Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Блицкригът е венецът на военното изкуство. Не само защото е най-красивата стратегия,а и понеже войната не търпи протакането. Ако аз бях на мястото на Путин,щях да проведа мощен блицкриг. Защо той избра продължителната полупартизанска война - не знам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, deaf said:

Блицкригът е венецът на военното изкуство. Не само защото е най-красивата стратегия,а и понеже войната не търпи протакането. Ако аз бях на мястото на Путин,щях да проведа мощен блицкриг. Защо той избра продължителната полупартизанска война - не знам.

Защо мислиш, че Путин не е мислил за светкавична операция(дори не война) ? Всъщност, всичко, което излезе говори именно за това. Пускаме десантчици,които на юруш завземат Киев. На изток украинците на се бият, защото всъщност са руснаци....Приключваме за 4 дни и след това още 4 за зачистка на запада. Да не е блицкриг, в смисъл на маневрени бойни действия, но определено са очаквали да е blitz -светкавично. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, др-бр said:

Всъщност, всичко, което излезе говори именно за това.

Нищо подобно. В началото Путин пусна стари капи на по 30-40 години. После въоръжената тълпа на ислямина Кадиров. Блицкриг щеше да е,ако кремълския вожд беше мобилизирал пет милиона млади руснаци и ги беше въоръжил до зъби с десетки хиляди танкове и изтребители,и ги беше пуснал като лавина да пометат всичко по пътя си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, deaf said:

Ако аз бях на мястото на Путин,щях да проведа мощен блицкриг. Защо той избра продължителната полупартизанска война - не знам.

Путин избра блицкриг ... но не му се получи. Украинците вместо да посрещат руските войски
с хляб и сол, ги посрещат с бомби и автомати.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много мъка ги чака руснаците, ще трябва и вината да си признаят, ще трябва не просто да поискат, а да се молят за прошка, ще трябва да се откажат от болшевишките си идиотщини, ще трябва да забравят за паради на великая отечественная, ще трябва да изплатят много суха кешовица, ужасно много, та чак тогава европейците тепърва ще започнат да им се доверяват без да бързат и с изключително изострено внимание.

 

Руският издател споделил с автора, че малко хора в Русия познават същинското значение на „собственост” и „данъци”. Тогава Скуланд пише кратко описание на философията, представена в книгата му.

 

 

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За ситуацията в Киев, обстрел на жилищни сгради.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма блицкриг. Реално кадровите редовни и професионални армии на Украйна и Русия не участват във войната. Водят се спорадични сражения между отделни военни части.

Една от причините е може би,страхът на Путин от пълномащабна война а ла Втората световна. Украйна има мобилизационен ресурс от минимум три милиона млади и прави украинци. Ако Русия беше хвърлила пет или шест милиона войници срещу тези три милиона,накрая загиналите и от двете страни общо щяха да се изброяват в милиони. Какво щеше да отговори Путин,когато милиони руски майки и бащи го попитат за какво са умрели техните синове?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, др-бр said:

Не знам откъде реши, че професионалните армии на двете държави на участват.

Ако си следил МО Украйна всички руснаци са наборници и запасняци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Capitainofmarine said:

Ако си следил МО Украйна всички руснаци са наборници и запасняци.

Всички? Не! Няма такова твърдение. А, че има запасняци дори самите власти в Русия потвърдиха. Не ми се рови в информационния поток отново, но излезе, че военната прокуратура на Русия започва разследване как така в Украйна са се озовали запасняци. 

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Кухулин said:

Такава не съм носил. Носил съл Пулемьот Калашников (долу на снимката), но пак е лека картечница. Тежките са с колесник и водно охлаждане на цевта. Но тези които съм докосвал. Какво още има не знам и може да греша. Вероятно имаш предвид двете които извади от кладенец или нещо подобно, които двете приличат на лека картечница и които нарекох леки. А тежката на колесник втората.

Явно съм отдавна извън системата.

Screenshot_2022-03-17-21-24-40-362_com.miui.gallery.jpg

FB_IMG_16475452817897719.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, nik1 said:

 

Страшно много им се иска на потомците на фашистите да си връщат на потомците на победителите над фашизма! И се сравняват с тях😀

Но парада е на 9 май в Крамъл...

Пропускам все да добавя че Сталин амнистира след 6 години затвори и лагери 82 хиляди бандеровци. 

Редактирано от Capitainofmarine
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Capitainofmarine said:

Страшно много им се иска на потомците на фашистите да си връщат на потомците на победителите над фашизма! И се сравняват с тях😀

Но парада е на 9 май в Крамъл...

Относнно парада на 9-ти май дето се надяваш, един виц.

Путин умрял. Отишъл на небето, свети Петър го посрещнал, и почнал да рови в тефтерите да види къде му е мястото... По едно време Путин рекъл - имам само една молба. Може ли да видя близкото бъдеще на Русия, какъв е рвзултатът от труда ми? Свети Петър склонил, и върнал Путин в Москва, в близкото бъдеще.

Разхожда се Путин - Москва добре изглеждаща, благоустроен развит град, хората усмихнати и весели по улиците. Влиза в една кръчма, поръчва си бира. Бирата хубава, прилича на западна. Поогледал се малко Путин, решил да си тръгва и пита:

- Колко струва бирата?

- 5 гривни - усмихнато казал барманът.

:)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, miroki said:

Явно съм отдавна извън системата

Аха...

И едното и другото са под калибър 7.62х54R. Едното е пехотен вариант на двунога, характеризира се със висока скорострелност и препоръчителна стрелба на къси редове 2-3-4 патрона със няколко секундна пауза за да не прегрее. След продължителна стрелба и изстрелване на лентата он 100 патрона се препоръчва смяна на ствола. Всъщност великото постижение на М Калашников е не автомата калашников а именно картечницата. С тоя тъп патрон със закраинка от края на 19 век. Примерно метлата на Хитлер МГ 42 и МГ 3 и дериватите му протикват патрона през лентата. ПК го изтегля назад.

Това на което му казваш тежка картечница всъшност е картечница на универсален колесно-триножен станок образец 1931 година и е картечница Максим руски образец 1910/30 год.

Това което ти показа Кухулин е крупнокалибрена картечница, която е на въоръжение в ВС на РБ. калибър 12.7х 108 този е без закраинка патрон. Масата му на универсалния триножен станок е 45кг. Между другото ние го произвеждаме но все се чудя какво чакат нашите във ВПК и не произвеждат негов дериват под 12.7х99 НАТО патрон. С тая приватизация налапаха заводи и сега лежат на стари лаври не щат да си мръднат пръстите за да приведат войската ни по натовските стандарти.

Забравих та се редактирам: Украйна все още не може да произвежда миномети та купува стари български и ремонтирани някак си.

А по отношение на крупнокалибрените картечници не може да произвежда въпречи че има правата картечницата НСВ а си прави ДШК.

Редактирано от Capitainofmarine
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, resavsky said:

Той и Гьобелс, до момента на самоубийството си, вярваше че всяка лъжа повторена няколко хиляди пъти се превръща в истина...

Ти нали знаеш ... "никто не забыт и ничто не забыто"...

Не забравят...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, scaner said:

Относнно парада на 9-ти май дето се надяваш

Аз не се надявам знам...

Няма да е на 9 май.

Тази година парада ще е през месец юни, мисля да е на 24 юни. 

Нали знаеш какво казват руснаците ... "никто не забыт и ничто не забыто"...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...