Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 34 минути, Sekynda_69 said:

Възможно също тази новина да е фейк

Като напишеш Солнцепек Украйна излизат две страници с материали на основа на този клип и Ютюб анализи също. ТОС 1А е с ново подобрение и е на шаси на камион. Не се очаква да го ползват там.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 12 минути, boyko said:

Абе, че се сетих, утре как точно ще празнуваме 3-ти март? Рашките ще споменаваме ли, или ще са ни освободили евро-атлантическите партньори?

Как няма да ги споменаваме. Путин не е Русия.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен Путин е смъртоностно болен, и преди да пукне гледа да си построи гроб, могила, паметник на велик политик, мъдрец, владетел....казват все повече се задълбочава в житейството на  цар Петър.  СМСМ

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://t.me/s/Doninside

 

Още една гледна точка: на коментатор от Донецк.  Ето какви коментари :

- някой се борят за мир от 8 години, а други от цели 4 дена

- за децата от бомбоубежищата в Донецк - в Путин е единствената надежда за защита.

Изглежда че най-голямата популярност на Путин е в отцепилите се райони.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Информация о якобы "неисчислимых" потерях группировки российских войск — это целенаправленная дезинформация

Ни военнослужащие срочной службы, ни курсанты учебных заведений в спецоперации не участвуют

Российские военные устраняют реальную угрозу России, исходившую до недавнего времени с территории Украины

498 российских военных погибли при исполнении воинского долга, 1597 получили ранения

По подтвержденным данным, количество пленных военнослужащих силовых структур Украины составляет 572 человека

Уничтожены 47 украинских самолетов на земле и еще 13 в воздухе, 484 танка

Среди националистов и военнослужащих силовых структур Украины потери составляют: более 2870 убитыми и около 3700 ранеными


©️ Минобороны РФ

InsideDonetsk
 
- Тази информация е според Донецкия коментатор в Телеграм.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Skubi said:

Според мен Путин е смъртоностно болен, и преди да пукне гледа да си построи гроб, могила, паметник на велик политик, мъдрец, владетел....казват все повече се задълбочава в житейството на  цар Петър.  СМСМ

Не се знае доколко е болен ... но за останалото си напълно прав.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

....и някога в бъдещето ще се носят легенди ,че великият диктатор е бил висок повече от два метра,също както благородният си предтеча.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Garabadouble said:

....и някога в бъдещето ще се носят легенди ,че великият диктатор е бил висок повече от два метра,също както благородният си предтеча.

Ще се носят само при положение,че Русия победи... Защото победителите пишат историята,иначе - йок...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От Дарик:

Арестуваха над 60 мъже, подлежащи на военна служба в Украйна, при опит да преминат в Молдова

 
 
991-ratio-ukrajna-usilva-kontrola-na-granicata-s-belarus.jpg
2 март 2022 17:57
Граничната охрана на Украйна арестува над 60 мъже при опит да преминат незаконно границата с Молдова, предаде ДПА, като се позова на украинските власти.
Те опитали да напуснат Украйна през река Днестър. След като били задържани, незабавно били предадени на военните власти.
 
 


Заради въведеното непосредствено след нападението на Русия военно положение в Украйна мъжете на възраст между 18 и 60 години нямат право да напускат страната.

Вчера бяха арестувани и предадени на армията 16 украинци. Твърди се, че някои от тях са опитали да подкупят граничарите, за да ги пропуснат.
 
 
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Русия е публикувала своите изисквания за преговорите: https://t.me/toporccc_live/3260
Изглеждат непосилни за удовлетворяване от Украйна, но алтернативите не са добри.

 

Лавров о целях российской спецоперации на Украине:

✅ Крым – это часть России.

✅ Признание Донецкой, Луганской народных республик в границах Донецкой и Луганской областей.

✅ Демилитаризация, которая должна иметь параметры. Там не должно быть вообще никаких вооружений, которые могут угрожать безопасности Российской Федерации.

✅ Денацификация. Точно так же, как фашистская Германия была подвергнута такой процедуре.

