички банки от ЕС и САЩ. ще останат само китайски, индийски, бразилски.

С времето може да няма нито ЕС нито САЩ. :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

https://www.vedomosti.ru/politics/articles/2020/06/02/831728-putin-utverdil-spisok-opasnostei

Президент Владимир Путин 2 июня утвердил своим указом «Основы государственной политики Российской Федерации в области ядерного сдерживания». Критерии применения Россией ядерного оружия в сравнении с утвержденной в 2010 г. военной доктриной не изменились: Москва может его применить в ответ на нападение на нее или ее союзников с использованием ядерного оружия или другого оружия массового поражения либо в случае агрессии с обычным оружием, если «под угрозу поставлено само существование государства».

---------------------

Е то излиза, че Путин намеква или внушава, че може да използва ядрено оръжие без съобразяване с правилата на РФ.
Това като цяло не е добре...

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Sekynda_69 said:

Какво намекваш, за 3 световна ли, тогава няма победител и победени. 🙂

Не, просто казвам че всяко нещо с времето си. Ще изключат Русия тогава когато са сигурни че няма това да навреди на Европа или САЩ. Но до тогава има време....

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, nik1 said:

https://www.vedomosti.ru/politics/articles/2020/06/02/831728-putin-utverdil-spisok-opasnostei

Президент Владимир Путин 2 июня утвердил своим указом «Основы государственной политики Российской Федерации в области ядерного сдерживания». Критерии применения Россией ядерного оружия в сравнении с утвержденной в 2010 г. военной доктриной не изменились: Москва может его применить в ответ на нападение на нее или ее союзников с использованием ядерного оружия или другого оружия массового поражения либо в случае агрессии с обычным оружием, если «под угрозу поставлено само существование государства».

---------------------

Е то излиза, че Путин намеква или внушава, че може да използва ядрено оръжие без съобразяване с правилата на РФ.
Това като цяло не е добре...

Това са глупости, Путин не може сам да натисне копчето, това го правят генералите .

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Orbit said:

Не, просто казвам че всяко нещо с времето си. Ще изключат Русия тогава когато са сигурни че няма това да навреди на Европа или САЩ. Но до тогава има време....

Русия не вреди нито на САЩ, нито на европа, с тази война в украйна, нараства военното напрежение, това е опасното и за двете страни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, Atom said:

Абе знам ли. Тя и войната уж беше само шантаж, ама днес е жива реалност.

Блъфира Владимир Владимирович. Внимавайте с мен че съм опасно луд. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо е необходимо да се воюва в населените места?

Не е е ли по-логично военните действия да се водят на определени за целта места без да се нанасят ненужни щети по хора и инфраструктура?

Ясно ми е, че няма как политици и военни да се съберат и да се разберат вместо да седят на безопасно място в приятна компания, но все пак това да се дава оръжие на неподготвени хора в населени места и да се нахъсват да се отбраняват не е много разумно. 

Тоя филм сме го гледали вече много пъти и може би е време да се промени сценария. Не смятам, че заради проблемите или амбициите на шепа хора трябва да страдат милиони други такива. Ситуацията е провал на така наречените елити. Те просто трябва да бъдат уволнени след като не са се справили с поставените задачи на работното им място. 

Работата малко прилича на развод - родителите се карат и правят мизерии от които страдат децата, които имат най-малко вина. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 17 минути, Sekynda_69 said:

Това са глупости, Путин не може сам да натисне копчето, това го правят генералите .

Хайде по-сериозно...Генералите натискат копчето  по заповед на Президента

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, resavsky said:

Блъфира Владимир Владимирович. Внимавайте с мен че съм опасно луд. 

Благодаря че ме разсмя! 

А пропо допреди три дена така мислеха Байден и Зеленски! Блъфира Путя, явно е добър покерджия. Оказа се че въобще не играе в покер, той само "черен петър"...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Помниш ли преди време говорихме за злато и валутни резерви не помня в каква тема, но темата е без значение, помня щатите отказваха да предадат на фрау Меркел обратно злтните резерви. Тогава подхвърлих информция за продажба на Китай от САЩ на злато което се оказаха позлатени кюлчета!? ...

