Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 10 минути, Exhemus said:

Не гледам много ТВ, но Путин го слушах днес. Обясни как се използва жилищен блок: обитателите се изгонват на средните етажи. Отдолу се избиват прозорци и стени и се насажда тежка техника, на горните етажи се насаждат снайперисти.

Подобно нещо не видях- от машините стреляха профилактично , а самите украински бойци, бяха на друга позиция и се възмутиха на това.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

Напротив  извърташ като "риба", От "жив щит" го докара до "момичета, хвърлящи бутилки молотов" 

Ти как би установил, че става дума за "жив щит"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, Кухулин said:

Ти как би установил, че става дума за "жив щит"?

Путин говори за това

Как ИДИЛ използва хората като жив щит? - NOVA

https://www.google.com/search?q="жив+щит"&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj60rv99qr2AhWMRfEDHTq-C9MQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1280&bih=881&dpr=1

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

Добре, каква е твоята теза?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 24 минути, Exhemus said:

Не гледам много ТВ, но Путин го слушах днес. Обясни как се използва жилищен блок: обитателите се изгонват на средните етажи. Отдолу се избиват прозорци и стени и се насажда тежка техника, на горните етажи се насаждат снайперисти.

Какъв е проблема снайперистите или теротбраната да се разположат в празна обществена сграда, в двора или зад оградата на индустриално предприятие, на търговски склад, или в градина..Навсякъде в градовете извън тесния център има такива има такива места
На всички кадри  от Харков, които съм гледал украинските сили са на такива места..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, Кухулин said:

Добре, каква е твоята теза?

Че Путин лъже като индо-българин 

Самоцитирам се

"Какъв е проблема снайперистите или теротбраната да се разположат в празна обществена сграда, в двора или зад оградата на индустриално предприятие, на търговски склад, или в градина..Навсякъде в градовете извън тесния център има такива места
На всички кадри  от Харков, които съм гледал, украинските сили са на такива места.."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Какъв е проблема снайперистите или теротбраната да се разположат в празна обществена сграда, в двора или зад оградата на индустриално предприятие, на търговски склад, или в градина..Навсякъде в градовете извън тесния център има такива има такива места
На всички кадри  от Харков, които съм гледал украинските сили са на такива места..

Въпросът е, че там са натикани и цивилни специално за жертви.

А кадрите с руската машина, дето стреляла профилактично - как я позна?  Даже и възмутена публика се намерила- не е ли много за случаен кадър?

... и я оставиха да се настреля в интерес на киното... бранителите на Украйна  :)

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

При липса на инвазия и с оглед че според путинистката пропаганда украинците сами се бомбардират, стрелят се, избиват се сами... някак си руските миротворци са изгубили 600 човека в имагинерни битки с неонацисти. Украинците са се сдобили с огромно количество руско въоръжение и търпят тежки загуби, но като им гръмнат танка рисуват с блажна боя "Z" на него. Обличат украинци в руски униформи (купени от магазина, като тези които зелените човечета в Крим си бяха купили) и плачат пред камерите на най-голямото фейк шоу. Блажени са вярващите. ...

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това да водиш престрелка през нощта в най-голямата АЕЦ в Европа е признак за най-голям хуманизъм и професионализъм!

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, новорегистриран2 said:

Това да водиш престрелка през нощта в най-голямата АЕЦ в Европа е признак за най-голям хуманизъм и професионализъм!

Тия глупаци като нищо ще спретнат Чернобил N.2 !!!!

Зелински и бандеровците - дето ще се бият до последната капка кръв.

Руснаците, пратени от запас на учение и незнайно как озовали се на чужда територия, в чужда държава и в реална война...

Путин вече има толкова много прегрешения, че по законите на световното и дори на Руското Право е вече направо мъртвец... 

Обаче по критериите на Донбас и Луганск Путин може да бъде и светец.

(мамка му и прасе)

Такава объркана ситуация.. по-сложна дори от падането на Берлинската стена и вятъра на промените..

 Малък ужас !!? Малък или голям?  Все си е ужас!! 

Театралния актьор Зелински, комик, по неволя на съдбата станал президент...  Обикновения дребен човечец и разузнавач Владимир!!! 

Представяте ли си уважаеми приятели!!! Целия свят сега е заложник на това какво ще им скимне на тия двамата..

Мани го Баидън. Него кучетата го лаят..

Ама Путя и Зеля са се захапали като две бесни кучета.. а през това време току виж АЕЦ-а гръмнал.

Както се казва във всичките репортажи от зоната на военните действия: Блядь!!! 

Пидр@сий!! Идi n@huйй!!!

Ние бихме го казали по-просто: мамка му и прасе !!!

Никакви прасета няма!!! Шибана ситуация!!!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стареца Путин вече може да е смъртно болен. Не му знаем диагнозата, въпреки че за годините си изглежда отлично, носят се разни слухове. Да управляваш супер-държава, втората или първата Ядрена сила!!  По времето на Путин се смениха вече колко на брой Американски президенти? Дори не съм ги и броил.

И какво от това ще кажете? 

