Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Така е, пробват различни подходи. Но такова управление ще ги засмуче в блатото, те трябва да хвърлят сили за всеки административен център за да го удържат. А те нямат толкова сили, дори да почнат масова мобилизация. Всичките тези войници трябва да ядат, населението и то трябва да се изхранва.

Изобщо няма да се занимават с това, ако нещата се закучат. Лавров го каза в прав текст - украинците да се оправят сами.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 9 минути, Atom said:

Какво да му гледам аргументите. Да не би да съм специалист и да им знам терминологията. Човекът казва преговори се водят след като е спрял огъня. Може да има пред вид преговори за мир. Ей сега например по телевизията казаха за "преговори за спиране на огъня".   Останалите им викат консултации.  За како точно преговарят, знаеш ли?

Губещата страна не е в положение да поставя условия. Или капитулира  за да спаси населението с известен пазарлък за собствените кожи или продължава и показва, че не я е еня за собствения народ.

 Впрочем Русия не беше длъжна да отваря преговори. Те са да се спре безумната съпротива за спасяване на мирното население. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Кухулин said:

Изобщо няма да се занимават с това, ако нещата се закучат. Лавров го каза в прав текст - украинците да се оправят сами.

Ами украинците това искат. И ще действат в тая насока, и хич няма да е добре за Русия. Тя някак трябва да излезе от тая война. Как? Или ще наложат и задържат властта със сила, което не могат, или какво? Няма да налагат властта? Какво постигат тогава? Ако се изтеглят, са аут - губят по всички точки, само дето ручаха жабетата. Ако не се изтеглят пак са аут - няма кой да ги изхранва, да не говорим и за масовият мор по населението. Но това вече е друга криза, и не е ясно какво ще се случи вътре в самата Русия. Имаме примера с Голодомора, ама сега сме 100 години по-късно...

Лавров не го слушай, "говорящая голова", както му викат. Озвучава желанията на Путин. Ама желанията са едно, и често могат да не са изпълними...

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Кухулин said:

Това не е изключено. Основният въпрос е дали след руското изнасяне Украйна ще представлява военна заплаха за Русия.

Ами ако надигнат глава, ще ги тепат пак. И то няма да ги чакат да се въоръжат до зъби. Впрочем, остатъчна Украйна е само западна. Показаха за малко картата - Харков, Мариупол, ЗАпорожие и Киев - една дебела и огъната по руската граница зона ще се присъедини към републиките. Това е индустриална Украйна. Останалото го оставят на милостта на Европа, да си ги чукат по главата и да ги видят що за стока са.

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Ами украинците това искат. И ще действат в тая насока, и хич няма да е добре за Русия. Тя някак трябва да излезе от тая война. Как? Или ще наложат и задържат властта със сила, което не могат, или какво? Няма да налагат властта? Какво постигат тогава? Ако се изтеглят, са аут - губят по всички точки, само дето ручаха жабетата. Ако не се изтеглят пак са аут - няма кой да ги изхранва, да не говорим и за масовият мор по населението. Но това вече е друга криза, и не е ясно какво ще се случи вътре в самата Русия. Имаме примера с Голодомора, ама сега сме 100 години по-късно...

Лавров не го слушай, "говорящая голова", както му викат. Озвучава желанията на Путин. Ама желанията са едно, и често могат да не са изпълними...

Аз нещо не мога да схвана логиката. Руснаците искат:

- да унищожат военния потенциал на Украйна;

- да изловят нацистите;

- да разширят републиките;

- да им признаят Крим.

В процеса на пазарлъците някои  от тези неща могат да отпаднат или да се изменят. Каква власт, какви жабета.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Кухулин said:

Изобщо няма да се занимават с това, ако нещата се закучат. Лавров го каза в прав текст - украинците да се оправят сами.

Ами да ги оставят тогава да се оправят сами , ама нещо Руский мир , малоруси , белоруси под ръководството на Великоруси , три народа , една държава , един Император...

неща май за лоботомии отвори въпрос , ами за психопатиите нещо няма ли да споменем.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, ДеДо Либен said:

Ами да ги оставят тогава да се оправят сами , ама нещо Руский мир , малоруси , белоруси под ръководството на Великоруси , три народа , една държава , един Император...

неща май за лоботомии отвори въпрос , ами за психопатиите нещо няма ли да споменем.