Беше в твоята тема за възможен ли е нов златен стандарт. Признавам, ти беше прав, аз грешах тогава. Да, според мен не само е възможен, а и много вероятен. Само като отклонение, вчера прочетох, че госпожа Меркел я ограбили в супермаркета - лична карта, кредитни карти, всичко... Охранителят й ни чул ни видял. Някои хора не забравят никога нищо. Между другото, Германия още не си е върнала напълно изнесеното в САЩ злато, процесът се точи с години, все някога, може би.

Преди 1 час, Capitainofmarine said:

За себе все пак не съм сигурен дали можем да го наречем търговска война или цивилизационен сблъсък, признавам... Предпочитам западната цивилизация с всичките и недостатъци и се срахувам от китайския икономически и цивилизационен модел, в последно време често общувам с китайски олигарси. Разбира се в качество на услугопродаващ човек, няма да пропагандирам тяхното отношение... Предпочитам англичани и американци в краен случай руснаци... Разбираш ли ме, не мога повече кажа, разбираш защо, и без това казвам прекалено много?!

++ Аз също предпочитам западната цивилизация, тръпки ме побиват от китайската система за социален контрол върху всяка постъпка и дори мисъл на човек. Притеснява ме само, че на Запад има все повече фенове на този тип контрол, като започнеш от цензурата в социалните медии и патентованите проекти на Гейтс за чипиране на хората и биоданни за всеки индивид, свързани с кредитното му досие. Това не е фантастика, а реалност, пълно е с психопати на много високо ниво с много власт.

Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Заради това Путин дълго време се надяваше да уговори ЕС И САЩ. Но САЩ и ЕС не протягат ръка за равноправно партньорство, не искат. Мислят си анимационни фейкове и както някой нагоре написа Рокет бой 2. Е грешат и Украйна е полето за демонстрация! Жалко за прекрасната страна, жалко за прекрасните хора които я населяват, аз реално обичам Украйна...

Да, така е. Още от времето на Горбачов и Елцин /Путин чия креатура е, ако не на Елцин/, копнежът на "новите руснаци" беше да ги признае като равностойни на Запада. Уви, не се получи.

Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Зеленски е обикновен комик който не разбира даже какво става, знаеш за контактите писал съм ти в тая връзка, много коктейл тип балтийски чай, но вместо чай вътре коняк. Погледни моториката и движенията на тялото в последните три - четири дни... 

Впрочем него ще го самоубият. На Русия е нужен жив и здрав за да могат да притиснат САЩ и ЕС със свидетел. Тогава им се връзва цялата свидетелска линия Янукович - Зеленски, Порошенко въобще не им е нужен и на едните и на другите... Ти ме разбираш нали?! 

Последният с своето "дис ис шорт калашников" си се обезцени и Путин вече не е готов да му дава убежище от чисто човешки мотиви въпреки че преди седмица го заяви като готовност...

+++ Тук не съм наясно, нямам информация, само фрагменти от такава. Възможна хипотеза - Зеленски да е "превербуван агент" на руските служби, а те не прощават на изменници; друга вероятност, той да е свързващо звено между руски и американски служби; трета, най-вероятно, просто да си е един зависим от алкохол и други вещества актьор и честен човек, патриот на Украйна. Сигурно има поне още дузина вероятности, взаимно отричащи се, това, което виждаме е президент патриот, с много уговорки, лично за мен. /Патриот е и душа дава, но не свойта душа, брате, а душата на народа - Ботев/

"дис ис шорт калашников" се изживява като Алиенде преди да го застрелят, само че повторението на историята е фарс.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Хайде по-сериозно...Генералите натискат копчето  по заповед на Президента

На теория (по закон) е така,но на практика може и да не се получи... Може да има много и най-различни причини да не се случи... Като всеки случай е индивидуален...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Хайде по-сериозно...Генералите натискат копчето  по заповед на Президента

На теория (по закон) е така,но на практика може и да не се получи... Може да има много и най-различни причини да не се случи... Като всеки случай е индивидуален...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Хайде по-сериозно...Генералите натискат копчето  по заповед на Президента

На теория (по закон) е така,но на практика може и да не се получи... Може да има много и най-различни причини да не се случи... Като всеки случай е индивидуален...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...