Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител

Украйна и Зеленски в един момент ще трябва да решават дали на своя глава да приемат
условията на Путин (или поне част ит тях) ... или да слушат своите западни "приятели" и
да воюват до крак.

Значи изборът пред Зеленски ще бъде по-малко народна кръв ... или да се води по акъла
на "приятелите" и да пролива народна кръв.

Скоро ще го видим какъв държавник е Зеленски.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Нещо топло и свежо, което е хубаво да се прочете от участниците в дискусията и да си изяснят философията според която живеят.

https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/707052

"Не ми стои добре да искате да показвате на децата си военна слава на България от миналото, а да викате: тихо сега, да не стане нещо утре.

.........

"Ако след Баташкото клане хората извън България, хората на Запад и на Изток бяха прелистили вестника безразлично и запазили мълчание и неутралитет, вместо да се противопоставят и да притиснат империята? Не звучи хубаво, нали? "

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, gmladenov said:

Украйна и Зеленски в един момент ще трябва да решават дали на своя глава да приемат
условията на Путин (или поне част ит тях) ... или да слушат своите западни "приятели" и
да воюват до крак.

Значи изборът пред Зеленски ще бъде по-малко народна кръв ... или да се води по акъла
на "приятелите" и да пролива народна кръв.

Скоро ще го видим какъв държавник е Зеленски.

Напълно съм съгласен. 🙂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, gmladenov said:

Украйна и Зеленски в един момент ще трябва да решават дали на своя глава да приемат
условията на Путин (или поне част ит тях) ... или да слушат своите западни "приятели" и
да воюват до крак.

Значи изборът пред Зеленски ще бъде по-малко народна кръв ... или да се води по акъла
на "приятелите" и да пролива народна кръв.

Скоро ще го видим какъв държавник е Зеленски.

Абсолютно ясно е какво прави Зеленски. В това няма никакво съмнение. Единствената му цел е да нанесе колкото се може повече поражения на Русия. И въобще не го интересуват Украинците. Това е така защото такава е неговата роля в този конфликт. Той просто си играе ролята която са му отредили неговите западни сценаристи.

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Кухулин said:

Да речем как щеше да се въоръжи Украйна?

А как се въоръжава Лукашенко? 

СССР се разпадна не заради външни фактори, а заради вътрешни. Русия на Елцин тръгна да прави федерация.  Лукашенко тръгна да прави  авторитарен режим, а Украйна да изгражда национална държава  и демокрация.  Нация се изгражда  от една страна чрез консолидация (кои сме ние), а от друга чрез разграничаване (какви не сме). Това са абсолютно обективни и задължителни фактори, които  важат за коя да е нация.  В случая разграничаването е най-вече от руснаци и беларусци и в по-малка степен от поляци. География и история - нищо лично. 

При подобно развитие е съвсем нормално ако украинците почувстват заплаха за проекта си от тези от които се разграничават, да потърсят помощ, включително и въоръжение от някъде, където и да е това.  Ако заплахата я виждат от Русия, от къде според теб ще търсят помощ, включително и въоръжение? 

По същия начин ако Лукашенко почувства заплаха за своята автокрация, от къде според теб ще потърси помощ? 

След като търсят, може и  да я намерят.  Естествено този който оказва помощта си има своите интереси и т.н.

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Orbit said:

 

Ако някой не е в час за инцидента в Херсон от началото на втория клип, с две думи: нощеска група цивилни с коктейли молотов се заиграли с росгвардията. Тя ги разкъсала на парчета с автоматичен огън, вкл оръдеен 30 мм. Грозна гледка - на кой главата му я няма, на кой краката... Оттогава май не се е чуло за коктейли молотов, само някакви мирни знаменосци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Atom said:

При подобно развитие е съвсем нормално ако украинците почувстват заплаха за проекта си от тези от които се разграничават, да потърсят помощ, включително и въоръжение от някъде, където и да е това.

Чудесно, потърсили са помощ, намерили са я, сега носят бремето на националното си израстване. Много кофти късмет обаче със съседите. Съдба.

Преди 4 минути, Atom said:

Естествено този който оказва помощта си има своите интереси и т.н.

А, ей това беше въпроса, а не молба за етноложки лекции. Защо външните сили въоръжават Украйна. Какви биха могли да са ефектите от това въоръжаване.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

А, ей това беше въпроса, а не молба за етноложки лекции. Защо външните сили въоръжават Украйна. Какви биха могли да са ефектите от това въоръжаване.

Пак външните сили. Украинците си водят тяхната игра и се съобразяват на първо място със собствените си интереси.  Какво толкова чудно има в това, че не се разбира. Интересът на външните сили си и техен интерес.  В случая обаче войната я водят украинците, а не външните сили. Ако интересите съвпаднат, украинците може да се съобразят с тях, ако не - няма. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Кухулин said:

Ако някой не е в час за инцидента в Херсон от началото на втория клип, с две думи: нощеска група цивилни с коктейли молотов се заиграли с росгвардията. Тя ги разкъсала на парчета с автоматичен огън, вкл оръдеен 30 мм. Грозна гледка - на кой главата му я няма, на кой краката... Оттогава май не се е чуло за коктейли молотов, само някакви мирни знаменосци.

