Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 9 часа, nik1 said:

Че Путин лъже като индо-българин 

Самоцитирам се

"Какъв е проблема снайперистите или теротбраната да се разположат в празна обществена сграда, в двора или зад оградата на индустриално предприятие, на търговски склад, или в градина..Навсякъде в градовете извън тесния център има такива места
На всички кадри  от Харков, които съм гледал, украинските сили са на такива места.."

Руските телеграм канали постоянно публикуват снимки на украинска техника разположена в междублоковите пространства.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 13 минути, resavsky said:

https://saransk.bezformata.com/listnews/general-mayor-andrey-suhovetckiy/103089466/

Руснаците дават загуби и във висшето командване.

Нещата с редът и дисциплината в руската армия трябва да са много зле,след като се налага зам.командир на армия и генерал-майор да отива на фронта да спасява положението.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Kujiro said:

Диктатурата на един предполага и само неговата отговорност ...

Вижте какво, Русия постави някои изисквания за Украйна пред ЕУ и НАТО преди да почне войната. Тогава уж се водеха преговори и при повечето се постига някакъв компромис. Само че ВСИЧКИ изисквания на Русия бяха КАТЕГОРИЧНО отхвърлени. С това ЕУ трябва да е целял едно от 2 неща - мислели си, че Путин само блъфира и така те ще излязат победители и ще си разположат ракетите. Или са знаели, че Путин се готви да нападне и с това само са го насъскали да го стори.

Поради предупрежденията от месеци западняците да се евакуират от Украйна ме карат да мисля, че са целели всъщност второто. Путин може би ще постигне демилитаризация на Украйна, но с цената на пълна разруха на икономиката и морално осъждане като военен престъпник. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 минути, genefan said:

Вижте какво, Русия постави някои изисквания за Украйна пред ЕУ и НАТО преди да почне войната. Тогава уж се водеха преговори и при повечето се постига някакъв компромис. Само че ВСИЧКИ изисквания на Русия бяха КАТЕГОРИЧНО отхвърлени. С това ЕУ трябва да е целял едно от 2 неща - мислели си, че Путин само блъфира и така те ще излязат победители и ще си разположат ракетите. Или са знаели, че Путин се готви да нападне и с това само са го насъскали да го стори.

Поради предупрежденията от месеци западняците да се евакуират от Украйна ме карат да мисля, че са целели всъщност второто. Путин може би ще постигне демилитаризация на Украйна, но с цената на пълна разруха на икономиката и морално осъждане като военен престъпник. 

А кой по дяволите е Путин че да поставя условия на Украйна?

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

А кой по дяволите е Путин че да поставя условия на Украйна?

Президент на страна, която е застрашена за оцеляването си от Натовските ракети. Можеха да го осъдят после, че нищо не е направил по въпроса. Кенеди навремето при подобна ситуация заплаши с ядрена война, кой по дяволите  е бил той?

  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди 3 минути, genefan said:

Вижте какво, Русия постави някои изисквания за Украйна пред ЕУ и НАТО преди да почне войната. Тогава уж се водеха преговори и при повечето се постига някакъв компромис. Само че ВСИЧКИ изисквания на Русия бяха КАТЕГОРИЧНО отхвърлени.

Генефан, честно да ти кажа не те разбирам.  Това е все едно аз да ти поставя някакви условия на теб, но ако не ги изпълниш да набия някакъв трети човек.   Самата  постановка някак си е сбъркана.  Една чужда армия напада свой съсед. Това е факт.  Какво има за чудене, кой е агресора и кой е виновника за тази война?

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, genefan said:

Президент на страна, която е застрашена за оцеляването си от Натовските ракети. Можеха да го осъдят после, че нищо не е направил по въпроса. Кенеди навремето при подобна ситуация заплаши с ядрена война, кой по дяволите  е бил той?

Кенеди може и да е заплашил но си постигна целите без една пушка да гръмне.Фашиста Путин в 21 век започна война със средновековна жестокост по унищожаването на един 40 милионен народ.Има известна разлика нали?

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, resavsky said:

Кенеди може и да е заплашил но си постигна целите без една пушка да гръмне.Фашиста Путин в 21 век започна война със средновековна жестокост по унищожаването на един 40 милионен народ.Има известна разлика нали?

Заливът на свинете.Не е като да не е имало инвазия в Куба, ама нещата се закучват и се изтеглят

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, genefan said:

Кенеди навремето при подобна ситуация заплаши с ядрена война, кой по дяволите  е бил той?

Кубинската криза няма общо със случаят днес. Всъщност,може и да има! Целта на Хрушчов е да изнуди САЩ,като разположи ядрени ракети в Куба и в замяна на тяхното изтегляне,поиска от Щатите да се изтеглят от Западна Германия.

Редактирано от deaf
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, genefan said:

Ами да остави да раположат ракетите ли, без нищо да направи? Аз не разбирам вашата логика.

АМи какво беше разрешението след Карибската криза? Преговори за ограничаване на оръжията и тяхното разполагане. Едностранно нищо не може да направиш, освен да се набуташ в сегашната въртележка. От която не е ясно дали ще излезеш.

Нашата логика е проста. Никой не е заплашвал непосредствено с ракети. Това са някакви страхове на Путин. За това има лекарства, но явно той не ги взема.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 минути, самотния вълк said:

Заливът на свинете.Не е като да не е имало инвазия в Куба, ама нещата се закучват и се изтеглят

Там не участва американската армия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 8 минути, genefan said:

Ами да остави да раположат ракетите ли, без нищо да направи? Аз не разбирам вашата логика.