✅ Украинцы сами должны решать, после того как закончится этот развязанный ими конфликт, который мы сейчас пытаемся завершить, как им дальше жить.

Наши переговорщики готовы ко второму раунду обсуждения этих гарантий с украинскими представителями. Но только украинские представители опять, как и на первой встрече, пока не подтверждают проведение второго раунда. Будут затягивать. Думаю, что им ещё и американцы не разрешают. В самостоятельность Киева сейчас никто не верит вообще

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

ЕС изключи ВТБ и още 6 банки от Русия от SWIFT и се изолира от инвестиционния ѝ фонд

В списъка влизат:

  • VTB, втората по големина банка в Русия, в която са 20% от банковите активи на страната, смятана за системно важна финансова институция и вече санкционирана от САЩ в четвъртък, вечерта след руската инвазия;
  • Внешэкономбанк (ВЕБ), банката за развитие, чийто ръководител се назначава пряко от Путин;
  • "Банк Россия", наричана от някои западни представители "личната банка на Путин";
  • "Промсвязьбанк", важна за финансиране на отбранителния сектор;
  • "Банк Откритие";
  • "Новикомбанк";
  • "Совкомбанк".

За тази тежка санкция, изолираща в голяма степен Русия от международната банкова система, имаше консенсус едва на третия ден от руската инвазия - в събота вечерта - тъй като преди това водещи в ЕС държави като Франция, Германия и Италия бяха против.

Цялата статия: https://www.dnevnik.bg/sviat/2022/03/02/4319065_es_izkljuchi_vtb_i_oshte_6_banki_ot_rusiia_ot_swift_i/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, gmladenov said:

Русия е публикувала своите изисквания за преговорите: https://t.me/toporccc_live/3260
Изглеждат непосилни за удовлетворяване от Украйна, но алтернативите не са добри.

 

Лавров о целях российской спецоперации на Украине:

✅ Крым – это часть России.

✅ Признание Донецкой, Луганской народных республик в границах Донецкой и Луганской областей.

✅ Демилитаризация, которая должна иметь параметры. Там не должно быть вообще никаких вооружений, которые могут угрожать безопасности Российской Федерации.

✅ Денацификация. Точно так же, как фашистская Германия была подвергнута такой процедуре.

✅ Украинцы сами должны решать, после того как закончится этот развязанный ими конфликт, который мы сейчас пытаемся завершить, как им дальше жить.

Наши переговорщики готовы ко второму раунду обсуждения этих гарантий с украинскими представителями. Но только украинские представители опять, как и на первой встрече, пока не подтверждают проведение второго раунда. Будут затягивать. Думаю, что им ещё и американцы не разрешают. В самостоятельность Киева сейчас никто не верит вообще

Тези въпроси в момента не са актуални.

Текущите преговори са за спиране на огъня. Следващите са за отвеждане на войските. И чак после може да се мисли в по-далечна перспектива. Ако руснаците настояват само на горните условия, утре украинците ще ги пратят при руския военен кораб, и толкова с преговорите. Вероятно преговорите в момента са предварително обречени.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кухулин said:

В замяна на какво?

Не знам, утре ще видим. Но изброеният списък не е за преговори от ден и месец. И не могат такива да се водят под оръдейният огън. Не се прави така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Не знам, утре ще видим. Но изброеният списък не е за преговори от ден и месец. И не могат такива да се водят под оръдейният огън. Не се прави така.

Руснаците веднъж вече спряха огъня без никакъв ефект. Втори път няма да го спрат без отстъпки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Кухулин said:

Руснаците веднъж вече спряха огъня без никакъв ефект. Втори път няма да го спрат без отстъпки.

Реално огъня не е спирал нито за момент. Но както и да го погледнеш, под огъня може само капитулация да се подписва. Тогава обаче преговорите са безсмислени, докато сега все пак се говори за такива. Утре ще разберем какво ще се случи, макар че аз съм силно скептичен. Но сега за капитулация не става дума, за признаване на Крим към Русия - хептен.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...