Става мазало с това безконтролно раздаване на оръжие на всякакви украински утайки .

Редактирано от Orbit
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Atom said:

Пак външните сили. Украинците си водят тяхната игра и се съобразяват на първо място със собствените си интереси.  Какво толкова чудно има в това, че не се разбира. Интересът на външните сили си и техен интерес.  В случая обаче войната я водят украинците, а не външните сили. Ако интересите съвпаднат, украинците може да се съобразят с тях, ако не - няма. 

Тоест според теб цялата цигания, която обсъждаме тук, е в интерес на украинците? Избрали са оптималния пътна развитие, така да се каже. Златната среда.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Украинците си водят тяхната игра и се съобразяват на първо място със собствените си интереси. 

Да ... и в техен интерес да се съобразяват със съседа-психопат.

Много кофти съсед ... но си луд да не се съобразяваш с него ... както практиката показва.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Atom said:

А как се въоръжава Лукашенко? 

СССР се разпадна не заради външни фактори, а заради вътрешни. Русия на Елцин тръгна да прави федерация.  Лукашенко тръгна да прави  авторитарен режим, а Украйна да изгражда национална държава  и демокрация.  Нация се изгражда  от една страна чрез консолидация (кое сме ние), а от друга чрез разграничаване (какви не сме). Това са абсолютно обективни и задължителни фактори, които  важат за коя да е нация.  В случая разграничаването е най-вече от руснаци и беларусци и в по-малка степен от поляци. География и история - нищо лично. 

При подобно развитие е съвсем нормално ако украинците почувстват заплаха за проекта си от тези от които се разграничават, да потърсят помощ, включително и въоръжение от някъде, където и да е това.  Ако заплахата я виждат от Русия, от къде според теб ще търсиш помощ, включително и въоръжение? 

По същия начин ако Лукашенко почувства заплаха за своята автокрация, от къде според теб ще потърси помощ? 

След като търсят, може и  да я намерят.  Естествено този който оказва помощта си има своите интереси и т.н.

 

Точно. Има играчи, които видяха възможност в ирационалните действия на кремълския психопат и няма да пропуснат невероятната възможност да поддържат войната, до пълното военно, иконом и морално изтощение на РФ, особено ако украинците покажат че за нищо на света не са съгласни да се откажат от младия си суверинитет.

Не виждам как може да остане РФ цяла след евентуалния край на тази война. Единствено може да оцелее ако се капсулира още повече и заживее по модела на северокорейците. Но и това не е сигурно, защото по някое време все на някой вътрешен човек ще му прелее чашата на търпението и огромната държава ще се сгромоляса.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

Да ... и в техен интерес да се съобразяват със съседа-психопат.

Много кофти съсед ... но си луд да не се съобразяваш с него ... както практиката показва.

Да се съобразяват ?

Украинското псевдо-правителство 8 години я ръчкаха тази "мечка" с "пръчката". 

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Atom said:

Пак външните сили. Украинците си водят тяхната игра и се съобразяват на първо място със собствените си интереси.  Какво толкова чудно има в това, че не се разбира. Интересът на външните сили си и техен интерес.  В случая обаче войната я водят украинците, а не външните сили. Ако интересите съвпаднат, украинците може да се съобразят с тях, ако не - няма. 

Ти му обясняваш на Кухолин за стотен път, че западът не е нещо абстрактно, но полза очевидно няма. 

Опорката  е: Те, западът! (They/Them) :)

Кои са тея Те?

спомням си че тръмп в речите си употребяваше същия наратив. Чисто манипулативно или в случай че не знае - Те! :))) (Аз субекта, ти обекта и Те, които ми мътят водата)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, БатеВаньо said:

Кои са тея Те?

Запад = САЩ + ЕС

Кой отпуска 500млн долара на Украйна? САЩ.
Кой им праща оръжия? ЕС.

Кой държи войната да продължава без абсолютно никакви отстъпки
за психопата Путин: САЩ + ЕС.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Запад = САЩ + ЕС

Няма равенство тук. ЕС се отнася към САЩ така, както Украйна се отнася към ЕС. Винаги, когато възникват неясноти в съотношенията, поглеждаш ядрения арсенал.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Защото в случая пак става въпрос за някакви ценности и принципи, които не се измерват материално или рационално. 

Съгласен. Но ако Украйна не приеме условията на Путин, ще плати много висока цена под формата
на невинни жертви и разрушения.

Ако на Украйна не и пука за загиналите украинци, те не са по-добри от Путин, за който човешкия
живот очевидно няма стойност ... по стара руска традиция.

До това се опира в крайна сметка.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Ха, "Ехото на Москва" го разблокираха в Европа

Че кога са го блокирали?  Аз го следя всеки ден в тубата и там каналите им не са изчезвали никога. Или за сайта става въпрос. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Atom said:

Това какъв е техния интерес си знаят само те.

Е хубаво де, техния интерес си го знаят само те. Обаче ние тука вече втора страница поред не разбрахме какъв според теб е интересът на оръжейните доставчици :)  Печалба ли е, емпатия ли е, и те ли са някакви психопати... :D  

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...