 

Никой никога не е казвал че в Украйна ще бъде разположена ядрено оръжие.Освен Путин и путиноидите.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Моят отговор е следният: Заинтересован и силен

 

Видяхме го колко е силен.

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разполагането на натовски ядрени ракети в Украйна е абсолютно безсмислено,защото НАТО може да удари Русия от всякъде със същият успех. Но поставяйки такова неизпълнимо условие,Путин накърнява и се гаври със суверенитета и достойнството на Украйна и НАТО. Въпрост,защо тогава Путин постави неизпълнимо условие? Каква е целта му? Нали някаква цел трябва да има? Реална цел,а не изсмукана от пръстите.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

... но не за същото време.

Може за същото време да удари от подводница,самолетоносач,кораб,бомбардировач,изтребител... А и има ли значение дали ще умреш три минути по-рано или по-късно...?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://ria.ru/20220304/zakon-1776429010.html

Първата страна в която за фалшиви новини ще се влиза в затвора.В съвсем скоро време в Северна Корея ще има повече свобода.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

И като такъв имам източници и връзка навсякъде в Украйна, и извън нея (визирам връзка с бежанците). Виделите или чулите за това (ако се е случило) ще съобщят за него, а аз ще публикувам и/или директно ще ги включа в ефир.

Без съмнение има организации, които са в състояние да проведат такова разследване и да установят обективната истина. Но в днешните условия те няма как да се определят като независими.

Преди 1 час, nik1 said:

 

Грешиш и мешиш концепциите, явно за мен 

Не може да се слага равенство между 1) боеве в градска среда , 2) доброволен жив щит 3) принуждаване на цивилни да бъ6дат жив щит , и 3) убийства на цивилни и разрушаване на инфраструктура от открилите огън

1) и 2) са напълно допустими, ако  ги няма 2) и 3). (2) и (3) са военни престъпления

 Няма никакъв проблем аз да застана невъоръжен по свое желание  срещу танквете или като жив щит пред защитниците, но ако ти стреляш от танка- ти ставаш престъпник (един вид в Хага ще ти сложат въжето на врата, и ще бутнат столчето )

От юридическа гледна точка не може да се слага равенство, но на практика ситуациите имат много общо - загиват цивилни граждани. Дали някой е определил като "допустимо" да загиват такива хора, дали го е определил като "недопустимо", мен лично не ме вълнува кой знае колко. Мъртвите са си мъртви.

Хага едва ли е някакъв фактор на този етап, вече са извършени маса военни престъпления и още едно-две отгоре няма да променят нищо. Защитата на цивилните се мотивира от съвсем други фактори, които за щастие работят в някаква степен. Договориха се хората за хуманитарни коридори, ще се договорят и за други неща.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, deaf said:

Разполагането на натовски ядрени ракети в Украйна е абсолютно безсмислено,защото НАТО може да удари Русия от всякъде със същият успех. Но поставяйки такова неизпълнимо условие,Путин накърнява и се гаври със суверенитета и достойнството на Украйна и НАТО. Въпрост,защо тогава Путин постави неизпълнимо условие? Каква е целта му? Нали някаква цел трябва да има? Реална цел,а не изсмукана от пръстите.

Не е така. Колкото е по-далеч, толкова с по-малък успех. Вероятността да бъде свалена ракетата се увеличава с време пътуването.

...

Истината е, че щом в Европа ще се връща ядрено оръжия в нарушение на сделката с Куба, би следвало да се върне и в Куба. Не, че няма в Турция.

Европа е в още едно нарушение. В нарушение на сделката за изтегляне на Русия от страните от Соц. лагера, и да останат независими. Те повечето влязоха в НАТО, поне ако вярваме на прословутия документ от 91 г.

..

А Путин не съм чул да казва нищо за ядрено оръжие. Това, че си подготви силите за сдържане, те са му основната войска. Ако не тях, марсианците ли да подготвя?  И Захарова опроверга слуховете за натискане на копче. Явно на нашите така им се иска. И първи нашите заговориха за ядрена ситуация. Вероятно да си оправдаят действията.

...

Има ли някой запознат какво е имало в 50 те обекта на НАТО в Украйна, които ликвидираха?

По непотвърдена информация са военни бази, биолаборатории и много близко до производство на ядрено оръжие.

Вашата информация каква е?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, новорегистриран2 said:

Руските телеграм канали постоянно публикуват снимки на украинска техника разположена в междублоковите пространства.

за мен със сигурност ВСУ са помислили за живота на украинските граждани, и са съобразили позициите си така че да има по-малко разрушения върху сградите и инфраструктурата (доколко е възможно)

Защото са тяхни.

Голяма  част от българите са/сме неемпатични, празноглавии и лесно манипулириеми, Затова приемаме на доверие всичко което се предава от руската пропаягандна машина. (отворени усти на путинската пропаганда)

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, resavsky said:

https://ria.ru/20220304/zakon-1776429010.html

Първата страна в която за фалшиви новини ще се влиза в затвора.В съвсем скоро време в Северна Корея ще има повече свобода.

За фалшиви новини всички трябва да влизат в затвора. Особено журналисти, които съзнателно ги подготвят и и излъчват. Това е дългогодишно престъпление срещу всички Нас.

А след манипулацията на Путин, че войната е свършила, и с говор, тембър и движение на устата, прекалиха.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...