Американската политика си остава същата ( нищо че президентите се сменят!!!).

(Интереса на капитала: големите капиталисти си поставят президенти...)  Американската демокрация е привидна.  Всеки нов президент е длъжна да защитава тази вече утвърдена система на правоотношения ... Смяната на президента не е Революция, а е продължение на съществуващата  система от правоотношения.

Дребни козметични промени са разрешими, но само толкоз!

Но защо ли въобще намесвам американците? (Мамка му и прасе)...

Говорим за Путин и Зелински.. Стареца Байдън какво ли е виновен в случая?

Може да виним световния капитал, но не и алцхаймера Байдън дето трудно прави разлика между Украйна и Иран.

Значи все пак ако някой може да спре ТСВ, то това е в ръцете на Путя и Зеля..  почти като вица за Петка и Чапай (мамка му и прасе!!!) 

Редактирано от tantin
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Макрон направил всичко възможно да предотврати войната. Само дето отхвърлили всички изисквания на Русия за Украйна, но все пак само Путин е лично отговорен.

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От вчера са приети два закона в Украйна: Закон за всеобщата военна мобилизация ; Закон за раздаване на оръжия на граждански лица.

 

В района на ЗАЕЦ пожар на граждански административен дом.

 

Благодаря на българският посланник ние сме вече далеко от Киев и в безопасност. Скоро летим у дома!

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да нападаш атомни централи е военно престъпление и само затова, ще бъдат съдени путинофашистите, допълнително за бобардирване на цивилни обекти....Видимо азиатските хорди загубиха самоконтрол и със скапаната си техника почнаха по старому....Артилерийска подготовка и после танкова атака....Тук в 56 ако от покривът на някоя къща хвърлиха молотов на челният танк, от зад стоящият стреля в къщата със снаряд който се взривява....Така 2-3 етажни къщи рухваха от 1 изтрел.....59 éve fojtották vérbe a szabadságharcot | Alfahír

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От всичките източници дето следя: най интересен е тоя от Донецк.

1. Дава реална картина и дава за също Украинската версия.

2. Путин не е имал време да му даде инструкции какво да пише и какво не.

https://t.me/s/Doninside

За момента отношенията са свежи, но току вижте 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 часа, Exhemus said:

Въпросът е, че там са натикани и цивилни специално за жертви.

 

Това къде го видя?

То аз ако твърдя, че ти си ограбил магазина, вярно ли ще е? Със сигурност, ще се намерят хора които ще ми повярват или ще кажат "няма как да сте сигурни че не го е направил"

Ето - съмнителен си с ника си (екзема), пишеш крайно пристрастно и едностранчиво във всички теми , (има ти нещо дмек), живееш в квартала, в който се случило това .

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 часа, Кухулин said:

Възможно е, но ние няма как да знаем.

 Аз съм сигурен, и съм убеден  до края на войната и след нея това теърдение на Путин няма да се потвърди от независими източници.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 49 минути, genefan said:

Макрон направил всичко възможно да предотврати войната. Само дето отхвърлили всички изисквания на Русия за Украйна, но все пак само Путин е лично отговорен.

Диктатурата на един предполага и само неговата отговорност ...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100069092624537/posts/264360709210348/

В посока Бровари унищожена руска техника.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, nik1 said:

 Аз съм сигурен, и съм убеден  до края на войната и след нея това теърдение на Путин няма да се потвърди от независими източници.. 

Ами аз по-горе те питах, но ти нещо ме обвини в извъртане.

Ти да речем си независим източник. Как можеш да потвърдиш това твърдение,  чисто практически?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 минути, Кухулин said:

Ами аз по-горе те питах, но ти нещо ме обвини в извъртане.

Ти да речем си независим източник. Как можеш да потвърдиш това твърдение,  чисто практически?

И като такъв имам източници и връзка навсякъде в Украйна, и извън нея (визирам връзка с бежанците). Виделите или чулите за това (ако се е случило) ще съобщят за него, а аз ще публикувам и/или директно ще ги включа в ефир.

 

Цитирай

Ами аз по-горе те питах, но ти нещо ме обвини в извъртане.

Или извърташ или не си прочел какво твърди Путин -  "нацистите принуждават с оръжие цивилни да им бъдат жив щит".

 

Апропо: 

Грешиш и мешиш концепциите, явно за мен 

Не може да се слага равенство между 1) боеве в градска среда , 2) доброволен жив щит 3) принуждаване на цивилни да бъ6дат жив щит , и 3) убийства на цивилни и разрушаване на инфраструктура от открилите огън

1) и 2) са напълно допустими, ако  ги няма 2) и 3). (2) и (3) са военни престъпления

 Няма никакъв проблем аз да застана невъоръжен по свое желание  срещу танквете или като жив щит пред защитниците, но ако ти стреляш от танка- ти ставаш престъпник (един вид в Хага ще ти сложат въжето на врата, и ще бутнат столчето )

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://saransk.bezformata.com/listnews/general-mayor-andrey-suhovetckiy/103089466/

Руснаците дават загуби и във висшето командване.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...