Това е по друга специалност, има си други специалисти. Аз не мога да коментирам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
 
⚡Румынский МиГ-21 исчез с радаров у берегов Черного моря, отправленный на его поиски вертолет также пропал

Румыния член НАТО
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Exhemus said:

Губещата страна не е в положение да поставя условия. Или капитулира  за да спаси населението с известен пазарлък за собствените кожи или продължава и показва, че не я е еня за собствения народ.

 Впрочем Русия не беше длъжна да отваря преговори. Те са да се спре безумната съпротива за спасяване на мирното население. 

Това е дежурната опорка.Украйна е виновна защото се защитава.Някой народи имат топки,не като нас през 44та да ги посрещаме с хляб и сол,а те да дупчат бъчвите с вино по мазите и да се наливат до припадък.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, tantin said:
 
⚡Румынский МиГ-21 исчез с радаров у берегов Черного моря, отправленный на его поиски вертолет также пропал

Румыния член НАТО

Ето и подробности за това! Тантине, не подвеждай с половинчата информация. С мъничко истина най-хубавите интриги и лъжи се получават. Многократно вече го видяхме и в тази тема. Не го прави и ти.
https://fakti.bg/world/658106-izvanredno-rumanski-iztrebitel-izchezna-ot-radarite-izchezna-i-helikopter-izpraten-da-go-tarsi

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кухулин said:

Аз нещо не мога да схвана логиката. Руснаците искат:

- да унищожат военния потенциал на Украйна;

- да изловят нацистите;

- да разширят републиките;

- да им признаят Крим.

В процеса на пазарлъците някои  от тези неща могат да отпаднат или да се изменят. Каква власт, какви жабета.

За военният потенциал не знам, там май нещата се закучиха. Пък и Европа в момента внася оръжие, така че въпросът е в мъгла.

Да изловят нацистите? От това което се вижда сега, всички са нацисти (тук явно назрява терминологичен проблем), някакъв дребен процент се свиват. Не виждам как ще стане. И тука е мъгла.

Да разширят републиките? Ако руснаците си отидат от останалата територия, нещата бързо ще се върнат където бяха. Вече с неограничен поток официално въоръжение от Запада.

Кой би признал Крим? Официалната позиция в момента е Крим към Украйна. Трябва да се смени властта. И се връщаме на проблемите по-горе с тая смяна. А и да се намери марионетно правителство да признае това, ако си тръгнат руснаците, всичко тръгва от начало. А ако не си тръгнат, вече споменах вариантите. Аз не виждам печеливш за руснаците изход, освен изненадващ компромис от Путин. Но той не е любител на такива неща.

Логиката е проста.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

За военният потенциал не знам, там май нещата се закучиха. Пък и Европа в момента внася оръжие, така че въпросът е в мъгла.

Да изловят нацистите? От това което се вижда сега, всички са нацисти (тук явно назрява терминологичен проблем), някакъв дребен процент се свиват. Не виждам как ще стане. И тука е мъгла.

Да разширят републиките? Ако руснаците си отидат от останалата територия, нещата бързо ще се върнат където бяха. Вече с неограничен поток официално въоръжение от Запада.

Кой би признал Крим? Официалната позиция в момента е Крим към Украйна. Трябва да се смени властта. И се връщаме на проблемите по-горе с тая смяна. А и да се намери марионетно правителство да признае това, ако си тръгнат руснаците, всичко тръгва от начало. А ако не си тръгнат, вече споменах вариантите. Аз не виждам печеливш за руснаците изход, освен изненадващ компромис от Путин. Но той не е любител на такива неща.

Логиката е проста.

Ами окей, всички тези неща трябва да се обговорят на преговорите. Според мен ще се откажат от признаването на Крим, по  републиките ще постигнат компромис, нацистите повечето ще ги изколят в Мариупол и в Харков (Аваков бил поел отбраната),  а по оръжието ще наложат някакви ограничения - примерно да нямат балистични и крилати ракети. И никога, ама НИКОГА повече да не споменават ЯО.

Нещо такова.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Димитър Йорданов said:

Ето и подробности за това! Тантине, не подвеждай с половинчата информация. С мъничко истина най-хубавите интриги и лъжи се получават. Многократно вече го видяхме и в тази тема. Не го прави и ти.
https://fakti.bg/world/658106-izvanredno-rumanski-iztrebitel-izchezna-ot-radarite-izchezna-i-helikopter-izpraten-da-go-tarsi

Да бе, случайност ! Лошо време и метеорологични условия! Не го вярвам . Две машини една след друга.  А защо не приятелска украинска защита, или вражеските руснаци?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Кухулин said:

Ами окей, всички тези неща трябва да се обговорят на преговорите. Според мен ще се откажат от признаването на Крим, по  републиките ще постигнат компромис, нацистите повечето ще ги изколят в Мариупол и в Харков (Аваков бил поел отбраната),  а по оръжието ще наложат някакви ограничения - примерно да нямат балистични и крилати ракети. И никога, ама НИКОГА повече да не споменават ЯО.

Аз лично не виждам това как може да стане на този етап от войната.  Украинците по всяка вероятност ще се съгласят на нещо подобно, но не и Путин.  От подобни условия той не "печели" нищо, а човекът все още не може да разбере колко е затънал.  Към момента за него тези условия най-вероятно са "поражение". Възможно е да  стане номера при тези условия, но не и сега. За да се съгласи на подобно нещо трябва окончателно да е разбрал, че няма друг изход и да приеме по някакъв начин този факт. 

В тази война и двете страни са мотивирани от това, че спасяват родините си. За Путин това е война, която ще спаси страната му от заплахата на натовските ракети. За украинците това е война срещу агресор, който иска да унищожи родината им и тях самите (не признава нито Украйна, нито украинците).  Т.е. войната е на живот или смърт и за двете страни.   

Трудна работа.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Кухулин said:

Ами окей, всички тези неща трябва да се обговорят на преговорите. Според мен ще се откажат от признаването на Крим, по  републиките ще постигнат компромис, нацистите повечето ще ги изколят в Мариупол и в Харков (Аваков бил поел отбраната),  а по оръжието ще наложат някакви ограничения - примерно да нямат балистични и крилати ракети. И никога, ама НИКОГА повече да не споменават ЯО.

Нещо такова.

Така,а след като Русия се изтегли от Украйна,мислиш ли че тя ще изпълни договореното?! 😆 За Путин всеки договор е само мека тоалетна хартия,но видите ли другите,в случая Украйна трябвало да изпълнява договора с него!!! Ти на кой свят живееш?! По принцип Русия и по-късно СССР често поставят неизпълними условия,но Путин бие всички със своите абсолютно неизпълними условия!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Atom said:

Аз лично не виждам това как може да стане на този етап от войната.

Аз не съм казал, че ще стане на този етап от войната. Кога ще стане - това зависи от маса фактори, най-вече външни за Украйна.

Останалото, прощавай, няма да го коментирам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Atom said:

 

В тази война и двете страни са мотивирани от това, че спасяват родините си. За Путин това е война, която ще спаси страната му от заплахата на натовските ракети. За украинците това е война срещу агресор, който иска да унищожи родината им и тях самите (не признава нито Украйна, нито украинците).  Т.е. войната е на живот или смърт и за двете страни.   

Трудна работа.

 

Това е така само в болният мозък на Путин.Ако искат да сложат край на света, американците могат да го направят от всяка точка.За какво им е да разполагат ядрени ракети в Украйна?Или да ги разположат в Полша.Ядрените арсенали имат възпираща функция.А Путин мечтае за СССР.Можеше да го постигне чрез развита икономика и по-висок от конкурентите си стандарт.Тогава сами щяха да се върнат.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Кухулин said:

Останалото, прощавай, няма да го коментирам.

Е, аз пък не коментирам "външните фактори".  Това мое мнение обаче в никакъв случай не е  базирано на конкретните събития и тази война, а е принципно. Писал съм го в други  теми и по по най-различни други поводи, включително в темата за Македония, за идентичностите и т.н.  Най-напред гледам вътре, а след това навън.

Теб не мога да те разбера. Умен човек си, но понякога като се хванеш за някакви клишета друго не виждаш.  Как си представяш, че  "външните фактори"  водят тази война? 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Atom said:

Как си представяш, че  "външните фактори"  водят тази война?

Западът винаги можеше да приеме поне част от условията на Путин.
Вместо това те казаха "давай да те видим".

Сега пак могат да натиснат Зеленски да седне и да приема условия.
Вместо това те му дават оръжие да воюва.

Ти сериозно ли мислиш, че Западът иска да спре тази война?

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Умен човек си, но понякога като се хванеш за някакви клишета друго не виждаш.  Как си представяш, че  "външните фактори"  водят тази война?

Мерси. Не разбирам въпроса. Какво значи "външните фактори водят тази война"? Според теб какво щеше да представлява войната без целия комплекс от външни фактори? Да речем как щеше да се въоръжи Украйна?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...